صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: نیکوزیا (قبرس) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نیکوزیا (قبرس) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصا

با سلام و ادب
    بنده 1 جون و 6 جون به ترتیب از دبی و انکارا بخاطر 214ب رد شدم و الان مدنظر دارم برم برای نیکوزیا اما تا یه ماه میخوام فاصله بدم.
    به طور خلاصه، دکتری فول فاند دانشگاه رنک 50 حدودا، سربازی نرفتم، همسر ندارم، نامه کار دارم از جایی (اما افسر انکارا بازهم ردم کرد) الان میخوام از دانشگاه ارشدم نامه ببرم که پس از بازگشت تدریس میکنم.
    لطفا از تجربیاتتون از نیکوزیا بگید و اینکه آیا بنده شانسی دارم یا خیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Querty نمایش پست ها
    #مصاحبه #بهار_2017 #قبرس جنوبى #مستر دوم #كانستراكشن منيجمنت #گپ تحصيلى #سلف فاند #كليرنس

من ٣١ ژانويه وقت مصاحبه داشتم، در حال عزيمت به فرودگاه بودم كه به خاطر اگزكيوتيو اوردر رييس جمهور وقتم لغو شد، بعد از راى دادگاه بلافاصله زنگ زدم سفارت و وقت جديد رو براى ١٤ فبريه گرفتم.
    من ليسانس مكانيك از دانشگاه آزاد گرفتم و ارشد ام بى اى از دانشگاه اصفهان كه البته افيسر در مورد مستر دوم بودن و ريزنمرات و مدارك تحصيلات قبلى هـيچى نپرسيد.
    افيسر همون پسر معروف سياه پوست بود كه آدم خيلى مثبتى به نظر ميرسيد.
    مصاحبه:
    -چرا ميخواى برى يو اس؟ ميخوام مستر كانستراكشن منيجمنت بخونم.
    -چرا اين دانشگاه؟ چون اين پروگرم بين تاپ٪‏٢٠ هست و كورس هايى كه ارائه ميده براى من خيلى جذابه چون به اين كارى كه ايران ميكنم خيلى نزديكه
    - كدوم دانشگاه ها اپلاى كردى؟ از وست كوست تا ايالتاى مركزى تا ايست كوست هرجا اپلاى كرده بودم گفتم(حدود چار پنج تا)
    -سربازى كجا بودى؟ معاف شدم اينم كارتش
    -تو ايران خونه دارى؟ بله اينم سندش( ميخواستم بهش بدم كه گفت دَتس اوكى نو نيد!)
    -تازه اينجا بود (آخراى مصاحبه) بود كه گفت رزومه ات رو بده؟ رزومه كه هشت سال سابقه كار در چار پنج شركت مختلف در صنعت ساخت و ساز بود رو دادم (در حالى كه داشت براى خودش سوت ميزد رزومه رو ورق زد يه چيزايى تايپ كرد)
    -آخرين جايى كه كار كردى كمتر از يك سال ازش ميگذره و الان ميخواى بياى بيرون؟!!!(با كلى تعجب!) گفتم نه من از اين شركت يه جاب آفر خوب دارم و اونا در صورتى كه بتونم از يه دانشگاه آمريكايى تو اين رشته فارغ التحصيل بشم بهم يه پوزيشن پراجكت منيجمنت پيشنهاد دادن كه اينم نامه شه. (جاب آفر رو گرفت و خوند و پس داد)
    -هزينه تحصيلت رو كى ميده؟ خودم! اينم بى اس! بهش دادم. ( هزينه يك سال من ٢٨ هزارتا بود كه من ٤٩ هزارتا بانك استيتمنت داشتم كه بازم تعجب كرد! بعد متوجه شدم بى اسم خيلى زياد بوده! براى ٢٨ هزارتا هزينه نوشته شده در آى٢٠ بايد حدود ٣٠ هزارتا ميدادم كه طبيعى باشه و البته مداركى ميدادم-مثل ماشينى كه ميتونم بفروشم و ...- كه نشون بده از پس هزينه سال دوم هم بر ميام.
    در نهايت برگه سفيد با بند ٢٢١جى رو بهم داد و روش نوشت كه گردش حساب شش ماهه بايد براشون بفرستم!! به علاوه البته ادمينيستريتيو پراسسينگ كه براى كيس من طبيعيه.
    دو سه روز بعد گردش حساب رو فرستادم(چون از خيلى وقت پيش برنامه ريزى كرده بودم حدود ٨٠ ميليون تومن تو حساب خوابونده بودم و نزديكاى اينترويو رسنوندمش به ٤٩ هزار دلار)
    من بعد از ٢٤ روز كلير شدم و ويزام رو گرفتم.

اميدوارم تجربيات من بدرد دوستان بخوره چون تجربيات دوستان خيلى بدرد من خورد. با آرزوى موفقيت براى همه.
    مورد من کاملا مشابه مورد شماست. می خواستم بپرسم کیس شما اصلا برای Processing فرساده شد یا فقط استاتوستون این بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط melnik نمایش پست ها
    دوستاني كه اخيرا قبرس رفتن اون افيسر سياه پوست هنوز هست؟
    كسي هست كه با سابقه ريجكت قبلي ازين سفارت ويزا گرفته باشه؟
    ممنون
    بله هنوز ایشون هستن

Junior Member

سلام
    هرچند دل و دماغ نوشتن ندارم ولی مینویسم براتون. تجربه مصاحبه در آفیس سفارت در نیکوزیای شمالی تارخ 21 جون
    پذیرش phd بدون فاند
    ارشد دانشگاه تهران ژئوفیزیک
    لیسانس بوعلی فیزیک
    نتیجه: رجکت با بند 214b
    روز مصاحبه 21 جون همون افیسر سیاهپوسته بود. مدارکم را ازم نخاست. پرسید شغلت چیه؟ مهندس پردازش داده ام. امریکا رفتی؟ نه. اروپا رفتی؟ نه. کجا رفتی؟ روسیه ترکیه قزاقستان... کی خرجت را میده؟ خودم و بابام میخای بانک استستمنت را ببینی؟ نه! 1دقیقه بعد متاسفم شما ریجکت هستید...
    اون روز به همه شنگنی ها کلیرنس داد و یکی هم درجا ویزای توریستی داد ...فضا اصلن صمیمی نبود و فول فاندا همه کلیرنس خوردن...(شنگن و فاند خیلی مهمه مطمینم)
    من کلی BS وسایر مدارک برده بودم ولی هیچی ازم نخاست.خیلی نامردی بود.
    در ضمن هتل پانسیون آکساری تو نیکوزیای شمالی نرید خیلی کثیفه و صاحبش بی ادبه (aksaray Pansion)
    با یه دست بد خوب بازی کنید... در غیر این صورت آخر یه روز سر به بیابان می نهم

من مطمئنم که مشکل شما نداشتن ویزای شنکن بوده.و ربطی به حساسیت رشته ی شما نداشته.شما اگه اول میگفتین شنگن ندارین من بهتون حتما توصیه میکردم به سفارت آمریکا در قبرس نرین چون برای آفیسره ای سفارت آمریکا در قبرس بسیار مهمه این موضوع.ببینید در نظد آفیسر قزاقستان و ترکیه برای ایرانیا سفر خارجی محسوب نمیشه.البته روسیه چرا ولی خود این آفیسرها بسیار باخبر هستن که از کشور هایی مثل ایران کسی نمیره در روسیه بمونه.منظورم اینه که روسیه کشور مهاجر پذیری نیست .نه اینکه نباشه بلکه اقبال عمومی مردم به طرف روسیه نیست . داشتن ویزاهای کشور های مهاجرت پذیری مثل فرانسه آلمان دانمارک کانادا انگلیس و کشورهایی از این قبیل در پاسپورت برای گرفتن انواع ویزاهای آمریکا بسیار مهمه.اگر شما ویزاهایی از این قبیل میداشتین احتمال گرفتن ویزاتون بسیار بالا میرفت.چون خودتون فکر کنین شما به این کشور ها رفتین و برگشتین پس social tie خودتون رو به کشور ایران اعلام کردین.چون کشورهایی که گفتم فرق چندانی از نظر رفاه زندگی با آمریکا ندارن.آفیسر هم چنین چیزی رو درک میکنه و پیش خودش میگه اگه بخواد برنگرده از آمریکا پس از اون کشور هایی که مثال زدم هم بر نمیگشت.پس این میشه نکته ی بسیار مهم در نظر آفیسر.پیشنهاد من : حتما حداقل 2 تا شنگن برین و بار دیگه برای سفارت آمریکا در قبرس اقدام کنین. و حتما هم برای قبرس شمالی اقدام کنین.که با همین آفیسر مصاحبه داشته باشین.و اگه از شما پرسید شرایطتون نسبت به گذشته عوض شده یا نه؟ بهش بگین از دانشگاه دیگه ای پذیرش گرفتم و همچنین به اوپا رفتم و از نزدیک چند تا از دانشگاه های اونجا رو هم بررسی کردم و تصمیم گرفتم که بار دیگه از یک دانشگاه دیگه در آمریکا پذیرش بگیرم.اصلا و ابدا راجبه اطلاعاتی که قبلا در فرم DS160 گفتین دروغ نگین.چون من مطمئنم که گیر کار شما همین شنگن بوده.از طرفی با حرفایی که خدمتتون عرض کردم قصد تحصیلی خودتون رو بار دیگه به آفیسر اعلام میکنین که اینقدر شما جدی هستین برای تحصیل که حتی بخاطرش اروپا رفتین و دانشگاهاشون رو از نزدیک بررسی کردین.از طرفی غیر مستقیم دارین بهش میگین که من رفتم اروپا و برگشتم.بهتر از این مشاوره ای که من به شما گفتم توی دنیا کسی نمیتونه بهتون بگه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1363 نمایش پست ها
    سلام
    هرچند دل و دماغ نوشتن ندارم ولی مینویسم براتون. تجربه مصاحبه در آفیس سفارت در نیکوزیای شمالی تارخ 21 جون
    پذیرش phd بدون فاند
    لیسانس بوعلی فیزیک
    روز مصاحبه 21 جون همون افیسر سیاهپوسته بود. مدارکم را ازم نخاست. پرسید شغلت چیه؟ مهندس پردازش داده ام. امریکا رفتی؟ نه. اروپا رفتی؟ نه. کجا رفتی؟ روسیه ترکیه قزاقستان... کی خرجت را میده؟ خودم و بابام میخای بانک استستمنت را ببینی؟ نه! 1دقیقه بعد متاسفم شما ریجکت هستید...
    اون روز به همه شنگنی ها کلیرنس داد و یکی هم درجا ویزای توریستی داد ...فضا اصلن صمیمی نبود و فول فاندا همه کلیرنس خوردن...(شنگن و فاند خیلی مهمه مطمینم)
    در ضمن هتل پانسیون آکساری تو نیکوزیای شمالی نرید خیلی کثیفه و صاحبش بی ادبه (aksaray Pansion)

من پست های بقیه ی دوستان و شما رو در بخش "گرفتن وقت از سفارت امریکا در قبرس" قبل از اینکه برین سفارت آمریکا چک میکردم. من خودم حول و هوش 14 روز پیش 160 دلار سفارت آمریکا برای مصاحبه در کشور قبرس رو پرداخت کردم.ولی از اون روز تا الان اصلا وقتی برای سفارت امریکا در قبرس شمالی نشون نمیده.
    حتی چندین بار تماس تلفنی باهاشون گرفتم میگن که هنوز وقت خالی برای آفیس شمالی نیست و باید مرتب چک کنم سایت رو.
    میخاستم بدونم شما چجوری وقت سفارت امریکا در قبرس شمالی گرفتین

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1363 نمایش پست ها
    سلام
    پذیرش phd بدون فاند
    لیسانس بوعلی فیزیک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fiftycent021 نمایش پست ها
    من پست های بقیه ی دوستان و شما رو در بخش "گرفتن وقت از سفارت امریکا در قبرس" قبل از اینکه برین سفارت آمریکا چک میکردم. من خودم حول و هوش 14 روز پیش 160 دلار سفارت آمریکا برای مصاحبه در کشور قبرس رو پرداخت کردم.ولی از اون روز تا الان اصلا وقتی برای سفارت امریکا در قبرس شمالی نشون نمیده.
    حتی چندین بار تماس تلفنی باهاشون گرفتم میگن که هنوز وقت خالی برای آفیس شمالی نیست و باید مرتب چک کنم سایت رو.
    میخاستم بدونم شما چجوری وقت سفارت امریکا در قبرس شمالی گرفتین
    حاجی منم پرداخت کردم و زنگ و ایمیل زدم و فقط میگفتن چک کن تا یه کنسلی باز بشه و بگیریش...منم روزی 20 بار بیشتر چک کردم تا یه لحظه باز شد و گرفتمش
    با یه دست بد خوب بازی کنید... در غیر این صورت آخر یه روز سر به بیابان می نهم

Junior Member

تاریخ مصاحبه 20 جون قبرس شمالی ویزای توریستی
    آفیسر همان آفیسر قبرس جنوب هستش که روزهای چهارشنبه میاد آفیس قبرس شمالی برای مصاحبه

من در قبرس شمالی دانشجو هستم و یه سری مدارک رو معمولا از دانشجوها تو اینجا نمیخوان که هیچ مدرکی نه از من گرفت و نه اون چند تا ایرانی که اونجا بودن

همون سوال های همیشگی رو از همه می پرسید
    چرا میخوای بری
    شینگن
    ازدواج کردی
    خونه داری
    چه کار میکنی
    و ریجکت با بند b214
    قبل من خیلی ها مصاحبه شدن که فقط یک نفر گرفت که اون هم ترک قبرس بود
    داشتن همسر براش مهم بود چون یکی با داشتن سفر شنگن کار در ایران و سن حودا 35 سال مجرد هم رد شد
    در کل خیلی سخت ویزا میداد
    و ب

نقل قول نوشته اصلی توسط islet نمایش پست ها
    تاریخ مصاحبه 20 جون قبرس شمالی ویزای توریستی
    آفیسر همان آفیسر قبرس جنوب هستش که روزهای چهارشنبه میاد آفیس قبرس شمالی برای مصاحبه

من در قبرس شمالی دانشجو هستم و یه سری مدارک رو معمولا از دانشجوها تو اینجا نمیخوان که هیچ مدرکی نه از من گرفت و نه اون چند تا ایرانی که اونجا بودن

همون سوال های همیشگی رو از همه می پرسید
    چرا میخوای بری
    شینگن
    ازدواج کردی
    خونه داری
    چه کار میکنی
    و ریجکت با بند b214
    قبل من خیلی ها مصاحبه شدن که فقط یک نفر گرفت که اون هم ترک قبرس بود
    داشتن همسر براش مهم بود چون یکی با داشتن سفر شنگن کار در ایران و سن حودا 35 سال مجرد هم رد شد
    در کل خیلی سخت ویزا میداد
    و ب
    سلام
    یعنی درجا ریجکتتان کرد؟ کاش یک جاب افری از ایران ارائه می کردید! من البته زبانی گفتم و ازم نخواست که چیزی ارائه بدهم! نه شنگن چندان مهم نیست برای نمونه خودِ بنده!! و البته خیلی های دیگر را هم می شناسم که شنگتن نداشتند ولی از همین نیکوزیا درجا ویزا گرفتند! ویزای توریستی برای ایرانیان با توجه به فرمان ترامپ خیلی سخت تر شده است!
    ویرایش توسط sarah9093 : August 2nd, 2017 در ساعت 07:18 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    یعنی درجا ریجکتتان کرد؟ کاش یک جاب افری از ایران ارائه می کردید! من البته زبانی گفتم و ازم نخواست که چیزی ارائه بدهم! نه شنگن چندان مهم نیست برای نمونه خودِ بنده!! و البته خیلی های دیگر را هم می شناسم که شنگتن نداشتند ولی از همین نیکوزیا درجا ویزا گرفتند! ویزای توریستی برای ایرانیان با توجه به فرمان ترامپ خیلی سخت تر شده است!
    شما چه تاریخی مصاحبه شدین؟ و مدارک خاصی گرفت از شما
    از من هیچ مدرکی رو نخواست و فقط سوال میپرسید و رد میشد.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)