صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 174

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

با هدف خاصی میخاید برید سفارت در ارمنستان؟

برای این میگم که تا اونجایی که من میدونم سفارت در ارمنستان به اونایی که فاند دارن (حتی به مقدار کم) خوب ویزا میده

مراقب انتخاب سفارت باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehFa18 نمایش پست ها
    سلام من برای مستر دوباره اقدام کردم از یک دانشگاه پذیرش سلف فاند گرفتم . شانسم برای گرفتن ویزا در ارمنستان چقدر است؟
    ویرایش توسط fiftycent021 : November 14th, 2017 در ساعت 02:48 AM

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

دوست عزیز i20 برای چه نوع ویزایی ؟ آیا برای تحصیل در مقطع لیسانس یا غیره............ باید ذکر کنید برای چه رشته ای و در چه مقطعی به شما i20 دادن تا بچه های فروم بتونن بهتر راهنماییتون کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shialishabkha نمایش پست ها
    سلام من شیوا هستم....من i20 دارم و ۶اذر وقت سفارت دارم و میشه کمکم کنید در مورد سوال ها و نحوه برخورد و مدارک لازم؟؟ من ۱۸ سالم هست

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام. من 13 نوامبر مصاحبه داشتم. پذیرش فول فاند، اومدن پذیرش حین خدمت سربازی و 2 سال گپ تحصیلی فکر میکنم مهمترین نکات پرونده من بود.

در مورد سفارت و مصاحبه:

جو سفارت که خیلی خوب و آرومه و برخوردها هم خیلی خوبه. در کل جو آرامش بخشی داره. البته روزی که من رفتم خیلی خلوت بود و هیچ خبری از صف مراجعین و این چیزا نبود. منم یه گوشه واسه خودم نشستم و با کسی صحبت نکردم چون تجربه نشون داده حرف زدن بیشتر باعث استرس میشه مخصوصا که یه سری از بچه ها زیادی جو میدن و استرسی هستن.

مراحل اولیه که خیلی روتین و سرراسته و خودشون کاملا میگن چیکار کنین. پاسپورت و i20 و رسید sevis و این چیزا رو میگیرن و یه باجه فکر کنم مشخصات ثبت میشه یه باجه هم انگشت نگاری بعدشم شماره نوبت میگیرین و میشینین تا مثل بانک شماره نوبتتون روی مانتیور اعلام بشه. بعدشم میرین داخل باجه مربوطه که مثل کابینه و افسر مربوطه مثل این صرافی ها پشت نشسته و صداش از بلندگو میاد و مدارک هم از زیر شیشه رد و بدل میشه.

من با افسر به قول بچه ها کچل بودم. مصاحبه هم خیلی سرراست و مشخص بود و 3-4 دقیقه بیشتر طول نکشید. آخرشم در حدود یک دقیقه فقط داشت تایپ میکرد افسره.

سوالاتی که پرسید:

- در مورد پروگرم بگو.

* گفتم قراره تو دانشگاه فلان دکترام رو بخونم و موضوع پژوهش هم فلانه و بهمانه. منتها دیگه گازشو گرفتم و وسط این توضیحات 2-3 تا اصطلاح تخصصی هم گفتم که قشنگ قیافه بنده خدا علامت سوال شد! در واقع بیخودی خودم حساسش کردم. به من قبلا اکیدا توصیه کرده بودن آقا جان کوتاه و جامع جواب بده منتها من جزئیات اضافی هم گفتم. در مورد موضوع پژوهشتون نه خیلی کلی و توی 2-3 کلمه بگین نه دیگه جوزی که انگار چکیده مقاله دارین از رو میخونین! 2-3 جمله بگین که افسره بفهمه شما میدونین میخواین چیکار کنین. درسته که چیزی نمیشه پنهان کرد و به هر حال موضوع پژوهش شما در ریسرچ پلن موجوده و از روی رزومه تون هم افسر دستش میاد فاز کاریتون چیه ولی به هر حال هر چی بتونین در توضیحاتتون به افسر اطلاعات کمتر بدین بهتره.

در ضمن حین این سوال گفت رزومه این چیزا اگه داری بده که من هم CV و ریسرچ پلن رو بهش دادم. SOP رو یادم رفت بدم. i20 رو هم که همون اول گرفت. در ضمن CV و ریسرچ پلن رو حتما میخونه و مطمئنا دنبال یه سری کلیدواژه های حساس میگرده. CV و ریسرچ پلن رو هم آخر مصاحبه پیش خودش نگه داشت و فقط i20 رو پس داد.

- برنامت برای بعدش چیه؟

* من چون تمرین خاصی برای مصاحبه نکرده بودم جوابی که شب قبلش برای این سوال آماده کرده بودم رو اصلا اونطوری که دلم میخواست نگفتم و بیشتر غریزی و در لحظه هر چی به ذهنم اومد گفتم. مثلا آماده کرده بودم که بگم این زمینه کاری یک نگرانی مهم توی ایرانه و منم طبق تجربه کاریم به این مطلب رسیدم و بنابراین با افزایش دانش و تخصصم طی دوره دکترا در این دانشگاه میتونم پس از بازگشت به ایران موقعیت و جایگاه آکادمیک و کاری خودم رو بسیار ارتقا بدم و در کنارش با توجه به علاقه زیادم به پژوهش بتونم استاد دانشگاه هم بشم. که میگم متاسفانه اصلا اونجوری که میخواستم نگفتم. افسر هم فقط گوش داد و چیزی نگفت. نکته مهم اینه که شما نشون بدین در ایران یک جایگاه مناسب و خوب داشتین و این دکترا خوندنتون باعث ارتقای این جایگاه میشه. اگر افسر حس کنه شما در ایران گِل لگد میکردین و بیکار و بی عار میگشتین دیگه بدترین حالته و خطرناک میشه از نظر ریجکت با بند سوشال تای. خودتونو آدم فعال و پرکار و تشنه پژوهش و موفقیت و کسب علم و این چیزا نشون بدین.

نکته دیگه اینکه من ضمن حرفام آخرش گفتم تک پسرم و پدر و مادرم بهم احتیاج دارن و میخوام حتما برگردم و مراقبشون باشم و در کنار اونها ازدواج کنم که اینجا ازم پرسید خواهر هم داری و آیا ایران هستن یا نه. شاید با این سوالش میخواست بگه مثلا خیلی قانع کننده نیست حرفت که میگی باید مراقب پدر مادرت باشی چون خواهرات هستن به هر حال. نمیدونم والا!

- تو این 2 سال کار میکردی؟

* که گفتم بله و همون سابقه کاری که در CV و در فرم DS وارد کرده بودم رو مختصر توضیح دادم. اونم گوش کرد و چیز اضافه ای نپرسید.

- وضعیت سربازیت چیجوریه؟

*گفتم 4 ماه در نیروی انتظامی خدمت کردم. درجه ام رو پرسید. هیچ جزئیات دیگه ای که حالا کجای نیروی انتظامی بودی و مسئولیتت چی بود و اینا نپرسید. نامه معافیت تحصیلی و نامه ضمانتنامه بانکی مربوط به وثیقه 22 میلیونی رو هم بهش دادم که خوند و پس داد. اینجا نمیدونم چرا مغزم هنگ کرد کلمه admit یادم رفت!! یک کلام خواستم بگم طبق قانون وقتی دانشگاه پذیرفته میشی موظف هستن ترخیصت کنن. همین رو کلی من من کردم مغزم قفل کرد نمیدونم چرا! در آخر هم پرسید وقتی برگردی باید ادامه خدمتتو انجام بدی که گفتم بله قطعا طبق قانون موظفم انجام بدم.

این کل سوالهایی بود که پرسید!

نکات کلی: خوش برخورد باشین و با انرژی مثبت. لبخند رو لبتون باشه و با کارکنان و مخصوصان افسر رفتار گرم و صمیمی و به قول معروف نایس داشته باشین. من تمرین زیاد مصاحبه رو توصیه نمیکنم چون معتقدم نتیجه عکس میده خیلی وقتها و آدم استرسش بیشتر میشه و موقع مصاحبه هم هول میشه چون همش استرس اینو داره که اون جوابهایی که آماده کرده بوده رو خیلی پرفکت بگه. مصاحبه مخصوصا برای کیس های عادی و فول فاند واقعا چیز ساده و سرراستیه. اصلا سخت نگیرین و استرس نداشته باشین. توکلتون به خدا باشه. با این دیدگاه برید داخل که بابا این افسر هم به هر حال بنده خداست و خارج از قلمرو قدرت خدا نیست! اگر گرفتن ویزا به صلاح شما باشه و خدا بخواد، هزار تا افسر هم نمیتونن شما رو ریجکت کنن. اونم آدمه دیگه نه شاخ داره نه دم. خیلی ریلکس و بااعتماد به نفس قدم بردارید و صحبت کنید.

یه نکته هم در مورد مطالب این فروم و گروه های شبکه های اجتماعی و غیره. اولا که واقعا زحمت همه افرادی که تجربه خودشون رو در این فضاها به اشتراک میذارن فوق العاده ارزشمند و قابل تقدیره. اما دوستان در کل بهتون بگم پروسه اپلای و ویزا و غیره به خدا این همه دنگ و فنگ نداره! شما همین یک قلم مصاحبه بنده رو نگاه کنید. کلا 3-4 تا سوال پرسید و کلا هم یه i20 خواست، یه CV و ریسرچ پلن، و یک مدرک واسه وضعیت سربازی. حالا شما برید ببینید فقط چه طوماری درست کردن واسه مدارک مورد نیاز روز مصاحبه! من نمیگم اونا اشتباهه، ولی قضیه اونقدرها هم پیچیده نیست. مبنای کار خودتون رو این مطالب نذارید. چون حقیقت اینه که بیشتر افرادی که اینجا بحث میکنن بالاخره یک شرایط خاصی در پرونده شون داشتن. چمیدونم مثلا سربازی بنیاد نخبگان بودن چمیدونم سابقه کار حساسی داشتن یا رشته و مقاله حساس داشتن و این چیزا. در مورد اون افراد بعله شاید کلی مدارک برای اثبات حرفهاشون لازم داشته باشن اما بچه هایی مثل من که پرونده نرمالی دارن اصلا استرس به خودشون راه ندن و با دیدن مطالبی از قبیل همین لیست بلندبالای مدارک مورد نیاز یا چمیدونم خوندن تجربیات بعضا ناامیدکننده پیشینیان اصلا نه استرس به خودشون راه بدن نه نگرانی. هیچ چیزی قطعی نیست. برای تمامی مطالب گفته شده تو اینجا و گروه ها کلی مثال نقض هست. منتها چون خیلی ها که مصاحبه سرراستی داشتن و ویزا هم راحت گرفتن نمیان تجربه خودشون رو بنویسن، آدم فکر میکنه همه بچه ها جزو شرایط خاص ها هستن و دیگه مصاحبه چه هیولای بی شاخ و دمیه! نه آقا از این خبرها نیست.

خلاصه کنم که در آخر دیگه من ساکت بودم و در حدود یک دقیقه تایپ کرد و در آخر هم بلند شد و با خنده گفت تبریک میگم شما شرایط ویزا رو دارید ولی روند نرمال administrative processing باید طی بشه و اصلا نگران نباش خیالت راحت باشه چیز خاصی نیست، یه ایمیل سوال برات میاد و just fill it out و تهش هم گفت حواسمون به شروع کلاسات هست و برو خدا به همراهت! منم تشکر کردم و گفتم جسارتا ویزا سینگله یا مولتی که گفت الان معلوم نیست.

در مورد ایمیل سوالات هم برای من 11 سوال اومد 2-3 ساعت بعد از مصاحبه. اینم که میگن 11 سوالیها سینگلن ولی زودتر کلیر میشن و 6 سوالیها مولتی ان ولی دیرتر کلیر میشن کلی مثال نقض داره. دوست خودم 6 سوالی بود همه بهش گفتن برو روی 3 ماه کلیرنس ولی 10 روزه کلیر شد!! خلاصه اگه 11 سوالی شدین مثل من دپرس نشین. من خودم حقیقتش اولش خورد تو پرم به خاطر همین بحث سینگل بودن ولی بعدش گفتم دیگه توکل بر خدا هر چی خودش بخواد. الان هم منتظر نشستم تا ببینم به امید خدا ویزام به موقع بیاد. خیلی هم از نظر تایم لب مرزی هستم و محتاج دعای خیر دوستان عزیز هستم.

یادم رفت بگم که قبل از من 2-3 تا زن و شوهر بودن که فکر کنم درجا گرفتن، یه خانم دانشجوی ریترنینگ بود که درجا گرفت، دانشجوها هم میگم من با کسی صحبت نکردم اما فکر کنم کلیرنس مثل خودم داشتیم و فقط یک مورد ریجکت با بند 214 که آقای دانشجوی فول فاند رشته الکترونیک بود و توی پرواز برگشت صحبت کردیم و میگفت فامیل درجه یک داشته در آمریکا و پشیمون بود که چرا راستشو گفته. اینم فقط برای ارائه آمار گفتم و الا این که مثلا 13 نوامبر چند نفر ویزا گرفتن چند نفر ریجکت شدن نه چیزی رو ثابت میکنه نه رد.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

در مورد ایروان و ارمنستان:

پرواز رفت و برگشت ماهان گرفتم. فقط بدونین که پرواز تهران-ایروان همه روزه نیست. فکر کنم فقط یکشنبه و سه شنبه و چهارشنبه اس. دقیق خاطرم نیست قبلش بپرسین.

سیمکارت هم در فرودگاه بخرین. سیمکارت اعتباری با 2 گیگ اینترنت با سرعت 4g شد 2500 درام. آنتن دهی و سرعتش هم خوب بود.

هتل سیلاچی رو گرفتم که فکر کنم اسمش رو از خیلیها شنیدین. خیلی راضی بودم. قیمت دو شبش در حدود 100 و خورده ای دلار شد. اتاق با تخت دونفره. البته دو تا تخت یکنفره که به همدیگه چسبیده بود. ال سی دی و ماهواره و دسشویی حموم تر و تمیز داره. صبحانه هم سلف سرویس که واقعا عالی بود. همه چیز داشتن و خیلی هم خوشمزه. خیلی هم ساکت بود اتاقم. فقط وای فای سیگنالش کم و زیاد میشد که اذیت میکرد. ولی در کل واقعا از اقامت هتل راضی بودم. روز آخر هم من 9 شب پرواز برگشت بود و باید 12 ظهر اتاق رو تحویل میدادم. کاری که کردم چمدونم بارهام رو تحویل هتل دادم و خودم تا 6 عصر اینا زدم بیرون. وقتی هم برگشتم چمدونم رو صحیح و سالم گرفتم و تاکسی گرفتم فرودگاه.

در مورد رفت و آمد اینکه سر خیابون وایستین و تاکسی بگیرین بهترین حالته. در این صورت کرایه ها 1000 درام میشه. من از هتل تا سفارت که راه کمی هم نبود همین مبلغ رو دادم. داخل شهر هم تا Yerevan Mall پیاده رفتم و واسه برگشتش باز تاکسی گرفتم همین 1000 تا شد. فقط از فرودگاه تا هتل که مسافت خیلی زیاد بود و شاید 20 دقیقه ای راه بود رفتنا 3500 و برگشتنا شب آخر 4000 تا دادم که حدودا زیاده منتها نه اونقدر که بشه بهش گفت راننده سرتون کلاه گذاشته و تیغتون زده. فرودگاه که میاید بیرون این راننده ها میریزن سرتون. طبق توصیه دوستان من میخواستم پیاده برم تا خودم سر خیابون تاکسی بگیرم و ارزون دربیاد منتها یکی از اینا اینقدر پیله و سیریش بود که آخر با همون رفتم. اول گفت 4000 من گفتم 2000! دیگه اینقدر توی سر و کله همدیگه زدیم که آخر منم کلافه شدم و گفتم جهنم 3500 بریم! در کل یادتون باشه اگه مسیر خیلی طولانی بود مثل فرودگاه تا هتل سیلاچی میشه کرایه 3000-4000 درام رو توجیه کرد ولی حواستون باشه داخل شهر اگه تاکسی گرفتین و راننده همچین مبالغی پروند با پشت دست بزنید توی دهنش

دیگه در مورد تفریح و سرگرمی من جای خاصی نرفتم و وقتی هم نداشتم البته. پول هم خیلی کم برده بودم. نزدیک هتل سیلاچی یک کلیسای بزرگ و خیلی زیبا هست که اون رو رفتم دیدم. دیگه غیر از اون معروف ترین جای شهرشون همون میدون جمهوری هست که بالاشهرشونه. من هم روز رفتم اونجا هم شب. شبش خیلی قشنگ بود. یه گروه نوازنده بودن که آهنگهای محلیشون رو میزدن و ملت هم میرقصیدن! در کل شهرش خیلی چیز خاصی نداره. معماری قشنگی داره و چند تا جای تاریخی. اونطور که من شنیدم برای تفریح اونایی که اهلشن از ایروان با ماشین میرن تفلیس گرجستان که 4 ساعت راهه. و الا خود ایروان چیز خاصی نداره.

در مورد پول مورد نیاز بستگی به سبک زندگیتون داره. اگر پول هتل رو قبلا پرداخت کردین که با 20000 درام هم میشه 2-3 روز رو گذروند مثل من. من 30 هزار برده بودم، 5 هزار دست نخورده موند، تازه 7 هزارش هم یه پیرهن واسه خودم خریدم. البته عملا هیچ خرجی جز رفت و آمد و یک وعده شام توی یک فست فود بزرگ نکردم. پس طبیعتا اگر میخواید خوب خرج کنید و تفریح کنید، بیشتر پول ببرید. من خب تنها بودم و انگیزه ای هم برای تفریح خاصی نداشتم. در مورد قیمتها هم عملا مشابه ایران هست وقتی تبدیل میکنی به ریال. مخصوصا در مورد غذا. در مورد البسه مثلا یک لباس برند معروف بخواین بخرین زیر 20 هزار درام نیست. دیگه خودتون حساب کنید. در مورد غذا هم اصلا سمت فست فودهاشون نرید. من اسپاگتی و پیتزا خوردم و واقعا حالم بهم خورد. پنیر مورد استفادشون بوی خیلی نامطبوع شوری میداد که برای من قابل تحمل نبود. یک سوپ قارچ هم سفارش دادم که بعد از خوردن چند قاشق نزدیک بود بالا بیارم!!

دیگه نکته خاصی در مورد خود سفر یادم نمیاد.

انشالا همه عزیزان و دوستان نتیجه زحماتشون رو ببینن و برای بنده حقیر هم دعا کنن.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌سفارت و تجربیات روز �

سلام. ببخشید شما ویزاتون اومد؟ فرموده بودید آدرس سفارت رو به ارمنی داشته باشیم. از کجا آدرس رو میتونم پیدا کنم؟

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌سفارت و تجربیات روز �

چقدز قبل زمان مصاحبه سفارت باشیم.
    به من گفتن باید ای 20 رو ساعت 9 از پست تحویل بگیرم بخاطر ناهماهنگی فیدکس لعنتی و 9:45 مصاحبه امه. اگه خود 9.45 بدسم سفارت راه میدن؟

ظرفیت صندوق پیامتون پر شده . لطفا برای خالی کردنش اقدام کنید تا بشه به شما پیام داد

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehFa18 نمایش پست ها
    خوب من که فاند ندار نمیدونم کردم سفارت برم فقط می دونم دوبی نباید برم

Junior Member

سلام دوستان
    من 22 نوابر برای مصاحبه رفتم ایروان
    من قبلا ریجکت شده بودم و بار دومم بود
    رفتار کارمندان سفارت و آفیسر و نظم اونجا بسیار عالی بود
    سوالات روتینی که از همه می پرسن چه دانشگاهی چه رشته چرا چه کسی هزینه رو پرداخت می کنه... رو سوال کردن
    آفیسر رفتار کاملا منطقی داشت و خوب به حرفام گوش داد
    متاسفانه درخواست من رد شد ولی اون روز از بین 7-8 ایرانی که دیدم که ریجکت شدن دو نفر قبول شدن
    در کل به نظر من این روز ها فقط کسایی که از دانشگاه های سطح بالا و ترجیحا با فاند پذیرش دارن برای ویزا می تونن امیدوار باشن.
    موفق باشید

Junior Member

دوستان مادر من هفته بعد برای ویزای توریستی تو ارمنستان وقت مصاحبه داره. کسی از شرایط سفارت بعد از حکم دیوان عالی تجربه یا اطلاعی داره؟

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام بر دوستان عزیز،
    من لازم دونستم شرایطم رو بنویسم اینجا چون افرادی مثل من (منظورم زمینه تحقیقاتی) کم اینجا تجربه به اشتراک گذاشتن و فکر می کنم مفید باشه که این متن رو بنویسم برای دوستان.
    من سال قبل دو بار از ارمنستان و آنکارا رجکت شدم.
    امسال دوباره یک پذیرش جدید گرفتم با فاند کامل و تصمیم گرفتم برای بار آخر شانسم رو برای دریافت ویزا امتحان کنم. بین قبرس و ارمنستان دو دل بودم که بلاخره ارمنستان رو انتخاب کردم. (اگه رشته های حساس دارین که مجبور شدین رزومتون رو تغییر بدین، با شرایط الان من قبرس رو پیشنهاد می کنم. ارمنستان نفت و گاز که میبینه (حتی کار آموزی) رجکت 501 میکنه. حواستون جمع باشه!)
    اول بکگراند خودم:
    من فوق لیسانس رو عمران زلزله خوندم و روی کنترل فعال سازه کار کردم و یک مقاله هم تو همین زمینه دارم. دقت کنید که مقاله من الگوریتم ریاضیش مهم بود و من از MR Damper یا piezoelectric استفاده نکردم تو هیچ جای تحقیقام. البته خبر دارم کسایی که TMD یا ATMD یا Base Isolation و مانند اینارر کار می کنن مشکلی تو پروسه ویزا ندارن.
    برای دکترا قراره که روی Structural Health Monitoring و Non Destructive Evaluation کار کنم با کلی دستگاه های با تکنولوژی بالا که تا حالا ندیدم از نزدیک البته تو RP اعلام شده که روی پل ها قراره کار کنم.
    روز مصاحبه من کاملا بیخیال مدارک رو آماده کردم و رفتم سفارت. شمارمو خوندن و به باجه مورد نظر رفتم. (آقا با موهای قهوه ای روشن)
    پرسید قبلا باهات مصاحبه کردم؟ گفتم فکر نکنم. مگه اینکه کچل بودی ساله قبل!
    گفت صبر کن فایلتو بخونم.
    دید 16 نوامبر 2016 رجکت شدم. رفت عقب و به دوستش (آقای کچله) گفت که یادت میاد روز اول کارت؟ 16 نوابر 2016. اینو رجکت کردی. خودشم جوری رجکت کردی که باید بگیم کاملا Top Secret هستش (فهمیدم دلیل رجکتم بیخود بوده -____- و یک سال من رو الکی...)
    برگشت جلو گفت چرا میری آمریکا؟ که من جواب روتینو دادم بهش!
    گفت میبینم که فاند هم گرفتی! (من سال قبل هم فول فاند بودم ولی تو DS هزینه سفر رو به اشتباه Self زده بودم -___-). منم گفتم آره فول فاندم!
    بعد از CV گفت پروژه ارشدت که نوشتی Vibration Mitigation دقیقا چی کار کردی؟ که من گفتم می خواستم جابه جایی سازه ساختمانی رو محدود کنم تا باعث خرابی نشه! گفت اونجا قراره رو چی کار کنی که گفتم روی پل و تشخیص خرابی پل ها با دستگاه های ساده Ultrasound. مثلا می خوام نتیجه خوردگی یا پوسیدگی و تاثیرش رو تست هارو بفهمم. گفت اوکی.
    بعد از سربازیم پرسید. گفتم معافیت تحصیلی دارم و ترجمه مدارک سال قبل رو نشون دادم. گفت اینا مال سال قبله. تو این یک سال چی کار کردی. سرباز نرفتی؟ گفتم نه. معافیت تحصیلی دارم و مدرک کپی نشونش دادم و گفت آها. حله.
    بعد گفتم واسه وثیقه سند ملکی گذاشتم. گفت مدرکشو بدهو هم فارسی و هم انگلیسی رو دادم. گفت خوب کجا نوشته خونه؟ گفتم صفحه اول آدرس و مشخصاته. بخون. (داشت فارسی می خوند همش). گفت خب، الان من با این بفهمم که وثیقت خونس؟ گفتم صفحه بعدم شرایط رو نوشته! ورق زد خوند دید نوشته شرایط. گفت: "Aha! here is mentioned Sharayet". رفت عقب به دوستاش گفت: بچه ها یکی پیدا کردم که برای وثیقه سند ملکی گذاشته. 3 نفری ریختن روش خوندنش.
    بعد اومد جلو. گفتم بر نگردم خونه می پره ها گفت: yikes! you don't want that من گفتم آره!
    بعد شروع کرد به تایپ کردن که من فهمیدم اوکی شده. بعد گفت همه چی نرماله و ما دوتا آدم بالغ هستیم که مصاحبه منطقی داشتیم و AP رو توضیح داد و گفت دارم شروع کلاساتو میبینم ولی قول نمیدم برسونم به کلاسات. که بعدازظهر 11 سوالی فرستاد و من جواباشو کامل فرستادم بهش. بعد 29 روز از مصاحبه هم کلیر شدم. دستش طلا!

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)