صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 174

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌سفارت و تجربیات روز �

نقل قول نوشته اصلی توسط faezesoleimani نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من پذیرش فول فاند دارم واسه فال 2017 استاد هم ندارم
    حالا واسه ریسرچ پلن یه نمونه آماده کردم و به کوردینیتور گفتم امضا کنه و توی سربرگ واسه ام بفرسته
    که میگه من همچین کاری نمیکنم و خودت باید بنویسی (البته این رو هم بگم که ریسرچ پلن از طرف ایشون واسه من نوشته شده بود نه اینکه خودم از طرف خودم بنویسم)
    خلاصه قبول نمیکنه
    دوستان نوشتید حتما باید توی سربرگ باشه
    اگه نباشه مشکلی پیش میاد؟
    من واسه رفع این مشکل چیکار باید بکنم؟
    ممنون
    اگه استاد ندارین می تونین خودتون بنویسین. ولی همون sop هم کفایت می کنه.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    اگه استاد ندارین می تونین خودتون بنویسین. ولی همون sop هم کفایت می کنه.
    اگه مهر امضا نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد؟
    حتما که نباید آفیشیال باشه نه؟

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

اگه مهر امضا نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد؟
    حتما که نباید آفیشیال باشه نه؟
    شما میگین دانشگاه حاضر نیست بنویسه. استاد هم که ندارین. چطوری می خواین افیشیال بگیرین؟
    من دیدم کسی بدون نامه رسمی فقط با اظهار خودش ویزا بگیره. ولی نمیشه از این مساله قضاوت خاصی داشت. منطق حکم می کنه وقتی استاد نداری هنوز ریسرچ مشخصی هم نداری و فقط علاقه خودت هست و بکگراند ریسرچ که تو sop هم هست. حالا اگه خواستی جداگانه یه صفحه خودت بنویس.
    نکته اینه که ما نمی دونیم افیسر سفارت از روی منطق تصمیم میگیره یا .... فقط می تونیم امیدوار باشیم.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

سلام دوستان عزیز

من پذیرش فول فاند دارم واسه فال 2017 استاد هم ندارم
    حالا واسه ریسرچ پلن یه نمونه آماده کردم و به کوردینیتور گفتم امضا کنه و توی سربرگ واسه ام بفرسته
    که میگه من همچین کاری نمیکنم و خودت باید بنویسی (البته این رو هم بگم که ریسرچ پلن از طرف ایشون واسه من نوشته شده بود نه اینکه خودم از طرف خودم بنویسم)
    خلاصه قبول نمیکنه
    دوستان نوشتید حتما باید توی سربرگ باشه
    اگه نباشه مشکلی پیش میاد؟
    من واسه رفع این مشکل چیکار باید بکنم؟
    ممنون

با دانشگاه مکاتبه کن بگو توی یه برگه حداقل امضا شده (ترجیجا مهر شده) بنویسه که RP شما فعلا مشخص نیست. اگر نکردن و همونطوری ایمیلی بهتون گفتن که RP ندارن پرینت میل هاتونو با دانشگاه ببرید.
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - تجربیات روز مصاحبه

سلام،

این هفته در ایروان مصاحبه ویزای دانشجویی داشتم. تجربیاتمو خدمت دوستان میگم امیدوارم به کارتون بیاد. بلیط رو از سایت شرکت هواپیمایی ماهان خریدم و هتل رو هم از سایت بوکینگ دات کام.

داخل فرودگاه ایروان صرافی هست. یک صد دلاری بدین درام بگیرین. بقیشو اگر لازم شد یا بانک یا داخل شهر عوض میکنن. حدوداً دلاری 485 درام ارمنستان. بعد تو صف پاسپورت کنترل وایسین. یک مانیتور هم هست که روش اطلاعات مربوط به شهر رو نوشته مثلا با تاکسی های فرودگاه بین 4000 تا 6000 درام میبرنتون مرکز شهر.

بعد از اینکه پاسپورتتون رو مهر زدند یک مسیری رو میرید تا به نمایندگی ویواسل برسید. ساده ترین پلنش 2500 درام هست. حتماً اگر صف نداشت بگیریدش. اگر صف داشت بزارید جلوتر باز هم نمایندگی داره. بعد به یکجایی میرسید که تورسیت آفیسه کنارشم تاکسی رسمی فرودگاهشون. از توریست آفیس حتماً نقشه شهرو بگیرین. اون تاکسی ها با 6000 درام میبرن که من نرفتم و گفتن اگر از این درب خارج شین دیگه نمیتونین برگردین.
    بعد وارد یک سالن میشین که اگر ازش خارج شین دیگه خیابونه. تو اون سالن نمایندگی ویواسل هستش دوباره. سریع سیمکارت 2500 درامیشو بگیرین. تو این سالن راننده های سمج میان سمتتون و میخوان با 20000 درام ببرنتون! بنابراین شما باید با کامپیترتون یا موبایلتون یک تاکسی یاندکس صدا کنین که شما رو با 1600 درام تا مرکز شهر میبره. نرم افزارشو اگر دوست داشتین از تهران بریزین ولی تو فرودگاه هم اینترنت رایگان هست.

روز مصاحبه هم باز یاندکس صدا کنین. فقط مشکلی که در ارمنستان دارین اینه که انگلیسی بلد نیستن و فارسی بیشتر به کمکتون میاد. از سایت سفارت هم آدرس شون رو هم به انگلیسی و هم به ارمنی پرینت بگیرین. چون هیچ کس انگلیسی بلد نیست.
    میرید سفارت و نگهبان پاسپورتتون رو با لیستش مطابقت میده. بعد میرید جلوتر یکجا به خط میشین تا یکی یکی بفرسنتون داخل.

وسایلتونو میگردن. کیف پول و کتتون رو هم بگذارید تا با مدارکتون از دستگاه رد شه. بعد وارد یکجای دیگه میشید که یکسری از مدارکتون رو میخوان: پاسپورت، I20، کانفرمیشن DS-160، رسید پرداخت SEVIS، عکس دو اینچ در دو اینچ. بعد همرو که دید با یک شماره میزاره لای پاسپورت میده بهتون تا وارد سالن انتظار بشین. اونجا بلافاصله شماره و باجتونو رو مانیتور مینویسه ولی نباید مراجعه کننین به باجه تا مانیتور دینگ کنه. بعد میرید پیش یک باجه که I20 رو نگاه میکنه و میده امضا کنین و عکستونو هم اسکن میکنه و هدایتتون میکنه به باجه 4 یعنی انگشت نگاری. دستور العملش اونجا نصب هست ولی اگر دزست یادم بیاد اول 4 انگشت چپ بعد 4 انگشت راست بعد دو انگشت شصت.

میشینین و دوباره شمارتون صدا میخوره و میرین برای مصاحبه اصلی. سوال ها: برای چی این دانشگاهو انتخاب کردی؟ به چه قسمت هایی از این رشته بیشتر علاقه داری؟ آیا این تنها دانشگاهی بود که اپلای کردی؟ آیا کسی رو در آمریکا داری؟ دانشجو هست یا مقیمه؟ کجای آمریکا؟ این ها رو درست جواب دادم چون توی فرم DS-160 که از پدر، مادر و برادر و خواهر میپرسه راستشو گفته بودم. ولی شاید بهتر بود وقتی از آشنا میپرسه به کسی غیر از خانواده اصلی اشاره میکردم و فقط اگر میگفت Immediate Relative بهش میگفتم. کارت پیان خدمتتو بده که ماله من رو دید اصلشو و ترجمشو ندید. بعد گفت CV داری گفتم آره گذاشت کناره کیبورد و بعد نگاه نکرده پسم داد. از اینکه نپرسید خدمت کجا بودی یا CV نگاه نکرد فهمیدم ردم. آخرش گفت ما الان نمیتونیم بهت ویزا بدیم و با بند 214b که چاپ کرده بود و داد بهم ردم کرد.

برگشتم هتلم و فرداش اومدم تهران...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    سلام،

این هفته در ایروان مصاحبه ویزای دانشجویی داشتم. تجربیاتمو خدمت دوستان میگم امیدوارم به کارتون بیاد. بلیط رو از سایت شرکت هواپیمایی ماهان خریدم و هتل رو هم از سایت بوکینگ دات کام.

داخل فرودگاه ایروان صرافی هست. یک صد دلاری بدین درام بگیرین. بقیشو اگر لازم شد یا بانک یا داخل شهر عوض میکنن. حدوداً دلاری 485 درام ارمنستان. بعد تو صف پاسپورت کنترل وایسین. یک مانیتور هم هست که روش اطلاعات مربوط به شهر رو نوشته مثلا با تاکسی های فرودگاه بین 4000 تا 6000 درام میبرنتون مرکز شهر.

بعد از اینکه پاسپورتتون رو مهر زدند یک مسیری رو میرید تا به نمایندگی ویواسل برسید. ساده ترین پلنش 2500 درام هست. حتماً اگر صف نداشت بگیریدش. اگر صف داشت بزارید جلوتر باز هم نمایندگی داره. بعد به یکجایی میرسید که تورسیت آفیسه کنارشم تاکسی رسمی فرودگاهشون. از توریست آفیس حتماً نقشه شهرو بگیرین. اون تاکسی ها با 6000 درام میبرن که من نرفتم و گفتن اگر از این درب خارج شین دیگه نمیتونین برگردین.
    بعد وارد یک سالن میشین که اگر ازش خارج شین دیگه خیابونه. تو اون سالن نمایندگی ویواسل هستش دوباره. سریع سیمکارت 2500 درامیشو بگیرین. تو این سالن راننده های سمج میان سمتتون و میخوان با 20000 درام ببرنتون! بنابراین شما باید با کامپیترتون یا موبایلتون یک تاکسی یاندکس صدا کنین که شما رو با 1600 درام تا مرکز شهر میبره. نرم افزارشو اگر دوست داشتین از تهران بریزین ولی تو فرودگاه هم اینترنت رایگان هست.

روز مصاحبه هم باز یاندکس صدا کنین. فقط مشکلی که در ارمنستان دارین اینه که انگلیسی بلد نیستن و فارسی بیشتر به کمکتون میاد. از سایت سفارت هم آدرس شون رو هم به انگلیسی و هم به ارمنی پرینت بگیرین. چون هیچ کس انگلیسی بلد نیست.
    میرید سفارت و نگهبان پاسپورتتون رو با لیستش مطابقت میده. بعد میرید جلوتر یکجا به خط میشین تا یکی یکی بفرسنتون داخل.

وسایلتونو میگردن. کیف پول و کتتون رو هم بگذارید تا با مدارکتون از دستگاه رد شه. بعد وارد یکجای دیگه میشید که یکسری از مدارکتون رو میخوان: پاسپورت، I20، کانفرمیشن DS-160، رسید پرداخت SEVIS، عکس دو اینچ در دو اینچ. بعد همرو که دید با یک شماره میزاره لای پاسپورت میده بهتون تا وارد سالن انتظار بشین. اونجا بلافاصله شماره و باجتونو رو مانیتور مینویسه ولی نباید مراجعه کننین به باجه تا مانیتور دینگ کنه. بعد میرید پیش یک باجه که I20 رو نگاه میکنه و میده امضا کنین و عکستونو هم اسکن میکنه و هدایتتون میکنه به باجه 4 یعنی انگشت نگاری. دستور العملش اونجا نصب هست ولی اگر دزست یادم بیاد اول 4 انگشت چپ بعد 4 انگشت راست بعد دو انگشت شصت.

میشینین و دوباره شمارتون صدا میخوره و میرین برای مصاحبه اصلی. سوال ها: برای چی این دانشگاهو انتخاب کردی؟ به چه قسمت هایی از این رشته بیشتر علاقه داری؟ آیا این تنها دانشگاهی بود که اپلای کردی؟ آیا کسی رو در آمریکا داری؟ دانشجو هست یا مقیمه؟ کجای آمریکا؟ این ها رو درست جواب دادم چون توی فرم DS-160 که از پدر، مادر و برادر و خواهر میپرسه راستشو گفته بودم. ولی شاید بهتر بود وقتی از آشنا میپرسه به کسی غیر از خانواده اصلی اشاره میکردم و فقط اگر میگفت Immediate Relative بهش میگفتم. کارت پیان خدمتتو بده که ماله من رو دید اصلشو و ترجمشو ندید. بعد گفت CV داری گفتم آره گذاشت کناره کیبورد و بعد نگاه نکرده پسم داد. از اینکه نپرسید خدمت کجا بودی یا CV نگاه نکرد فهمیدم ردم. آخرش گفت ما الان نمیتونیم بهت ویزا بدیم و با بند 214b که چاپ کرده بود و داد بهم ردم کرد.

برگشتم هتلم و فرداش اومدم تهران...
    متاسفم از اینکه رد شدی. بعد از خوندن توضیحات کاملت، انتظار داشتم همه چی برات خوب پیش رفته باشه. خیلی هم برنامه ریزی شده و خوب آماده بودی برای سفر. اینطور که من متوجه شدم از اعضای خانواده ات کسانی در آمریکا اقامت دائم داشتن که رد شدی. بهرحال ممنون از توضیحالت کاملت و امیدوارم خیلی زود به برنامه های بعدیت برسی و امیدتو تو کارا از دست ندی. من فردا مصاحبه دارم ایروان و الان شب مضاحبه تو هتلم. البته من برای ویزای کار مصاحبه میشم. حالا میرم فردا ببینم سرنوشت چی برای من رقم زده.

Junior Member

سلام دوستان
    من هم 21 آپریل مصاحبه داشتم و تجربیاتم رو میزارم اینجا. انشاا... که به دردتون بخوره. من رفتم برای کلیرنس.
    توضیحات دوستمون storagemeter کامل بود و متاسف از اینکه ریجکت شدن. منم ی چند مورد در مورد مصاحبه اضافه میکنم به مطالب دوستمون.
    آفیسر همون آقایی بود که به خوشتیپی معروف شده بین دوستان. من خیلی ریلکس و اروم بودم. کلا استرس نداشتم از اول، فقط ی ساعت قبل رسیدن به سفارت ی کم استرس گرفتم که اونم حل شد. هیچ اتفاق خاص هم قرار نیست بیفته. ریلکس باشید. استرس داشتن هیچ چیزی به شما اضافه نمیکنه و فقط شما رو از نتایج خوبی که می تونید بگیرید عقب میندازه.
    من آخرین نفری بودم که نوبتم شده بود. وارد شدم و فقط ی کلمه گفتم سلام، خیلی عادی و ریلکس و ی کمی هم با بی خیالی. بعد از سلام گفت پاسپورت و i20. دادم. اولین کاری که کرد مستقیم به قسمتی که فاندم نوشته بود نگاه کرد. من مقطع دکتری برق فول فاند هستم (البته 2500 دلار در سال رو زده خودم باید بدم که اونم دست گرمیه و چیزی حساب نمیشه). وقتی دید فول فاندم کامل احساس کردم روند مصاحبه داره عوض میشه. سریع گفت Research Plan و CV داری؟ گفتم بله و دادم. ی نگاهی انداخت به RP و رفت سراغ CV و مشغول نگاه کردن شد. ی چند تا سوال هم پرسید که به نظرم همش الکی بود و برای پر کردن وقت بود.
    چرا امریکا؟ منم کلا تریپ بی خیالی و ریلکسی برداشته بودم و اینکه من کشته مرده امریکا رفتن نیستم. گفتم من سال قبل برای کانادا و اروپا اقدام کردم و متاسفانه پذیرفته نشدم و امسال برای امریکا اقدام کردم(غیر مستقیم آب پاکی رو ریختم رو دستش). بعد پرسید چرا این دانشگاه؟ گفتم وب سایتش رو ویزیت کردم و وب سایت استاد فلانی رو هم ویزیت کردم دیدم اینترست هاش مثل منه، بهش ایمیل زدم و اونم منو انکاریج کرد و منم اپلای کردم. بعد گفت ی کم راجع به کار ارشدت بگو. خیلی مختصر و ساده در حد 10 ثانیه بهش توضیح دادم. داشت تایپ میکرد و به مقالاتم که رسید توقف بیشتری داشت و احساس کردم همه رو داشت وارد سیستمش می کرد. پرسید خدمت رفتی؟آره. کارت لطفا. دادم. پرسید کدوم نیرو؟گفتم ارتش. دید 6 ماه توی کارتم زده خدمت کردم. گفت فقط 6 ماه؟ نه و کامل براش توضیح دادم که چی شد. گفتم من بعد از لیسانش 7 ماه خدمت کردم و بعد دانشگاه پذیرفته شدم بعد از ارشد 6 ماه خدمت کردم و ی پروژه هم برای ارتش انجام دادم و 5 ماه کم شد از خدمتم همه رو وارد سیستم کرد. همه چی رو خودم گفتم که شک نکنه چیزی رو دارم لاپوشونی میکنم. توصیه میکنم شما هم همین کار رو بکنید البته اگه همه حقیقت رو نگفتید هم مهم نیست ولی ی جوری به همه چی گذرا اشاره کنید که احساس نکنه دارید مخفی کاری می کنید. گفت پروژه ت راجع به چی بود؟ گفتم ی ترنسلیشن ساده بود. چون من گرایشم قدرت بود و این پروژه به الکترونیک مربوط میشد من فقط براشون ترجمه کردم. ی جوری ریلکس و اروم صحبت میکردم که فکر میکنم حساس نمی شد خیلی. دیگه هیچی نخواست. نه ریزنمرات و ترجمه، نه بنک استیتمنت، نه کارت ملی، نه سوشال تای، نه نامه پذیرش از دانشگاه هیچی. کلا هم 3 دقیقه طول کشید. بعد هم گفت تبریک شما برای دریافت ویزا کوالیفاید هستید فقط جند وقت طول میکشه. منم آخر ازش پرسیدم ویزام سینگله یا مالتیپل که گفت سینگله و داشت ی سری توضیحات میداد که چرا سینگله و من هم دیگه گوش نکردم بهش و با گفتن تنک یو سعی کردم بهش بفهمونم که درک میکنم شرایطتون رو. ی نکته ای هم که هست ی نوع شرمساری توی صورتش میدیدم مخصوصا وقتی که داشت توضیح میداد که چرا سینگله. احساس میکنم از کارای پرزیدنت ترامپشون خجالت می کشید. منم واسه همین سعی کردم صحبتش رو کوتاه کنم که زیاد خجالت نکشه.
    تجربه سفر رو هم توی تاپیک خودش می نویسم براتون. انشاا... موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز

سلام
    من براي هفته بعد وقت سفارت امريكا در ارمنستان دارم بعد من و نامزدم هردو از يك دانشگاه ادميشن گرفتيم براي ارشد و كارشناسي هم همكلاس بوديم ، ما با فاصله ٤ روز وقت گرفتيم ميخاستم بپرسم ممكنه از ايشون كه بعد من ميره چيزي راجع به اين مورد بپرسه يا بهتر خودش توضيح بده كه منو ميشناسه و از يك دانشگاه ادميشن داريم؟

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

من دو بار مصاحبه داشتم

بار اول:

پسر جوونی سوال پرسید چرا این درس در مورد رشته توضیح بده سربازی کجا بودی کارت چیه کجاها کار کردی بابات چی کارس فامیل دارین یا نه از دادن کاغذ هم خوشش نمیومد میگفت فقط خودت توضیح بده نیازی به مدرک نیست

بعد گفت اوکی برو مشکلی نیست میری رو کلیرنس

رفتم ۳ ماه بعد ایمیل قبولی اومد گفت پاسپورت رو ارسال کنین برای ویزا که روز بعدش ترامپ ویزا رو باطل کرد و reject شد

سفارت ایمیل داد اونایی که ترامپ ردشون کرده دوباره روز اختصاصی دارن بیاین واسه مصاحبه

بار دوم:

همون پسر بود، گفت من باهات مصاحبه کردم قبلا، این مدت چیکار کردی شغل جدید؟ شغل جدید و توضیح دادم گفت باشه، مشکلی نیست، ولی متاسفانه مثل دفعه قبل باید بری به administrating processing بعد از چند هفته/ماه ویزات اومد بیا دوباره بگیر

کل مصاحبه دو دقیقه هم طول نکشید

من که احتمالا کشور دیگه برم، مصاحبه هم چیز خاصی نداره just be cool

Junior Member

سلام دوستان
    آیا کسی میدونه دفتر جی اس اس چی تو ارمنستان چی هستش؟ افسر به مادرم گفته پاسسشو برای ویزا بفرسته به دفتره جی اس اس . آیا حتما خودشون دوباره باید برون ارمنستان ؟ یا میتونن از طریق آژانس این کارو انجام بدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)