صفحه 8 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 174

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز

سلام، دوستان تو ایمیلی که برا همسر من به خاطره مدیکال اومده اصلا حرفی‌ از این که یک ماه قبل روز مدیکال نباید واکسن بزنی‌ چیزی نگفته، این به این معنی‌ که ما میتونیم الان واکسنمون رو بزنیم در حالی‌ که حدودا بیست روز مونده به روز مدیکالمون؟ اگه بزنیم اتفاقی میفته؟ به این صورت که وقت سفارتمون رو تغییر بدن؟ یا کنسل کنند؟

سلام به دوستان
    من از دانشگاه University of Illinois at Urbana-Champaign در رشته Master of Architecture پذیرش دارم برای پاییز 2017. متاسفانه سفارت ارمنستان روز 21 ژوئن من رو به دلیل داشتن 2 برادر در امریکا و از اون مهمتر نداشتن فاند از دانشگاه و عدم توجیه این همه هزینه (بدون توجه به اینکه حساب بانکی چند برابر آن داشتم) ریجکت کرد. خواستم ببینم کسی میتونه منو در این زمینه راهنمایی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط parhami86 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من از دانشگاه University of Illinois at Urbana-Champaign در رشته Master of Architecture پذیرش دارم برای پاییز 2017. متاسفانه سفارت ارمنستان روز 21 ژوئن من رو به دلیل داشتن 2 برادر در امریکا و از اون مهمتر نداشتن فاند از دانشگاه و عدم توجیه این همه هزینه (بدون توجه به اینکه حساب بانکی چند برابر آن داشتم) ریجکت کرد. خواستم ببینم کسی میتونه منو در این زمینه راهنمایی کنه.
    ریجکت شدن شما ربطی به برادر ساکن آمریکا نداره. خیلی ها هستن که خانواده درجه اولشون مقیم آمریکا هستن و ویزا می گیرن. شما همونطوری که خودتون گفتین باید به آفیسر ثابت کنید چرا میخواید این همه برای تحصیل یک رشته فوق لیسانس هزینه کنید. بازگشت سرمایه شما چطور بعد از دو سال رخ میده.
    پیشنهاد هایی که میشه کرد تا قبل از مصاحبه مجدد انجام بدید:
    1. از دانشگاه اسکالرشیپ بگیرید (هرچقدر هم کم مهم نیست )
    2. جاب آفر مناسب تهیه کنید که نشون بده شما بعد از دو سال که برگردید در فلان شرکت با حقوق بسیار بالا استخدام میشید و هزینه هاتون ظرف چند سال بر می گرده
    3. دلایل مناسب برای اینکه میخواید برید و این رشته رو بخونید داشته باشید.( علاقه، نبود تخصص مورد نظر شما در ایران و ... )
    4. اگر در شرکتی با فیلد معماری سابقه کار دارید، ازشون نامه اسکالرشیپ بگیرید با یک تعهد محضری که نشون بده شما بهشون بابت پولی که میدن تعهد خدمت دارید و بعد از تحصیل باید برگردید به ایران و براشون کار کنید
    ضمناً شما برای نداشتن پول ریجکت نشدید. آفیسر مطمئن شده که شما به دنبال بازگشت سرمایه خودتون در آمریکا هستید و بعد از تحصیل نمیخواین برگردین. باید بهش ثابت کنید اشتباه می کنه
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان میشه خواهش کنم یه نفر سوال من رو جواب بده؟ من 2 اکتبر وقت سفارت دارم توریستی پارسال توریستی رفتم و برگشتم و دوستم برام دعوت نامه فرستاد . الان می خوان برا 2 اکتبر برم سفارت با این قانونی که فدرال هم اوکی کرده چی میشه وضعیت؟ کسی هست الان رفته باشه سفارت؟ این اتفاقات که تو این چند روز افتاده چی میشه تکلیف ما؟

کدام ایرانی‌ها از این پس می‌توانند ویزای امریکا بگیرند؟

از این پس ویزای توریستی معمولی برای ایرانیان متقاضی سفر به آمریکا صادر نخواهد شد مگر اینکه فرد یا افراد متقاضی ویزا ارتباطی اصیل با یک فرد یا شرکت (نهاد) در آمریکا داشته باشد
    این محدودیت ها کما فی السابق شامل افرادی که دارای کارت سبز (گرین کارت) ورود به خاک آمریکا هستند، نخواهد شد /خبرآنلاین #بین_المللی

نقل قول نوشته اصلی توسط tararahimi نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه خواهش کنم یه نفر سوال من رو جواب بده؟ من 2 اکتبر وقت سفارت دارم توریستی پارسال توریستی رفتم و برگشتم و دوستم برام دعوت نامه فرستاد . الان می خوان برا 2 اکتبر برم سفارت با این قانونی که فدرال هم اوکی کرده چی میشه وضعیت؟ کسی هست الان رفته باشه سفارت؟ این اتفاقات که تو این چند روز افتاده چی میشه تکلیف ما؟

کدام ایرانی‌ها از این پس می‌توانند ویزای امریکا بگیرند؟

������از این پس ویزای توریستی معمولی برای ایرانیان متقاضی سفر به آمریکا صادر نخواهد شد مگر اینکه فرد یا افراد متقاضی ویزا ارتباطی اصیل با یک فرد یا شرکت (نهاد) در آمریکا داشته باشد
    ������این محدودیت ها کما فی السابق شامل افرادی که دارای کارت سبز (گرین کارت) ورود به خاک آمریکا هستند، نخواهد شد /خبرآنلاین #بین_المللی
    منظور از ارتباط اصیل با فرد در آمریکا اینه که شما باید مادر، پدر، همسر، داماد و یا عروستون مقیم آمریکا باشن. هنوز مشخص نیست که برادر و خواهر هم Bona Fide به حساب میان یا نه ولی اگر یکی از این افراد رو در آمریکا ندارید، متاسفانه تا حداقل چهارماه آینده به شما ویزای توریستی آمریکا داده نمیشه.
    بهتره وقتتون رو کنسل کنید و منتظر باشید ببینید بعد از این چهار ماه قانون رو تمدید می کنن یا تغییراتی درش ایجاد میشه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    منظور از ارتباط اصیل با فرد در آمریکا اینه که شما باید مادر، پدر، همسر، داماد و یا عروستون مقیم آمریکا باشن. هنوز مشخص نیست که برادر و خواهر هم Bona Fide به حساب میان یا نه ولی اگر یکی از این افراد رو در آمریکا ندارید، متاسفانه تا حداقل چهارماه آینده به شما ویزای توریستی آمریکا داده نمیشه.
    بهتره وقتتون رو کنسل کنید و منتظر باشید ببینید بعد از این چهار ماه قانون رو تمدید می کنن یا تغییراتی درش ایجاد میشه.
    موفق باشید
    بي بي سي فارسي:
    "در این دستورالعمل، نوشته‌اند که والدین، همسر، فرزند (از جمله فرزندان بزرگ‌سال)، داماد، عروس، خواهر یا برادر، "خویشاوند نزدیک" حساب می‌شوند اما نوه، پدربزرگ، مادربزرگ، شوهر خواهر، زن برادر، نامزد یا دیگر خویشاوندان شامل آن نیستند."

Junior Member

موفق باشید
    خیلی ممنون از جوابتون مگه نگفته 90 روز چزا 4 ماه؟؟؟؟ 90 روز که میشه 3 ماه تا وقت ما برسه 90 روز تموم شده

نقل قول نوشته اصلی توسط tararahimi نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون مگه نگفته 90 روز چزا 4 ماه؟؟؟؟ 90 روز که میشه 3 ماه تا وقت ما برسه 90 روز تموم شده
    اول اینکه من در کامنت قبل اشتباه به عرضتون رسوندم. همون سه ماه صحیح هست و اگر کیس پناهدنگی دارید مدت چهار ماه کیستون تعلیق میشه. خبر خوش دوم اینکه به نظر میرسه خواهر و برادر هم Bona Fide به حساب میان.
    اضافه کنم در قانون دوم منع مهاجرت هدف از این سه ماه دادن فرصت به دولت این شش کشور بود تا همکاری امنیتی جهت دادن اطلاعات شهروندانشون با دولت آمریکا ایجاد کنند و تا زمانیکه این همکاری رخ نده، این زمان تمدید میشه. از اونجائیکه دولت ایران هیچ رابطه ای چه امنیتی و چه غیر امنیتی با دولت آمریکا نداره، به نظر نمیرسه بعد از این سه ماه هم تغییر خاصی رخ بده و کماکان از صدور ویزا برای اتباع این شش کشور که دارای Bona Fide لازم برای ورود به آمریکا نمی باشن جلوگیری به عمل بیاد.
    موفق باشید.

ریجکت شدن شما ربطی به برادر ساکن آمریکا نداره. خیلی ها هستن که خانواده درجه اولشون مقیم آمریکا هستن و ویزا می گیرن. شما همونطوری که خودتون گفتین باید به آفیسر ثابت کنید چرا میخواید این همه برای تحصیل یک رشته فوق لیسانس هزینه کنید. بازگشت سرمایه شما چطور بعد از دو سال رخ میده.
    پیشنهاد هایی که میشه کرد تا قبل از مصاحبه مجدد انجام بدید:
    1. از دانشگاه اسکالرشیپ بگیرید (هرچقدر هم کم مهم نیست )
    2. جاب آفر مناسب تهیه کنید که نشون بده شما بعد از دو سال که برگردید در فلان شرکت با حقوق بسیار بالا استخدام میشید و هزینه هاتون ظرف چند سال بر می گرده
    3. دلایل مناسب برای اینکه میخواید برید و این رشته رو بخونید داشته باشید.( علاقه، نبود تخصص مورد نظر شما در ایران و ... )
    4. اگر در شرکتی با فیلد معماری سابقه کار دارید، ازشون نامه اسکالرشیپ بگیرید با یک تعهد محضری که نشون بده شما بهشون بابت پولی که میدن تعهد خدمت دارید و بعد از تحصیل باید برگردید به ایران و براشون کار کنید
    ضمناً شما برای نداشتن پول ریجکت نشدید. آفیسر مطمئن شده که شما به دنبال بازگشت سرمایه خودتون در آمریکا هستید و بعد از تحصیل نمیخواین برگردین. باید بهش ثابت کنید اشتباه می کنه
    موفق باشید
    سلام، اول از همه خیلی ممنونم بابت توجه و همینطور پاسخ بسیار هوشمندانه و خوبتون. دقیقا نظر شما درسته راجع به کیس من و راهکارهاتون هم بسیار خوبه. راستش اسکالرشیپ از دانشگاه، با این فرصت کم من که حدود 2 ماه دیگه کلاسام شروع میشه، تقریبا محاله و این که اگر میخواستن بدن همون اول میدادن. برای ریسرچ اسیستنت هم شروع کردم مکاتبه با استادا این چند روز.
    راجع به مورد 4 که شما فرمودین هم اتفاقا خودم به ذهنم رسیده بود چون می تونم این کار رو بکنم منتهاخیلی مطمین نبودم درست باشه و این که باید آی 20 رو عوض کنم. ولی بسیار مورد خوبی بود که اشاره کردین. این دفعه هم نامه از محل کار برده بودم منتها بسترش فراهم نشد که بخوام نشون بدم.
    با توجه به این که برای ماه آینده مجددا میخوام وقت بگیرم، به نظر شما که در این زمینه انقدر ماشاالله مسلط و با تجربه هم هستید کدام سفارت رو انتخاب کنم؟
    باز هم ممنون از دلسوزی و توجهتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط parhami86 نمایش پست ها
    سلام، اول از همه خیلی ممنونم بابت توجه و همینطور پاسخ بسیار هوشمندانه و خوبتون. دقیقا نظر شما درسته راجع به کیس من و راهکارهاتون هم بسیار خوبه. راستش اسکالرشیپ از دانشگاه، با این فرصت کم من که حدود 2 ماه دیگه کلاسام شروع میشه، تقریبا محاله و این که اگر میخواستن بدن همون اول میدادن. برای ریسرچ اسیستنت هم شروع کردم مکاتبه با استادا این چند روز.
    راجع به مورد 4 که شما فرمودین هم اتفاقا خودم به ذهنم رسیده بود چون می تونم این کار رو بکنم منتهاخیلی مطمین نبودم درست باشه و این که باید آی 20 رو عوض کنم. ولی بسیار مورد خوبی بود که اشاره کردین. این دفعه هم نامه از محل کار برده بودم منتها بسترش فراهم نشد که بخوام نشون بدم.
    با توجه به این که برای ماه آینده مجددا میخوام وقت بگیرم، به نظر شما که در این زمینه انقدر ماشاالله مسلط و با تجربه هم هستید کدام سفارت رو انتخاب کنم؟
    باز هم ممنون از دلسوزی و توجهتون.
    من عیناٌ پارسال وضعیتم مثل شما بود و مورد 4 رو انجام دادم. نیازی نیست که آی 20 رو عوض کنید. به آفیسر بگید اسکالرشیپ بعد از گرفتن آی بیست جور شده و وقت نکردید آی بیست رو عوض کنید. حتماً باید اسکالرشیپ رو از همون شرکتی بگیرید که به سفارت اعلام کردید توش کار می کنید. تعهد محضری رو هم فراموش نکنید. ( این رو هم بگم لازم نیست شرکت رو در جریان تعهدی که میدید قرار بدید که بعداً یک درصد از این تعهد کسی سوء استفاده کنه. تعهد رو شما میدید و حضور کسی که به اون تعهد میدید در محضر اصلاً لازم نیست.) از اون شرکت یک نامه هم بگیرید که نشون بده شما اسکالرشیپی معادل ایکس دلار در ازای بازگشت و کار در اون شرکت به مدت زمان تحصیلتون دریافت می کنید ( چون مبلغ رو دفترخونه در تعهد محضری درج نمی کنه ). این از هر جاب آفری برای شمایی که سلف فاند هستید بهتره. این رو هم اضافه کنم که آفیسر نشسته شما اینا رو بهش بگید یا ازتون سوال نمی پرسه. آفیسر میخواست از من چند تا سوال بپرسه و مثل بار اول ریجکتم کنه. اول پرسید کجا میخوای بری؟ بعد پرسید چند جا اپلای کردی؟ و در آخر پرسید برای چی میخوای بری؟ من تمام این توضیحات رو در جواب سوال سوم بهش دادم. اول جوابش رو دادم و بعد همه اینها رو در توضیحات جوابم گنجوندم. اینطوری بگم که پنج دقیقه حرف زدم و تمام مدارک رو حین حرف زدنم در آوردم و بعد از پنج دقیقه برگشت و گفت:" بده اون مدارک رو ببینم چی میگی!" می تونم بگم صد در صد میخواست ریجکتم کنه و اگر صحبت نمی کردم، ریجکت می شدم. در نهایت هم کلیرنس زد برام.
    به طور خلاصه آفیسر هیچ علاقه ای نداره از شما سوال بپرسه و شما جواب بدین که بتونن ویزا بگیرید. خودتون اون چیزی که میخواید بگید رو در جواب اون سوالی که مطمئنید می پرسه بگنجونید وگرنه مجدد ریجکت می شید.
    توصیه هم اینکه اگر بار قبل رفتید ارمنستان، این بار برید آنکارا. امیدوارم کلیرنس بهتون نزنه و به ترمتون برسید. سریعتر وقت بگیرید و حتی اگر می تونید ظرف همین هفته برید مصاحبه. هیچ ربطی نداره بخواید بین مصاحبه هاتون فاصله بندازید. من در فاصله دو هفته رفتم و ویزا گرفتم.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)