نقل قول نوشته اصلی توسط Simon نمایش پست ها
کاربران گرامی
با سلام

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایروان در سال 2017 استفاده بفرمایید. جهت مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایروان در سال 2016، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر
تیم مدیریت
سلام. من 24 مارچ وقت سفارت برای اف 1 و 2 داشتم. برخوردشون کلا خوب بود. آفیسر مرد جوون و خوشبرخوردی بود که نوروز رو تبریک گفت. با همسرم با هم بودیم با اون فارسی حرف میزد و با من انگلیسی البته تقریبا با خانومم حرفی نزد. از من ریسرچ پلن خواست که من فقط ایمیل های استادم رو داشتم. توصیه: با مدیر گروه، استاد، یا حتی coordinator جایی که پذیرش گرفتین هماهنگ کنین و ریسرچ پل رو بگیرین. خودتون یک خلاصه یه پروژه احتمالی رو بنویسین و بدین تو سربرگ دانشگاه بزنن). در مورد سربازی کاملا مسلط بود پرسید که کجا بودی و کجای ارتش (نیروی زمینی و...). اصطلاحات سربازی رو به فارسی می گفت. من کسری نخبگان و ایثارگران داشتم و براش توضیح داد. خیلی رو نخبگان حساسیت به خرج داد که چیکار می کردی و استادت کی بوده و پروژه رو برای کی انجام دادی و مثلا چطور میشه خدمتت یه جا بوده ولی پروژه ت جای دیگه...سوال دیگه اش این بود رشته قبلیم چه ربطی به پذیرش داره (عمومی داروسازی، پی اچ دی دپارتمان شیمی بود) ترجمه ترنسکریپتم رو هم گرفت. هیچ سوال و مدرک دیگه ای نگرفت. کلا همه مصاحبه به پروژه کسری گذشت :|. آخر هم کلیر خوردم. گفت مشکل خاصی ندارین و این مسائل طبیعیه. دو سه روز بعد هم از ایروان ایمیل اومد که یه سری اطلاعات تکمیلی می خواست. از جمله ریسرچ پلن (تو سربرگ دانشگاه و...) و سابقه تمام مسافرت هایی که رفتم.

نکات کوچیکی که شاید بدردتون بخوره:
1.در سفارت جایی برای تحویل دادن موبایل هست. موبایلتون رو می تونین همراه ببرین (برای جهت یابی و ترجمه و... بدرد می خوره)
2. حتما آدرس سفارت رو با فونت و زبان ارمنی یا روسی داشته باشین. خیلی از مردم و پلیس و راننده تاکسی ها و...کلمه ای انگلیسی بلد نیستن و نمی تونن بخونن.
3.زمان کافی برای رسیدن به سفارت بگذارین. شهر کوچیک هست ولی هر اتفاقی ممکنه بیفته.
4. دنبال تناقض می گردن. حتی یه سوالو چند بار می پرسن. سعی کنین اطلاعاتتون متناقض نباشه.

سوالاتی که برام پیش اومده:

1. چرا هیچ جا مدارک مالی نخواستن؟ (توی I20 فاند دانشگاه بود + 201 دلار هم فاند شخصی که به دانشگاه BS م رو داده بودم)
2. چقدر احتمال ریجکت شدن هست؟
3. من تو سی وی و...اسمی از پروژه نبرده بودم ولی وقتی پرسید با جزئیات براش توضیح دادم. می ترسم زیادی توضیح داده باشم. موضوع کارم طراحی بیوسنسور برای سموم بود. چقدر تاثیر داره؟