صفحه 6 از 18 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 174

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز

سلام بچه ها یه سوال

جديدا پرداخت وديعه براي خروج از كشور اينترنتي شده
    كسي مي دونه رسيد پرداخت رو از كي بايد گرفت چون سفارت اين رسيد رو به عنوان مدرك مي خواد.
    قبلا ضمانت نامه بانكي ميزاشتن همون مدرك مي شد. الان چون پرداخت اینترنتی شده از طریق بانک پول پرداخت نمیشه و گواهی پرداخت هم از بانک بگیری توش نمی نویسه این پول برای خروج از کشور پرداخت شده

سلام

من همین امروز برای خروج از کشور اقدام کردم و حضوری هم اقدام کردم. برای سفرهای علمی (کنفرانس، فرصت مطالعاتی و ...) مثل سابق باید حضوری اقدام کرد و خروج از کشور اینترنتی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی است.
    راستی یک سوال داشتم. من مثل شما معافیت تحصیلی دارم. ایا سفارت امریکا رسید ودیعه سربازی رو میخواد؟ گواهی معافیت تحصیلی هم باید ترجمه بشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سفارت نامه معافیت تحصیلی رو میخواد. هم ترجمه هم اوریجینال
    نقل قول نوشته اصلی توسط imanferestade نمایش پست ها
    سلام

من همین امروز برای خروج از کشور اقدام کردم و حضوری هم اقدام کردم. برای سفرهای علمی (کنفرانس، فرصت مطالعاتی و ...) مثل سابق باید حضوری اقدام کرد و خروج از کشور اینترنتی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی است.
    راستی یک سوال داشتم. من مثل شما معافیت تحصیلی دارم. ایا سفارت امریکا رسید ودیعه سربازی رو میخواد؟ گواهی معافیت تحصیلی هم باید ترجمه بشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

دوستان من 5 جون مصاحبه داشتم

اینکه اول از همه مردم ارمنستان خونگرم و مهربون هستن ولی تاکسی رو همیشه چونه بزنید. از فرودگاه 4000 درام چیزی حدود 32 هزار تومن میگیرن میارن داخل شهر. من از داخل شهر تا سفارت 1000 درام یعنی 8 هزار تومن پول دادم و برگشت هم با یکی از بچه های ایرانی که وقتش با من بود اومدیم کرایه رو هم نصف کردیم. انگلیسی اصلا بلد نیستن. اسم سفارت آمریکا به ارمنی میشه americayi despantun بگین که داستان نشه. به انگلیسی چیزی رو توضیح ندین که نمیفهمن. َ

شمارو نیم ساعت قبل وقتتون راه میدن. کلا فک کنم یکساعت اینا پروسه طول کشید.
    پروسه رو اونجا هستن راهنماییتون میکنن. مصاحبه هم به این شکل بود:

- سلام آفیسر، صبح بخیر
    +سلام قربان
    -پاسپورتتو میدی؟
    -بله
    (شروع کرد تایپ کردن)
    -رزومه و ریسرچ پلن رو لفطا بده
    + بنده سال اول دستیار تدریسم و آخر سال ادوایزر مشخص میشه. نامه گرد کوردینیتور دانشگاه رو دارم بدم؟
    -نه احتیاج نیست
    (شروع کرد تایپ کردن)
    - خوب تو شیمی و مهندسی شیمی میخونی چه ربطی به این رشته ای که انتخاب کردی داره؟
    + منم گفتم از علایقم و کارایی که توی لیسانس کردم و کاراموزیم و ربطش به رشته ای که اپلای کردم.
    (قیافش متعجب شد انگار نفهمید)
    - ریزنمراتتو میدی؟
    + دادم و گفتم ما 20 واحدمون صنایع غذایی بوده و نفت و گاز اینا نگذروندیم.
    -درست پارسال تموم شد؟ کار میکردی توی این مدت؟ چیکار میکردی؟
    +گفتم آره بیکار بودم و داشتم خودمو برای GRE اماده میکردم.
    - دوباره گفت توی I20 رشتت یچیزه توی admission یچیز دیگه. چیه قضیه؟
    + گفتم که یکین و با دانشگاه چک کردم توی واحد های درسی با این کد میشناسنش. و این رشته تو ایران نیست در مورد برنامه نویسی و مهندسی و ایناست من علایقم یکیه.
    (این موقع بود که احساس کردم فهمیییید!)
    - کارت سربازیت رو میدی؟
    + بله و دادم و گفتم که معافیت کفالت هستم.
    (فک کنم یکی دو دقیقه ای فقط داشت تایپ میکرد )

در آخر هم گفت که همه چیز درمورد کیس تو اکیه فقط احتیاج به Administrative processing داره و امکان داره چندین ماه طول بکشه ما میفهمیم که دانشگاه شروعش August هست و تمام سعیمون رو میکنیم که لحاظ کنیم. البته مقداری brevity بکار بردم توی توضیح ولی سوال ها همین بود و چیز دیگه ای نپرسید.

منم گفتم ویزام سینگل میشه یا مولتیپل گفت هنوز معلوم نیست.

6 ساعت بعد هم ایمیل 11 سوال اومد برام.

میدونم توی اون 10 نفری که اونجا بودن 5-6 تا کلیر شدن و 2 تا درجا گرفتن و یکی دو تا هم ریجکت شدن.

من تا جایی که میتونستم از جمعیت ایرانی مقیم دوری کردم چون شایعه پراکنی زیاد میکنن و استرس میدن. یعنی عرض کنم که 180 درجه برعکس حرف میزدن بچه ها درمورد اخبار آمریکا. خوب اطلاع نداری نگو.

با اطلاعات کامل سفر کنین. از فروشگاه های SAS و CITY میتونین پول چنج کنین. غیر ممکن هم هست که داخل فروشگاهی بشین و قسمت لیکورش برین ولی ایرانی نبینین.
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان)

سلام به همه دوستان
    من 7 جون ساعت 9 صبح وقت مصاحبه ویزای توریستی B2 داشتم به همراه مادر و خواهرم که 10 سالشه
    ساعت 8 صبح رفتیم نزدیک سفارت و از اونجایی که یه ماشین رنت کرده بودیم رفتیم تو پارکینگ سفارت پارک کردیم و توی صف دم در ایستادیم
    افسری که جلوی درب ورودی بود حدود ساعت 8:45 پرسید کسی ساعت 9 وقت داره؟ اگه داره خارج از صف بیاد جلو، ما هم رفتیم جلو و پاسپورتا رو نشون دادیم، توی فرمی که دستش بود چک کرد و گفت بفرمایید تو
    بعد رسیدیم به گیت ورودی اونجا هم بدون مشکل کارمون انجام شد و رفتیم تو!
    یه توضیح در مورد مدارک و سوابق بدم خدمتتون: مادرم سال 1994 یعنی 33 سال پیش رفت آمریکا و گرین کارت گرفت، مادربزرگ من بیش از 45 ساله که اونجاست و هم سیتیزن هستش هم استاد دانشگاه UCLA بوده سالها و الان بازنشسته شده، یه دعوت نامه فول فاند از طرف ایشون داشتیم همراه با گواهی امضا و وصیت نامه ایشون که توش از مادرم من و خواهرم به عنوان وارث اسم برده شده
    یه نامه از پزشک توی آمریکا داشتیم که نوشته بود مادربزرگ من به دلیل ناراحتی مفصلی قادر به سفر نیست و لازمه که ما بریم به دیدنش
    یه نامه دیگه هم از مادربزرگم داشتیم که توش نوشته شده که ایشون PHD دارن و سوابق کاریشون چی بوده و الان هم به درخواست خودشون ما میخوایم به آمریکا بریم چون نمیتونن بیان ایران و آخرین باری که ما رو دیدن 15 سال پیش بوده و... درضمن ایشون گارانتی میکنه که ما به کشورمون برمیگردیم و به هیچ عنوان در آمریکا نمیمونیم و میتونیم هر نوع ضمانتی در این مورد بدیم
    سند خونه، گواهی تمکن مالی و... هم همراه داشتیم که حدود 100 صفحه مدارک بود توی 7 تا پوشه جدا...بگذریم
    بعد از انگشت نگاری و...اولین نفری بودیم که برای مصاحبه به باجه 7 (اگر درست یادم باشه) راهنمایی شدیم که یه آفیسر جوان با موهای طلایی و چشمان سبز منتظرمون بود
    بعد از سلام و احوال پرسی از خواهر کوچیک من اولین سوال رو پرسید! برای چی میخوای بری آمریکا؟ جواب: مادربزرگم منو ندیده و میخواد منو ببینه!
    سوال دوم از مادرم، شغل شما چیه؟ مادرم: من خانه دارم و کار نمیکنم! سوال بعدی: چرا میخوای به آمریکا بری؟ جواب مادرم هم که مشخصه!
    سوال بعدی از من: تا حالا آمریکا رفتی؟ جواب من: نه نرفتم!
    دوباره از مادرم پرسید شما گرین کارت داشتید؟ جواب بله! آفیسر:میتونم ببینم؟ گرین کارت و سوشال سکوریتی و پاس سفید رو دادیم بهش! از مادرم پرسید کی آمریکا بودی؟ ایشون دقیق نمیدونست من جواب دادم سال 1994 بعد آفیسر گفت یعنی 33 سال پیش؟ گفتم بله
    بعد ازش سوال کردم که ما یه نامه داریم که فکر میکنم لازمه شما ببینید، میخواین بدیم خدممتون؟ گفت بدید! همون نامه ای که مادربزرگم نوشته بود همراه با دعوت نامه و...که حدود 10 صفحه بود
    اینم بگم که جلوی من فرشی از مدارک بود که آفیسر به راحتی میتونست ببینه که کلی مدارک با خودمون داریم!
    نامه مادربزرگم رو فقط 2 ثانیه نگاه کرد و حتی ورق هم نزد که ببینه تو صفحه های بعدی چی نوشته شده
    رو به مادرم گفت من به شما میتونم ویزا بدم ولی به دختر و پسرتون متاسفانه نمیتونم! بعد چند ثانیه سکوت کرد که ببینه واکنش ما چیه؟! مادرم گفت من خودم مریضم و به تنهایی نمیتونم برم، آفیسر که حتی درست متوجه نشده بود که مادرم چی میگه گفت خانوم این تصمیم از قبل گرفته شده و متاسفانه کاری نمیتونم بکنم...! من گفتم مدارک زیادی همراهم دارم که میتونه به تمام سوالهای شما جواب بده! گفت نیازی نیست!
    و با بند 214 من و خواهرم رو ریجکت کرد! جالبه که بند 214 میگه شما نتونستید افسر رو متقاعد کنید که به کشورتون برمیگردید و مدارکی نداشتید که نشون بده وابستگی اجتماعی و مالی و خانوادگیه محکمی خارج از آمریکا دارید....! حالا سوال اینجاست این افسر عزیز این موارد رو از کجا فهمید؟ وقتی هیچ مدرکی از من نخواسته، نه پرینت حساب نه سند خونه نه هیچ چیز دیگه،فقط پاسپورت! چجوری تشخیص داده که من وابستگی به کشورم دارم یا نه؟ شرایط مالیم اجازه میده هزینه های سفرم رو پرداخت کنم یا نه؟
    چند نفر بهم گفتن سریع مجدد وقت بگیر از یه سفارت دیگه مثلا دوبی، و بگو که کلی مدارک همراه داشتی ولی بدون اینکه اونارو ببینه ریجکتت کرده، و اونجا همه مدارک رو نشون بده! نظرتون چیه دوستان؟ من الان که چند روز فقط از ریجکت شدنم گذشته میتونم دوباره درخواست بدم یا باید حتما چند ماه بگذره؟ ممنون میشم راهنمایم کنید

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_gm نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من 7 جون ساعت 9 صبح وقت مصاحبه ویزای توریستی B2 داشتم به همراه مادر و خواهرم که 10 سالشه
    ساعت 8 صبح رفتیم نزدیک سفارت و از اونجایی که یه ماشین رنت کرده بودیم رفتیم تو پارکینگ سفارت پارک کردیم و توی صف دم در ایستادیم
    افسری که جلوی درب ورودی بود حدود ساعت 8:45 پرسید کسی ساعت 9 وقت داره؟ اگه داره خارج از صف بیاد جلو، ما هم رفتیم جلو و پاسپورتا رو نشون دادیم، توی فرمی که دستش بود چک کرد و گفت بفرمایید تو
    یه توضیح در مورد مدارک و سوابق بدم خدمتتون: مادرم سال 1994 یعنی 33 سال پیش رفت آمریکا و گرین کارت گرفت، مادربزرگ من بیش از 45 ساله که اونجاست و هم سیتیزن هستش هم استاد دانشگاه UCLA بوده سالها و الان بازنشسته شده، یه دعوت نامه فول فاند از طرف ایشون داشتیم همراه با گواهی امضا و وصیت نامه ایشون که توش از مادرم من و خواهرم به عنوان وارث اسم برده شده
    یه نامه از پزشک توی آمریکا داشتیم که نوشته بود مادربزرگ من به دلیل ناراحتی مفصلی قادر به سفر نیست و لازمه که ما بریم به دیدنش
    یه نامه دیگه هم از مادربزرگم داشتیم که توش نوشته شده که ایشون PHD دارن و سوابق کاریشون چی بوده و الان هم به درخواست خودشون ما میخوایم به آمریکا بریم چون نمیتونن بیان ایران و آخرین باری که ما رو دیدن 15 سال پیش بوده و... درضمن ایشون گارانتی میکنه که ما به کشورمون برمیگردیم و به هیچ عنوان در آمریکا نمیمونیم و میتونیم هر نوع ضمانتی در این مورد بدیم
    سند خونه، گواهی تمکن مالی و... هم همراه داشتیم که حدود 100 صفحه مدارک بود توی 7 تا پوشه جدا...بگذریم
    بعد از انگشت نگاری و...اولین نفری بودیم که برای مصاحبه به باجه 7 (اگر درست یادم باشه) راهنمایی شدیم که یه آفیسر جوان با موهای طلایی و چشمان سبز منتظرمون بود
    بعد از سلام و احوال پرسی از خواهر کوچیک من اولین سوال رو پرسید! برای چی میخوای بری آمریکا؟ جواب: مادربزرگم منو ندیده و میخواد منو ببینه!
    سوال دوم از مادرم، شغل شما چیه؟ مادرم: من خانه دارم و کار نمیکنم! سوال بعدی: چرا میخوای به آمریکا بری؟ جواب مادرم هم که مشخصه!
    دوباره از مادرم پرسید شما گرین کارت داشتید؟ جواب بله! آفیسر:میتونم ببینم؟ گرین کارت و سوشال سکوریتی و پاس سفید رو دادیم بهش! از مادرم پرسید کی آمریکا بودی؟ ایشون دقیق نمیدونست من جواب دادم سال 1994 بعد آفیسر گفت یعنی 33 سال پیش؟ گفتم بله
    بعد ازش سوال کردم که ما یه نامه داریم که فکر میکنم لازمه شما ببینید، میخواین بدیم خدممتون؟ گفت بدید! همون نامه ای که مادربزرگم نوشته بود همراه با دعوت نامه و...که حدود 10 صفحه بود
    اینم بگم که جلوی من فرشی از مدارک بود که آفیسر به راحتی میتونست ببینه که کلی مدارک با خودمون داریم!
    نامه مادربزرگم رو فقط 2 ثانیه نگاه کرد و حتی ورق هم نزد که ببینه تو صفحه های بعدی چی نوشته شده
    رو به مادرم گفت من به شما میتونم ویزا بدم ولی به دختر و پسرتون متاسفانه نمیتونم! بعد چند ثانیه سکوت کرد که ببینه واکنش ما چیه؟! مادرم گفت من خودم مریضم و به تنهایی نمیتونم برم، آفیسر که حتی درست متوجه نشده بود که مادرم چی میگه گفت خانوم این تصمیم از قبل گرفته شده و متاسفانه کاری نمیتونم بکنم...! من گفتم مدارک زیادی همراهم دارم که میتونه به تمام سوالهای شما جواب بده! گفت نیازی نیست!
    و با بند 214 من و خواهرم رو ریجکت کرد! جالبه که بند 214 میگه شما نتونستید افسر رو متقاعد کنید که به کشورتون برمیگردید و مدارکی نداشتید که نشون بده وابستگی اجتماعی و مالی و خانوادگیه محکمی خارج از آمریکا دارید....! حالا سوال اینجاست این افسر عزیز این موارد رو از کجا فهمید؟ وقتی هیچ مدرکی از من نخواسته، نه پرینت حساب نه سند خونه نه هیچ چیز دیگه،فقط پاسپورت! چجوری تشخیص داده که من وابستگی به کشورم دارم یا نه؟ شرایط مالیم اجازه میده هزینه های سفرم رو پرداخت کنم یا نه؟
    چند نفر بهم گفتن سریع مجدد وقت بگیر از یه سفارت دیگه مثلا دوبی، و بگو که کلی مدارک همراه داشتی ولی بدون اینکه اونارو ببینه ریجکتت کرده، و اونجا همه مدارک رو نشون بده! نظرتون چیه دوستان؟ من الان که چند روز فقط از ریجکت شدنم گذشته میتونم دوباره درخواست بدم یا باید حتما چند ماه بگذره؟ ممنون میشم راهنمایم کنید
    سلام
    اجازه بدین چند ماه بگذره.
    الان وقت بگیرین به احتمال ۹۹ درصد هیچ اهمیتی به کوه مدارک همراهتون نمیدن و میگن بدون تغییرات و خیلی زود امدی و باز ریجکت می کنن.
    بند ۲۱۴ بهانه دست افیسره که هرکس را که نخواد ویزا بده (ولی مدرکی بر ضدش نداره) بتونه به بهانه عدم بازگشت ریجکت کنه. دنبال منطق خاصی نگردین.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام
    اجازه بدین چند ماه بگذره.
    الان وقت بگیرین به احتمال ۹۹ درصد هیچ اهمیتی به کوه مدارک همراهتون نمیدن و میگن بدون تغییرات و خیلی زود امدی و باز ریجکت می کنن.
    بند ۲۱۴ بهانه دست افیسره که هرکس را که نخواد ویزا بده (ولی مدرکی بر ضدش نداره) بتونه به بهانه عدم بازگشت ریجکت کنه. دنبال منطق خاصی نگردین.
    ممنونم ایمان جان از راهنماییت
    شنیده بودم که کل این پروسه بستگی به این داره که آفیسر دلش بخواد به شما ویزا بده یا نه، ولی دیگه فکر نمیکردم انقدر راحت و بدون منطق اجازه داشته باشه کسی رو رد یا قبول کنه
    حتی وقتی به مادرم گفت به شما ویزا میدم سوال نکرد که پول داری که بری؟ اصلا واسه چی گرین کارت گرفتی بعد رفتی و 33 سال پیدات نشده؟ درجا گفت تمومه!
    اگه فقط از من یه سوال میکرد، و میگفت 1 دقیقه وقت داری ثابت کنی آمریکا نمیمونی! من میتونستم توی همون 1 دقیقه به هر بچه ای این موضوع رو با مدرک ثابت کنم! ولی مشخص بود دلش نمیخواد به من و خواهرم ویزا بده
    درکل از اینکه ریجکت شدم ناراحت نیستم چون خدا میدونه که خیلی علاقه ای هم به رفتن نداشتم، ولی خب الان که مادرم هم توی رفتن مردد شده و میگه من بچه 10 سالم رو چجوری تنها بذارم و برم؟! باعث شده حرص بخورم، چون به یه دختر بچه 10 ساله دیگه حداقل باید ویزا میداد که با مادرش بتونه بره...حالا من هیچی
    از طرفی هم نگرانم چون مادرم قبلا گرین کارت داشته و آمریکا نمونده، الانم توریستی گرفته و بازهم نره به اونجا دیگه تا ابد بهش اجازه ورود ندن

سلام به همه دوستان
    دوست عزيز طبق قوانين مهاجرتى امريكا افراد زير 30 سال هيچ شانسى براى گرفتن ويزا توريستى ندارند. حالا شما يك دنيا هم مدارك ببريد هيچ كمكى به شما نمى كنه.زمانى هم كه افيسر بهتون گفته اين تصميم از قبل گرفته شده به همين معنى بوده كه طبق قوانين از اختياراتش خارج هست.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

ممنونم ایمان جان از راهنماییت
    شنیده بودم که کل این پروسه بستگی به این داره که آفیسر دلش بخواد به شما ویزا بده یا نه، ولی دیگه فکر نمیکردم انقدر راحت و بدون منطق اجازه داشته باشه کسی رو رد یا قبول کنه
    حتی وقتی به مادرم گفت به شما ویزا میدم سوال نکرد که پول داری که بری؟ اصلا واسه چی گرین کارت گرفتی بعد رفتی و 33 سال پیدات نشده؟ درجا گفت تمومه!
    اگه فقط از من یه سوال میکرد، و میگفت 1 دقیقه وقت داری ثابت کنی آمریکا نمیمونی! من میتونستم توی همون 1 دقیقه به هر بچه ای این موضوع رو با مدرک ثابت کنم! ولی مشخص بود دلش نمیخواد به من و خواهرم ویزا بده
    درکل از اینکه ریجکت شدم ناراحت نیستم چون خدا میدونه که خیلی علاقه ای هم به رفتن نداشتم، ولی خب الان که مادرم هم توی رفتن مردد شده و میگه من بچه 10 سالم رو چجوری تنها بذارم و برم؟! باعث شده حرص بخورم، چون به یه دختر بچه 10 ساله دیگه حداقل باید ویزا میداد که با مادرش بتونه بره...حالا من هیچی
    از طرفی هم نگرانم چون مادرم قبلا گرین کارت داشته و آمریکا نمونده، الانم توریستی گرفته و بازهم نره به اونجا دیگه تا ابد بهش اجازه ورود ندن
    90 درصد تصمیم افیسر از روی فرم شما قبل از رفتن به مصاحبه گرفته میشه. حالا ممکنه روند مصاحبه اون تصمیم را نقض کنه ولی از تصمیم مثبت به منفی هست معمولا! مثلا سیستم ویزا دادن رو بی اشکال بدونه ولی شما تو مصاحبه حرف ناجوری بزنی که شک کنن و افیسر رد کنه. وقتی سیستم از ابتدا شما را واجد شرایط ویزا ندونه افیسر حوصله و شاید جرات نداره بخواد کنکاش بیشتر کنه. ویزای توریستی برای ایرانی جوان هم ظاهرا خطرش براشون از احتمال ترور بیشتره!
    اتفاقا به نوجوان ۱۰ ساله احتمال ویزا دادن کمتره چون احتمال موندنش تو امریکا بیشتره. اینا هم اهمیتی نمیدن که مثلا مادر شما بدون بچه اش سخته بره و ...
    اگه مادرتون اینبار نره برای دفعه بعد احتمالا مشکل خواهد داشت مگه اینکه توضیح خوبی داشته باشه چون دیدم تو مصاحبه می پرسن.
    چیزی که ادم رو اذیت می کنه فقط اینه که یه شهروند پاکستان که بغل گوشش دارن القاعده را تو کمپ های وزیرستان و کویته و .... اموزش نظامی میدن را با دید مثبت بهش نگاه می کنن و بدون دیدن مدارکش نمیگن بفرمایید. به شهروند عرب که رابطه اش با داعش و .... برای خودشون هم اثبات شدس اجازه رفتن می دن و ...
    من درک می کردم که سختگیری کنن برای ایرانی ها اگه فقط این سختگیری برای اون چند کشور بدسابقه دیگه هم وجود داشت.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    90 درصد تصمیم افیسر از روی فرم شما قبل از رفتن به مصاحبه گرفته میشه. حالا ممکنه روند مصاحبه اون تصمیم را نقض کنه ولی از تصمیم مثبت به منفی هست معمولا! مثلا سیستم ویزا دادن رو بی اشکال بدونه ولی شما تو مصاحبه حرف ناجوری بزنی که شک کنن و افیسر رد کنه. وقتی سیستم از ابتدا شما را واجد شرایط ویزا ندونه افیسر حوصله و شاید جرات نداره بخواد کنکاش بیشتر کنه. ویزای توریستی برای ایرانی جوان هم ظاهرا خطرش براشون از احتمال ترور بیشتره!
    اتفاقا به نوجوان ۱۰ ساله احتمال ویزا دادن کمتره چون احتمال موندنش تو امریکا بیشتره. اینا هم اهمیتی نمیدن که مثلا مادر شما بدون بچه اش سخته بره و ...
    اگه مادرتون اینبار نره برای دفعه بعد احتمالا مشکل خواهد داشت مگه اینکه توضیح خوبی داشته باشه چون دیدم تو مصاحبه می پرسن.
    چیزی که ادم رو اذیت می کنه فقط اینه که یه شهروند پاکستان که بغل گوشش دارن القاعده را تو کمپ های وزیرستان و کویته و .... اموزش نظامی میدن را با دید مثبت بهش نگاه می کنن و بدون دیدن مدارکش نمیگن بفرمایید. به شهروند عرب که رابطه اش با داعش و .... برای خودشون هم اثبات شدس اجازه رفتن می دن و ...
    من درک می کردم که سختگیری کنن برای ایرانی ها اگه فقط این سختگیری برای اون چند کشور بدسابقه دیگه هم وجود داشت.
    با حرفات کاملا موافقم ایمان جان
    متاسفانه اکثر ایرانی ها پاسوز رفتار غلط یه سری آدم دیگه میشن
    من همیشه تو ذهنم به این فکر میکردم که اگه سفیر ایران بودم توی کشور دیگه و قرار بود به شهروندان یه کشوری که به ایران بی احترامی میکنن یا پرچم کشور من رو آتیش میزنن ویزا بدم چه حسی داشتم؟ آیا واقعا حاضر میشدم حتی آدمای اون کشور رو توی سفارت مملکتم راه بدم؟ میتونستم به این آدما راحت ویزا بدم؟ اصلا چرا باید با شهروندان اون کشور حرف بزنم؟! باز اینا حداقل با لبخند ما رو به سفارت کشورشون راه میدن...بخدا اگه من بجاشون بودم فکر نمیکنم میتونستم! یادمه چندسال پیش یه عکسی تو اینترنت بود که چند نفر پرچم ایران رو آتیش زده بودن...حالا کاری ندارم چه کشوری بود و به چه دلیلی اینکار رو کرده بودن، خدا شاهده تا چند ماه حالم بد بود! اینه که بهشون حق میدم به چشم آدمای خوب به ما نگاه نکنن
    در مورد فرم DS-160 تا جایی که یادم میاد سوال خاصی توش نبود که بخواد باعث بشه کسی تصمیم بگیره واجد شرایط هستیم یا نه
    مهمترین سوالهایی که توش بود شغل بود وضعیت سربازی، درامد، کشورهایی که تا حالا سفر کردید و سوالهای از این دست، نمیدونم از جواب این سوالها به چه نتیجه ای میرسن ولی کاملا موافقم که از قبل تصمیم میگیرن و مصاحبه نقش مهمی نداره! چجوری میشه توی کمتر از 2 دقیقه و بدون دیدن هیچ مدرکی و حتی پرسیدن 2 تا سوال از هر نفر تصمیم گرفت که از این 3 نفر کی مجاز به گرفتن ویزا هست و کی نیست؟! این تصمیم از قبل گرفته میشه و توی مصاحبه فقط به اشخاص ابلاغ میشه که تصمیم چی بوده...! البته شاید در موارد خاصی یکم شرایط فرق کنه
    درکل امیدوارم روزی برسه که جایگاه ما ایرانیها تو دنیا بهتر بشه و به چشم آدمهای ناراحت به ما نگاه نکنن!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)