صفحه 7 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 174

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان)

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_gm نمایش پست ها
    با حرفات کاملا موافقم ایمان جان
    متاسفانه اکثر ایرانی ها پاسوز رفتار غلط یه سری آدم دیگه میشن
    من همیشه تو ذهنم به این فکر میکردم که اگه سفیر ایران بودم توی کشور دیگه و قرار بود به شهروندان یه کشوری که به ایران بی احترامی میکنن یا پرچم کشور من رو آتیش میزنن ویزا بدم چه حسی داشتم؟ آیا واقعا حاضر میشدم حتی آدمای اون کشور رو توی سفارت مملکتم راه بدم؟ میتونستم به این آدما راحت ویزا بدم؟ اصلا چرا باید با شهروندان اون کشور حرف بزنم؟! باز اینا حداقل با لبخند ما رو به سفارت کشورشون راه میدن...بخدا اگه من بجاشون بودم فکر نمیکنم میتونستم! یادمه چندسال پیش یه عکسی تو اینترنت بود که چند نفر پرچم ایران رو آتیش زده بودن...حالا کاری ندارم چه کشوری بود و به چه دلیلی اینکار رو کرده بودن، خدا شاهده تا چند ماه حالم بد بود! اینه که بهشون حق میدم به چشم آدمای خوب به ما نگاه نکنن
    در مورد فرم DS-160 تا جایی که یادم میاد سوال خاصی توش نبود که بخواد باعث بشه کسی تصمیم بگیره واجد شرایط هستیم یا نه
    مهمترین سوالهایی که توش بود شغل بود وضعیت سربازی، درامد، کشورهایی که تا حالا سفر کردید و سوالهای از این دست، نمیدونم از جواب این سوالها به چه نتیجه ای میرسن ولی کاملا موافقم که از قبل تصمیم میگیرن و مصاحبه نقش مهمی نداره! چجوری میشه توی کمتر از 2 دقیقه و بدون دیدن هیچ مدرکی و حتی پرسیدن 2 تا سوال از هر نفر تصمیم گرفت که از این 3 نفر کی مجاز به گرفتن ویزا هست و کی نیست؟! این تصمیم از قبل گرفته میشه و توی مصاحبه فقط به اشخاص ابلاغ میشه که تصمیم چی بوده...! البته شاید در موارد خاصی یکم شرایط فرق کنه
    درکل امیدوارم روزی برسه که جایگاه ما ایرانیها تو دنیا بهتر بشه و به چشم آدمهای ناراحت به ما نگاه نکنن!
    خوب همون سوالات به ظاهر ساده مثل شغل و درامد و سفرهای قبلی و اطلاعات خانواده خیلی مهمه.
    فرض کنید شما تک فرزند هستید و والدین هم شاغل هستن و بازنشسته نیستن. یعنی پدر و مادر هنوز درگیر کار هستن و راحت نمی تونن ایران رو ول کنن. شما احتمال بیشتری داره برگردین یا کسی که چند خواهر و برادر دیگه داره تو ایران؟ یا مثلا والدینش بازنشسته هستن؟
    بحث سربازی و کجا بودن و مدتش هم داستان خودش را داره. بحث مدت سفر مهمه. مثال بزنم براتون. یه خانواده رفته بودن برای توریستی که دختر مدرسه ای داشتن. افیسر ردشون کرد. ازشون پرسیدم مدت سفر را چقدر زدین گفت ۲ ماه و توی پاییز هم بود. خوب افیسر نمیگه این بچه دو ماه وسط سال مدرسه نره یعنی ۱ سال عقب می افته؟ قاعدتا شک می کنه. (هیچ سوال مستقیمی ازشون نپرسیده بود. من هم فقط استدلال خودم را میگم) اون خانواده شاید بهتر بود زمان اقدام را نزدیک تابستون در نظر می گرفتن یا مثلا پلن دقیق سفرشون رو تو ف م توضیح می دادن ....
    همین نکات ریز می تونه مهم باشه.
    البته همونطور که گفته شد تمام اینا طبعات حس بی اعتمادیه دولت ساخته س. اگه اعتماد نسبی باشه کسی با این چیزا کاری نداره. وقتی اعتماد نیست به ادم نیش و کنایه هم می زنن به من گفت برو برای رشته ادبیات درخواست بده شاید ویزا بگیری. گفتم من از مکانیک رفتم هوافضا که خیلی هم نزدیکن شما دفعه قبل گفتین رشتت رو عوض کردی. اینکه دیگه خیلی دور از ذهنه!
    گفت دارم بهت کنایه می زنم! خوشحال هم به نظر می رسید. انگار وظیفش رو با موفقیت به انجام رسونده بود!
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز

سلام دوستان، چرا این جا کسی‌ از مصاحبه موارد مهاجرتی صحبتی‌ نمی‌کنه ؟ همسرم و من کیسمون مهاجرتی یه و من می‌خواستم یه سری اطلاعات در مورد روز مصاحبه داشته باشم ولی‌ هر چی‌ گشتم چیزی پیدا نکردم. می‌شه کسی‌ که اطلاعات داره لطف کنه و کمکم کنه؟

Junior Member

14 جون/ ایروان/اقدام برای بار سوم و کلیرنس
    پذیرش دکترای شهرسازی/ دانشگاه ویرجینیا تک و جورجیا/ فول فاند/ اقدام با ای بیست جورجیا
    پارسال
    پذيرش از فلوريدا، دكتري شهرسازی، بدون فاند
    11 جولاي 2016 ، ارمنستان، ريجكت
    آفيسر ٥، اولين بارم بود، فضا برام جدید بود و هول شدم ،
    برا چي ميري؟ دكترا
    فاند داري؟ نه، خودم مي دم، از كجا؟ پدرم داده، پدرت چي كارست؟ شركت ساخت و ساز داره ، اينجا برگشتم بي مقدمه گفتم اتفاقا مي خوام بر گردم تو شركتش كار كنم ( مثلا مي خواستم سوشال تاي رو نشون بدم) بعد بلافاصله گفت با مدرك مستر هم مي توني تو شركت ساخت و ساز كار كني ( انقدر هول بودم كه نتونستم بگم خوب بعضا كارها مي طلبه فقط دكترا باشه) ، بهم گفت قانعم نكردي كه چرا واسه پي اچ دي مي ري و ريجكت... هيچ مدركي هم نخواست ازم...
    يک هفته بعد دوبي
    آفيسر مو بور خوش اخلاق
    خيلي خوب بود مصاحبه، آي توني، اس او پي، ريسرچ پلان، سي وي، همه رو خواست،
    خيلي آرامش داشتم و خوب ج دادم چون خنده رو بود. سوالات:...
    برا چي مي ري؟
    كدوم دانشگاه؟
    كجاها اپلاي كردي؟
    تو هفته پيش رجكت شدي، دليلش چي بود؟
    گفتم به خاطر مدارك نبود، من هول شدم و جواب سوالات رو اشتباه دادم و متاسفانه وقتي براي جبران بهم ندادن و اصلا مدارك من رو نديدن...
    با خنده گفت متاسفم، شما هيچ تغييري تو مداركت ايجاد نشده و اين برا ما خيلي مهمه، ريجكت.
    ١٤ جون ٢٠١٧ ايروان
    اولش شماره ام افتاد باجه ٥، همون اقايي كه همه مي گن خوش اخلاقه ولي اصلا نمي خنده! بهم گفت مداركت رو ديدم شما قبلا با من مصاحبه داشتي و من نمي تونم دوباره بآهات مصاحبه كنم، منتظر بمونيد باجه بعدي مصاحبه كنه باهاتون
    باجه بعدي (٦) يه اقاي جوون كچل خوش خنده كه خيلي انرژي مثبت بهم داد
    اول I20, research plan, cv رو خواست،
    سوالات : تو چه رشته اي مي خوايي دكترا بخوني
    برا چي اين دانشگاه رو انتخاب كردي
    چرا تصميم گرفتي از فلان دانشگاه ( پارسال) به اين دانشگاه بيايي
    تو دوران بعد مستر ات چي كار كردي
    مدام سي وي و ريسرچ پلان و اي بيست رو چك مي كرد ( استادم تو ريسرچ پلنم آورده بود كه كل دوره تحصيل دكترا فاند تعلق مي گيره به ايشون)
    همه اين سؤالا با يه smile شروع مي شد و منم با smile جوابش رو مي دادم
    2،3 دقيقه سكوت شد فقط تايپ مي كرد، در نهايت گفت congratulations
    ضمنا، cv رو هم نگه داشت...
    ویرایش توسط nasimr66 : June 17th, 2017 در ساعت 11:32 PM

Junior Member

سلام دوباره، شاید سوالم وسواسی باشه ولی‌ جریان اینه که رو شناسنامه همسرم یه قطره آب ریخته، رو اسمش افتاده و کمرنگش کرده جناب همسر هم پررنگش کرده با خودکار که وقتی‌ دقت میکنی‌ متوجه میشی‌ ،، الان موندین سفارت ایراد میگیره یا نه؟ و این که این جا که برا ترجمه و پلیس چک به دادگاه و ادارات دیگه برده متوجه نشدن و سالی‌ نکردن.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

نقل قول نوشته اصلی توسط Paxon نمایش پست ها
    سلام دوباره، شاید سوالم وسواسی باشه ولی‌ جریان اینه که رو شناسنامه همسرم یه قطره آب ریخته، رو اسمش افتاده و کمرنگش کرده جناب همسر هم پررنگش کرده با خودکار که وقتی‌ دقت میکنی‌ متوجه میشی‌ ،، الان موندین سفارت ایراد میگیره یا نه؟ و این که این جا که برا ترجمه و پلیس چک به دادگاه و ادارات دیگه برده متوجه نشدن و سالی‌ نکردن.
    اصلا معلوم نیست که نیگا کنه. خیلی دلتون شور نزنه. البته من تجربه مصاحبه واسه ویزای تحصیلی را داشتم اما اصلا نه مدارک تحصیلی منو نگاه کرد. نه شناسنامه و کارت ملی. فقط پاسپورت و کارت پایان خدمت.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

من 16 جون مصاحبه داشتم. تجربه ام را میگم واسه کمک به دوستان. اول پاسپورت منو چک کرد و بعد سوال کرد چرا بعد از 5 سال که از ارشدت گذشته می خوای دکترا بخونی. گفتم می خوام استاد دانشگاه بشم توی شهر خودم. نامه جاب آفر هم از دانشگاه دارم که میگه با مدرک دکترا استخدامت می کنیم. می خوای ببینی که افسر گفت لازم نیست و بهت اعتماد می کنم. بعد گفت که زمینه کاری ات چیه. گفتم که در مورد فلان و فلان. واسه دکترا هم ریسرچ پلن از استادم گرفتم که دادم نیگا کرد. سی وی منو دید اما اصلا از مقالاتم سوال نکرد. حوزه کاری من امنیت هستش و ترسیده بودم روی مقالاتم گیر بده که اصلا گیر نداد. اما یکی از بچه های فیزیک شریف می گفت که یه مقاله در مورد سیاه چاله داشتم که روی اون گیر داد در مورد چیه!! بعدش سوال کرد سربازی کجا بودی که گفتم اما اصرار کرد که به فارسی بگو کجا بودی. گفتم نیروی زمینی ارتش. بعدش کارت سربازی منو دید. بعدش گفت: every thing is OK اما واسم کلیر زد. امیدوارم من هم زودی کلیر بشم و خلاص بشم. این هم از تجربه من.

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

الان مثلا ميبينه آب ريخته ميگه متاسفم شما بدليل يك قطره آب ريجكت ميشين وگرنه همين الا براتون گرين كارت صادر ميكردم. باب نكنين دوستان باب نكنين
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

Junior Member

سلام دوستان، من امروز رفتم برا سفارت عکس انداختم موقع تحویل دیدم که تو عکس‌ها دست برده و روتوش کرده، خواستم بدونم این عکسا رو قبول می‌کنن یا نه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

سلام دوستان، من امروز رفتم برا سفارت عکس انداختم موقع تحویل دیدم که تو عکس‌ها دست برده و روتوش کرده، خواستم بدونم این عکسا رو قبول می‌کنن یا نه ؟

سلام
    روتوش معمولي مشكلي نداره. من عكس انداختم روز قبلش نخوابيده بودم و زيد جفت چشام سياه بود روتوش كرد برام. سخت نگيرين
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

Junior Member

سلام، دوستان تو ایمیلی که برا همسر من به خاطره مدیکال اومده اصلا حرفی‌ از این که یک ماه قبل روز مدیکال نباید واکسن بزنی‌ چیزی نگفته، این به این معنی‌ که ما میتونیم الان واکسنمون رو بزنیم در حالی‌ که حدودا بیست روز مونده به روز مدیکالمون؟ اگه بزنیم اتفاقی میفته؟ به این صورت که وقت سفارتمون رو تغییر بدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)