صفحه 19 از 28 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 276

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan_ha نمایش پست ها
    من امروز مصاحبه داشتم از سفارت امریکا در امستردام که چون در تاپیک دیگر کشورها چیز خاصی نبود خواستم تجربه ام رو اینجا بگم. نزدیک ۲۰ نفری که داخل سالن بودیم من رو نفر اخر مصاحبه کردن و اینکه یه خانم نسبتا جوون از همه مصاحبه کرد و نوبت من رسید یه اقای میان سال اومد که حتی جواب سلامم رو نداد شایدم نشنیده یا هرچی. من ۱ ساله که هلند درس می خونم و اقامت دانشجویی ۵ ساله دارم. اولین سوالی که ازم پرسید راجع به سربازی بود که گفتم نرفتم و وثیقه گذاشتم و مدرکم نشون دادم. سوال دوم راجعبه کار بود که گفنم تو یه بانک خصوصی بودم و در قسمت حسابداری ۴ سال کار کردم که ۳ سال اولش کاراموزی بوده و فقط سال اخر حقوق گرفتم و اونم تحت نیروی قراردادی. بعد یه چند دقیقه گفت وایسا و داشت تایپ می کرد و با هندسفری صحبت می کرد با یکی و بالاخره گفت تو مدرک کاریت نوشته که این ۴ سال قراردادی بودی یعنی حقوق گرفتی. و بعد یه برگه سفید داد و گفت این سوال ها رو جواب بده و ایمیل کن برامون هرچه زودتر بهتر و اینکه در حال حاضر جوابت منفی تا زمانی که سوال ها رو ایمیل کنی و چک کنیم بتونیم نظر نهایی و قطعی رو بدیم. بند 221 g
    سوال ها هم کلا راجع به ۱۵ سال اخیره که هرچی شماره تلفن و ایمیل و ادرس محل سکونت و اکانت های فضای مجازی و محل هایی که کار کردی با اسم کارفرما و شرح مختصری از کارهات و لیست سفرهای خارج از کشور و اسم خواهر و برادر و همسر اینا تو ۱۵ سال گذشته همه رو براشون بفرستم.
    به نظر شما این کار تاثیری داره؟ من خیلی از ایمیل و شماره تلفن و حساب های فیس بوک اینام تو ۵ ۶ سال پیش اصلا یادم نیست. کلی شماره موبایل داشتم که حتی یکیش به اسم خودم نبوده. بعدشم کلا ۲۲ سالمه ۱۵ سال پیش ۷ سالم بوده ) ممنون میشم راهنمایی کنید

تا اونجایی که من میدونم قراره طبق دستورالعمل های جدید سابقه افراد متقاضی ویزا رو تو ۱۵ سال اخیر از همه بخوان و فکر نمی کنم تاثیری رو جواب داشته باشه. من جزیات کیس شما رو نمیدونم ولی اگه ۲۲ سالتون هست ۱سال تحصیل و ۴ سال سابقه کار (یعنی از ۱۷ سالگی) شاید باعث بشه که پوینت منفی براتون حساب بشه. من جای شما بودم بیشتر روی ۱ سالی که حقوق هم داشتین تاکید میکردم.

Junior Member

سلام دوباره، شاید سوالم وسواسی باشه ولی‌ جریان اینه که رو شناسنامه همسرم یه قطره آب ریخته، رو اسمش افتاده و کمرنگش کرده جناب همسر هم پررنگش کرده با خودکار که وقتی‌ دقت میکنی‌ متوجه میشی‌ ،، الان موندین سفارت ایراد میگیره یا نه؟ و این که این جا که برا ترجمه و پلیس چک به دادگاه و ادارات دیگه برده متوجه نشدن و سالی‌ نکردن.

من امروز مصاحبه داشتم از سفارت امریکا در امستردام که چون در تاپیک دیگر کشورها چیز خاصی نبود خواستم تجربه ام رو اینجا بگم. نزدیک ۲۰ نفری که داخل سالن بودیم من رو نفر اخر مصاحبه کردن و اینکه یه خانم نسبتا جوون از همه مصاحبه کرد و نوبت من رسید یه اقای میان سال اومد که حتی جواب سلامم رو نداد شایدم نشنیده یا هرچی. من ۱ ساله که هلند درس می خونم و اقامت دانشجویی ۵ ساله دارم. اولین سوالی که ازم پرسید راجع به سربازی بود که گفتم نرفتم و وثیقه گذاشتم و مدرکم نشون دادم. سوال دوم راجعبه کار بود که گفنم تو یه بانک خصوصی بودم و در قسمت حسابداری ۴ سال کار کردم که ۳ سال اولش کاراموزی بوده و فقط سال اخر حقوق گرفتم و اونم تحت نیروی قراردادی. بعد یه چند دقیقه گفت وایسا و داشت تایپ می کرد و با هندسفری صحبت می کرد با یکی و بالاخره گفت تو مدرک کاریت نوشته که این ۴ سال قراردادی بودی یعنی حقوق گرفتی. و بعد یه برگه سفید داد و گفت این سوال ها رو جواب بده و ایمیل کن برامون هرچه زودتر بهتر و اینکه در حال حاضر جوابت منفی تا زمانی که سوال ها رو ایمیل کنی و چک کنیم بتونیم نظر نهایی و قطعی رو بدیم. بند 221 g
    سوال ها هم کلا راجع به ۱۵ سال اخیره که هرچی شماره تلفن و ایمیل و ادرس محل سکونت و اکانت های فضای مجازی و محل هایی که کار کردی با اسم کارفرما و شرح مختصری از کارهات و لیست سفرهای خارج از کشور و اسم خواهر و برادر و همسر اینا تو ۱۵ سال گذشته همه رو براشون بفرستم.
    به نظر شما این کار تاثیری داره؟ من خیلی از ایمیل و شماره تلفن و حساب های فیس بوک اینام تو ۵ ۶ سال پیش اصلا یادم نیست. کلی شماره موبایل داشتم که حتی یکیش به اسم خودم نبوده. بعدشم کلا ۲۲ سالمه ۱۵ سال پیش ۷ سالم بوده ) ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    شما راجب نوع درخواستتون چیزی نوشتید ولی از شرح موقعیتتون به نظر میاد که درخواستتون دانشجویی باشه از طرفی هم سئوالهایی که ازتون پرسیده شده شکل و شمایل درخواستهای توریستی داره و هیچ پرسشی در مورد درس و دانشگاه نشده به نظر من در کل اون پرسشنامه که بهت داده یه جور بهونه بوده اخه 15 سال پیش شما 7 سالت بوده و یه بچه 7 ساله عضو کدوم شبکه اجتماعی و کدوم شماره تلفنهایی میتونه داشته که براشون مهم باشه

Junior Member

ویزای f1 دانشجویی برای لیسانس حسابداری و سلف فاند. من از کانادا و خود هلند هم از دانشگاهی که تو ۵۰ تای اول دنیاس پذیرش دارم ولی متاسفانه برای رشته اقتصاد. اون سابقه کاری کلا دروغ بود من اشنا داشتم برام همچین مدرکی جور کردن که اون گپ تحصیلیم پر شه. ۱ ماه دیگه م ۲۳ میشم. پس ۴ سال از ۱۸ سالگی منظور شده. هرچند حتی برای اون ۱ سال اخر هم بیمه رو هم برام درست کرده بودن. ولی خیلی جالب بود برام کلا با ۲ سوال ریجکت کردن و هیچی راجعبه دانشگاه اینا نپرسیدن.
    اره دقیقا بهونه اس اینا دارن بدون هیچ دلیلی ریجکت میکنن اون ۶ کشور رو. یه جورایی ویزا بن رو دارن دور می زنن

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

سلام
    بند 221 g به معنی ریجکت ویزا نیست. (دیدم تو تاپیک "ریجکت در مصاحبه با بند ۲۱۴ (Social Tie)" هم پست گذاشته بودین.)
    این همون کلیرنس یا Administrative Process هست.
    به این معنی که با گرفتن اطلاعات بیشتر از شما تصمیم میگیرن. اطلاعات خواسته شده را بدین. 15 سال روتینه. برای هر کس بنا به سنش فرم چاپ نمی کنن که!
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

سلام، دوستان تو ایمیلی که برا همسر من به خاطره مدیکال اومده اصلا حرفی‌ از این که یک ماه قبل روز مدیکال نباید واکسن بزنی‌ چیزی نگفته، این به این معنی‌ که ما میتونیم الان واکسنمون رو بزنیم در حالی‌ که حدودا بیست روز مونده به روز مدیکالمون؟ اگه بزنیم اتفاقی میفته؟ به این صورت که وقت سفارتمون رو تغییر بدن؟ یا کنسل کنند؟

سلام
    آیا اطلاعاتی هست که کسی بعد از ۲۹ جون برای مصاحبه به سفارت رفته ؟ تغییری توی روند کاری داده شده؟

با سلام
    خانم من امروز برای ویزای J2 مصاحبه داشته که افیسر بعد از پرسیدن چند تا سوال روتین، یه برگه سفید بهش داده و گفته ایمیلت رو چک کن. روی برگه هم نوشته که شما طبق بند 221g وارد پروسه بررسی بیشتر شدید. گویا یه جور کلیرنسه! تو سایت واشنگتن هم وصعیتش AP هستش. خبر جدیدی شد، مجدد اینجا مینویسم

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام
    خانم من امروز برای ویزای J2 مصاحبه داشته که افیسر بعد از پرسیدن چند تا سوال روتین، یه برگه سفید بهش داده و گفته ایمیلت رو چک کن. روی برگه هم نوشته که شما طبق بند 221g وارد پروسه بررسی بیشتر شدید. گویا یه جور کلیرنسه! تو سایت واشنگتن هم وصعیتش AP هستش. خبر جدیدی شد، مجدد اینجا مینویسم
    امروز هم یه ایمیل از سفارت اومد که حاوی یه فرم بود به اسم فرم DS-5535 که شامل یک سری سوالات مربوط به مشخصات فردی و شعلی و خانوادگی و تاریخچه سفرهای قبلی و اکانت شبکه های اجتماعی و . . . بود. نوشته که باید پرش کنینن و دوباره بفرستین برای خودمون تا تصمیم نهایی بگیریم.قبلن دوبی برا کلیرنس همچین درخواستی نداشت، گویا بعد فرمان اجرایی حدید، این قصیه هم اضافه شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    امروز هم یه ایمیل از سفارت اومد که حاوی یه فرم بود به اسم فرم DS-5535 که شامل یک سری سوالات مربوط به مشخصات فردی و شعلی و خانوادگی و تاریخچه سفرهای قبلی و اکانت شبکه های اجتماعی و . . . بود. نوشته که باید پرش کنینن و دوباره بفرستین برای خودمون تا تصمیم نهایی بگیریم.قبلن دوبی برا کلیرنس همچین درخواستی نداشت، گویا بعد فرمان اجرایی حدید، این قصیه هم اضافه شده.
    بعد از ایمیل موارد خواسته شده، امروز مجدد یه ایمیل دیگه از سفارت اومده که سی وی و ریسرچ پلان و منبع فاندتون تو امریکا و . . . رو برامون ایمیل کنین. همون سوالای معروفی که معمولا برایF1 یا J1 میفرستن. ولی نکته اینجاست که خانم من برای J2 اقدام کرده. من نمیدونم علت فرستادنش برای اپلیکنت J2 چی میتونه باشه. حالا موندیم چی جواب بدیم. ایمیل بزنیم به سفارت بگیم اینو اشتباه برای ما فرستادین. یا اینکه جواب ندیم اصلن. کلن داستانی شده برا خودش! نمیدونم کسی تجربه مشابهی داره آیا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)