صفحه 10 از 28 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 276

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه

سلام دوستان. من مادرم امروز رفته بودند سفارت. آفیسر کلی سوال در مورد من پرسیده بود ازشون که من چطوری اومده بودم آمریکا و من الان توی آمریکا چی کار می کنم و مادرم چقدر می خواد بمونه آمریکا. یک جا هم وسط مصاحبه از مادرم خواسته بوده که کپی ویزای دانشجویی من را ارایه کنه ولی من فراموش کرده بودم برای مادرم کپی ویزام را بفرستم ولی job offer و کپی مدرک اجازه ی کارم (EAD) و کپی از آخرین I-20 ام را فرستاده بودم و وقتی آفیسر این ها را می بینه می گه مشکلی نیست. خلاصه اینکه کلی سوال پرسیده بوده از مادرم.

در نهایت گفته بوده ویزای شما قبول شده و برگه ی صورتی را داده به مادرم. فقط مشکل اینه که وقتی مادرم رفته اداره ی پست(EMPOST), اداره ی پست ازش پاسپورت را نگرفته و گفته تا وقتی که کدی که سفارت بهتون داده را به ما ندید ما نمی تونیم پاسپورتتون را بگیریم و بفرستیم سفارت. ما هرچی ای میل و اکانت مادرم توی سایت سفارت را گشتیم هیچ کدی پیدا نکردیم. سفارت هم هیچ کدی به مادرم نداده. کسی می تونه راهنمایی کنه؟‌ خیلی گیج شدیم. مادرم تا ۷-۶ روز دیگه اونجا هستند و ترجیج می دهند که خودشون ویزا را بگیرند و برگردند.

نکته ی آخر اینکه الان توی اکانت مادرم یک گزینه ی جدید هست که روش نوشته "بخش کنسولی از من خواست مدارک بیشتری ارسال کنم.". کسی می دونه این گزینه اصلا به مادرم مربوط می شه یا نه یا فقط باید برای کسایی که ازشون مدرک اضافه خواستند استفاده بشه؟ آفیسر اصلا به مادرم نگفته بوده که مدرک اضافه ای برای سفارت بفرسته, حتی ویزای من.

نقل قول نوشته اصلی توسط Guilas نمایش پست ها
    از دوستانی که در روزهای اخیر برای مصاحبه رفتن سفارت درخواست می کنم بفرمایید آیا واقعا از شما خواستن نام کاربری و رمز عبور شبکه های اجتماعی که عضو اونا هستین رو بهشون بدین؟ منظورم فقط درباره پدر و مادرها نیست که ممکنه عضو هیچی نباشن. نمی دونین از کسانی که درخواست ویزای دانشجویی دادن هم میخوان یا نه؟
    من تا به حال همچین چیزی نشنیده بودم و فکر می‌کنم چنین درخواستی خلاف عرف و قانون باشه.
    شما خبر موثق دارین که چنین اتفاقی تا به حال افتاده؟

سلام دوستان،
    صفحه اکانت دبی برای من کاملا انگلیسی هست و ایمیل های کانفرمیشن رو به عربی دریافت میکنم، اینجا چند مورد دیدم دوستان صفحه فارسی دارند... لطفا راهنمایی کنید، من جایی اشتباه نکرده باشم تو مراحل ورود اطلاعات، ساختن اکانت، پرداخت و گرفتن وقت و خلاصه ...
    هرگز نخواب کوروش ای مهر آریایی
    بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    سلام دوستان. من مادرم امروز رفته بودند سفارت. آفیسر کلی سوال در مورد من پرسیده بود ازشون که من چطوری اومده بودم آمریکا و من الان توی آمریکا چی کار می کنم و مادرم چقدر می خواد بمونه آمریکا. یک جا هم وسط مصاحبه از مادرم خواسته بوده که کپی ویزای دانشجویی من را ارایه کنه ولی من فراموش کرده بودم برای مادرم کپی ویزام را بفرستم ولی job offer و کپی مدرک اجازه ی کارم (EAD) و کپی از آخرین I-20 ام را فرستاده بودم و وقتی آفیسر این ها را می بینه می گه مشکلی نیست. خلاصه اینکه کلی سوال پرسیده بوده از مادرم.

در نهایت گفته بوده ویزای شما قبول شده و برگه ی صورتی را داده به مادرم. فقط مشکل اینه که وقتی مادرم رفته اداره ی پست(EMPOST), اداره ی پست ازش پاسپورت را نگرفته و گفته تا وقتی که کدی که سفارت بهتون داده را به ما ندید ما نمی تونیم پاسپورتتون را بگیریم و بفرستیم سفارت. ما هرچی ای میل و اکانت مادرم توی سایت سفارت را گشتیم هیچ کدی پیدا نکردیم. سفارت هم هیچ کدی به مادرم نداده. کسی می تونه راهنمایی کنه؟‌ خیلی گیج شدیم. مادرم تا ۷-۶ روز دیگه اونجا هستند و ترجیج می دهند که خودشون ویزا را بگیرند و برگردند.

نکته ی آخر اینکه الان توی اکانت مادرم یک گزینه ی جدید هست که روش نوشته "بخش کنسولی از من خواست مدارک بیشتری ارسال کنم.". کسی می دونه این گزینه اصلا به مادرم مربوط می شه یا نه یا فقط باید برای کسایی که ازشون مدرک اضافه خواستند استفاده بشه؟ آفیسر اصلا به مادرم نگفته بوده که مدرک اضافه ای برای سفارت بفرسته, حتی ویزای من.
    این پاسخ رو ببینید شاید مرتبط و مفید باشه (# 63):
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...B1%DB%B6/page7
    هرگز نخواب کوروش ای مهر آریایی
    بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد

نقل قول نوشته اصلی توسط armita_m نمایش پست ها
    این پاسخ رو ببینید شاید مرتبط و مفید باشه (# 63):
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...B1%DB%B6/page7
    خیلی ممنونم. الان کدی که EMPOST خواسته بود را گرفتم.

Junior Member

دوستان من هیچ موردی رو سراغ ندارم و به نظر من هم نامعقوله. اما چون توی اخبار شنیدم یه جستجویی هم کردم و به این لینک برخوردم:
    https://www.boston.com/news/national...isa-applicants
    ولی باز هم خواستم از دوستانی که بعد از تاریخ اعلام این خبر رفتن مصاحبه سوال کنم ببینم چقدر صحت داره.

از دوستانی که در روزهای اخیر برای مصاحبه رفتن سفارت درخواست می کنم بفرمایید آیا واقعا از شما خواستن نام کاربری و رمز عبور شبکه های اجتماعی که عضو اونا هستین رو بهشون بدین؟ منظورم فقط درباره پدر و مادرها نیست که ممکنه عضو هیچی نباشن. نمی دونین از کسانی که درخواست ویزای دانشجویی دادن هم میخوان یا نه؟
    سلام
    ممکنه آدرس چیزی مثل فیسبوکو بخوان که یه مقایسه ای با دی اس بکنن ولی اگه شبکه هایی مثل تلگرام یا وایبر منظورتونه فکر نمیکنم چون این کاملا غیر قانونیه و اگه همچین چیزی بود تا الان صدای بوقش از همه همین شبکه های اجتماعی گوش ترامپو کر کر کرده بود

من تجربه مصاحبه ندارم ولی اصلا بعید نیست.چون ایامی که برای بار اول که ترامپ منع مهاجرت ایرانیان رو امضا کردند و خیلی ها توی فرودگاه موندن میگفتن ازشون رمز شبکه های اجتماعی مثل توییتر و ... رو خواستن.میگفتن حتی به بعضی ها که گرین کارت داشتن پیشنهاد شده که فرمی رو امضا کنن که در اون نوشته بوده حاضرن گرین کارت خودشون رو داوطلبانه لغو کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alisarlak2092 نمایش پست ها
    من تجربه مصاحبه ندارم ولی اصلا بعید نیست.چون ایامی که برای بار اول که ترامپ منع مهاجرت ایرانیان رو امضا کردند و خیلی ها توی فرودگاه موندن میگفتن ازشون رمز شبکه های اجتماعی مثل توییتر و ... رو خواستن.میگفتن حتی به بعضی ها که گرین کارت داشتن پیشنهاد شده که فرمی رو امضا کنن که در اون نوشته بوده حاضرن گرین کارت خودشون رو داوطلبانه لغو کنن.
    البته اون ایام همه چیز درهم برهم بود و همانطور که بعدا دیدیم در فرمان دوم دوباره افرادی که گرین کارت داشتند حق اقامتشون به رسمیت شناخته شد. ممکنه اینا شایعاتی با اهداف خاص باشه.

Junior Member

من چهارشنبه دو روز پیش رفتم سفارت، مستر فول فاند کامپیوتر
    آقای خوش اخلاق بود و سوالای متداول رو پرسید و همه چی خوب پیش رفت. برگه صورتی رو بهم داد و گفت سفارت یه برنامه فرهنگی داره و عصر اگر وقت دارم بیام باهاشون صحبت کنم (به خاطر سابقه کارم) و منم خیلی خوشحال گفتم باشه و اطلاعات تماسم تو دبی رو دادم. بعد نمیدونم چی شد یهو پرسید وثیقه سربازیت رو میتونم ببینم که من گفتم توریستی اومدم و آنلاین بوده و چیزی ندارم نشون بدم. چپ چپ نگاه کرد و گفت اون برگه رو بده و جاش یه برگه زرد بهم داد :-( منم خواهش کردم بیخیال شه که گفت نگران نباش و خدافظی کرد. دیگه نفهمیدم چی شد عصبانی و ناراحت از سفارت زدم بیرون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)