صفحه 13 از 28 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 276

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2017

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه

من مادرم April 16th از دبی ویزای توریستی قبول شد. گویا اکثرا برگه صورتی گرفته بودند. من سال ۴ ام دکترا هستم با فاند از دانشگاه. آخرین بار ۲ سال قبل رفته بودم ایران. پدرم ۳ سال پیش فوت شده. یک برادر کوچیکتر دارم که لیسانس ایران درس میخونه.
    مادرم چون باید برمیگشت پاسپورت رو نداد به پست. روز شنبه April 22 پاسپورت رو داد با آژانس رویین گشت. روز سه شنبه ۲۵ ام صبح تحویل دادن به پست دبی. همون روز رسید به سفارت. چهارشنبه و پنجشنبه آپدیت شد. روز یک شنبه April ۳۰ ایشود شد. دوشنبه صبح زود سفارت ایمیل زد که پاسپورت رو فرستادیم بره پست. همون دوشنبه بعد از ظهر آژانس از پست پیکاپ کرده بود و سه شنبه رسید به دست مادرم تهران.
    آرزوی موفقیت برای همه!

سلام
    من يك سوالى از كسانى كه رفتند سفارت براى مصاحبه دانشجويي دارم، سوالى در مورد اينكه آيا لاتارى ثبت نام كرده بودين ازتون پرسيدن؟ آيا تاثير داره كه ثبت نام كرده بودين يا نه؟
    با تشكر

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط MRCalligrapher نمایش پست ها
    سلام
    من يك سوالى از كسانى كه رفتند سفارت براى مصاحبه دانشجويي دارم، سوالى در مورد اينكه آيا لاتارى ثبت نام كرده بودين ازتون پرسيدن؟ آيا تاثير داره كه ثبت نام كرده بودين يا نه؟
    با تشكر
    نه.
    نه نداره.

Junior Member

منم کمی نگران همین موضوع بودم ولی هیچ سوالی ازم نپرسید از بقیه هم همین طور اصلا نپرسید

Smile پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه

سلام دوستان
    من May 2 ساعت 8:45 صبح وقت سفارت آمریکا در دبی داشتم برای ویزای دانشجویی . چند نکته رو به عنوان تجارب خودم می خواستم در اختیارتون قرار بدم
    1- سعی کردم حداقل 1 روز فاصله بین رسیدن تا روز مصاحبه وقت داشته باشم . این موضوع به آمادگی و آرامش بیشتر برای مصاحبه کمک می کنه .
    2- هتل رو هر چند کمی گرون تر از آفر های دیگه بود سعی کردم نزدیک ترین محل به سفارت انتخاب کنم تا بدون نیاز به تاکسی و مترو و ترس از ترافیک و این چیزا ، قدم زنان و با حوصله خودم رو به سفارت برسونم . نمی دونم اگه اسم هتل رو بگم تبلیغ میشه یا نه ولی اگه خودتون سرچ کنید 3 محل اقامت نزدیک سفارت وجوددارن که می تونید انتخاب کنید . البته تاکید می کنم این نظر شخصی منه و ممکنه کسی دوست داشته باشه اون سر شهر هتل بگیره و به هر طریقی خودشو برسونه
    3- با اینکه ساعت 8:45 به من وقت داده شده بود اما یه صبحانه مختصر خوردم و سر ساعت 7 صبح اونجا بودم و گفتم اگه قرار منتظر بمونم توی محل باشه بهتره ، اما به هیچ عنوان انتظاری نکشیدم و بلافاصله بعد از چک کردن اسمم در لیست وقت مصاحبه وارد سفارت شدم . نکته اینکه می تونید قبل از وقتتون اونجا باشید تا سریعتر کاراتون پیش بره و اینکه اول وقت خلوت تره .
    4- جالب ترین نکته روز مصاحبه نظم بسیار عالی و خوبی بود که اونجا حاکم بود . به ترتیب این کارا انجام شد و برای راهنمایی دوستان عزیز مراحل رو خدمتتون می گم . هرچند ممکنه از چندین نفر و منبع این مراحل رو شنیده باشید ولی برای تاکید بیشتر منم خدمتتون عرض می کنم .
    4-1- ورود به در ورودی سفارت و تحویل پاسپورت برای چک کردن اسم و وقت ملاقات
    4-2- ورود برای چک امنیتی مثل ادارات رسمی و دولتی ، چیزی شبیه فرودگاه عبور از گیت و بازرسی بدنی .
    نکته اینکه من هیچ چیز غیر از مدارک و اسنادم با خودم نبرده بودم . اونم به صورت کاملا منظم در کلیربوک های مجزا و همگی داخل یک کیف پلاستیکی شفاف و همچنین یک بطری آب معدنی که با توجه به گرم شدن هوا ممکنه هرکسی نیاز داشته باشه .البته ازتون می خوان مقداری از آب رو جلوی مامور بیاشامید تا مطمئن بشن که آب هست . در صورتیکه چیز اضافی داشته باشید مثل موبایل یا هر وسیله دیگه اونو ازتون می گیرن و موقع خروج دوباره بهتون بر می گردونن.
    یه توصیه مهم اینکه فقط و فقط دارندگان وقت مصاحبه اجازه ورود به موطه و ساختمون سفارت رو دارن و افراد دیگه باید تا پایان مراحل مصاحبه بیرون بمونن ، بنابراین توصیه میشه که فقط فرد مصاحبه شونده به سفارت مراجعه کنه تا همراه در فضای بیرونی به خصوص در ایام گرم سال اذیت نشه
    4-3- بعد از چک امنیتی به ساختمون اصلی سفارت و میز پذیرش راهنمایی میشید که فرم DS-160 و پاسپورتتون رو می گیرن و ثبت می کنن .
    4-4- طبق راهنمایی وارد صف میشید تا در یک باجه مدارک شما رو مجددا بررسی کنن . در این مرحله مجددا پاسپورت رو از شما می خوان و یک قطعه عکس تحویل می دید
    4-5- به مرحله انگشت نگاری می رید که اگه شلوغ باشه مجددا صف می گیرید ( در خطوطی که مشخص کردن و کاملا شما رو راهنمایی می کنن ) و اگه هم خلوت باشه مستقیم به اتاق های انگشت نگاری می رید . اول 4 انگشت دست چپ ، بعد 4 انگشت دست راست و مرحله آخر دو انگشت شست ( شصت )
    4-6- مجددا برگشت به میز پذیرش و گرفتن شماره برای مصاحبه . در این مرحله منتظر می مونید تا شماره ای که بهتون دادن روی صفحه نمایش داده یا اعلام بشه . بهتون باجه رو هم می گن
    4-7- بعد از اعلام شمارتون به باجه مورد نظر می رید که مجددا اولین چیزی که از شما می خوان پاسپورته و به ترتیب مدارکی رو که خواستن بهشون تحویل می دید و به سوالاتشون پاسخ می دید . نکته اینکه اگه برای ویزای دانشجویی دارید اقدام می کنید حتما حتما انگلیسی صحبت کنید .
    4-8- پایان مصاحبه و تحویل برکه نتیجه مصاحبه که در دبی برگه بنفش اپروو شدن ویزاست ، برگه زرد کلیرنس و چک FBI هست ، برگه بنفش کلیرنس ( ظاهرا جدیده و به نوعی ویزا اپروو شده و فقط مراحل اداری رو طی می کنه ) و برگه سفید که ریجکت هست .
    4-9- خروج از سفارت و در صورت تحویل وسایل در ابتدا مجددا وسایلتون رو تحویل می گیرید و تمام
    5- یکی دیگه از نکات مهم این تجربه برخورد بسیار خوب و محترمانه کارکنان سفارت از نگهبان دم در تا آفیسر مصاحبه بود که واقعا از این موضوع لذت بردم . شایدم کاملا عادی رفتار می کردند ولی خب انتظار از انتظار من بیشتر بود نوع رفتار و احترام به مراجعه کنندگان . شاید هم بر اساس پیش ذهنیت قبلی ، سیاست های جدید دولت آمریکا در قبال ایران انتظار رفتار دیگخ ای رو داشتم ولی انصافا بسیار محترمانه ، دلسوزانه و دوستانه رفتار می کردند .

امیدوارم که این تجارب به کار دوستان بیاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

مصاحبه19 آپریل
    شرايط من؛ سلف فاند مستر مهندسي شيمي ، دانشگاه خواهرم كه هنوز اونجاست، چندين بار لاتاري ، خودمم چند سال پيش در سن١٩ از دوبي توريستي گرفتم
    سوالات: خب ميري اينجا ؟
    چرا اينجا يا چطوري اينجا رو ميشناسي ؟
    خواهرت اونجا خونده ؟ الان چيكار ميكنه ؟
    كلي تايپ كرد بعد گفت ، اسم خواهرت چيه؟ با همين فاميليه؟
    كي ساپورتت ميكنه ؟ بابام
    شغلش چيه ؟ بازنشسته شده ؟ بی اس ت برای یه ساله, سال دوم چی ؟ ( گیرش برای بازنشستگی بود) , الان چی كار میکنه؟ چه شركتي ن؟
    بري اين دانشگاه چيكار ميخواي بكني ؟ كه يكم از ريسرچ مورد نظر توضيح دادم ، بعد گفتم ريسرچ پلن دارم ميخواي، گفت اره
    ( دانشگاه فقط يه ريسرچ پلن داد كه سال اول درس پاس ميكنه سال دوم استاد انتخاب ميشه كارمون هم حساس نيست، و يه ريسرچ پلن خودم نوشته بودم كه به چه ريسرچ هايي اينجا علاقه دارم و چرا ... بهشم گفتم خودم نوشتم و جفتشو دادم) بيشتر از ريسرچ پلن خودم تايپ و سرچ ميكرد
    بعد گفت كدوم شهر و دانشگاه خوندي ؟ گفت ريز نمرات داري؟ ( منم نمره هاي مخصوصا ٢ سال أولم افتضاح بود و اسم درس هايي مثه نفت و پتروشيمي و اينا هم داشتم با دقت هم روخواني كرد) بعد گوشيشو برداشت با ريزنمرات و i20 رفت اون پشت
    بعد چند دقيقه اومد يه شماره رو ريسرچ پلنم نوشت
    فك كردم كليرنس
    يه برگ بنفش داد بهم ( یه چیزی بین کلیرنس و درجاست)
    گفتم كيس نامبر نداره ، گفت administrative process
    ٢ تا ١٠ هفته طول ميكشه خودمون بهت ايميل ميزنيم
    در آخر من همه شرايط براي ريجكت رو طبق تجربه هاي بچه داشتم، و نهايتا براي كليرنس و بيشتر براي ريجكت خودمو اماده كرده بودم، تجربه هارو بخونيد و خودتون رو اماده كنيد براي همش اما با خودتون مقايسه نكنيد ، فقط خوبه كه اين پرسش پاسخ ها پس ذهنتون باشه كه امادگي داشته باشيد چون هيچ كيسي شبيه هم نيست
    من واقعا اونروز ديدم كه شانس خيلي دخيله در زمينه ي ويزا و سفارت
    موفق باشید
    برای لینک گروه های تلگرامی ویزا, پذیرش, سفارت ها کشورهای مختلف پیام خصوصی بدید

Junior Member

سلام،
    از دوستانی که برگه بنفش گرفتن، کسی هست که ویزاش را گرفته باشه؟ اگه گرفته چه قدر طول کشیده؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Abdor نمایش پست ها
    با سلام
    تجریه مصاحبه من روز 26 اپریل ساعت 8 صبح با نتیجه برگ بنفش
    اول شرایط من:
    1-دارای مدرک دکترای عمومی داروسازی
    2-متقاضی مستر داروسازی صنعتی
    3-سلف فاند
    4-بدون فامیل در امریکا
    5- خدمت معاف کفالت
    6-سوشیل تای قوی
    7-bs بالای 100 هزار
    8- سابقه 8 بار لاتاری
    روز مصاحبه

ساعت 6 صبح تو هتل بیدار شدم بعد از دوش واصلاح با تاکسی رفتم در سفارت حدود ساعت 7:15 اونجا بودم.دم در پاس رو چک کرد رفتم داخل و بهد وارد قسمت بازرسی شدم موبابل رو گرفت بهم شماره داد مدارک رو هم که گذاشته بودم داخل پوشته دکمه دار رفتم داخل.اول سالن یک پسر جونی نشسته بود که DS160 رو با پاس چک کرد یک کاغذ زد روی پاس.

بعد رفتم تو صف چک مدارک نوبتم که شد دوباره پاس و Ds با کارت معافی رو گرفت چک کرد(کارت معافی رو اسکن کرد)
    بعدش رفتم تو صف انگشت نگاری بعدش شماره گرفتم روی صندلی نشستم .حدود ساعت 8 شده بود. 7 باجه واسه مصاحبه بود که 4 تای اول واسه بقیه ملت ها بود باجه 6و7 هم بسته بود اولش فقط خانم مو مشکی خوشاخلاقی باجه 5 شروع کرد به مصاحبه من شمارم 19 بود که باجه 5 افتادم
    سوالات
    Goodmorning mam
    میتونم پاستون رو ببینم؟ Yes Sure
    لطفا فرم I20 ؟ Here
    چرا میخوای بری این دانشگاه؟ چه رشته ای می خوای بخونی؟
    این اولین و بهترین دانشگاهی که پذیرش گرفتم واینکه داروسازی صنعتی رو بصورات اختصاصی ارائه میده
    چرا این رشته؟ همیشه رویا داشتم کارخونه بزنم الان که توانایی مالیش رو دارم می خوام برم دنبال رویام قبلا هم سابقه مدیریت تو کارخونه داشتم شرکت پخش هم داشتم که توی رزومه اشارهه کردم
    می تونم CV ,SOP رو ببینم؟ حتما تو جون بخوا

الان درکت چیه؟Pharm-D از کجا؟ علوم پزشکی ...
    الان چیکار میکنی؟ داروخانه دارم اینم مدرکش (گفت نیازی نیست!!!!)
    چه مدتیه؟ 1 سال
    چند ساله فارغ التحصیل شدی؟ 3 سال
    چیکار میکردی؟ دوسال تو بیمارستان کار می کردم اینم سندش(پایان طرح رو دادم)
    تو این دوسال داروخانه رو چیکار می کنی؟ مسئول فنی میزارم اگرم بر نگردم پروان ام باطل میشه که یعنی سالانه از دست رفتن .... درامد
    بعدش پنجره رو بست با همکارش چند دقیق مشورت کرد.
    خدمت چیکار کردی؟ معاف کفالت شد م اینم اصل کارت و ترجمش
    ویزای شما اپرو شده فقط واسه پروسه اداری بین 2 تا 6 هفته زمان نیاز هست که بهتون ایمیل میزنیم که بیاید واسه گرفتن ویزاتون (برگ بنفش رو هم داد دستم)
    سلام دوست عزیز،من هم دقیقا شرایطم مثل شماست،ولی رفتم هلند افیسر بهم گفت تو دکتری واسه مستر اقدام کردی!رنک دانشگاهتم زیاد خوب نیست در صورتی که رنک دانشگاه من متوسط رو به خوب هست و در نتیجه ریجکت، الان خیلی داغونم اصلا نمیدونم کجا اقدام کنم،میشه لطفا راهنمایی کنید یا دوستان عزیز دیگه،منم مثل همتون خیلی زحمت و دردسر کشیدم واقعا ناامیده ناامیدم خواهش میکنم کمکم کنین

دوستان منم تصميم گرفتم تجربه ام رو بزارم چون اين سايت خيلى بهم كمك كرد، من ديروز سفارت بودم براى من هم دقيقا مثل اين دوستى كه پست قبلى رو گذاشت بود (hamsafarhhh) من فقط سوال و جواب هارو ميخوام بگم با شرايط خودم. در ضمن بعد ٣ ٤ تا سوال سريع بهم برگه صورتى داد. دقيقا همونطورى كه دوستمون جناب همسفر گفتن اتفاق افتاد تا اينكه رسيدم به باجه مصاحبه ( شرايط من دكترى مهندسي برق از دانشگاه South Florida بدون فاند) من كلى مدارك داشتم كه تقريبا به جز دو سه تا هيچكدوم رو نخواست. پاسپورت و I-20 رو گرفت گفت چي ميخواى بخونى؟ گفتم مهندسي برق ( حتما انگليسي صحبت كنيد) بعد پرسيد چرا ميخواى برى فلوريدا؟ منم گفتم چون يك استاد معروفى به نام ... اونجاست و يك گروه تحقيقاتى داره كه ميخواستم ببينم ميتونم بهش بپيوندم يا نه. بعد رزومه و sop و نامه بانك رو خواست. گفت پدرت چى كارست منم گفتم ... بعد گفت رزومتو عوض كردي؟ گفتم نه گفت مطمئنى؟ منم گفتم اطلاعات رو عوض نكردم فقط فرمت ظاهرى رو عوض كردم ( طرف اونى كه واسه دانشگاه فرستاده بودمو تو كامپيوترش داشت فقط ميخواست ببينه راست ميگم يا نه). بعدش چكش كرد و يكم تايپ كرد تو كامپيوتر و برگه صورتى رو بهم داد به همين سادگى. دوستان اگه شرايط خاصى ندارين اصلا نترسين ايشالا ميگيرين. نكته ديگه اى كه من فهميدم اين بود كه اينا مداركى كه واسه دانشگاه فرستادين رو دارن، واسه همين به نظر من اصلا عوض نكنين. فقط ميخوان ببينن شما راست ميگين يا نه. اميدوارم تونسته باشم كمكتون بكنم. موفق باشين.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MRCalligrapher نمایش پست ها
    دوستان منم تصميم گرفتم تجربه ام رو بزارم چون اين سايت خيلى بهم كمك كرد، من ديروز سفارت بودم براى من هم دقيقا مثل اين دوستى كه پست قبلى رو گذاشت بود (hamsafarhhh) من فقط سوال و جواب هارو ميخوام بگم با شرايط خودم. در ضمن بعد ٣ ٤ تا سوال سريع بهم برگه صورتى داد. دقيقا همونطورى كه دوستمون جناب همسفر گفتن اتفاق افتاد تا اينكه رسيدم به باجه مصاحبه ( شرايط من دكترى مهندسي برق از دانشگاه South Florida بدون فاند) من كلى مدارك داشتم كه تقريبا به جز دو سه تا هيچكدوم رو نخواست. پاسپورت و I-20 رو گرفت گفت چي ميخواى بخونى؟ گفتم مهندسي برق ( حتما انگليسي صحبت كنيد) بعد پرسيد چرا ميخواى برى فلوريدا؟ منم گفتم چون يك استاد معروفى به نام ... اونجاست و يك گروه تحقيقاتى داره كه ميخواستم ببينم ميتونم بهش بپيوندم يا نه. بعد رزومه و sop و نامه بانك رو خواست. گفت پدرت چى كارست منم گفتم ... بعد گفت رزومتو عوض كردي؟ گفتم نه گفت مطمئنى؟ منم گفتم اطلاعات رو عوض نكردم فقط فرمت ظاهرى رو عوض كردم ( طرف اونى كه واسه دانشگاه فرستاده بودمو تو كامپيوترش داشت فقط ميخواست ببينه راست ميگم يا نه). بعدش چكش كرد و يكم تايپ كرد تو كامپيوتر و برگه صورتى رو بهم داد به همين سادگى. دوستان اگه شرايط خاصى ندارين اصلا نترسين ايشالا ميگيرين. نكته ديگه اى كه من فهميدم اين بود كه اينا مداركى كه واسه دانشگاه فرستادين رو دارن، واسه همين به نظر من اصلا عوض نكنين. فقط ميخوان ببينن شما راست ميگين يا نه. اميدوارم تونسته باشم كمكتون بكنم. موفق باشين.
    تبریک میگم. ولی شما مطمئنید که رزومتونو داشتن؟ این خیلی عجیبه!!! اگه اینجوری باشه معلوم میشه علت بیشتر ریجکتی ها چیه! حتی من فکر میکنم آفیسرها تمام کامنت های این سایت رو هم میخونن! اصلا بعید نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)