صفحه 24 از 36 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 351

موضوع: ایروان (ارمنستان) - وقت گرفتن در سال 2017

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - وقت گرفتن در سال 2017

سلام دوستان
    ممکن سفارت توی ارمنستان وقت های بیشتری باز کنه این جور که مشخص هست بیشتر اونایی که پذیرش دارن نتونستن وقت بگیرن ؟ روند خاصی نداره باز شدن وقتها ؟ من 4 اکتبر یادمه 18 روز برای نوامبر باز کردن ظرف یک ساعت بازم ممکن باز کنن در نوامبر؟ برای ژانویه باید اونجا باشم . مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط SASOLO نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممکن سفارت توی ارمنستان وقت های بیشتری باز کنه این جور که مشخص هست بیشتر اونایی که پذیرش دارن نتونستن وقت بگیرن ؟ روند خاصی نداره باز شدن وقتها ؟ من 4 اکتبر یادمه 18 روز برای نوامبر باز کردن ظرف یک ساعت بازم ممکن باز کنن در نوامبر؟ برای ژانویه باید اونجا باشم . مرسی
    شما همه مدارکتون اماده کنید ایروان اصولا وقت کنسلی پیدا میشه که بلافاصله بتونین وقت بگیریر مثلا الان برای سه روز دیگه بازه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    اگر فاند دارید که ارمنستان بهترین گزینه است اما اگر سلف فاندید قبرس بهترین گزینه است. البته ارمنستان به سلف فاندها هم ویزا می دهد اما نه به خوبی قبرس. البته رشته هم خیلی مهم است. در کل قبرس سختگیری های سفارت ارمنستان را ندارد در مورد رشته و...اما بازهم یک سرچی بکنید بویژه کسانی که وضعیت مشابه شما را (از نظر رشته و فاند و مقطع) داشته اند ببینید کدام سفارت خوب جواب گرفته اند.
    سلام
    به نظر میرسه اطلاعات خوبی دارید.
    ممنون میشم من رو هم که یکم شرایطم خاص هست رو راهنمایی بفرمایید.

بنده کارشناسی ارشد مهندسی شیمی هستم. برای یه فرصت مطالعاتی 1 ساله در زمینه بایوتکنولوژی پذیرش گرفتم (ویزای J1) دانشگاه که هزینه ای نداره ولی برای زندگی هزینه شخصی رو مشخص کردم که دو برابر اون مبلغ گواهی بانکی دارم.
    متاسفانه حدود دو هفته پیش از سفارت دبی ریجکت شدم به خاطر وجود کلمه "نفت" در گوشه از رزومه ام. هرچند که من کارم نفتی نیست و این رو هم تاکید کردم وفتی افیسر به این موضوع گیر داد و نهایتا با دو بنده 501 و 214b ریجکت شدم.
    الان باز میخوام اقدام کنم برای یه سفارت دیگه، اینبار هم آمادگی در این زمینه دارم هم نامه های از اساتید ایران و امریکام که نشون بده من به هیچ عنوان کارم حساس نیست و روی زمینه بایو دارم کار میکنم و سفرم هم برای همین زمینه است.

میخوام حدود 1ماه دیگه برم سفارت، به نظر شما کدوم سفارت رو انتخاب کنم؟

لازم میدونم یه مورد دیگه رو هم تاکید کنم، اینکه من سربازی رو فقط 2ماه داشتم و بقیه رو پروژه انجام دادم، توی دوبی وقتی آفیسر راجع به سربازی ازم پرسید و گفتم این موضوع رو خودش به فارسی گفت "بنیاد نخبگان؟" و این خیلی کار من رو ساده کرد و نیازی به توضیح تکمیلی نبود. منظورم از صحبت ها این هست که فکر کنم باید جایی برم که راجع به شرایط خاص سربازی ایران اطلاعات بهتری داشته باشن و مشکلی در این زمینه برام پیش نیاد.
    و در نهایت پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossain24 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر میرسه اطلاعات خوبی دارید.
    ممنون میشم من رو هم که یکم شرایطم خاص هست رو راهنمایی بفرمایید.

بنده کارشناسی ارشد مهندسی شیمی هستم. برای یه فرصت مطالعاتی 1 ساله در زمینه بایوتکنولوژی پذیرش گرفتم (ویزای J1) دانشگاه که هزینه ای نداره ولی برای زندگی هزینه شخصی رو مشخص کردم که دو برابر اون مبلغ گواهی بانکی دارم.
    متاسفانه حدود دو هفته پیش از سفارت دبی ریجکت شدم به خاطر وجود کلمه "نفت" در گوشه از رزومه ام. هرچند که من کارم نفتی نیست و این رو هم تاکید کردم وفتی افیسر به این موضوع گیر داد و نهایتا با دو بنده 501 و 214b ریجکت شدم.
    الان باز میخوام اقدام کنم برای یه سفارت دیگه، اینبار هم آمادگی در این زمینه دارم هم نامه های از اساتید ایران و امریکام که نشون بده من به هیچ عنوان کارم حساس نیست و روی زمینه بایو دارم کار میکنم و سفرم هم برای همین زمینه است.

میخوام حدود 1ماه دیگه برم سفارت، به نظر شما کدوم سفارت رو انتخاب کنم؟

لازم میدونم یه مورد دیگه رو هم تاکید کنم، اینکه من سربازی رو فقط 2ماه داشتم و بقیه رو پروژه انجام دادم، توی دوبی وقتی آفیسر راجع به سربازی ازم پرسید و گفتم این موضوع رو خودش به فارسی گفت "بنیاد نخبگان؟" و این خیلی کار من رو ساده کرد و نیازی به توضیح تکمیلی نبود. منظورم از صحبت ها این هست که فکر کنم باید جایی برم که راجع به شرایط خاص سربازی ایران اطلاعات بهتری داشته باشن و مشکلی در این زمینه برام پیش نیاد.
    و در نهایت پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاسگزارم.
    سلام
    خواهش می کنم
    نخست اینکه کاش شما پیش از رفتن به سفارت دبی فقط یک نگاهکی به نوشته های این سایت می انداختید آنوقت هیچ وقت دبی را که بدترین سفارت بویژه برای رشته های مهندسی حساس است را انتخاب نمی کردید! تا شما را با چنین بند بدی یعنی 501 ریجکت کند و شانس شما را برای گرفتن ویزا کاهش دهد! اما با اینحال هنوز هم برای گرفتن ویزا شانس است به شرطی که این دفعه خیلی حساب شده تر عمل کنید!
    سفارت قبرس پیشنهاد من به شماست! چرا؟ چون همین دو ماه پیش از همین سفارت قبرس کسانی که فوق لیسانسشان مهندسی نفت بود و کلی مقاله ی نفتی داشتند براحتی کلیر شدند! البته لازم به ذکر است که برای رشته ای غیر از نفت پذیرش داشتند اما در هر حال در رزومه اشان واژه ی نفت به وفور یافت می شد چرا که رشته ی ارشدشان نفت بوده!
    اما بهترین کار این است که شما یک ریسرچ پلن از استادی که در امریکا قرار است با شما کار کند بگیرید که در آن کار شما را توضیح دهد و هیچ واژه ای از نفت و انرژی و هر چه که مربوط به این چیزها می شود هم نگوید!
    بعد هم که رفتید سفارت قبرس اگر افیسر در مورد ریجکت قبلی پرسید خیلی با اعتماد به نفس همین چیزی را که الان اینجا نوشتید یعنی به خاطر یک واژه ی "نفت" ریجکت شدید را به آفیسر بگویید خیلی ریلکس و راحت و با اعتماد به نفس! بعد بهتر است یکم خود را شگفت زده هم نشان دهید یعنی خودتان هم متعجب شدید از این ریجکت! چون آفیسرهای قبرس خیلی به آدم و احوالات آدم دقیق هستند و خب حرکات بدن و چشم بر روی نظرشان تاثیر می گذارد!
    سربازی برای سفارت قبرس تا آنجا که من دیدم زیاد مهم نبوده که مثلا کارت پایان خدمت بخواهد و..البته من دخترم ولی تا آنجا که دیدم و شاهد بودم آفیسر چنین چیزی را نخواست!
    اما از آنجا که با بند 214b ریجکت شدید بهتر است یک جاب آفر خوب هم تهیه کنید یعنی ازیک شرکتی و موسسه ای در ایران یک نامه ای بگیرید که گواهی دهد بعد از اتمام دوره اتان در امریکا قرار است برگردید ایران و برای این موسسه یا شرکت کار کنید! حتی اگر بشود از این شرکت و یا موسسه یک نامه ای هم بگیرید که در آن گفته شده باشد تا وقتی شما در امریکا هستید شما را ساپورت مالی می کند دیگر محشر است!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    خواهش می کنم
    نخست اینکه کاش شما پیش از رفتن به سفارت دبی فقط یک نگاهکی به نوشته های این سایت می انداختید آنوقت هیچ وقت دبی را که بدترین سفارت بویژه برای رشته های مهندسی حساس است را انتخاب نمی کردید! تا شما را با چنین بند بدی یعنی 501 ریجکت کند و شانس شما را برای گرفتن ویزا کاهش دهد! اما با اینحال هنوز هم برای گرفتن ویزا شانس است به شرطی که این دفعه خیلی حساب شده تر عمل کنید!
    سفارت قبرس پیشنهاد من به شماست! چرا؟ چون همین دو ماه پیش از همین سفارت قبرس کسانی که فوق لیسانسشان مهندسی نفت بود و کلی مقاله ی نفتی داشتند براحتی کلیر شدند! البته لازم به ذکر است که برای رشته ای غیر از نفت پذیرش داشتند اما در هر حال در رزومه اشان واژه ی نفت به وفور یافت می شد چرا که رشته ی ارشدشان نفت بوده!
    اما بهترین کار این است که شما یک ریسرچ پلن از استادی که در امریکا قرار است با شما کار کند بگیرید که در آن کار شما را توضیح دهد و هیچ واژه ای از نفت و انرژی و هر چه که مربوط به این چیزها می شود هم نگوید!
    بعد هم که رفتید سفارت قبرس اگر افیسر در مورد ریجکت قبلی پرسید خیلی با اعتماد به نفس همین چیزی را که الان اینجا نوشتید یعنی به خاطر یک واژه ی "نفت" ریجکت شدید را به آفیسر بگویید خیلی ریلکس و راحت و با اعتماد به نفس! بعد بهتر است یکم خود را شگفت زده هم نشان دهید یعنی خودتان هم متعجب شدید از این ریجکت! چون آفیسرهای قبرس خیلی به آدم و احوالات آدم دقیق هستند و خب حرکات بدن و چشم بر روی نظرشان تاثیر می گذارد!
    سربازی برای سفارت قبرس تا آنجا که من دیدم زیاد مهم نبوده که مثلا کارت پایان خدمت بخواهد و..البته من دخترم ولی تا آنجا که دیدم و شاهد بودم آفیسر چنین چیزی را نخواست!
    اما از آنجا که با بند 214b ریجکت شدید بهتر است یک جاب آفر خوب هم تهیه کنید یعنی ازیک شرکتی و موسسه ای در ایران یک نامه ای بگیرید که گواهی دهد بعد از اتمام دوره اتان در امریکا قرار است برگردید ایران و برای این موسسه یا شرکت کار کنید! حتی اگر بشود از این شرکت و یا موسسه یک نامه ای هم بگیرید که در آن گفته شده باشد تا وقتی شما در امریکا هستید شما را ساپورت مالی می کند دیگر محشر است!
    ابتدا خیلی تشکر کنم بابت وقتی که گذاشتید برای پاسخ به بنده.
    بله حق با شماست من متاسفانه اطلاعات زیادی نداشتم و کارم خیلی سریع و شتاب زده بود به خاطر فرصت خیلی خیلی کمی که داشتم.

عرض کنم که من توی سفارت دبی، نامه از اساتید دانشگاه داشتم برای اینکه گفته بودن قراره این فرصت مطالعاتی رو برم و برگردم که به عنوان دانشجو دکترا بهشون توی تحقیقاتشون کمک کنم. ولی آفیسر چون اول با رزومه من شروع کرد و به اون تک واژه گیر داد، دیگه هیچی رو نگاه نکرد، حتی با اینکه جلوش رو میزش گداشته بود و از قبل بهش داده بودم و کلی اصرار کردم نگاه کنه. فکر میکنم بند 214b رو همینجوری کنار 501 داد به عنوان نقل و نبات!

از استاد امریکا هم درخواست چنین نامه ای رو کردم و قراره برام بفرسته.

من شنیدم محدود افرادی تونستن از ارمنستان بعد ریجکتی 501 ویزا بگیرن. یه موضوع دیگه ای هم که به نظرم میرسه این هست که به هرحال قبرس از پیش تعیین شده برای ایرانی ها نیست و ممکنه فکر کنن که به خاطر فرار از دیلیل ریجکتی و یا گول زدن یا... نرفتم سفارت های مربوط به ایران. اون دوستان نفتی که از قبرس ویزا گرفتن ریجکت قبلی بودن؟

و نکته آخر اینکه راجع به مهندسی نفت گقتید دقیقا وضعیت مشابه من هم همینطوره، شاید کارهای قبلی ام شبیه وجود داشته باشه که نزدیکه به نفت یا اسم نفت توش بوده ولی کاری که برای پذیرش گرفتم هیچ ربطی به نفت نداره.

از شما و دیگر دوستان میخوام اگه باز نکته ای و راهنمایی هست، ممنون میشم بیان کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossain24 نمایش پست ها
    ابتدا خیلی تشکر کنم بابت وقتی که گذاشتید برای پاسخ به بنده.
    بله حق با شماست من متاسفانه اطلاعات زیادی نداشتم و کارم خیلی سریع و شتاب زده بود به خاطر فرصت خیلی خیلی کمی که داشتم.

عرض کنم که من توی سفارت دبی، نامه از اساتید دانشگاه داشتم برای اینکه گفته بودن قراره این فرصت مطالعاتی رو برم و برگردم که به عنوان دانشجو دکترا بهشون توی تحقیقاتشون کمک کنم. ولی آفیسر چون اول با رزومه من شروع کرد و به اون تک واژه گیر داد، دیگه هیچی رو نگاه نکرد، حتی با اینکه جلوش رو میزش گداشته بود و از قبل بهش داده بودم و کلی اصرار کردم نگاه کنه. فکر میکنم بند 214b رو همینجوری کنار 501 داد به عنوان نقل و نبات!

از استاد امریکا هم درخواست چنین نامه ای رو کردم و قراره برام بفرسته.

من شنیدم محدود افرادی تونستن از ارمنستان بعد ریجکتی 501 ویزا بگیرن. یه موضوع دیگه ای هم که به نظرم میرسه این هست که به هرحال قبرس از پیش تعیین شده برای ایرانی ها نیست و ممکنه فکر کنن که به خاطر فرار از دیلیل ریجکتی و یا گول زدن یا... نرفتم سفارت های مربوط به ایران. اون دوستان نفتی که از قبرس ویزا گرفتن ریجکت قبلی بودن؟

و نکته آخر اینکه راجع به مهندسی نفت گقتید دقیقا وضعیت مشابه من هم همینطوره، شاید کارهای قبلی ام شبیه وجود داشته باشه که نزدیکه به نفت یا اسم نفت توش بوده ولی کاری که برای پذیرش گرفتم هیچ ربطی به نفت نداره.

از شما و دیگر دوستان میخوام اگه باز نکته ای و راهنمایی هست، ممنون میشم بیان کنن.
    خواهش می کنم. اما گرامی در مورد قبرس باید به عرضتان برسانم که قبرس چند سالی هست که بعنوان یکی از گزینه های اصلی برای ایرانی ها محسوب می شود! بله درست است که ما تنها سه سفارت اصلی داریم و به همه ایرانی ها گفته می شود که به این سه سفارت مراجعه کنند اما به هر حال به علت شلوغی سفارتهای دیگر و نرسیدن وقت و خیلی مسائل دیگر سالهاست که سفارتهایی چون سفارت امریکا در قبرس بعنوان یکی از گزینه های مطرح برای ایرانی ها محسوب می شود پس اصلا نگران این قضیه نباشید! بله سفارتهای امریکا در کشورهای اروپایی و سایر کشورها ممکن است اولین پرسششان از شما این باشد که چرا به این سفارت آمده اید! اما سفارتی چون قبرس که هر هفته شاهد دهها ایرانی است هرگز این پرسش را نمی کند! در ضمن خودم شاهد بودم کسی که سه بار ریجکت شده بود یعنی از هر سه سفارت اصلی ریجکت شده بود در سفارت قبرس کلیرنس خورد! اتفاقا قبرس گزینه ی بسیاری از افرادی هست که از سفارتهای اصلی ریجکت شده اند.
    ببینید راستش ارمنستان هم گاهی یک رشته ی بسیار حساس را راحت بهش کلیرنس می زند و خب گاهی یک رشته ی سیف چون معماری را ریجکت می کند..چون واقعا رفتار آفیسرها یک رفتار خطی نیست که بشود آن را پیش بینی کرد. اما در کل سفارت ارمنستان هم سفارت خوش نامی هست هم از نظر برخورد آفیسر و هم از لحاظ آمار گرفتن ویزا! اما خب سفارت قبرس در عمل نشان داده که حساسیت زیادی بر روی رشته و سربازی و ...ندارد و آن آفیسر سیاه پوست معروفش بسیار انسان مثبت و خوش برخوردی است.
    در کل می توانم بگویم اگر می خواهید به ارمنستان بروید حتما حتما کیسهایی که بسیار شبیه شما بوده اند و به ارمنستان رفته اند را بررسی کنید . در ضمن یکی از دوستان سه چهار ماه پیش از ارمنستان با بند 501 ریجکت شد آنهم به خاطر همین "نفت" ! البته ایشان نه رشته اشان مرتبط به نفت بود و و نه کار آینده اشان و نه مقالاتشان و حتی در رزومه اشان هم یک کلمه از نفت نیامده بود . ایشان کلیرنس خوردند و سه چهار روز بعد نامه ی ریجکت را دریافت کردند! که خب بخاطر استادش که گویا در این زمینه کارهایی کرده بود ریجکت شدند.
    در پایان بسیار در این زمینه مطالعه و تحقیق کنید و احوالات این روزهای هر دوی این سفارتها را رصد کنید تا بهترین انتخاب را که منجر به گرفتن ویزا شود را انجام دهید.
    پیروز باشید.

Junior Member

خیلی ممنون از دوستانی که جواب دادند.
    الان برای گرفتن وقت از سفارت قبرس کسی به وقت سفارت دسترسی داره؟
    در ضمن دلیل باید داشته باشیم که چرا از ارمنستان یا دبی وقت نمیگیریم و از قبرس اقدام می کنیم؟ یا هیچ دلیل و توجیهی لازم نیست؟

با تشکر

دوستان کسی میدونه اولین وقتهای خالی ارمنستان برای مصاحبه توریستی (B2) کی باز میشه یا اصلا کلا الان وقت توریستی باز داره؟ تا دسامبر وقت داره ؟؟ ممنون میشم اطلاع بدید.

Junior Member

ممنون میشم کسانی که به وقت سفارت ارمنستان دسترسی دارن اینجا کمک کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط zanbaghi نمایش پست ها
    ممنون میشم کسانی که به وقت سفارت ارمنستان دسترسی دارن اینجا کمک کنند
    دوست عزیز در سایت travel.state.gov می تونید چک کنید برای هر نوع ویزا در کنسولگری های مختلف بعد از چند روز بهتون وقت میدن.
    https://travel.state.gov/content/vis...e/student.html
    در حال حاضر برای 3 روز بعد میتونید وقت بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)