صفحه 1 از 37 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 370

موضوع: اطلاعات سفر به قبرس (بلیت، هتل و غیره)

malir84
    Guest

پیش فرض اطلاعات سفر به قبرس (بلیت، هتل و غیره)

با سلام

می خواستم ببینم که درروز مصاحبه در قبرس کارمون چقدر طول می کشه؟ یعنی اگه پرواز روز بعدو رزرو کنیم خوبه؟

مرسی

nanotechnology
    Guest

پیش فرض پاسخ : آنچه درباره سفر به قبرس باید بدانیم

می تونید این فایل رو خوب و با دقت بخونید تا براتون مشخص بشه که چه کارهایی باید بکنید و چقدر وقت نیاز دارید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

hmmh53
    Guest

سلام،
    اگه ساعت 9 وقت داريد، تا ساعت 11 كارتون تو سفارت تمومه. البته بهتره بليط برگشت رو فرداش بگيريد.

Junior Member

دوستان سلام,

من یکسری اطلاعات در مورد قبرس پيدا کردم( فايل PDF پيوست شده) فکر کنم برای کسانيکه می خوان واسه ويزا برن اونجا مفيد باشه!

موفق باشين

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

سلام

لطفا کمک کنین توی این تاپیک اطلاعات لازم برای سفر به قبرس رو بذاریم تا بهتر بتونیم برنامه ریزی کنیم و وقتی کامل شد میشه اونو تو ویکی گذاشت.

1)سفارت آمریکا در قبرس:
    http://nicosia.usembassy.gov/NIV/niv.htm
    http://nicosia.usembassy.gov/NIV/Stu...ore%20info.htm

2)سفارت قبرس در تهران:
    http://www.mfa.gov.cy/mfa/embassies/...n?OpenDocument

3) آژانس ها:
    توفان 66424136 ، جهانگردان غرب 88665334 ، داتیس پرواز 88511311 ، تشریفات 22852527

4) هزینه:
    سفر با تور اگه یک نفره بخواین برین حدود 800 و اگه دو نفره باشین نفری 650 تومن هزینه داره (ظاهرا چون بجای دو اتاق یک تخته، یک اتاق دو تخته میگیرن. نقل قول از آژانس جهانگردان غرب.). اگه بدون تور بخواین برین هزینه ها حدود 100-200 تومن کمتر میشه. هزینه ویزای آمریکا هم حدود 230 تومن میشه. ( 131 دلار واسه ویزا که میشه همون قبرس پرداخت و 100 دلار SEVIS که ظاهرا بایستی حداقل یک هفته قبل بپردازی).

5) وقت مصاحبه:
    سفارت آمریکا توی قبرس معمولا اوایل هر ماه وقت های دو ماه بعد و یا دو و سه ماه بعد رو باز میکنه. دقت کنید که ایرانیها فقط میتونن سه شنبه ها رو رزرو کنن. اول بایستی فرم DS-156 رو پر کنین تا یه بارکد بهتون بده. وقتی بارکد رو گرفتین میتونین انلاین وقت مصاحبه رزرو کنین. هر سه شنبه حدودا 10-20 وقت مصاحبه موجوده.
    آژانس ها معمولا سریع وقت ها رو پر می کنن و بعدا هر وقتو حدود 50 تومن میفروشن (نامردا!). اگه زمانی که میخواین پره، با آژانسها تماس بگیرین.

6) ویزای قبرس
    باید ویزای توریستی بگیرین.
    واسه ویزای قبرس بایستی حداقل حدود دو هفته قبل از زمان مصاحبه اقدام کنین. مدارک لازم رو توی سایت سفارت نوشته.
    اگه خودتون بخواین واسه ویزا اقدام کنین نامه پذیرش، فرم I-20 و وقت مصاحبه ی سفارت آمریکا رو همراهتون ببرین. در ضمن بایستی رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت به قبرس و همراهتون داشته باشین.
    یکی از مدارک کپی سند مالکیت است که بچه ها میگن باید به اسم خودتون یا پدر یا مادر باشه. هرچند سایت سفارت قبرس میگه سند مالکیت یا گواهی بانکی. در یک مورد یکی از بچه های فروم سند مالکیت مربوط به مادربزرگش که هم فامیلش نبوده رو برده و مشکلی پیش نیومده.
    گواهی بانکی رو آژانس ها میگن پرینت حساب جاری در 6 ماه گذشته با حداقل 5 میلیون پول. بچه ها همون Bank Statement رو بردن و ظاهرا مشکلی پیش نیومده.

7) سایر موارد
    تور معمولا هفت روزه است.
    پرواز معمولا با هواپیمایی اماراته و اول میره دوبی. در قبرس فرودگاه در لارناکا است که 1 ساعت با نیکوزیا (محل سفارت آمریکا) فاصله داره. hamid_542 میگه:
    فاصله نیکوزیا تا لارناکا حدود 45 کیلومتر است. باید تاکسی بگیرید یا از ون استفاده کنید. سیستم به این ترتیب است که برای ون باید شب قبل به travel express زنگ بزنید. (از پذیرش هتل بخواهید این کار را انجام می دهد). ظرفیت ون 12 نفر است. اگر در هتل تعداد زیادی حضور داشتید می توانید از ون استفاده کنید. کرایه آن هم 4.5 پوند برای هر نفر است. راه حل دیگر گرفتن تاکسی است که سریع تر است. کرایه هر تاکسی هم حدود 20-25 پوند است. از پذیرش بخواهید که برای شما تاکسی بگیرد. اگر وقتتون صبح زود نیست می توانید از اتوبوس هم استفاده کنید. تا جایی که یادمه اولین اتوبوس ساعت 6.5 از جلوی ُSun Hotel به مرکز شهر نیکوزیا حرکت می کند که کرایه آن هم 2.5 پوند است. اتوبوس را برای برگشت توصیه می کنم که عجله نداری
    بهتره حدود 400-500 یورو همراهتون باشه.
    اگه کلیرنستون بیاد بایستی دوباره برین قبرس تا ویزاتونو بگیرین. میتونین بار دوم بدون تور برین و بعد از pick up ویزا بدون برگشتن به ایران، از قبرس برین آمریکا.
    pick up ویزا دو سه روز کاری طول می کشه. باید حتما خودتون حضور داشته باشین.

اینا اطلاعاتی بود که من از فروم و نت جمع کردم. اگه اشتباه داشت یا نکته دیگه ای لازم بود بگین. بویژه اگر نکته ای در مورد ریز مطالب میدانید (مثلا چه هتلی بهتر است نگیریم، ... کلا مطالب کاربردی مثل آنچه hamid_542 در مورد رفتن به نیکوزیا گفت) و یا تجربه های شخصی مثلا اگر به مشکل خاصی در سفر به قبرس برخوردید، دارید لطف کنید با بقیه بچه ها در میان بگذارید. اجرکم عندا... !

من خودم امیدوارم 6 یا 13 May برم قبرس( 17 یا 24 اردیبهشت). اگه تنها هستین میتونیم با هم اقدام کنیم. resal81 AT yahoo Dot com

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

خيلي پيشنهاد خوبيه كه همه اطلاعات يه جا جمع بشه.

البته فكر كنم در مورد ويزا، مي شه مستقيم براي ويزاي دانشجويي اقدام كرد نه اينكه لزوماً توريستي باشه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

سلام
    مي خواستم بپرسم به هيچوجه نميشه تور سه روزه يا چهار روزه پيدا كرد؟
    ديگر اينكه ظاهرا هنوز وقتهاي 6 و 13 مي باز نشده درست مي گم؟

Junior Member

بچه ها میگن باید توریستی بگیریم. مثلا http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,2879.0.html

verifone میگه:
    قبرس به ایرانیا فقط ویزای توریستی میده و تحصیلی. ما که تحصیلی نیستیم بنابر این چه بخواین برین سفارت چه همین جوری برین برای
    تفریح باید ویزای توریستی بگیرین....
    حالا ما چون دانشجو هستیم و معمولا آسمون جل و آس و پاس و مجرد، ممکنه بگن که تو می خوای بری اونجا بمونی و غیر قانونی کار کنی.
    پس ما Reject ت می کنیم. برای اینکه این اتفاق نیفته وقت سفارت و I-20 تون رو هم بهشون می دین و می گین که من می خوام برم برای
    اینکه ویزای آمریکا بگیرم. نمی خوام تو کشورتون غیر قانونی بمونم. در این حالت هم باز ویزای توریستی بهت می دن. فرقی نداره.
    توی تابستون یک کم اوضاع خراب شده بود. یه عده با همین مدارک دانشجویی ویزا گرفته بودن رفته بودن بعد اونجا دردسر درست کرده
    بودن واینا، سفارت هم سخت می گرفت. اون موقع می گفتن که با یک کسی بلند شین برین (خواهری مادری برادری، زبونم لال دوست دختر
    یا دوست پسری چیزی) اصلا هم به روی خودتون نیارین که می خواین برین سفارت.
    این قضیه الان (یعنی تا دو ماه پیش که من رفتم) دیگه وجود نداره....
    فعلا با خیال راحت مدارکی که گفتن رو تا اونجایی که می تونین کامل جور کنین با I-20 و پرینت وقت سفارت تقاضای ویزای قبرس کنین.
    ولی باز هم می گم در این حالت هم به شما ویزای توریستی می دن که هیچ فرقی با ویزای بقیه توریستای معمولی نداره.
    میشه با تور هماهنگ کرد که بلیط برگشتتون رو زودتر بگیرن. البته اونا پول هفت روزو میگیرن.
    وقت می احتمالا اوایل آوریل باز میشه.

توو سايت سفارت قبرس نوشته که حساب بانکي و يا ملک خونه و .... من همين الان به سفارت قبرس در تهران زنگ زدم و در مورد ملک و ... پرسيدم.

گفتن که هر دو مدرک Bank Statement و ملک خونه لازمه. سند خونه مي‌تونه به اسم پدر يا مادر باشه.
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Junior Member

سلام

می خواستم بپرسم حداقل میزان bank statement برا ویزای قبرس چقدره؟

صفحه 1 از 37 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)