صفحه 37 از 37 نخستنخست ... 2728293031323334353637
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 370

موضوع: اطلاعات سفر به قبرس (بلیت، هتل و غیره)

Member rahattar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Eng. UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به قبرس (بلیت، هتل و غیره)

کسی پیشنهادی برای هتل تو نیکوزیای شمالی داره؟
    The millstone may break down, BUT the river continues it course to sea!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط rahattar نمایش پست ها
    کسی پیشنهادی برای هتل تو نیکوزیای شمالی داره؟
    هتل saray کیفیت و قیمتش خوبه. بقیه هتلهایی که در محدوده مرکزی شهر دیدم بیشتر شبیه مسافرخونه بودن تا هتل. هتلهای خوب دیگه ای هم در محدوده شمالی شهر هستن ولی به مرکز شهر دورن و قیمتهاشون هم نسبتا گرونه.

به عنوان یک نکته حاشیه ای بگم دولت قبرس قسمت یونانی لیستی از اماکن غصب شده در زمان اشغال بخش شمالی توسط ترکیه داره و توصیه میکنه که از اونها استفاده نکنید. هتل saray یکی از این اماکن در لیست سیاه دولت قبرس هست. البته نمی دونم این لیست غیر از جنبه اخلاقی یا وجدانیش چه کاربردی می تونه داشته باشه چون راهی نیست که بفهمن چه کسانی از خدمات این اماکن غصب شده استفاده می کنن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Systems Engineering Washington University in St. Louis

سلام دوستان،
    برای هتل من یه پیشنهاد خوب دارم، هتل Cypriot Swallow Boutique برید، شبی ۶۰ یورو معادل ۱۹۶ لیر ترکی. بسیار تمیز و مرتب. البته هتل نیست مسافرخونست، اما خیلی تمیز و مرتبه. صاحبش یه قبرسی مسیحی یونانیه که تو سرزمین های اشغالی دوام آورده. ازتون میپرسه صبحانه رو ساعت چند میخوایین، همون ساعت آمادست. ضمنا از اونجا تا محل کنسول ۱۰ دقیقه پیاده رویه (شایدم کمتر مثلا تند راه برین ۵ دقیقه). من که رفتم راضی بودم. ضمنا یک شب هم بیشتر قبرس نبودم، یعنی نیازی نیست بیشتر بمونین.
    در کل قبرس شمالی خوبه ازین نظر که:
    ۱ - ویزا نمیخواد.
    ۲ - هزینه سفر گرون نیست.
    ۳ - شلوغ نیست بنابراین پردازش ویزا خیلی طول نمیکشه.

سفر به قبرس شمالی (فرودگاه ارجان، ارکان):‌بلیط هواپیما بخرین از اطلس گلوبال از طریق cheapoair ، از فرودگاه ارجان با اتوبوس برین لفکوشا ، اسم اتوبوساش kibhas هستش بلیطشم ۱۰ لیر ترکی، ایستگاهشم همونجا جلوی درب خروجی فرودگاست. هر ۹۰ دقیقه یکبار هم راه میفته شایدم کمتر. برگشتن هم همینطور.
    اطلس گلوبال از طریق ترکیه میره(استانبول)، مثل من سوتی ندین و تو استانبول وارد ترکیه نشین! مراقب باشین وارد domestic terminal نشین ، برین international terminal، حالا درسته که قبرس رو اشغال کردن! اما همچنان پرواز ارجان پرواز خارجی حساب میشه.
    وقتی هم رفتین نیکوزیا(لفکوشا) یه موقع به سرتون نزنه برین لب مرز فضولی کنید، من رفتم گرفتنم تفتیشم کردن. مثل بچه آدم برین مصاحبه بعدشم برگردین برین فرودگاه. تازه من ویزای قبرس هم داشتم (از آمریکا گرفته بودم اما رام ندادن قبرس، فدای سرم!)، تو همون محدوده نیکوزیای ترکی که بهش میگن لفکوشا حال کنید، بیرون نرین.
    کباب ترکی بخورین، دوغ ترکی هم بزنین به بدن. خیلی انتظار نداشته باشین تو لفکوشا توریستی بگردین، برین مصاحبتون رو بکنین برگردین، بایه برنامه ریزی خوب میتونین فقط یک شب اونجا باشین، شب قبل از مصاحبه.

رشته و دانشگاه

شبی ۶۰ یورو برای نیکوزیای شمالی خیلی گرونه. اون هم مسافرخونه. با کمتر از این میشه حتی توی نیکوزیای یونانی که خیلی گرونتر از قسمت شمالیه هتل واقعی گرفت.

در ضمن همونطور که در پستهای قبلی گفتم (و همچنین فایل Back from Nicosia که لینکش در امضام هست) دولت قبرس ورود از طریق فرودگاه ارجان یا هر نقطه ای در قبرس شمالی رو غیرقانونی میدونه و اجازه ورود به قبرس نمیده. حتی اگه ویزای قبرس داشته باشید. آخرین سفری که رفته بودم قبرس، بعد از گردش در قسمت شمالی بعد از نصفه شب داشتم بر می گشتم هتلم که در قسمت یونانی بود. در قسمت مرزبانی قبرس یونانی از من پاسپورت خواست و قبل از اینکه ورق بزنه و به صفحه ویزا برسه از من پرسید از کدوم فرودگاه وارد قبرس شدم که گفتم فرودگاه لارناکا. بعد که چک کرد و دید واقعا مهر فرودگاه لارناکا توی پاسپورت خورده گذاشت برم.

در ضمن نیکوزیای شمالی هم جاهای دیدنی داره. نزدیک Kyrenia Gate یا به قول خودشون Girne Kapisi یک دفتر اداره توریسم قبرس شمالی هست که انواع و اقسام نقشه ها و بروشورهای توریستی قبرس شمالی رو به رایگان میده و خیلی خوب هم راهنمایی می کنن.
    ویرایش توسط Mehrad : July 25th, 2016 در ساعت 08:06 AM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    شبی ۶۰ یورو برای نیکوزیای شمالی خیلی گرونه. اون هم مسافرخونه. با کمتر از این میشه حتی توی نیکوزیای یونانی که خیلی گرونتر از قسمت شمالیه هتل واقعی گرفت.

در ضمن همونطور که در پستهای قبلی گفتم (و همچنین فایل Back from Nicosia که لینکش در امضام هست) دولت قبرس ورود از طریق فرودگاه ارجان یا هر نقطه ای در قبرس شمالی رو غیرقانونی میدونه و اجازه ورود به قبرس نمیده. حتی اگه ویزای قبرس داشته باشید. آخرین سفری که رفته بودم قبرس، بعد از گردش در قسمت شمالی بعد از نصفه شب داشتم بر می گشتم هتلم که در قسمت یونانی بود. در قسمت مرزبانی قبرس یونانی از من پاسپورت خواست و قبل از اینکه ورق بزنه و به صفحه ویزا برسه از من پرسید از کدوم فرودگاه وارد قبرس شدم که گفتم فرودگاه لارناکا. بعد که چک کرد و دید واقعا مهر فرودگاه لارناکا توی پاسپورت خورده گذاشت برم.

در ضمن نیکوزیای شمالی هم جاهای دیدنی داره. نزدیک Kyrenia Gate یا به قول خودشون Girne Kapisi یک دفتر اداره توریسم قبرس شمالی هست که انواع و اقسام نقشه ها و بروشورهای توریستی قبرس شمالی رو به رایگان میده و خیلی خوب هم راهنمایی می کنن.
    هتل یا مهمان خونه ای که جناب همایون معرفی کردن واقعا گرونه
    البته خیلی تمیزه و راحت ولی از این قیمت کمتر تو قبرس جنوبی میشه
    هتل واقعی گرفت.
    تنها مزیت این هتل یا مهمان خونه نزدیکی به سفارت
    که میتونین صبح به راحتی به ۱۰ دقیقه پیاده روی به سفارت برسین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Isfahan university , MBA

سلام دوستان

برای ویزای دانشجویی قبرس شمالی باید بریم یه جنوبی؟ (لارناکا یا نیکوزیا؟)
    یه جا خوندم فقط سه شنبه مخصوص غیر قبرسی هاست یه جا دیگه نوشته بو چهارشنبه! کدوم درسته؟
    ذره را تا نبود همت عالی حافظ/////طالب چشمه خورشید درخشان نشود

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Behdad Rasouli نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای ویزای دانشجویی قبرس شمالی باید بریم یه جنوبی؟ (لارناکا یا نیکوزیا؟)
    یه جا خوندم فقط سه شنبه مخصوص غیر قبرسی هاست یه جا دیگه نوشته بو چهارشنبه! کدوم درسته؟
    سفارت آمريكا در نيكوزياي جنوبي (قسمت يوناني نشين) هست و بايد ويزاي قبرس داشته باشيد و حتما از فرودگاه لارناكا وارد قبرس بشيد. روزي كه با غيرقبرسيها مصاحبه مي كنن ممكنه عوض شده باشه و به شنيده ها اعتماد نكنيد. اولين باري كه رفتم فقط دوشنبه ها با ايرانيها مصاحبه مي كردن و چند سال بعد كه رفتم شده بود سه شنبه ها. بايد وبسايت خود سفارت رو چك كنيد. در مورد سفر به قبرس در پستهاي قبلي اطلاعات مفصل هست. همچنين فايل ضميمه اولين پستم كه لينكش در امضام هست.

در نيكوزياي شمالي (قسمت ترك نشين) هم يك كنسولگري هست كه اين اواخر غيرمقيم ها رو هم قبول مي كنن و در مقايسه با سفارت در قسمت يوناني سرشون خلوت تره. در پستهاي چند صفحه گذشته در اين مورد اطلاعات هست. براي سفر به قسمت شمالي قبرس نيازي به ويزا نيست و از طريق فرودگاه ارجان در شمال نيكوزيا (يا به قول خودشون لفكوشا) مي تونيد مسافرت كنيد.

Junior Member

سلام رفقا ...
    رفقا یه تور هست پرواز مستقیم به ارجان از امام خمینی.... 6 روزهتل riverside garden resort با صبحانه 2600000 به نظرتان خوبه قیمتش؟
    راه ارزونتری سراغ دارید؟
    ممنون
    با یه دست بد خوب بازی کنید... در غیر این صورت آخر یه روز سر به بیابان می نهم

دوستان کسی آژانس معتبر سراغ ندارد؟ چقدر پول باید همراه خودمان ببریم؟ دلار هم می شود برد؟ یا فقط یورو؟

سلام.خوب هستین؟با آب و هوای گرم دبی چکار میکنین؟
    یه سوال داشتم برای ویزای قبرس جنوبی.
    من هم اواخر جولای مصاحبه دارم.نظرتون چیه برای گرفتن ویزای قبرس جنوبی؟خودم اقدام کنم یا بدم آژانس برام بگیره؟
    شما خودتون چکار میخاین بکنبن برای ویزای قبرس جنوبی؟ وقتی نمونده ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    دوستان کسی آژانس معتبر سراغ ندارد؟ چقدر پول باید همراه خودمان ببریم؟ دلار هم می شود برد؟ یا فقط یورو؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)