صفحه 3 از 37 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 370

موضوع: اطلاعات سفر به قبرس (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : آنچه درباره سفر به قبرس باید بدانیم

برای تمدید وقت ویزا بچه ها یک جایی را تو خود قبرس می گفتند یادم نیست .فرودگاه بعیده
    The truth of my life:I`m only looking for you

سلام!

من برای دوستان ام راهنمایی مختصر برای سفر به قبرس نوشته ام، فکر کردم بد نباشد با همه به اشتراک بگذارمش.
    لینک نوشته ام را اینجا می گذارم.

http://weblog.raminia.com/?p=1940

موفق باشید.

سلام
    ببخشید من 1 سوال که برام پیش آمده اینکه آیا میشه روزی که وقت سفارت داریم شب به ایران برگردیم یا طبق گفته ی سایت سفارت باید تا2 روز بعد اونجا باشیم؟

این روزها خیلی ها مشغول تدارک رفتن به سفارت امریکا برای گفتن ویزا هستند و چند نفر از دوستان ام هم با من تماس گرفته اند و در مورد چگونگی مصاحبه و این جور چیزها از من پرسیده اند. بسیاری از دوستان به سفارت امریکا در قبرس می روند و همانطور که می دانید قبرس کشور گرانی است. من از آنجایی که عقیده دارم که کم خرج کردن در یک سفر کاری و این چنینی نه تنها کار خوبی است و بلکه خیلی هم ضروری است و بر خلاف بعضی ها که فکر می کنند قبرسی ها از ما ایرانی ها به دلیل کم خرج کردن خوش شان نمی آید، راهنمای مختصری از یک سفر کم خرج به قبرس برای مصاحبه ویزای امریکا اینجا می نویسم:

1- بلیط و ویزای قبرس: برای بلیط همیشه بازی های جدید وجود دارد و همینطور برای ویزای قبرس. به همین دلیل در اینباره نمی نویسم چون شاید تجربه من به جای کمک، گمراه کننده باشد. سعی کنید بلیط را از ارزان تر جایی که می توانید بگیرید. یادتان باشد که پرواز کوتاه تر با ترانزیت کمتر را در اولویت قرار بدهید. زمان برای شما بیشتر از پول ارزش دارد.

2- محل اقامت: من برای اقامت شهر لارناکا را به دلیل ارزانی بهتر می دانم. هتل فرانجورجیو را هم به همه پیشنهاد می کنم چون هم پاتق ایرانی ها شده هم اینترنت دارد! این خیلی مهم است به خصوص در آن گرمای تابستان آنجا و آن هزینه های بالا اگر بخواهی یک ای میل ساده بزنی باید هزار دردسر بکشی. یادتان باشد که بشدت از هتل های دور بپرهیزید و همان حوالی سال لارناکا هتل بگیرید. نکته خوب فرانجورجیو این است که هتل آپارتمان است و شما می توانید غذای خودتان را بپزید. هتل آپارتمان های دیگری هم در لارناکا هست که امکان پختن غذا را به شما می دهد. حتما در مورد وجود اینترنت و مجانی بودنش بپرسید. من اصلا توصیه نمی کنم که کنسرو با خودتان از ایران ببیرد بلکه پیشنهادم این است که آنجا غذای سالم درست کنید و بخورد. چطور؟ راهش ساده است: مواد غذایی را از جایی بخرید که خود مردمان قبرس خرید می کنند. آنها با 4 برابر قیمت کنار ساحل خرید نمیکنند بلکه مراکز خریدشان اندکی فاصله دارد. (در پایین توضیح داده ام). در نقشه هتل فرانجورجیو را با دایره قرمز مشخص کرده ام. یادتان باشد هر شهر جدیدی که می روید حتما نقشه شهر را بگیرید و سعی کنید هر چه بیشتر خیابانهایش را کشف کنید.
    ادامه:
    http://weblog.raminia.com/?p=1940

سوال:
    # باران Says:
    April 7th, 2008 at 4:54 pm e

سلام. من خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم. راستش برای همسر من پذیرش اومده از امریکا اما ما اطلاعات زیادی نداریم. مثلا اینکه چند تا وقت باید بگیریم یا اینکه از هر دومون با هم سوال می‌شه یا جداگانه؟
    از کی باید اقدام کنیم برای وقت گرفتن از سفارت و اینکه آیا شما برای امسال هم قبرس رو توصیه می‌کنید؟ و اینکه چقدر زمان میبره تا ویزا رو بدن و به زن و شوهر همزمان ویزا می‌دن؟
    ببخشید خیلی سوال شد. شرمنده‌ام.
    اگر جواب بدید یک دنیا ممنون می‌شم
    یه سوال دیگه: می شه همزمان از چند جا وقت گرفت. مثلا هم از قبرس بگیریم هم از ترکیه؟
    ---------------------------------------------------------------------
    جواب
    # Ramin Says:
    April 7th, 2008 at 9:14 pm e

سلام باران!
    برای قبرس هر کدامتان یک وقت جدا اما همزمان. برای ترکیه یک وقت کافی است. برای دبی نمی دانم. از هردوتون هم سوال می شه. برای مورد ما از F2 بیشتر سوال پرسید اما سوال های کاملا معمولی مثل احوال پرسی.

از همین الان شروع کنید که دیر شده! من اصلا از وضعیت فعلی سفارتخانه ها خبر ندارم. 2-3 ماهی وقت برای ویزا گرفتن بگذارید. حداقل. ممکنه 1سال نیم هم طول بکشه ممکنه 3 روز هم بشه گرفت. اما نرمال 2-3 ماه است.

همزمان به زن و شوهر هم ویزا می دهند. ما گرفتیم و خیلی های دیگر. حتی بهتر هم می دهند.
    می شه همزمان از چند جا وقت گرفت، آره اما چه فایده ای داره؟
    برای اطمینان…. شدنیه… اما به نظرم انصاف نیست… خیلی ها دلشون می خواد وقت بگیرند اما گیرشون نمیاد چون دانشجو ها چند تا چند تا وقت می گیرند.
    ---------------------------------------------------------------------
    سوال
    ياسمن Says:
    April 14th, 2008 at 3:03 pm e

سلام
    ممنون از نوشتهاتون كه خيلي مفيد بنظر مي رسند
    من 29 آپريل از سفارت آمريكا در قبرس وقت دارم. براي ويزاي اخذ ويزاي F1
    1.اولا مي خواستم از تون بپرسم كه معمولا چه سوالهايي مي كنن؟
    2.چه تيپ لباسي بايد پوشيد؟
    3.من دوتا پذيرش دارم: يكيش از يه دانشگاه خوب كه بورس نداره ولي كنار فاميلامه
    يكي ديگه از يه دانشگاه متوسطكه تا 3 ساعتيش هيچ كس رو نمي شناسم (من تنها دارم ميرم) راستش خودم دانشگاه اول رو ترجيه مي دم ولي واسه ويزا نمي دونم چيكار كنم؟
    4.چقدر قبل از وقت بايد تو سفارت باشم (وقت من ساعت 7:30 صبحه و با توجه به اينكه تو هتل فرانجورجيو مي خوام اقامت داشته باشم و شنيدم يه ساعتي راهه،‌مي خوام ببينم حداكثر كي مي تونم از هتل در بيام؟)
    5.براي پرداخت پول سفارت كجا ميشه رفت نزديك هتل؟
    6. براي تبديل دلار به پند قبرس كجا مي شه رفت اطراف هتل؟
    خيليييييي ممنون مي شم اگر راهنماييم كنين
    -------------------------------------------------------------
    جواب
    به یاسمن: بعد از امتحانات در این مورد بیشتر می نویسم اما شما هفته دیگر وقت دارید و نوشته من به شما نمی رسد. سریع جواب می دهم:
    1- سوال های معمولی. خیلی معمولی. (در فروم جستجو کنید)
    2- هر لباسی دوست دارید بپوشید. آنها اینقدر با هوش هستند که به قیافه شما ویزا ندهند بلکه به مدارک و شخص شما بدهند. لباسی بپوشید که در گرما ناراحت نشوید.
    3- اگه دانشگاه خوب شما جزء 20 تا یا حتی 30 تای اول هست انتخاب کردنش می صرفه. اما برای ویزا مهم است که شما هزینه تان را بتوانید بدهید. برای یک نفر معمولا می شود حساب کرد که اگر حتی کمک هزینه نداشته باشد یه طوری ترم اول را سر می کند. برای همین به کسانی که کمک هزینه ندارند هم ویزا می دهند اما بستگی به موردش دارد. من انتخاب دوم را کردم و آمدم جایی که کمک هزینه داشتم چون من و همسرم با هم بودیم.
    4- ساعت 6 بیرون باشید. یه بار می خواهید بروید سفارت، پس حتما زود بیدار شوید.
    5- بانک همان نزدیک هتل است. پیاده 5 دقیقه راه است. (در فروم جستجو کنید)
    6- برای تبدیل دلار به پند قبرس صرافی ارزانی در نزدیکی صاحل است که بهترین قیمت را دارد. این را بچه های ایرانی یا لابی هتل بپرسید (در فروم جستجو کنید)

Junior Member

سلام
    بدون تور چرا هزینه ها کمتر؟
    مگه نه این که هتل ها یه تخفیفی به آژانس ها میدن؟
    ممنون

Junior Member

i wanna to change my appointment date from 27 may to june, cause i have nt accept any offer yet for some personal reason.
    does the embasy do this for me?
    Would you tell me I was wrong?<br />Would you help me understand?<br />Are you looking down upon me?<br />Are you proud of who I am?<br />There&#39;s nothing I want to do<br />To have just one more chance

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh
    سلام
    بدون تور چرا هزینه ها کمتر؟
    مگه نه این که هتل ها یه تخفیفی به آژانس ها میدن؟
    ممنون
    آژانس های مسافرتی توی بعضی از مناطقی که مسافر براش زیاد هست یه سری کارگزار دارند که اونا می رن هتل ها و هواپیماها رو یه جا رزرو می کنن ... مثل ترکیه و دوبی و آسیای جنوب شرقی ... اما برای جاهایی مثل قبرس که زیاد به اندازه این چندتا منطقه مسافر وجود نداره خودشون مستقیم از هتل می گیرن .. برای همین به اون شدتی که فکر می کنین تخفیف شامل حالشون نمی شه ... در ضمن آزانس ها خودشون می خوان تمام هزینه های سفر رو با همین مبالغ پوشش بدن و از طرفی هم سود خودشون هم هست ... یکی از دوستان که آژانس داره بهم گفت که اگه خودتون اقدام کنین 300-200 تومن ارزونتر می شه ... ... این مبلغ هم فقط برای اینکه شما دیگه دنبال سایت های هتل ها و رزرو و ویزا نباشید ... که به نظر من زیاده !

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط shaya81
    i wanna to change my appointment date from 27 may to june, cause i have nt accept any offer yet for some personal reason.
    متاسفانه بعيد مي دونم اين كار رو براي شما انجام بدن.
    شما بايد وقت صرف كني و مرتب سايت رو كنترل كني. البته مي توني بهشون ميل بزني شايد انجام دادن ولي احتمالش خيلي كمه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    نقل قول نوشته اصلی توسط shaya81
    متاسفانه بعيد مي دونم اين كار رو براي شما انجام بدن.
    شما بايد وقت صرف كني و مرتب سايت رو كنترل كني. البته مي توني بهشون ميل بزني شايد انجام دادن ولي احتمالش خيلي كمه.
    من هم ميخاستم وقتم رو به خاطر دير رسيدن I-20 عوض کنم، ايميل زدم، اين جوابشون هست:

Appointments cannot be exchanged or rescheduled by embassy. You may wish to contact your university to discuss expediting your I-20. You may also continue to check our website for more suitable appointments dates: https://evisaforms.state.gov/default...=NCS&appcode=3

عوض نمي‌کنن!
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)