1. نام دانشگاه مقصد : Clemson University
2. نام رشتۀ جدید و مقطع آن: Environmental Engineering
3. نام دانشگاه مقطع کاردانی، نام رشته، و معدل : -
4. نام دانشگاه مقطع کارشناسی، نام رشته، و معدل: شیراز- مهندسی شیمی - 16.2
5. نام دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد، نام رشته، و معدل : شریف- مهندسی شیمی- 16.53
6. نمرۀ GMAT یا GRE به تفکیک مهارت ها : Tot=316, V=150, Q=166, AW= 3.5
7. نمرۀ TOEFL یا IELTS به تفکیک مهارت ها : Tot= 102, R= 29, L=28, S=23, W=22
8. تعداد مقالات انگلیسی ژورنالی ISI و غیر ISI : یک (IF=1.1)
9. تعداد مقالات انگلیسی کنفرانسی: 0
10. سابقۀ کار مرتبط با رشته : 0
11. مقدار و نوع کمک هزینۀ دریافتی (Scholarship / Fellowship / Award / TA / RA) : تی ای= 23000 Y/$
12. نحوه و زمان اطلاع رسانی در مورد
پذیرش
و توضیحات مربوطه: ایمیل استاد و بعدش ایمیل رسمی و پورتال
13. تماس با اساتید (قبل یا بعد از اپلای) و نتیجۀ حاصل از آن: ما با این استاده داستانی داشتیم! اولین ایمیلمو اوایل نوامبر زدم بهش گفت یه ماه دیگه درخواست ها رو بررسی میکنه. منم واستادم و اوایل دسامبر یه ریماند بهش زدم. شبش ایمیل زد گفت فردا بیا اسکایپ. منم اتفاقا همون روز اسهال گرفته بودم شدید! ولی گفتم عقب نندازمش که میپره. خلاصه با همون حال نشستم پای مصاحبه. خلاصه به نظر مصاحبه رو حسابی خراب کردم. کلی تپق زدم و اصلن هم خوب جواب ندادم به سوالش و یه جا اصن وسط صحبت کردن کلمه مورد نظرم یادم رفت کلا ساکت شدم! اول کارم وبکم لپتاپم از کار افتاده بود نمیتونستم فعالش کنم! یه 10 دقه ای الاف اون بودیم. استاده بنده خدا از پشت گوشی به من راهنمایی میکرد میکفت فلان دکمه رو بزن! من میگفتم نیست بابا غیب شده! خلاصه مصاحبه رو به فنا دادم. آخرش گفت بین تو و یکی دیگه یکی رو انتخاب میکنم حالا اپلای کن ببینم چی میشه. منم با خودم گفتم که این یه ریجکت محترمانه است. یه هفته بعد اپلای بهش ایمیل زدم که چی شد جواب داد متاسفانه اون یکی رو گرفتم! بعد دو هفته بعد خودش ایمیل زد گفت اونی که قرار بود بگیرم احتمالا فارغ التحصیل نمیشه، هنوز علاقه داری بیای؟ منم خوشحال گفتم نوکرتم حاجی با کله میام. بعد یه هفته دوباره ایمیل زد که متاسفانه یه اپلیکنت آمریکایی دارم (خودش آمریکییه استاده) و متاسفانه تقدم با آمریکاییاست! منم حسابی دپرس شدم. بعد یه هفته دوباره ایمیل زد که اون آمریکاییه کنسل شد میخوای بیای؟ منم گفتم این دفعه سرکارم بزاری وای به حالت!
خلاصه اینکه بالاخره اکی رو داد من اولین جواب و اولین پذیرشم اومد.