صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 209

موضوع: ک.ارشد فرایند پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان (پست اول به دقت خوانده شود)

Junior Member ellna آواتار ها

پیش فرض ک.ارشد فرایند پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان (پست اول به دقت خوانده شود)

با سلام

یکی از دانشگاه های پر تقاضا از سوی دانشجویان ایرانی برای پذیرش، دانشگاه پلی تکنیک میلان هست و با توجه به اینکه موقعی که به زمان اپلای برای این دانشگاه میرسیم سوالات تکراری و خسته کننده در این تاپیک زیاد میشود، بر آن شدم با تمام مشغله های کاری و زمان کمی که دارم این پست را بنویسم به امید اینکه برای همگی دوستان مفید فایده قرار بگیره و از این پس شاهد سوالات تکراری در مورد پذیرش، مدارک و مسائل مربوطه به این دانشگاه نباشیم.

اما بریم سراغ اینکه چگونه اپلای کنیم. این سایت دانشگاه هست. که شما می تونید تمام اطلاعاتتون را از اینجا بدست بیارید.
    http://www.polimi.it/en

در لینک زیر می تونید ببینید که برای لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و ... هر کدوم یه قسمت خاص خودش را داره.
    http://www.polinternational.polimi.it/how-to-apply/
    چونکه بیشترین تقاضا ها برای فوق لیسانس هست من هم این قسمت را توضیح میدم.

Postgraduate Programmes: Laurea Magistrale (equivalent to Master of Science)
    در لینک بالا شما می تونید ببینید چه کسایی، چه موقع، چگونه و ... اپلای کنند. خواهشا از همون اولین قسمت بخونید و تمام لینکهاش را ببینید. ولی من یه توضیحی میدم.

چه کسانی می تونند اپلای کنند ؟؟؟

*** ببینید شما باید مدرک کارشناسیتون به رشته ای که میخایند اپلای کنید مرتبط باشه.
    *** اگر هم مدرکتون ناپیوسته هست مشکلی نیست و میتونید اپلای کنید.
    *** اصل مدرک کارشناسیتون حتما حتما باید تا موقع تحویل به سفارت آماده باشه پس کسایی که هنوز فارغ التحصیل نشدند دقت کنند ببینند مدرکشون تا اون موقع آماده میشه و بعد اپلای کنند.
    *** حداقل معدل 14.5 هست برای ما ایرانیا پس کمتر از این را اصلا بررسی نمیکنند. کسایی که مدرک ناپیوسته دارند باید دقت داشته باشند که میانگین کاردانی و کارشناسیتون را کاری ندارند، دقیقا خود خود مدرک کارشناسیتون باید معدل بالای 14.5 باشه.

چه زمانی اپلای کنیم ؟؟؟

این دانشگاه در دو فصل درسی پذیرش داره و هر فصل شامل دو کال هست. (اینجا من در مورد زمانشون صحبتی نمیکنم چون مممکنه تغییر کنه هر سال، پس خودتون برید چک کنید).

بیایند ببینیم این فصلها و کالها با هم چه فرقی می کنند.

بهترین زمان برای اپلای فصل اول کال اول هست چرا چون:

1. فصل دوم اصولا کمک هزینه ها کم هست.
    2. در فصل دوم امکان داره دروس به حد ظرفیتش نرسه و ارائه نشه. (مثل همین دانشگاههای خودمون که بعضی بچه ها چه دردسرهایی که نمیکشند)
    3. کالهای دوم برای تکمیل ظرفیت هست و درنتیجه شانس پذیرشتون برای کال اول خیلی بیشتره.

*** یه نکته ای را هم بگم دقت داشته باشید اگر که شما مثلا میخایند سال 2017 سر کلاس باشید پس ددلاینی را نگاه کنید که نوشته 2017-2018.
    ویرایش توسط behnamhg : September 2nd, 2018 در ساعت 03:24 PM دلیل: تغییر معدل

پیش فرض پاسخ : ک.ارشد فرایند پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان (پست اول به دقت خوانده شود)

بریم سراغ اینکه چگونه اپلای کنیم ؟؟؟

*** اگر که میخایند از رشته ها و زبانهایی که این دانشگاه ارائه میکنه مطلع بشید، لینک زیر را نگاه کنید.
    http://www.polinternational.polimi.it/educational-offer/laurea-magistrale-equivalent-to-master-of-science-programmes/

*** برای اپلای ابتدا باید اکانت بسازید توی سایت، برای همین به لینک زیر میریم و مراحل را سپری میکنیم. در این مرحله سوال خاصی پیش نمیاد. سوالاتش هم راحت هست و سخت نیست.
    https://www15.ceda.polimi.it/aunicaa...754b5d733b64cb
    و این پی دی اف را هم نگاه کنید. که خود دانشگاه درست کرده.
    http://www.polinternational.polimi.i...guidelines.pdf

تا الان شما اکانتتون را درست کردید و برای اینکه مدارکتون را آپلود کنید باید طبق پی دی اف زیر عمل کنید. لطفا این پی دی اف را مو به مو نگاه کنید.
    http://www.polinternational.polimi.i...guidelines.pdf

یه سوالی اینجا بوجود میاد و اون موقعی هست که شما به یه جدولی برمی خورید که گفته معدلهاتون را بزنید منظورم دقیقا صفحه 8 پی دی اف بالا هست که توی دو ردیف به ترتیب معدلتون، عدد 12 و عدد 20 را وارد می کنید.
    *** همچنین پروژه یا بورسی به نام ASP هست که خیلی رقابتی هست، شرایطش را بخونید اگه میبینید می تونید، انتخابش کنید. (صفحه 11 پی دی اف)

حالا بریم سراغ اصل مطلب یعنی مدارکی که باید ارائه بدیم چیه ؟؟؟

http://www.polinternational.polimi.i...ssions-office/

مدارک مورد نیاز برای اپلای:

1. ریزنمرات : برای تهیه ریز نمرات به دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شدید رفته و می گویید ریز نمراتتان را بدهند و همینطور مهر بزنند.
    *** کسانی که ناپیوسته هستند 2 عدد ریزنمرات باید بگیرند.

2. دانشنامه: به مانند ریزنمرات عمل می کنیم.
    *** کسانی که اصل مدرکشان هنوز آماده نیست، گواهی موقت پایان تحصیلاتشان را بگیرند.
    *** کسانی که فارغ التحصیل نشده اند نامه ای از دانشگاه یا مدیر گروهتون بگیرید که نشان دهد شما تا فلان تاریخ درستان تمام می شود. (باید تا موقع سفارت مدرک اصلیتون دستتون باشه)

3.کورس دیسکریپشن : که جدولی هست که نام دروستون را که تا به حال خوندید را می نویسید با تعداد ساعت و واحد و کمی توضیح برای هر درس.
    *** اگر مدیر گروهتون براتون مهر کرد که دستش درد نکنه در غیر این صورت لازم نیست مهر کنید.
    *** قبلا دوستان زحمت کشیدند و در تاپیک زیر کورس دیسکرپشن گذاشتند. لطفا تمام صفحاتش را چک کنید و فایل مورد نظرتون را دانلود کنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...se-Description

پیش فرض پاسخ : ک.ارشد فرایند پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان (پست اول به دقت خوانده شود)

4. رزومه

5. توصیه نامه : یک عدد توصیه نامه کافی هست.

6. انگیزه نامه : چون می تونید برای دو تا رشته اپلای کنید اگه رشته های انتخابی به هم ربطی نداره 2 تا انگیزه نامه و در غیر اینصورت یکی کافیه.

7. مدرک زبان : ددلاین زبان با دیگر مدارک متفاوت هست.
    *** برای تافل نمره 78 و برای آیلتس نمره 6 قابل قبول است.
    *** دقت شود مدرک زبان باید تا ددلاین مشخص شده فرستاده شود در غیر اینصورت در بورس مریت شرکت داده نمیشید.
    *** کسانی هستند که می گویند اگر بورس نخاهیم می شود بعد از ددلاین مدرک زبان را بفرستیم ؟ بر اساس اینکه عده ای می گویند می شود و عده ای می گویند نمیشود بهترین کار این هست که با دانشگاه مکاتبه کنید.
    *** اگه جی ار ای دارید باید ایمیل کنید.

8. پورتفولیو : برای بعضی رشته ها مثل معماری نیاز هست که کارهای خودتون را باید در یک فایل 15 مگ آماده کنید.

9. رسید اپلیکیشن : بعد از اتمام آپلود مدارک در سایت دانشگاه به شما این رسید را می دهد.

هنوز نکاتی مونده که باید بگم :

*** بعد از تهیه مدارک بالا شما باید ریزنمرات ترجمه شده را بهمراه رسید اپلیکیشن امضا شده از طریق پست برای دانشگاه بفرستید. نیازی هم به پاکت دانشگاه نداره و خودتون می تونید بفرستید. حتما باید تا قبل از ددلاین به دستشون برسه و حدود یک هفته در نظر بگیرید برای اینکار. آدرس دانشگاه:
    Politecnico di Milano
    International Admissions Office
    International Projects Service
    Piazza Leonardo da Vinci 32
    20133 Milano (MI) - Italy
    Tel. +39 02 2399 9802

*** مدارکی که باید ترجمه کنید ریزنمرات و دانشنامه هست. بعد از گرفتن این مدارک از دانشگاه و گرفتن مهر دانشگاه باید توی سایت وزارت علوم آپلود کنید و مهر وزارت علوم را بگیرید، البته دوستان دانشگاه آزاد باید ببرند ساختمان مرکزی. (می تونید این مرحله را هم انجام ندید ولی بعدم به دردتون می خوره پس حرف گوش کنید و حتما انجام بدید) بعد از اون ببرید دارالترجمه و بگید براتون مهر کنه. دقت کنید که نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه نداره پس الکی هزینه نکنید.

*** امکان داره کسانی باتوجه به شرایطی که دارند میخاند پذیرششون را دیفر کنند حالا یا از فصل اول به دوم یا از دوم به سال دیگه که در این مورد هم بهترین راه این هست که از خود دانشگاه بپرسید.

*** بعد از انجام این مراحل نیاز به حدود 2 ماه صبر و حوصله داریم ممکنه بعضی دوستان خیلی سریع جواب بگیرند و بعضی تا روز آخر انتظار بکشند.

*** بعد از اینکه چراغتون سبز شد اکسپت کنید و برید سراغ مدارک سفارت و بعدش هم هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. (در این موارد در تاپیک های خودشون بحث شده)
    ویرایش توسط behnamhg : January 25th, 2017 در ساعت 02:36 AM

سوالات متدوال در روند پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان.

آیا برای پذیرش از این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس باید با اساتید صحبت کنیم ؟؟؟

خیر نیازی به این کار نیست.

آیا در هنگام اپلای نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی است ؟؟؟
    خیر پس از پذیرش از این دانشگاه، نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی می باشد.

آیا رشته هایی به زبان انگلیسی ارائه میدهد ؟؟؟
    بله بسیاری از رشته ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی میباشد.

آیا برای این دانشگاه گپ تحصیلی مهم است ؟؟؟
    خیر مهم نیست.

آیا کمک هزینه تحصیلی هم میدهند ؟؟؟
    بله این دانشگاه کمک هزینه هم دارد، که بورس مریت نام دارد.

برای گرفتن بورس مریت باید چکار کنیم ؟؟؟
    کار خاصی نباید بکنید و در صورتی که برای این دانشگاه اپلای کنید، در روند بورس خود دانشگاه هم قرار خواهید گرفت.

من می تونم بدون مدرک زبان اپلای کنم ؟؟؟
    بله می توانید ولی تا قبل از ددلاین باید مدرکتان را ارائه دهید.

آیا برای اپلای باید جی آر ای داشته باشیم ؟؟؟

خیر تنها مدرک آیلتس و یا تافل کافی است.

مدرک زبان را باید ETS ریپورت کند ؟؟؟
    خیر نیازی نیست، اسکرین شات و یا پی دی اف کافی است.

آیا رکام به صورت آنلاین است ؟؟؟

خیر، به صورت آنلاین نمیباشد.

مدارک من (ریزنمرات و دانشنامه) به هم پانچ شده اند اشکالی دارد با هم بفرستم یا پانچ را باز کنم ؟؟؟
    نیازی نیست که پانچ را باز کنید با هم پست کنید.

من مدارکم به هم پانچ شده اگه بخام اسکن کنم مخدوش نمیشه ؟؟؟

خیر مخدوش نمیشه.

من تمام مدارکم را در سایت آپلود کردم چه موقع مدارکم (ریزنمرات و رسید اپلیکیشن امضا شده) را پست کنم ؟؟؟

اتلاف وقت نکنید و در اسرع وقت آنها را پست کنید چرا که تا قبل از ددلاین باید به دست دانشگاه برسد.

آیا میشه من و دوستم مدارکمون را با هم پست کنیم ؟؟؟
    بله هر کدام در پاکتی جدا و هر دو پاکت در پاکت پست قرار داده شود.

بهترین پست برای ارسال مدارکم کدام است ؟؟؟

طبق تجربه دیگر دوستان DHL بهتر است و در حدود 4 روز مدارک به دست دانشگاه میرسد.

آیا می توانم هر دو انتخاب رشته ام را از یک کمپ انجام دهم ؟؟؟
    بله می توانید.

من سال قبل (یا ترم قبل) اپلای کردم ولی به دلایلی نرفتم (یا قبول نشدم) و مدارکم را هم قبلا پست کرده ام آیا دوباره باید مدارکم را پست کنم ؟؟؟
    بهتر است با دانشگاه مکاتبه کنید تا در صورتی که در آرشیوشان دارند دیگر پست نکنید.

من برای کال اول اپلای کردم آیا می شود برای کال دوم هم اپلای کنم ؟؟؟
    خیر نمیشود.

آیا هرچه زودتر اپلای کنیم زودتر در روند پذیرش قرار میگیریم ؟؟؟
    خیر ربطی ندارد.

آیا Letter of Motivation همانSOP است ؟؟؟
    بله

آیا CV همان Resume است ؟؟؟
    بله

آیا اشکالی داره مدارکم را به ایتالیایی ترجمه کنم (با توجه به اینکه باید برای سفارت هم به ایتالیایی باشه) ؟؟؟
    خیر مشکلی نیست. اگر برای دانشگاه های دیگر نیازی به ترجمه انگلیسی ندارید می توانید به ایتالیایی ترجمه کنید و همانها را هم به سفارت بدهید.

من نمیدونم پوتفولیو چیه، میشه لطفا راهنماییم کنید ؟؟؟
    لطفا تاپیک زیر را نگاه کنید. http://www.applyabroad.org/forum/sho...1340-Portfoilo

من کارشناسی ارشد دارم و دوباره میخام برای این مقطع اپلای کنم آیا حرفی از این موضوع به دانشگاه یا سفارت بزنم یا نه ؟؟؟
    خیر اصلا صحبتی نکنید.

من از دانشگاه آزاد (یا غیرانتفاعی) فارغ التحصیل شدم، آیا پلیمی این دانشگاه ها را قبول داره ؟؟؟
    بله مشکلی ندارد.

توی کورس دیسکریپشن دروس عمومی را هم بنویسیم ؟؟؟
    بله تمام دروس را ذکر کنید.

شاد، پیروز و موفق باشید ...
    ویرایش توسط behnamhg : January 23rd, 2017 در ساعت 01:02 PM

سلام دوستان.توی قسمتی که برای پست مدارک هست یه قسمت نوشته که :
    The International Admissions Office accepts documents in Italian, English, French or Spanish. A certified translation into Italian or English of the academic transcripts, the university qualification and the course description, where the actual language is different, must be also provided together with the original version.
    اما جاهای دیگه ی سایت و حتی توی فروم همینجا نوشته شده که برای پست فقط ریز نمرات و رسید اپلیکیشن کافیه. آیا باید کرس دیسکریپشن هم پست کنم؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط avestadehghani نمایش پست ها
    سلام دوستان.توی قسمتی که برای پست مدارک هست یه قسمت نوشته که :
    The International Admissions Office accepts documents in Italian, English, French or Spanish. A certified translation into Italian or English of the academic transcripts, the university qualification and the course description, where the actual language is different, must be also provided together with the original version.
    اما جاهای دیگه ی سایت و حتی توی فروم همینجا نوشته شده که برای پست فقط ریز نمرات و رسید اپلیکیشن کافیه. آیا باید کرس دیسکریپشن هم پست کنم؟
    درود
    این متن تنها راجب زبان میگه که به چه زبانهایی میتوانید مدارک را ارائه بدید اگه به دقت بخونید میبینید که تنها رسید و ریزنمرات را برای پست میخواهند.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

سلام از دوستانی مکانیکی که اقدام کردن چنتا سوال برام پیش اومده:
    1- آیا امکان ریجکتی کم بویزا خیلی بیشتر از لچو هست ؟ ( یا اینکه لچو رو انتخاب کنم بعدا تغییر کمپ بدم البته اگه اینکار شدنیه )
    2- من میخام برای بیومدیکال هم اقدام کنم اما نمیدونم بهنر دو تا انتخابم رو بزارم برای مکانیک بدون ریسک ( ایا میشه بعدن تغییر گرایش داد)
    رزومه ام هم بطور خلاصه : مکانیک دانشگاه ازاد ( واحد نجف اباد) معدل 16.98 یه عدد مقاله کنفرانسی (رم) ایلتس 7 ( هیچ تسکی زیر 6.5 ندارم ) 3 عدد ژورنالی در حال تهیه

من ریزنمراتم رو دارم ولی چون دانشگاه کاردانیم دیگه بهم ریزنمره نمیده نمیتونم برا اینا پست کنم چون چند تا دانشگاه دیگه اپلای کردم که در صورت پذیرش اونا تو اولویتم هستن ممکنه برا اونا استفاده کنم.بنظرتون چکار کنم.اینا هم مدرک و ریز نمرات فارسی رو میخوان یا فقط ریز نمرات رو؟ اخه مدرک اصلی رو که نمیشه داد.واسه فرستادن به همراه رسید اپلیکیشن هم مدرک و ریز نمرات اصلی رو بفرستیم هم ترجمه شده؟
    منظورم این قسمته که گفتین:
    *** بعد از تهیه مدارک بالا شما باید ریزنمراتتون را بهمراه رسید اپلیکیشن امضا شده از طریق پست برای دانشگاه بفرستید.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_ghavidel نمایش پست ها
    من ریزنمراتم رو دارم ولی چون دانشگاه کاردانیم دیگه بهم ریزنمره نمیده نمیتونم برا اینا پست کنم چون چند تا دانشگاه دیگه اپلای کردم که در صورت پذیرش اونا تو اولویتم هستن ممکنه برا اونا استفاده کنم.بنظرتون چکار کنم.اینا هم مدرک و ریز نمرات فارسی رو میخوان یا فقط ریز نمرات رو؟ اخه مدرک اصلی رو که نمیشه داد.واسه فرستادن به همراه رسید اپلیکیشن هم مدرک و ریز نمرات اصلی رو بفرستیم هم ترجمه شده؟
    منظورم این قسمته که گفتین:
    *** بعد از تهیه مدارک بالا شما باید ریزنمراتتون را بهمراه رسید اپلیکیشن امضا شده از طریق پست برای دانشگاه بفرستید.
    درود
    نه دوست عزیز چرا اصلی؟ شما تنها ترجمه ها و کپی برابر اصل فارسی ها که به ترجمه ها منگنه شده میفرستید.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

مرسی, کجا برابر اصل کنم.به دانشگاه ایمیل زدم و گفتم نمیتونم اصل مدارک رو بفرستم اونام اینو گفتن:if you cannot provide your original academic transcripts, we can accept a copy issued and attested by the Registrar's Office of your University. I remind you that photocopies cannot ba accepted.The translation of your transcripts can be provided by your University or by an official and professional translator.the original Academic Transcripts and the official translation into English*گفته رجیستر آفیس دانشگاهت.منظورش از professional translator همون دارالترجمه است دیگه! من ترجمه ام آماده است ولی مهر قوه قضاییه و وزارت خارجه نداره این اوکی؟

صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)