صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 78910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 190

موضوع: تغيير رشته به هنر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechatronic Eng

پیش فرض پاسخ : تغيير رشته به هنر

بنده در حال حاظر دانشجوی ارشد مهندسی مکاترونیک هستم ، و قصدم اینه که تا تابستون 95 دفاع کنم و فارغ التحصیل بشم / بخاطر علاقه زیادی که به طراحی دارم میخوام برای دکترا در یکی از گرایش های طراحی صنعتی اپلای بگیرم ولی چون لیسانسم و فوقم غیر مرتبط می باشد قصد دارم دوباره ازمون ارشد بدم و برم طراحی صنعتی بخونم .
    با این تفاسیر به نظر شما تنها شانسم برای پذیرش مقطع دکترا در خارج از کشور در رشته طراحی صنعتی همین روش هست ؟ و ایا با گرفتن ارشد طراحی صنعتی اصلا شانسی برای پذیرش دکترا خواهم داشت ؟؟؟

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته هاي هنر براي دانشجوي مهندسي

سلام خسته نباشید من رشته ام کارشناسی برق الکترونیک هست و میخوام ارشد طراحی لباس بخونم البته دارم میرم مونترال کانادا آیا میشه وقتی رفتم اونجا برای ارشد طراحی لباس اقدام کنم؟ قبلش میخواستم دوره‌های طراحی لباس رو تو مجتمع فنی بگذرونم.به نظر شما میشه این کار رو کنم؟ممنون میشم جوابمو بدین

Junior Member

سلام.
    من از انگلیسی بیزارم ولی فرانسه رو تا سطح خیلی خوبی بلدم. لیسانسم مهندسی شهرسازی آزاده، ولی از انجمن سینمای جوانان مدرک فیلمسازی دارم. حالا میخواستم ببینم با این شرایطی که دارم اولا میتونم تغییر رشته بدم؟ ثانیا اگر مقدوره، برای کارشناسی ارشد تو رشته هنر (تاریخ هنر یا سینما البته بیشتر گرایش ادبیات نمایشی و فیلمنامه نویسی) برای کدوم کشورا میتونم اقدام کنم؟ ضمنا معدل لیسانسم هم 18/76 بود که البته بخاطر تغییر رشته بعید میدونم موثر باشه.
    اینم میخواستم بدونم که برای portfolio چه کارایی باید تو تاریخ هنر یا ادبیات نمایشی فرستاد، مثلا فیلمنامه کوتاه یا بلند؟ با چه تمی؟ ...

Junior Member

من هم سوالم همینه لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی دارم و میخوام امسال ارشد رشته پژوهش هنر در دانشگاه دولتی شرکت کنم و بخونم میخوام ببینم بعد از فوق لیسانسم برای دکتری میتونم پذیرش از دانشگاه معتبر امریکا و فاند بگیرم؟ اگر کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه سوالاتمون را کجا باید مطرح کنیم/در این فروم

ادامه تحصيل در رشته هنر براي دانشجو معماري
    من ليسانس معماري از دانشگاه سراسري دارم ،با معدل 15.ميخوام فوق طراحي جواهرات بخونم ،مي تونم با مدرك معماري اين رشته رو بخونم؟اولين انتخابم كشور لندن هستش.و اينكه ايران ميخوام يه دوره طراحي رو بگذرونم ،كسي اطلاعي داره كه هزينه ش چطوره؟كدوم كشور ودانشگاه بهتره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته هاي هنر براي دانشجوي مهندسي

سلام.

قصد تغییر رشته در مقطع ارشد دارم به رشته ی سینما / عکاسی / Cinematography ... ولی رشته ی کارشناسی ام ریاضی هست و معدم خیلی کم. فقط در مورد سینما، شاید بتونم چندتا فیلم کوتاه بسازم و تو جشنواره ها شرکت بدم - در مورد عکاسی Portfolio تهیه خواهم کرد و یک مدرک گذروندن دوره ی عکاسی مورد تایید وزارت علوم خواهم گرفت و در مورد آخر هم فکر میکنم عکاسی کمک کنه.

نظرتون؟ شانس پذیرش؟ شانس فاند؟ کدوم کشور ها؟

Junior Member

سلام .
    من فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از علامه طباطبایی دارم و امسال هم کاردانی گرافیک از علمی کاربردی میگیرم. معدلام کلا خوب . از اول اول میخواستم هنر بخونم منتها همه گفتن ریاضیت خوب حیف.
    نقاشی می کنم نه به صورت حرفه ای ولی سه چهارتا تابلو دارم. بیشترم میتونم بزنم چون خیلی علاقه دارم و همه میگن کارم خوبه ولی تجربه کاریم مربوط به هنر نیست.
    خواهش می کنم راهنماییم کنید شانس پذیرش گرفتن از دانشگاه های آلمان رو دارم ؟؟ چون می دونم هزینه تحصیلش نسبت به جاهای دیگه خیلی کمتر. زبان انگلیسیم خیلی خوب
    فرانسه هم کمی بلدم . آلمانی رو هم میتونم سریع یاد بگیرم. میتونم برای دکترا مترجمی راحت برم ولی خودم هنر دوست دارم.
    خواهس میکنم کمک کنید . سر دو راهی موندم .تو هنر شانسی اصلا دارم ؟؟؟؟

سلام دوستان ... میخواستم بدونم برای کسی که لیسانس و فوق لیسانسش معماری بوده و سابقه کار هم داره، امکانش هست که مستر دوم طراحی لباس یا رشته هایی اینجوری قبول بشه؟ اصلا میشه؟ کدام کشور یا دانشگاه امکانش هست؟ کسی تجربه ای مشابه داشته؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوستان. اگه کسی اطلاعی داشه باشه ممنون میشم بگید تو دانشگاههای دولتی فرانسه مقطع کارشناسی رشته طراحی لباس هست؟ منظورم رایگان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام

دوستان یه سوالی داشتم... من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک هستم. سربازیم تموم شده. 3 سال سال سابقه کار در زمینه رشته مکانیک دارم. کارت پایان خدمت هم دارم. ولی علاقه قلبیم همیشه تو شاخه ی هنر بوده و به هزار یک دلیل و بهونه و اصرار و توصیه خانواده و ال و بل و... تا حالا تو رشته فنی و مهندسی درس خوندم و کار کردم و البته علی رغم اینکه علاقه م بیشتر در زمینه هنر بوده، تو مدت 3 سال شغلم هم موفق و سرآمد و حرفه ای بودم ولی بسیار به هنر و رشته عکاسی علاقه دارم و در این زمینه استعداد هم دارم... واقعاً دوست دارم ادامه ی زندگیمو با فعالیت در رشته عکاسی بگذرونم و تو زمینه های مختلف عکاسی تبحر داشته باشم، شاخه هایی مثل عکاسی Nature, Landscape, Cityscape, Fashion and style, astrophotography, advertisement photography و... . دیگه واقعاً تمایلی به فعالیت تو زمینه های مهندسی ندارم... محیط خشک کارگاه ها و کارخونه و نرم افزارای مهندسی و محاسبات و کشتی گرفتن با مسائل مهندسی و مغز سابوندن تو محیط مهندسی رو دوست ندارم. زبان انگلیسیم در حد Advanced هست و با ادامه ی کلاس زبان میتونم در بازه زمانی حدوداً بین 6 ماه تا یک سال زبانمو در حد آیلتس 7 به بالا برسونم. میدونم الان اولین چیزی که به ذهن میرسه اینه که تازه الان تو سن 29 سالگی یادم افتاده... میدنم تغییر مسیر سخته و پر چالش ولی میخوام تمام تلاشمو بکنم که بعداً مثل امروز پشیمون نشم که ای کاش به دنبال علاقه م میرفتم.

دارم به این فکر میکنم که برای Second Bachelor degree تو یه دانشگاه خارجی اپلای کنم.
    از شما دوستان عزیز در موارد زیر راهنمایی میخوام، یعنی اگر اطلاعاتی دارید و میتونید کمک کنید واقعاً ممنون میشم:
    1- اصلاً در کل نظرتون در مورد تغییر شاخه چیه؟
    2- به نظرتون چه فرصت هایی برای اپلای دارم؟
    3- کدوم کشورها و کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد میکنید؟
    4- اصلاً به نظرتون باید برای لیسانس bachelor اقدام کنم یا فوق لیسانس Master ؟
    5- آیا امکان دریافت فول فاند یا هر گونه کمک هزینه رو دارم؟

ممنون از وقتی که میذارین