صفحه 18 از 19 نخستنخست ... 8910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 190

موضوع: تغيير رشته به هنر

پیش فرض پاسخ : تغيير رشته به هنر

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش هستم و کارشناسی مهندسی برق دارم. با توجه به امکان تغییر رشته برای مقطع ارشد در کشور ایران اجازه همچین تغییر گسترده ای رو داشتم. اما برای ادامه تحصیل در رشته تئاتر در اروپا (آلمان و یا اتریش) دچار مشکل شده ام. نهایت تشکر و احترام رو از کسانی که می تونن منو جهت ادامه تحصیل در رشته نمایش در اروپا راهنمایی کنن، دارم
    معدل مهندسی برق از دانشگاه سراسری: 12.50
    معدل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش از دانشگاه آزاد تهران: 17

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kianmoradi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش هستم و کارشناسی مهندسی برق دارم. با توجه به امکان تغییر رشته برای مقطع ارشد در کشور ایران اجازه همچین تغییر گسترده ای رو داشتم. اما برای ادامه تحصیل در رشته تئاتر در اروپا (آلمان و یا اتریش) دچار مشکل شده ام. نهایت تشکر و احترام رو از کسانی که می تونن منو جهت ادامه تحصیل در رشته نمایش در اروپا راهنمایی کنن، دارم
    معدل مهندسی برق از دانشگاه سراسری: 12.50
    معدل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش از دانشگاه آزاد تهران: 17
    ممنون میشم در این زمینه ای که دوستمون گفت، اگر مطلبی دارن ارائه بدن، چون دقیقا من نیز شرایط ایشون رو دارم:
    کارشناسی: مهندسی عمران باهنر با معدل 15.5 از دانشگاه باهنر کرمان
    کارشناسی ارشد: سینما از دانشگاه هنر تهران تازه ثبت نام شده
    آیا برای مقطع دکتری در یکی از گرایشات سینمایی - هنری (مطالعات سینمایی، تاریخ هنر، ادبیات نمایشی و غیره) آیا در خارج کشور دچار مشکل میشیم؟؟!! همچنین، آیا با گرفتن مدرک دکتری نیز ممکن است به هیچ وجه برای هیئت علمی در داخل کشور پذیرش نشیم؟؟!!
    ممنون از توجه دوستان...

سلام دوستانممنون میشم اگه به منم در این زمینه کمکی بشه.
    من لیسانسم مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 13
    و فوق لیسانس نمایش از دانشگاه تهران با معدل 18
    حالا میخوام برای مستر و یا پی اچ دی اقدام کنم
    ولی گویا کار سختیه.
    اگه کسی این کارو تجربه کرده، ممنون میشم ما رو در جریان قرار بده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته هاي هنر براي دانشجوي مهندسي

سلام . کارشناسی ارشد سنجش از دور هستم که خب مربوط به علوم پایه هستش اما قصد تحصیل تو کارشناسی ارشد البته با استفاده از کمک هزینه یا فاند رو دارم. شرایطم هم اینه که طراح گرافیک هستم، زبان انگلیسی رو دارم، سابقه کار کامل و خووب به همراه نمومه کار کامل دارم. خواستم ببینم شرایط برای گرفتن ارشد تو رشته طراحی گرافیک رو دارم ؟ چه کشورهایی بیشتر شانس دارم؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط missy1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان من رشتم هنر نیست ولی اطلاعاتی راجع به سوالات شما دوستان دارم (خودم هم یه زمانی میخاستم تغییر رشته به هنر بدم از مهندسی کامپیوتر در امریکا)
    من با چند تا از دانشگاه های نیویورک و واشینگتون مکاتبه کردم و گفتم که میخام بعد از لیسانس مهندسی ام وارد به رشته هنر های زیبا بشم...جواب عمومی ای که از دانشگاه ها گرفتم این بود که اولا باید تافل بدم که اکثر دانشگاه ها نمره ۱۰۰ میخاستن و احتیاجی به امتحانات دیگه مثل جی-ار-ای و اینا نیست. پوتوفیلو بسیار بسیار مهمه چون شما که مهندسی خوندی و یه زشته کاملا جدا از هنر هست باید نشون بدی که استعداد و قابلیت ورود به این دانشگاه رو داری مخصوصا هنر های زیبا یا همون Fine-Arts که ورود براس مستر به مراتب از ورود برای لیسانس سخت تره چون لیسانس شما غیر مرتبط بوده. به جز اینها یک سری واحد های پیش نیاز بود که گفتن حتما باید پاس کنم که البته کم هم نبودن. بعلاوه سه تا توصیه نامه . و یکی از دانشگاه ها مصاحبه حضوری نیز داشت. واسه رشته انیمیشن هم پرسیده بودم علاوه بر موارد فوق گفتن یک ویدیو ۱۵ ثانیه ای که فکر میکنی بهترین کارته برامون بفرست که داستان و معنی داشته باشه.
    نتیجه گیری خودم : ورود از مهندسی به هنر های زیبا پروسه دشواری داره اگر سابقه کار و پرتوفیلو درست حسابی نداشته باشی..ولی باز رشته های انیمیشن و طرای گرافیک به مراتب شاید ساده تر باشه چون به من گفتن یکی از شرط های ورود تسلط کامل به کامپیوتر هست. (همینا یادم بود اگر نیاز هست میتونم ایمیل مکاتبه ام با دانشگاه ها رو بزارم برانون)

سلام . کارشناسی ارشد سنجش از دور هستم که خب مربوط به علوم پایه هستش اما قصد تحصیل تو کارشناسی ارشد البته با استفاده از کمک هزینه یا فاند رو دارم. شرایطم هم اینه که طراح گرافیک هستم، زبان انگلیسی رو دارم، سابقه کار کامل و خووب به همراه نمومه کار کامل دارم. خواستم ببینم شرایط برای گرفتن ارشد تو رشته طراحی گرافیک رو دارم ؟ چه کشورهایی بیشتر شانس دارم؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hadikm نمایش پست ها
    با سلام
    همونطور كه دوستمون گفتند نياز اول اينه كه شما چند تا دانشگاه پيدا كنيد و باهاشون مكاتبه كنيد كه شرايط براي شما به چه صورت خواهد بود.
    مطمئنا مثل دوستمون از شما هم پورتفوليو ميخواند و نمونه كار كه نشون بديد استعداد در زمينه هنر و يا رشته مورد نظر داريد.
    جاش رو كه زياد دقيق نميشه گفت چون سياست گذاري دانشگاهها با هم فرق ميكنه.

Junior Member

سلام دوستان
    من در مقطع کارشناسی رشته مکانیک خوندم ولی میخوام برای ارشد تغییر رشته بدم.
    مدرک فتوشاپ دارم و نقاشی هم کلاس میرم.
    آیا امکانش هست بتونم واسه ایتالیا بورس بگیرم و هنر بخونم؟ اگر هست به چه مدارکی نیاز دارم؟

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل در رشته هاي هنر براي دانشجوي مهندسي

سلام به همه دوستان
    من کارشناسی برق خوندم و الان درحال خوندن ارشد کامپیوتر ( هوش مصنوعی) هستم، هر دو در صنعتی شریف
    میخواستم ببینم برای master یا phd رشته های انیمیشن یا نویسندگی خلاق بخوام اقدام کنم چه پیش نیازهایی میخواد؟
    با توجه به این که تحصیلات مرتبط ندارم، آیا ارائه یک اثر کافی است یا پورتفولیو میخواهند؟
    و پورتفولیو شامل چند اثر باید باشد؟
    و اینکه آیا صرف ارائه پورتفولیو کافی است یا باید توی جشنواره های خارجی شرکت کرده باشم؟ یا سابقه کار مرتبط لازم است؟

بیشتر دانشگاه های آمریکا و کانادا مد نظرم هستند

و من دو سال وقت دارم برای همه این ها، در کنار ارشدم که دارم میخونم، به نظرتون اصلا میتونم برای رشته های هنری اپلای کنم یا نه؟

خیلی ممنون

آیا لازم هست که ارشد هوش مصنوعی (ترم 2 هستم) انصراف بدم و ایران مستر انیمیشن بخونم تا بتونم اپلای کنم؟
    من به دلیل محدودیت های مالی صرفا با فاند کامل میتونم اپلای کنم

سلام
    من کارشناسیم کامپیوتر بود اما میخام برای انیمیشن و طراحی کارکتر برای آمریکا اقدام کنم. پورتفولیومم دارم آماده میکنم
    اما نمیدونم چجوری باید رزومه رو بنویسم و یا اینکه چجوری با اساتید مکاتبه کنم