صفحه 143 از 284 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153193243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردان به کانادا

ممنون از تحلیلت کنادا جان، پس با این اوصاف در حین CPA PERP امکان کار پیدا کردن هست. من فکر می کردم حتما باید وارد CPA PER بشی بعد دنبال کار بگردی.
    حالا فکر می کنی ایا دانشگاهی وجود داره که بشه دیستنس کورس ها رو برداشت و همه امتحان کتبی ها رو در عرض یک هفته در پایان ترم داد؟ و سوال دیگه، هیچ راهی نداره که ما این هزینه کورس های دانشگاهی رو از جایی تو دولت بگیریم یا جداقل وام بگیریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kenada نمایش پست ها
    زیاد نیست ولی از هیچی بهتره. module 1,2 ,12 , 4 رو تقریبا به همه لیسانسه ها میدن.سی جی ای به من همین ۴ تا رو معافی دادکه تازه ۲ تاش رو هم از کورس معاف کرد گفت امتحانش رو باید بدی. بقیه ۳ تای دیگه رو بخاطر ۲ تا فوق لیسانس دادن که من انتظارش رو داشتم با اینکه میدونم چقدر با این کاراشون وقت و پول مهاجر ها رو تلف میکنن. من دارم فکر میکنم ببینم اون که به شما گفته استانداردهای حسابداری کانادا رو نخوندی چی رو گفته. من که همه اینارو تو کانادا خوندم هیچ فرقی با استانداردی که بقیه دنیا میخونن نداره . اینا همه چیزشون رو از امریکا کپی میکنن و ما هم استاندارد امریکا رو خوندیم. من همکلاسی هلندی . چینی. کره ای و هندی و اروپای شرقی داشتم برای این درس. همه ما این درسها رو خونده بودیم فقط ایراد کار ما تو ایران این بود که ما پراکنده خونده بودیم با یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای اینا همین درس رو با یک کتاب ۸۰۰ صفحه ای میخونن و یک کتاب تمرین خونه که ۱۰۰ صفحه است. ولی موضوعات همون هست. اینجا شما فقط یه پولی اضافه باید خرج کنی وگرنه میتونید تو همون ترم اول ۳ تا درس رو پاس کنی و خیلی سریع به لول بالتر برسی. اینها سال ۲۰۰۵ قوانین مالی شون رو عوض کردن و استدلالشون اون تغیرات سال ۲۰۰۵ است در صورتیکه همون تغییرات هیچ ارتباطی با این درسها تو لول پایه نداره مربوط به مباحث جاری حسابداری هست و هرچی هم شما بگی اینا قبول نمیکنن. یک دوستی چند روز پیش توشته بود دوستش با لیسانس دانشگاه تهران ۱۵ تا معافیت گرفته من دیگه چون چند بار نوشته بودم که امید واهی ندن دوستان دیگه زیر اون پیغام کامنت ندادم ولی کیس شما جدیدترین کیس هست و میبینید که با ۲ تا فوق لیسانس درسهای پایه رو هم حتی کامل معافیت نمیدن. به لیسانسه بیشتر از ۴ یا ۵ درس معافی نمیدن و فوق لیسانی هم ۷ و ۸ درس. فرقی هم نداره از چه کشوری باشه و رزومه هم اصلا براشون مهم نیست. ولی شما ناراحت نباش مهم نیست شما ترم اول که امدی ۳ تا درس بگیرید و ترم های بعدی اگر سر کار رفتید ۲ تا وگرنه ۳ تا ۳ تا بگیرید تو یکسال اول به لولی میرسید که راحت کار مرتبط با حقوق حدود ۶۰ هزار دلار پیدا میکنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Accounting نمایش پست ها
    ممنون از تحلیلت کنادا جان، پس با این اوصاف در حین CPA PERP امکان کار پیدا کردن هست. من فکر می کردم حتما باید وارد CPA PER بشی بعد دنبال کار بگردی.
    حالا فکر می کنی ایا دانشگاهی وجود داره که بشه دیستنس کورس ها رو برداشت و همه امتحان کتبی ها رو در عرض یک هفته در پایان ترم داد؟ و سوال دیگه، هیچ راهی نداره که ما این هزینه کورس های دانشگاهی رو از جایی تو دولت بگیریم یا جداقل وام بگیریم؟
    کار پیدا میکنید جون مدرک دانشگاهی دارید اگر نداشتید پیدا نمیتونستید بکنید تا قبل از CPR PER. اینکه نمیتونید پول بگیرید رو مطمنم چون کمک دولت برای دانشجو ها هست ما که کورس بای کورس درس پاس میکنیم دانشجو حساب نمیشیم. من تو لیستی که سی پی ای داد کالج هامبر و سنکا رو میشناختم تو تورنتو هستن. هر جفتشون انلاین درسها رو ارايه میدن. هامبر راحتر میشه نمره گرفت تا سنکا. یکم هامبر گرون میگیره جون معروفه ولی در حد ۵۰ دلار برای هر درس که چیزی نمیشه. کالج از دانشکاه اسونتره برید کالج. بله راحته همون اول که کوری رو برمیدارید تاریخ پایان ترم معلومه و میدونید کی امتجان باید بدید و پول میدید و کتابشم میخرید از خودشون و در طول ترم هم اساینمنت مینویسید یا انلاین کویز میدید که خدود ۵۰ درصد نمره اخر ترم میشه. بعدشم روز اخر میرید حضوری امتحان میدید. ۷۰ از ۱۰۰ بشید درستون رو قبول میکنن ولی اینو بازم چک کنید عوض نشده باشه. درکل اینجا باید باشید برای امتحان اخر ترم . تو مرحله ثبت نام اصلا مهم نیست کجا باشید یه ادرس و تلفن کانادا اونجا تو فرم بنویسید کافیه اصلا یبار هم با شما کار ندارن در طول ترم باهاتون کار داشته باشن هم ایمیل میدن بهتون فقط. هزینه هر کورس با کتاب رو حدود ۸۰۰ دلار حساب کنید . ۱۳ درصد هم تکس داره. ولی مثلا کورس حقوق ارزونه ۳۸۹ دلاره کتابشم ۷۰ دلاره حدودا. کورس های بالاتر ۷۳۰ دلاریه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Translating of English

دوستان کسی راجع به کار تو زمینه حمل و نقل و لاجستیک ترجیحا تو تورنتو اطلاعاتی داره؟

من بیشتر از 6 سال سابقه کار کشتیرانی دارم .
    QF: 25 Feb 2010 * Noc: 5125 (6 points) * CSQ in Damasus: 31 Oct 2010
    FF:22 Nov 2010 *Transfer to Paris:28 Feb 2013 *Update: 15 May & Rcvd: 2 June
    Medical: 25 July & Rcvd by Embassy: 2 Aug
    (DM: 11 Oct * PR: 22 Oct * Landing: 1 June 2014 (KLM

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

با توجه به زحمت ولطف دوستان فرض بر واقعیت عمومی تجربه هاست(چی نوشتم -لغت خوب پیدانکردم) .ودوستی که فرمود 15 تا معافیت با لیسانس از دانشگاه تهران از سی جی ای گرفته خاطرنشان فرموده بودن که فاندمنتال های ای سی ای(5 کورس ) روهم پاس کرده بودن واول پروفشنال بودن(معادل اول پی ای ار سی پی ای) قبل از اپلای برای سی جی ای -والبته چون دوستانی ایشون رو معرفی نمودن من با ایشون کلی مکاتبه کردم .وتولینکداین حتی پروفایلشون رو هم رویت نمودم( وبا هم لینک هم شدیم وبعد دیدم ایشون دوست دوستان بودن وحتی احتمالا باهاشون همکلاس هم بوده ام) که چندتا درس سی جی ای رو هم پاس کرده بودن (که طبق مطابقت من از دروس معادل پی ای ار سی پی ای تو سی جی ای ) ویه درس رو هم با کالج پاس کرده بودن(گویا دروس پی ای ار رو نشه تو کالج پاس کرد -ایشون تا یه حدی مطمئن بود).والبته خبر تکمیلی این بود از لیسانسشون هم بیش از 5 سال نگذشته بود وگویا تاثیر تو معافیتها داره.به هرحال هم شما وهم بقیه دوستان لطف می کنن که وقت میذارن وراهنمایی واطلاعات شیر میکنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط kenada نمایش پست ها
    یک دوستی چند روز پیش توشته بود دوستش با لیسانس دانشگاه تهران ۱۵ تا معافیت گرفته من دیگه چون چند بار نوشته بودم که امید واهی ندن دوستان دیگه زیر اون پیغام کامنت ندادم ولی کیس شما جدیدترین کیس هست و میبینید که با ۲ تا فوق لیسانس درسهای پایه رو هم حتی کامل معافیت نمیدن. به لیسانسه بیشتر از ۴ یا ۵ درس معافی نمیدن و فوق لیسانی هم ۷ و ۸ درس.

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

فکرکنم با توجه به کلی چک وچونه اکونتینگ ودوتا فوق که فقط 7 تا معافیت گرفت(مبارکه ولی حقش خیلی بیشتر هست)بهتره من ریز نمرات ولیسانس ودوتا درس پاس شده ای سی سی ای رو بفرستم واسه سی پی ای وبعد که ویوروداد واگه کم دادن وارد بحث سیلابس ها شم .موافقین؟
    2-چون ایمیلی از سی پی ای ونکور(بی سی)پیدانکردم مدارکو واسه تورنتو میفرستم وفکرکنم چون سراسری شده پس نتایج وهمچنین ویو همدیگه رو قبول دارن؟؟ومیتونم اونو واسه بریتیش کلمبیا(ونکور)هم استفاده کنم.

من پیشنهادم اینه که در مورد ارسال دروس پاس شده ای سی سی ای کمی بررسی بیشتر کنی. من هم یک درس پاس شده و چهار درس ویو شده از ای سی سی ای داشتم ولی اعلام نکردم. منطق من این بود که کارنامه ای سی سی ای وضعیت شما در تمام دورس رو یکجا اعلام می کنه و بنابراین اونها می بینن که شما از یک اورگانیزیشن مشابه 4 تا بیشتر ویو نگرفتی و ممکنه روی نظرشون تاثیر بذاره. مظافا نمره مدنظرشون بالای 65 درصد هست که واسه من در اون تک درس پاس شده 53 درصد بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanirani1 نمایش پست ها
    فکرکنم با توجه به کلی چک وچونه اکونتینگ ودوتا فوق که فقط 7 تا معافیت گرفت(مبارکه ولی حقش خیلی بیشتر هست)بهتره من ریز نمرات ولیسانس ودوتا درس پاس شده ای سی سی ای رو بفرستم واسه سی پی ای وبعد که ویوروداد واگه کم دادن وارد بحث سیلابس ها شم .موافقین؟
    2-چون ایمیلی از سی پی ای ونکور(بی سی)پیدانکردم مدارکو واسه تورنتو میفرستم وفکرکنم چون سراسری شده پس نتایج وهمچنین ویو همدیگه رو قبول دارن؟؟ومیتونم اونو واسه بریتیش کلمبیا(ونکور)هم استفاده کنم.

یه سوال از کنادا عزیز

اگه توجه کرده باشی هر موجول سی پی ای معادل 2 تا 3 کد درس در دانشگاه هاست. حالا سوال من اینه که یعنی برای هر موجول باید سه تا درس جدا، سه تا هزینه جدا بدیم و ترتیب پیش نیاز های این درس ها رو هم رعایت کنیم. به این ترتیب فرایند تکمیل موجول ها که خیلی طولانی و گرون می شه. برای مثال؛ موجول حسابدای مالی معادل سه تا درس تو اکثر دانشگاه هاست. من اگه مستقیم از سی ام ای موجول رو بگیرم، 700 دلار خرجم می شه و در عرض 12 هفته تمومه. ولی با سیستم دانشگاهی نمی دونم چه طور می شه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanirani1 نمایش پست ها
    با توجه به زحمت ولطف دوستان فرض بر واقعیت عمومی تجربه هاست(چی نوشتم -لغت خوب پیدانکردم) .ودوستی که فرمود 15 تا معافیت با لیسانس از دانشگاه تهران از سی جی ای گرفته خاطرنشان فرموده بودن که فاندمنتال های ای سی ای(5 کورس ) روهم پاس کرده بودن واول پروفشنال بودن(معادل اول پی ای ار سی پی ای) قبل از اپلای برای سی جی ای -والبته چون دوستانی ایشون رو معرفی نمودن من با ایشون کلی مکاتبه کردم .وتولینکداین حتی پروفایلشون رو هم رویت نمودم( وبا هم لینک هم شدیم وبعد دیدم ایشون دوست دوستان بودن وحتی احتمالا باهاشون همکلاس هم بوده ام) که چندتا درس سی جی ای رو هم پاس کرده بودن (که طبق مطابقت من از دروس معادل پی ای ار سی پی ای تو سی جی ای ) ویه درس رو هم با کالج پاس کرده بودن(گویا دروس پی ای ار رو نشه تو کالج پاس کرد -ایشون تا یه حدی مطمئن بود).والبته خبر تکمیلی این بود از لیسانسشون هم بیش از 5 سال نگذشته بود وگویا تاثیر تو معافیتها داره.به هرحال هم شما وهم بقیه دوستان لطف می کنن که وقت میذارن وراهنمایی واطلاعات شیر میکنین.
    سلام أنا ميگن اي سي سي اي خيلي معتبر نيست درسته فقط سي اي قبول دارن

Banned

یه سوال از کنادا عزیز

اگه توجه کرده باشی هر موجول سی پی ای معادل 2 تا 3 کد درس در دانشگاه هاست. حالا سوال من اینه که یعنی برای هر موجول باید سه تا درس جدا، سه تا هزینه جدا بدیم و ترتیب پیش نیاز های این درس ها رو هم رعایت کنیم. به این ترتیب فرایند تکمیل موجول ها که خیلی طولانی و گرون می شه. برای مثال؛ موجول حسابدای مالی معادل سه تا درس تو اکثر دانشگاه هاست. من اگه مستقیم از سی ام ای موجول رو بگیرم، 700 دلار خرجم می شه و در عرض 12 هفته تمومه. ولی با سیستم دانشگاهی نمی دونم چه طور می شه؟
    بله درسته از یک لولی به بالا دیگه کالج و دانشگاه بدرد نمیخوره هم خرجش بیشتر میشه هم زمانش طولانی تر میشه. ولی هر ترم باید دونه دونه کالج و دانشگاهها رو چک کنید چون عوض میشه درسهاشون و ثابت نیست. اینم بگم که شما تو کالج اگر یک درس سی پی ای رو تو ۲ ترم پاس کنید حجم درس کمتره و میتونید اون ترم فرضا ۳ تا دری بگیرید یا حتی ۴ تا اگر فقط تو خونه بشینید درس بخونید. اینجوری یک درس سی پی ای ۲ ترم طول میکشه ولی درسها اشونه نمره گرفتن هم اشونه تو کالج و شما میتونید تعداد درسهاتون رو اضافه کنید عوضش.

Banned

یه سوال از کنادا عزیز

یادم رفت اینو بگم که پیش نیازها رو لازم نیست داشته باشید فقط همون درسها رو بخونید کافیه. پیش نیازها برای دانشجوهاشون هست برای ما که کورس بای کورس پاس میکنیم لازم نیستو اولش بگید میخوام کورس بای کورس بخونم و مسولیت قبول نشدن با خودم هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)