صفحه 106 از 284 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردان به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط jolia نمایش پست ها
    سلام من رشته تحصیلیم امار بوده اما از اول تو کار فروش تجهیزات نفتی بودم و البته یه مدتی هم در کار فروش Hvac. از طریق استان کبک بعد عید به مونترال میرم. حالا سوالم اینه با توجه به اینکه من هیچوقت به عنوان کارشناس امار کار نکردم بهتر اونجا برم کالج یا دانشگاه و بعد وارد بازار کار بشم یا با دانش از نرم افزار ُSPSS میتونم امیدوار باشم کار پیدا کنم؟
    ببینید، شرایط کار الان در هیچ کجای دنیا اینطوری نیست که بشه گفت چون شما دانشگاه رفتید حتما میتونید کار تخصصی که دنبالش بودید رو پیدا کنید.
    روزنامه Globe & Mail حتی چند روز پیش یک مقاله جالبی چاپ کرد در همین مورد: http://www.theglobeandmail.com/repor...cle14558219/#!
    شرایط خیلی رقابتی هست. به نظر من شما چند تا آگهی کار در رشتۀ مورد نظر خودت رو به صورت آنلاین بررسی بکن و ببین برای کاری که در نظر داری، چه مهارت هایی لازم هست داشته باشی. این تازه میشه استارت قضیه.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دبسیاری از مواقع کورسهای ایران اینجا بدرد نمیخوره.
    آنچه که اینجا مهمه سابقه کار کانادایی و یا مدرک کانادایی و از همه مهمتر شانس و اگر هیچکدوم از اینها رو ندارید. پارتی حرف اول رو میزنه!!
    در تایید صحبت های شما، اول از همه Networking مهم هست. اینکه شما با آدمهای مهم توی حوزۀ کاری و صنعتی که در نظر دارید آشنا باشید. این از همۀ موارد مهم تر هست.
    بعدش هم مسلما سابقۀ کار داخل کانادا و یا مدرک از دانشگاههای معتبر کانادایی هست که باعث میشه رزومۀ شما در نظر کارفرما پررنگ بشه.
    در غالب موارد هم soft skill ها خیلی مهمتر از دانش نرم افزاری یا کورس هایی هستن که گذروندید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط minoo.shahriar نمایش پست ها
    در تایید صحبت های شما، اول از همه Networking مهم هست. اینکه شما با آدمهای مهم توی حوزۀ کاری و صنعتی که در نظر دارید آشنا باشید. این از همۀ موارد مهم تر هست.
    بعدش هم مسلما سابقۀ کار داخل کانادا و یا مدرک از دانشگاههای معتبر کانادایی هست که باعث میشه رزومۀ شما در نظر کارفرما پررنگ بشه.
    در غالب موارد هم soft skill ها خیلی مهمتر از دانش نرم افزاری یا کورس هایی هستن که گذروندید.
    بله نکته جالب اینجاست که خیلی از دوستان اعتقاد دارند که Networking با پارتی بازی فرق می کنه. در یک کلام باید بگم که در اینجا همونه!!! من کسایی رو میشناسم که اینجا اصلا اون skill مورد نظر پوزیشن رو نداشتن اما چون دوستشون در اون شرکت بود تونستند اون پوریشن رو بگیرند و کم کم skill مورد نظر رو یاد بگیرند. اما نمونه ای رو هم میشناسم که 100% با پوزیشن مربوط مچ بود (که چنین چیزی بسیار کم پیدا میشه) اما ریجکت شده بدون هیچ دلیل!!!!
    در کل این موضوع برای من یکی که نگران کننده است و از الان دارم فکر بعد از فارغ التحصیلی رو می کنم!!!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

دوستان من صنایع خوندم و الان مشاور مدیریت هستم در ایران در حوزه مدل های تعالی سازمانی و سیستم های مدیریت کیفیت ایزو کار کردم .چند سال پیش یک مدرک ممیزی ایزو حرفه ایی از انستیتو ملی کیفیت کانادا گرفتم و تعدادی هم دوره ایزو با شرکت کانادایی در ایران گذراندم( مدرکش از کانادا صادر شده است) مدرک ممیزی کیفیت من از انستیتو ملی کیفیت کانادا حرفه ای است یعنی باید یک سابقه کاری را در این حوزه داته باشید البته این سازمان بعدا در rabqsa امریکا ادغام شد. البته سه سالی هست مدرک من اکسپیر شده ولی به هر حال سه سالی سابقه داشتن اون مدرک را داشتم. حالا دوستانی که تجربه دارند کارهای کیفی مثل ایزو در کانادا چطوریه وضعیتش؟ ضمنا گرفتن مدرک بین المللی حرفه ای مشاوره مدیریت فایده ای دارد چون من الان در ایران امکان گرفتن ان را دارم.
    ارسال : 2010/10/05 - فايل نامبرکبک :2011/01/02 - انتظار مصاحبه : 29 اوت 2012 - مصاحبه و سی اس کیو: 2013/01/25 - رشته : غیر دیمند -فایل نامبر فدرال : 19 ژوئن 2013 - اپدیت : 26اوت 2013 مدیکال 16 اکتبر 2013

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    computer/software

نقل قول نوشته اصلی توسط minoo.shahriar نمایش پست ها
    منظورتون از soft skill چیه؟
    صدور فایل نامبر کبک:24 مارس 2010 --- تاریخ مصاحبه و فایل نامبر فدرال: 27 اکتبر 2010 --- ارسال پرونده به پاریس 28 فبریه 2013- رسیدن آپدیت 23 می 2013
    دریافت مدیکال 29 آگوست 2013- submit مدیکال در سایت 7 سپتامبر 2013--- ایمیل پاس ریکوئست 29 اکتبر 2013

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    computer/software

بله نکته جالب اینجاست که خیلی از دوستان اعتقاد دارند که Networking با پارتی بازی فرق می کنه. در یک کلام باید بگم که در اینجا همونه!!! من کسایی رو میشناسم که اینجا اصلا اون skill مورد نظر پوزیشن رو نداشتن اما چون دوستشون در اون شرکت بود تونستند اون پوریشن رو بگیرند و کم کم skill مورد نظر رو یاد بگیرند. اما نمونه ای رو هم میشناسم که 100% با پوزیشن مربوط مچ بود (که چنین چیزی بسیار کم پیدا میشه) اما ریجکت شده بدون هیچ دلیل!!!!
    در کل این موضوع برای من یکی که نگران کننده است و از الان دارم فکر بعد از فارغ التحصیلی رو می کنم!!!
    علت اینکه میگن نت ورکینگ با پارتی بازی فرق میکنه این هست که تو کانادا پارتی بازی فقط برای ورود هست و اگه ببینن طرف درست حسابی کار نمیکنه اون پارتی دیگه نمیتونه براش کاری بکنه و احتمالا اخراج میشه. اما تو ایران وقتی طرف پارتی داره بد هم کار کنه همچنان سر شغلش باقی میمونه
    صدور فایل نامبر کبک:24 مارس 2010 --- تاریخ مصاحبه و فایل نامبر فدرال: 27 اکتبر 2010 --- ارسال پرونده به پاریس 28 فبریه 2013- رسیدن آپدیت 23 می 2013
    دریافت مدیکال 29 آگوست 2013- submit مدیکال در سایت 7 سپتامبر 2013--- ایمیل پاس ریکوئست 29 اکتبر 2013

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi60 نمایش پست ها
    منظورتون از soft skill چیه؟
    منظور مهارتهای عمومی و غیر تخصصی مثل توانایی کار تیمی با دیگران، قدرت ارائه و نگارش مطالب، انضباط زمانی و نظم، توانایی رهبری و مدیریت و نظیر آنهاست.

Hi dear friends, i'm holding a BS of Electronics and Communication engineering and currently studying master's degree and both my degrees are from abroad. I would like to know, that how can i apply for working visa in Canada and is there a possibility, that i can work in my related field while i'm entering Canada? Thanks a lot for your helps.
    ویرایش توسط mohammadsalek : October 1st, 2013 در ساعت 01:52 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsalek نمایش پست ها
    Hi dear friends, i'm holding a BS of Electronics and Communication engineering and currently studying master's degree and both my degrees are from abroad. I would like to know, that how can i apply for working visa in Canada and is there a possibility, that i can work in my related field while i'm entering Canada? Thanks a lot for your helps.
    You have to first receive a job offer from a Canadian employer and that employer must prove to the Canadian government that there is no qualified Canadian to do that job before you can get a work visa.

رشته و دانشگاه
    Master of Business

این قضیه برای خود کانادایی ها هم نگران کننده است. و اونهایی که واقعا دنبال کار خوب هستن، از همون دورۀ تحصیل شروع میکنن به networking.
    فرق ما با اونها این هست که بالاخره اونها دوست خانوادگی و آشنا و اینطور چیزا دارن و ماهایی که از همه چیز کندیم و اومدیم مملکتی که کسی رو نداریم، باید از صفر شروع کنیم. مسلما تلاش خیلی خیلی بیشتری میطلبه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)