صفحه 186 از 284 نخستنخست ... 86136176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,851 تا 1,860 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

Banned

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردان به کانادا

دو سوال چند بخشی مرتبط با بحت شما دوستان دارم:

اگر فرض کنیم که قیمت دلار در حد ۳۴۰۰ مثبت/منفی ۱۰۰ تومان باشد (که زیاد هم فرض دور از ذهنی نیست با بحث های اخیر و گشایش های که ممکن است رخ بدهد) در حدود سه یا چهار سال آینده چرا نباید پول را با سود ۲۵ درصد در برخی موسسات و بانک های ایران گذاشت که بعد سه سال حدود دو برابر می شود؟

سوال بعد اینکه من بصورت ثابت درآمدی در کانادا خواهم داشت که به صورت دلار آمریکا به حساب یک دانشگاه به خاطر پروژه ای (که من مسوول آن هستم) به عنوان حقوق من واریز می شود که حتی لزومی ندارد من مستقیما در کانادا باشم. حالا نرخ تبدیل دلار آمریکا به کانادا و نیز بحث های مالیاتی ان چگونه است؟ به بانکی که معرفی می کنم ربط دارد؟
    بعد مهم تر اینکه من احتمالا در مدتی که این پروژه برقرار است کانادا نباشم و احتمالا در آمریکا شغل دیگری به عنوان مقیم آمریکا داشته باشم. الان بحث مالیات من چون اقامت هر دو جا را دارم چطور می شود؟ مشکلی ندارذ که من در کانادا نیستم و درآمد دارم؟ موقغ مالیات مشکلی پیش نمی آید؟

در نهایت من درآمدی که حداقل از کانادا به صورت DC خواهم داشت (نیازی به استفاده از این قسمت درآمد نباشد و ثابت باشد) را تصمیم دارم تبدیل به ریال کنم و طبق بحث اول مثلا در بانک بگدارم. این ایده خوبی است و یا بهتر است کار دیگری با آن بکنم؟

ممنون می شوم از دوستانی که تجربه دارند نظرشان را بگویند

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirebad نمایش پست ها
    میشه بفرمایید چرا اشتباهه؟ خوب علاوه بر اینکه اصل سرمایه حفظ شده و به آپارتمان تبدیل شده ، ماهانه درآمدی هم برای شخص مالک داره و خوب طی دوره ، قیمت خود آپارتمان هم با تورم بالا می ره ، دقیقا مثل ایران.
    من افرادی رو می شناسم که 3-4 آپارتمان خریدند (در تورنتو و همچنین مونترال) و با اجاره آنها زندگی رو می گذرونند! آیا اطلاعات غلط به من دادند؟
    به خاطر اینکه سرمایه داری برای این کار دیزاین نشده و همونطور که ghlobe عرض کردن، نهایتا سر به سر خواهد شد. من دقیقا مقایسه ای از درصد رشد ملک در تهران و شهرهای بزرگ کانادا ندارم و همچنین نمی دونم با شرایط الان دلار قدرت خرید شما تو کدوم شهر بیشتره.

تعریف پول تو آمریکا با جهان سوم تفاوت داره و من بعدی میدونم تو کانادا هم سیستم خیلی متفاوت از آمریکا باشه. کلا گرداندن cash تو این سیستم کار هر کسی نیست (چون به شدت می بلعه) و شما قبلش باید توانایی های بیزینسی خودتون رو با fiat money و داخل همین سیستم ثابت کرده باشید.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member cinnamon_1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Engineering- Shiraz University

سلام دوستان عزیز
    اگر قرار باشه مدارک دانشگاه یا سوابق کاری خودم رو به موسسه یا دانشگاهی در کانادا ارائه بدم، آیا ترجمه ی رسمی که داخل ایران شده رو قبول میکنن یا باید مدارکم در خود کانادا ترجمه بشه؟
    ممنون از پاسختون.

ApplyAbroad Superstar

ویزای کار کوتاه مدت چطوری هست روال گرفتنش؟
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cinnamon_1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    اگر قرار باشه مدارک دانشگاه یا سوابق کاری خودم رو به موسسه یا دانشگاهی در کانادا ارائه بدم، آیا ترجمه ی رسمی که داخل ایران شده رو قبول میکنن یا باید مدارکم در خود کانادا ترجمه بشه؟
    ممنون از پاسختون.
    ترجمه ایران مورد قبول هست فقط بعضی جاها تو مونترال ممکنه ترجمه رو بدن به مترجم خودشن برای تایید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    دو سوال چند بخشی مرتبط با بحت شما دوستان دارم:

اگر فرض کنیم که قیمت دلار در حد ۳۴۰۰ مثبت/منفی ۱۰۰ تومان باشد (که زیاد هم فرض دور از ذهنی نیست با بحث های اخیر و گشایش های که ممکن است رخ بدهد) در حدود سه یا چهار سال آینده چرا نباید پول را با سود ۲۵ درصد در برخی موسسات و بانک های ایران گذاشت که بعد سه سال حدود دو برابر می شود؟

سوال بعد اینکه من بصورت ثابت درآمدی در کانادا خواهم داشت که به صورت دلار آمریکا به حساب یک دانشگاه به خاطر پروژه ای (که من مسوول آن هستم) به عنوان حقوق من واریز می شود که حتی لزومی ندارد من مستقیما در کانادا باشم. حالا نرخ تبدیل دلار آمریکا به کانادا و نیز بحث های مالیاتی ان چگونه است؟ به بانکی که معرفی می کنم ربط دارد؟
    بعد مهم تر اینکه من احتمالا در مدتی که این پروژه برقرار است کانادا نباشم و احتمالا در آمریکا شغل دیگری به عنوان مقیم آمریکا داشته باشم. الان بحث مالیات من چون اقامت هر دو جا را دارم چطور می شود؟ مشکلی ندارذ که من در کانادا نیستم و درآمد دارم؟ موقغ مالیات مشکلی پیش نمی آید؟

در نهایت من درآمدی که حداقل از کانادا به صورت DC خواهم داشت (نیازی به استفاده از این قسمت درآمد نباشد و ثابت باشد) را تصمیم دارم تبدیل به ریال کنم و طبق بحث اول مثلا در بانک بگدارم. این ایده خوبی است و یا بهتر است کار دیگری با آن بکنم؟

ممنون می شوم از دوستانی که تجربه دارند نظرشان را بگویند
    چه تضمینی وجود داره که قیمت دلار در سه سال آینده دو برابر نشه؟ شاید هم ۳ برابر؟
    جواب بقیه سوالاتتون رو دقیق نمیدونم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط cinnamon_1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    ممنون از پاسختون.
    بله قبول می کنند. البته باید مهر دادگستری داشته باشد
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    چه تضمینی وجود داره که قیمت دلار در سه سال آینده دو برابر نشه؟ شاید هم ۳ برابر؟
    جواب بقیه سوالاتتون رو دقیق نمیدونم
    احتمالاتی بررسی کنیم احتمالش کم است ولی قبول دارم صفر نیست. جهش قبل به خاطر یکسان بودن نرخ دلار با ترزیق دلار های نفتی بود و نرخ قبل وضعیت اقتصاد واقعی ایران را نشان نمی داد که الان تا حدی به نظرم نشان می دهد. کافی است نزخ افزایش قیمت دلار دز بازار از نرخ سود (۲۵٪) کمتر باشد که با توجه به نرخ بهره در کانادا و آمریکا شما برد کرده اید. در بدترین سناریو اگر در سه سال دو برابر هم شود سپرده شما هم با نرخ ۲۵٪ مرکب دو برابر شده است.

من قسمتی از حقوقم را دلاری دریافت کرده ام در طی سال قبل. در گرانی ها حدود پنج و یا شش ماه دلار را نگه داشتم بعد دیدم که تقریبا ثابت شد حدود یک سال و نیم پیش فروختم که سپرده کردم و قیمت فروش من تقریبا با قیمت فروش الان دلار یکسان بود که نگاه که می کنم ایده بدی نبوده است و عملا شما مقدار پس انداز دلاریتان حدود ۴۰ درصد رشد کرده است.

Banned

دوستان در راستی سوال قبل یک سوال ساده تر که ممنون می شوم نظرتان را بگویید: از نظر قانونی منعی وجود دارد که یک نفر دو جا در کانادا حقوق تمام وقت بگیرد و برایش مالیات و بیمه و... رد شود؟ مثلا دو دانشگاه و یا یک دانشگاه و یک شرکت.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    دوستان در راستی سوال قبل یک سوال ساده تر که ممنون می شوم نظرتان را بگویید: از نظر قانونی منعی وجود دارد که یک نفر دو جا در کانادا حقوق تمام وقت بگیرد و برایش مالیات و بیمه و... رد شود؟ مثلا دو دانشگاه و یا یک دانشگاه و یک شرکت.
    کارفرماها بندرت موافقت میکنند ولی در صورتی که قراردادهای کاری تان را نقض نکند منع قانونی ندارد. این مساله ای است بین شما و کارفرماهایتان. از نظر بیمه های تکمیلی یک سری مقررات وجود دارد که تعیین میکنید کدامیک از بیمه هایی که تحت پوششش هستید اول کاور کند ولی معضل اساسی فقط همان موافقت هر دو کارفرماست. طبعا مالیات همه درآمدهایتان از هر جای دنیا باشد را باید بدهید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)