صفحه 199 از 284 نخستنخست ... 99149189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209249 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,981 تا 1,990 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردان به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط amirebad نمایش پست ها
    ممنون میشم اگه دوستان عزیز مشارکت کنند و در مورد سوال من نظرشون رو بفرمایند:

به نظر شما یک فرد تازه وارد با مشخصات زیر بهتره: 1- بره دانشگاه و درس بخونه ؟ 2- با سرمایه ای که داره یک کار یا بیزینسی رو بخره ؟ 3- کالج بره و یک کار عملی(مثل لوله کشی، تکنسین برق، شیرینی پزی و ...) یاد بگیره و مشغول بشه؟

33 ساله - مرد - متاهل - بدون فرزند - مهندس مکانیک بدون تجربه در رشته خود - سرمایه 200 هزار (درصورت مطمئن بودن کار ، امکان افزایش تا 500-600 هزار دلار) - علاقه کم به درس خواندن
    با سلام
    اگر در رشته خودتون کار نکردید که ادامه تحصیل را خیلی پیشنهاد نمیشه کرد و شانس هم کم میشه با این شرایط. برای کالج و شروع کارهای فنی هم به نظر میرسه با شرایط مالی و احتمالا کاری قبلی شما شروع چنین وضعیتی خیلی چیزی نباشه که دنبالش باشید اما اینکه بتونید با این سرمایه یه بیزینس کوچیکی را هم شروع کنید برمیگرده به اینکه خودتون شرایط را ببینید و بسنجید و بعد انتخاب کنید. طبعا همونطور که دوستمون گفتند بهتر هست سرمایتون رو فعلا تو ایران و جاهایی که میتونید سرمایه گذاری کوتاه مدت کنید و بعد اینکه تصمیمتون قطعی شد برید دنبال جابجایی پول که البته بهترهو باید مدارک مربوز به منبع پول را هم از الان مهیا کنید. در مورد شروع دوره کالج هم اگر بتونید دوره ای مربوزه به بیزینسی که احتمالا در فکرش هستید را پیداکنید و برید تو این مدت کمکتون میکنه.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان

من با اینکه زمینه کاری طرای تاسیسات مکانیکی ساختمان هست ، در زمینه نقشه کشی مربوط به کارم هم مهارت خوبی دارم. اتوکد رو به خوبی واردم و مدت زیادی نیست که پروژه هامون رو با Revit MEP در صورت درخواست کارفرما کار میکنیم. با Google Sketchup هم برای ایجاد و تهیه دیتیلهای اجرایی 3 بعدی کار میکنم.
    با توجه به اینکه پیدا کردن کار مهندسی در بدو ورود راحت نیست ، این مهارتا چقدر میتونه کمک کنه ؟ چقدر ممکنه زمان ببره پیدا کردن همچین کاری ؟ با چه عباراتی باید این کارا رو جستجو کرد ؟ cad drafts person , draftsman ؟

ممنون

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

ممنون میشم اگه دوستان عزیز مشارکت کنند و در مورد سوال من نظرشون رو بفرمایند:

به نظر شما یک فرد تازه وارد با مشخصات زیر بهتره: 1- بره دانشگاه و درس بخونه ؟ 2- با سرمایه ای که داره یک کار یا بیزینسی رو بخره ؟ 3- کالج بره و یک کار عملی(مثل لوله کشی، تکنسین برق، شیرینی پزی و ...) یاد بگیره و مشغول بشه؟

33 ساله - مرد - متاهل - بدون فرزند - مهندس مکانیک بدون تجربه در رشته خود - سرمایه 200 هزار (درصورت مطمئن بودن کار ، امکان افزایش تا 500-600 هزار دلار) - علاقه کم به درس خواندن
    در صورتیکه به کار عملی علاقه داشته باشید من حتما گذروندن یک دوره توی کالج و رفتن دنبال کارهای عملی رو توصیه میکنم.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member

از جناب gbahrein هم نهایت تشکر رو دارم بابت جواب مفیدشون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen323 نمایش پست ها
    سلام
    ابتدا پول رو در ایران در یک بانکی به مدت یک سال با حساب بلند مدت بگذارید و سپس بیاید کانادا و در رشته مورد علاقه تون کالج برید و سعی کنید کار مرتبط با اون دوره پیدا کنید و در کنار اون سرچ کنید برای یک بیزینس . ولی به محض ورود به فکر بیزینس نباشید . و در نهایت اگر با توجه به تواناییتون تونستید بیزینس پیدا کنید که تمایل دارید روی اون سرمایه گذاری کنید بهتره به مدت دو تا سه ماه تو اون بیزینس کار کنید.

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون. حقیقتش چون من متاهل هستم باید سریع تر مشغول به کار بشم. با گذراندن دوره های عملی کالج ، آیا میشه اطمینان خوبی داشت که کار مرتبط هم پیدا بشه؟ در مورد حقوق ، هم فکر می کنم اگه اشتباه نکنم اکثر کارهای عملی (ازجمله تکنسین برق، مکانیک، آشپزی، شیرینی پزی، بنایی و نجاریو...) ، درآمد بالایی نداشته باشند.درسته؟
    می تونم بپرسم چرا به فکر بیزینس نباشم؟ حتی بیزینس هایی که جوابشون رو پس دادند و تقریبا تا حدودی مطمئن هستند؟ مثل ساب وی یا پیتزا پیتزا و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    در صورتیکه به کار عملی علاقه داشته باشید من حتما گذروندن یک دوره توی کالج و رفتن دنبال کارهای عملی رو توصیه میکنم.

خیلی ممنون از شما. می تونم بپرسم چه دوره ای از کالج فکر می کنید درآمد و بازارکار بهتری می تونه داشته باشه؟

یک سوال: آیا نمی تونم از کنار این سرمایه ای که جمع کردم ، کاری بکنم که مخارج زندگیم هم تامین بشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

دوستان شرايط كار واسه مهندساي IT كه مدرك ccna va ccnp داره و تكنيسين شبكه اس و تجربه كارى ٢سال رو داره چطوره؟؟ كار هست؟؟ زود پيدا ميشه؟؟ حقوقش تقريبا چقدره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloooooofarrr نمایش پست ها
    دوستان شرايط كار واسه مهندساي IT كه مدرك ccna va ccnp داره و تكنيسين شبكه اس و تجربه كارى ٢سال رو داره چطوره؟؟ كار هست؟؟ زود پيدا ميشه؟؟ حقوقش تقريبا چقدره
    بازار کار بعنوان تکنیسین شبکه هست ولی متقاضی دارنده این مدارک هم زیاده و باید بگردید. سابقه کم یک مقدار کار را مشکل میکنه. مهارت کافی لازمه و مدارک سیسکو شما باید مدارک امتحانات رسمی بین المللی باشه نه این تاییدیه های دوره که در ایران میدهند. حقوق شروع کار بسته به محل استخدام داره ولی در موسسات بزرگ در حول و حوش پنجاه هزار دلار در سال حساب کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

مرسي از راهنماييتون...و چندتا سوال ديگه...اگه اونجا بخوايم خودمون يه كار راه بندازيم چطور؟ (توو ونكوور) مثلا دفتر واسه دكوراسيون داخلي يا قنادى يا سوپر ماركت؟ اگه ميشه با جزئيات بگيد و درامد و دردسراش و اينكه چقدر بايد سرمايه داشت مرسييييييى

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloooooofarrr نمایش پست ها
    مرسي از راهنماييتون...و چندتا سوال ديگه...اگه اونجا بخوايم خودمون يه كار راه بندازيم چطور؟ (توو ونكوور) مثلا دفتر واسه دكوراسيون داخلي يا قنادى يا سوپر ماركت؟ اگه ميشه با جزئيات بگيد و درامد و دردسراش و اينكه چقدر بايد سرمايه داشت مرسييييييى
    بنده در این مورد تجربه ای ندارم.

Junior Member

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون. حقیقتش چون من متاهل هستم باید سریع تر مشغول به کار بشم. با گذراندن دوره های عملی کالج ، آیا میشه اطمینان خوبی داشت که کار مرتبط هم پیدا بشه؟ در مورد حقوق ، هم فکر می کنم اگه اشتباه نکنم اکثر کارهای عملی (ازجمله تکنسین برق، مکانیک، آشپزی، شیرینی پزی، بنایی و نجاریو...) ، درآمد بالایی نداشته باشند.درسته؟
    می تونم بپرسم چرا به فکر بیزینس نباشم؟ حتی بیزینس هایی که جوابشون رو پس دادند و تقریبا تا حدودی مطمئن هستند؟ مثل ساب وی یا پیتزا پیتزا و ...

خیلی ممنون از شما. می تونم بپرسم چه دوره ای از کالج فکر می کنید درآمد و بازارکار بهتری می تونه داشته باشه؟

یک سوال: آیا نمی تونم از کنار این سرمایه ای که جمع کردم ، کاری بکنم که مخارج زندگیم هم تامین بشه؟

سلام
    تنها توصیه من اینه که به محض ورود به فکر راه انداختن بیزینس نباشید ولی سریع شروع نکید. حتی اگر مطمئن شدید تواناییشو دارید. با توجه به تجربه ای که دارم افرادی بودند که وقتی شروع کردند دو تا سه ماه از ورودشون نگذشته بود و وقتی بیزینس راه افتاد نتونستن موفق بشن و نه تنها پول و سرمایه از بین رفت بلکه روحیشون هم رو از دست دادند. کسانی در بیزینس موفق خواهند بود که در ایران و یا هر کشوری قبلا چندین و چند سال در اون بیزینس درگیر بودند. برای کسانی که هیچ تجربه ای ندارند بهتره به سمت فرنچایزها برند (بیزینس آماده) که مطمئن تر خواهد بود ولی باز هم توصیه من این هست که اگر برای هر بیزینسی تصمیم گرفتید حتما یه مدت تو اون بیزینس کار کنید تا تجربه بدست بیارید. در مورد کالج بهر حال مهاجرت یعنی از صفر شروع کردن. این اشتباه هست که فکر کنید مهاجرت یعنی ادامه راه قبلی. اینجا همه چیز باید از نو شروع بشه. هیچ کاری در این دنیا نشد نداره فقط باید تلاش کرد و امیدوار بود. با پشتکار و تلاش میتونید به خواسته ای که دارید برسید. موفق باشید

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

در مورد هیچ چیز صد در صدی وجود نداره.
    اما به طور کلی احتمال پیدا کردن کار بعد از گذروندن دوره های عملی بستگی به نوع اون کار و دوره داره. مثلا در مورد تکنسین برق و لوله کشی و ... سریع تر کار پیدا میشه.
    اتفاقا درآمدهاشون هم بد نیست.
    بهترین کار همینه که دوستمون گفتن یه مدت زمان رو بگذارید برای تجربه و بررسی محیط و خودتون تصمیم بگیرید.

به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)