صفحه 270 از 284 نخستنخست ... 170220260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,691 تا 2,700 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردان به کانادا

سلام دوستان
    ما قصد داریم از طریق اخذ ویزای تحصیلی برای همسرم به همراه فرزندمون به کانادا مهاجرت کنیم و خودم ویزای اوپن ورک پرمیت بگیرم.ضمنا مدرک فوق دیپلم و لیسانس برق قدرت دارم و زبان رو هم تا اونموقع به حد مطلوب میرسونم.به نظر شما میتونم بعد از یکی دو ماه کار مناسب که مرتبط با رشته ام باشه پیدا کنم؟البته سابقه کار ندارم.اگر هم توصیه ای برای انتخاب شهر دارید بفرمایید.نکته دیگه هم اینکه برای حداقل 6ماه هزینه ی زندگی رو با خودمون میبریم.
    ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط FIGHTER_1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما قصد داریم از طریق اخذ ویزای تحصیلی برای همسرم به همراه فرزندمون به کانادا مهاجرت کنیم و خودم ویزای اوپن ورک پرمیت بگیرم.ضمنا مدرک فوق دیپلم و لیسانس برق قدرت دارم و زبان رو هم تا اونموقع به حد مطلوب میرسونم.به نظر شما میتونم بعد از یکی دو ماه کار مناسب که مرتبط با رشته ام باشه پیدا کنم؟البته سابقه کار ندارم.اگر هم توصیه ای برای انتخاب شهر دارید بفرمایید.نکته دیگه هم اینکه برای حداقل 6ماه هزینه ی زندگی رو با خودمون میبریم.
    ممنون از شما
    برای مشاغل تخصصی چون سابقه کار ندارید باید دریک زمینه خاص مهارت کسب کنید و مدارک کانادایی بگیرید تا شانستون زیاد بشه. توجه کنید که در زمینه های مختلف برق (از کارهای تکنیسنی تا مهندسی) رقابت بسیار زیادی وجود داره و افراد زیادی هستن که علیرغم داشتن تمام مدارک و سرتیفیکتها و سابقه کار کانادایی باز هم به دلایل مختلف بیکار هستند.شما حداقل دو سه ماه طول میکشه تا با مهارتهای کاریابی آشنا بشید، و در ادامه باید حرفی برای گفتن داشته باشید تا کارفرماها از بین سایر متقاضیان شمارو انتخاب کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    برای مشاغل تخصصی چون سابقه کار ندارید باید دریک زمینه خاص مهارت کسب کنید و مدارک کانادایی بگیرید تا شانستون زیاد بشه. توجه کنید که در زمینه های مختلف برق (از کارهای تکنیسنی تا مهندسی) رقابت بسیار زیادی وجود داره و افراد زیادی هستن که علیرغم داشتن تمام مدارک و سرتیفیکتها و سابقه کار کانادایی باز هم به دلایل مختلف بیکار هستند.شما حداقل دو سه ماه طول میکشه تا با مهارتهای کاریابی آشنا بشید، و در ادامه باید حرفی برای گفتن داشته باشید تا کارفرماها از بین سایر متقاضیان شمارو انتخاب کنند.
    ممنون از جوابتون
    تصمیم داشتم چندتا دوره ی مختلف اینجا بگذرونم و مدارکشون رو ترجمه کنم با خودم ببرم ولی اینطور که میفرمائید گذروندن دوره های مختلف در اینجا برای کانادا کمکی نمیکنه درسته؟و کسب مهارت که میفرمایید به چه صورتیه؟باید یه مدت کار رایگان(کارآموزی)انجام بدم برای کسی یا باید دوره هایی رو بگذرونم و اگر اینطور هست این دوره ها چقدر هزینه دارند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط FIGHTER_1990 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    تصمیم داشتم چندتا دوره ی مختلف اینجا بگذرونم و مدارکشون رو ترجمه کنم با خودم ببرم ولی اینطور که میفرمائید گذروندن دوره های مختلف در اینجا برای کانادا کمکی نمیکنه درسته؟و کسب مهارت که میفرمایید به چه صورتیه؟باید یه مدت کار رایگان(کارآموزی)انجام بدم برای کسی یا باید دوره هایی رو بگذرونم و اگر اینطور هست این دوره ها چقدر هزینه دارند؟
    گرفتن مدرک از ایران هیچ اهمیتی نداره، چیزی که مهمه اینه که تا وقتی در ایران هستید مهارت کسب کنید ( زبان انگلیسی ، نرم افزارهای طراحی مثل اتوکد...)، کارفرما از شما مدرک نمیخواد ، از شما تخصص و مهارت می‌خواد، در کانادا یک سری دوره های عمومی و رایگان آموزش رزومه نویسی و جستجوی شغل و مصاحبه هست که حتما باید طی کنید تا آماده بشید ، دوره های تخصصی و فنی هم در کالج ها و موسسات مختلف هست که مدارکشون برای کارفرماها اعتبار داره، اگر هم موفق بشید از طریق موسساتی که به مهاجرها خدمات رایگان ارایه می‌کنند وارد دوره های کارآموزی در شرکت‌ها بشید ( bridge programs) شانس زیادی دارید که در پایان کارآموزی استخدام بشید که البته متقاضی این دوره ها زیاد هست.

Junior Member

سلام. من در بازار سهام کار میکنم و وقتی وارد کانادا بشم خب یقینا SIN میگیرم . سوال من اینکه برای ارئه گزارش مالی خودم به اداره درآمد مالیات کانادا اقدام کنم باید در کارگزاری که ثبت نام میکنم حتما SIN خودم رو ثبت کنم؟ درواقع من نمیدونم روش گزارش دادن درآمد من از بازار سهام به اداره مالیات به چه صورت هست . این سوال از اونجا در ذهن منم شکل گرفت چون در حال حاضر با کارگزاری هایی کار میکنم که خارج خاک کانادا هستن و اصولا خیلی تراز اول نیستن و به ایرانی ها خدمات میدن و طبیعتا من SIN ندارم و نمیدونم وقتی وارد کانادا بشم لازم هست با کارگزاری هایی کار کنم که با توجه به مسائل مالیاتی حتما باید SIN از مشتری بخوان یا نه با همین کارگزاری ها هم میتونم کار کنم و برای مالیات گزارش بدم.؟
    به سایت دولت کانادا بخش مالیات ها مراجعه کردم ولی متاسفانه اطلاعات لازم رو پیدا نکردم.
    کسی از وستان میتونه روش گزارش دادن کار در بازار های مالی رو اگر اطلاعاتی داره توضیح بده؟؟
    من در کارگزاری بین المللی اکانت دارم معاملات بر اساس دلار هست . نمیدونم چطور باید گزارش مالیاتی ارائه بدم

Junior Member

سلام . من ی بررسی کردم میتونم در ایران که هستم دوره های آنلاین اخذ سرتیفییکیت سازمان بورس و اوراق بهادار کانادا رو بگیرم . ایمیل هم زدم گفتن مشکلی نیست که شما ایرانی هستی و در ایران زندگی میکنید. البته خب دوره هاش حدودا نزدیک به 2500 دلار میشه یا شاید بیشتر ... به نظر شما موفق به اخذ این مدرک بشم و خب سابقه و رزومه قابل دفاع در حوزه معامله گری در بازار سهام رو دارم میتونم امیدوار باشم که برای پیدا کردن شغل خیلی به دردسر نیوفتم؟ میتونیید کمی توضیح بدید ممنون میشم
    https://www.csi.ca/student/en_ca/courses/csi/csc.xhtml

Junior Member

من برای ارشد کامپیوتر میخواستم اقدام کنم برای دانشگاه های کانادا ، برنامه نویس کامپیوتر هستم، میخواستم بدونم شرایط کار چطوری هست برای رشته کامپیوتر در کانادا و یه سوال تخصصی تر اینکه چه زبان برنامه نویسی موقعیت شغلی بیشتر و بهتری داره برای دانشجو ها؟

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

سلام دوستان
    من قصد اپلای برای کالج رو دارم که دوره دوساله هستش. با توجه به شرایط مالی باید عمده هزینه هامو از اون 20ساعت کار در هفته در بیارم در نتیجه مهمترین دغدغه من کار حین تحصیل هستش که در قابل چند سوال میپرسم
    1) تایم تدریس کالج ها به چه صورتیه؟ یعنی منظورم اینه که هرروز آیا باید بریم سر کلاس؟ معمولا از ساعت چند شروع میشه تا چند تموم میشه؟ حقیقتا هدف من از این سوال اینه که ببینم همون روزهایی که کالج میریم هم میشه کار کرد یا 20ساعت رو فقط شنبه و یکشنبه میرسیم کارکنیم؟
    2) کار کردن تو اوبر برای ماها مجازه؟ و اگه مجازه اون هم محدودیت 20ساعت در هفته رو داره؟!
    3) برای پیدا کردن کارهای جنرال مثل صندوقداری اگه بخوایم واقع بینانه نگاه کنیم، چه مقدار طول میکشه که مشغول به کار بشیم؟ قطعا زمان میبره تو کشور جا بیافتیم و خب درسته که با مدرک آیلتس میایم اما ازلحاظ توانایی زبان هم باید کمی تو محیط باشیم، لطفا با احتساب این شرایط بفرمایین
    4) از 2019 حداقل حقوق میشه ساعتی 15دلار، آیا برای یه دانشجوی خارجی که کار پارت تایم میکنه اجباریه که مالیات پرداخت کنه؟ چند درصد حقوق رو باید مالیات بده؟
    5) شنیدم کار در دانشگاه محدودیت زمان نداره، اون به چه شکلی هست و آیا برای دانشجوی کالج امکان پذیره یا فقط دانشجوی دکتری؟
    6) با توجه به تجربه ای که دارین و چیزی که شما دیدین تو این مدت، کل تایم دانشجویی باید کارهای جنرال مثل گارسونی و صندوقداری کنیم یا کار تخصصی مرتبط با رشته مون (برای من کارگردانی سینما و ادیت و ساخت ویدئو و تیزر و...) میتونیم به صورت پارت تایم پیدا کنیم؟
    7) آیا این صحت داره که دانشجویان کالج نمیتونن توی تعطیلات تابستانی بین دو ترم کار کنن و کار فول تایم تابستان فقط مختص مستر و لیسانسه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد اپلای برای کالج رو دارم که دوره دوساله هستش. با توجه به شرایط مالی باید عمده هزینه هامو از اون 20ساعت کار در هفته در بیارم در نتیجه مهمترین دغدغه من کار حین تحصیل هستش که در قابل چند سوال میپرسم
    1) تایم تدریس کالج ها به چه صورتیه؟ یعنی منظورم اینه که هرروز آیا باید بریم سر کلاس؟ معمولا از ساعت چند شروع میشه تا چند تموم میشه؟ حقیقتا هدف من از این سوال اینه که ببینم همون روزهایی که کالج میریم هم میشه کار کرد یا 20ساعت رو فقط شنبه و یکشنبه میرسیم کارکنیم؟
    2) کار کردن تو اوبر برای ماها مجازه؟ و اگه مجازه اون هم محدودیت 20ساعت در هفته رو داره؟!
    3) برای پیدا کردن کارهای جنرال مثل صندوقداری اگه بخوایم واقع بینانه نگاه کنیم، چه مقدار طول میکشه که مشغول به کار بشیم؟ قطعا زمان میبره تو کشور جا بیافتیم و خب درسته که با مدرک آیلتس میایم اما ازلحاظ توانایی زبان هم باید کمی تو محیط باشیم، لطفا با احتساب این شرایط بفرمایین
    4) از 2019 حداقل حقوق میشه ساعتی 15دلار، آیا برای یه دانشجوی خارجی که کار پارت تایم میکنه اجباریه که مالیات پرداخت کنه؟ چند درصد حقوق رو باید مالیات بده؟
    5) شنیدم کار در دانشگاه محدودیت زمان نداره، اون به چه شکلی هست و آیا برای دانشجوی کالج امکان پذیره یا فقط دانشجوی دکتری؟
    6) با توجه به تجربه ای که دارین و چیزی که شما دیدین تو این مدت، کل تایم دانشجویی باید کارهای جنرال مثل گارسونی و صندوقداری کنیم یا کار تخصصی مرتبط با رشته مون (برای من کارگردانی سینما و ادیت و ساخت ویدئو و تیزر و...) میتونیم به صورت پارت تایم پیدا کنیم؟
    7) آیا این صحت داره که دانشجویان کالج نمیتونن توی تعطیلات تابستانی بین دو ترم کار کنن و کار فول تایم تابستان فقط مختص مستر و لیسانسه؟

1) بستگی به تعداد درساتون داره ولی بطور کلی بله بیشتر روزها میرید کلاس. بعد از کلاس و آخر هفته میتونید کار کنید.
    2) هر جایی کار پیدا کنید. نمیدونم راننده های اوبر باید مجوزی بگیرند یا نه. محدودیت 20 ساعت در هفته برای همه چی است.
    3) تضمینی که نداره. اگر سابقه ندارید پیدا کردن کار صندوقداری هم آسان نیست. شاید مثلا برای شروع بتونید کارهای ساده تر در فروشگاهها پیدا کنید.
    4) برای هر درآمدی باید مالیات پرداخت بشه. منتهی برای کارهای مینیمم حقوق مقدار مالیات معمولا کم است. تاپیک مالیات در کانادا را مطالعه کنید.
    5) دانشجوی فول تایم 10 ساعت در هفته میتونه در دانشگاه کار کنه و نه بیشتر. کار پژوهشی دانشجوهای ارشد و دکترا روی تزشان شفل حساب نمیشه و محدودیت زمانی نداره ولی براش ساعتی هم پول نمیگیرند و معمولا مقدار ثابتی است.
    6) بستگی به شانس، سابقه و تخصصتون داره. رشته من نیست.
    7) تا جایی که من اطلاع دارم قوانین کار دانشجویی برای دانشجویان کالج و دانشگاه یکی است ولی برای اطمینان میتونید از کالج مقصد سوال کنید.

در نهایت با بیست ساعت کار مینیمم حقوق خیلی بعیده بتونید عمده هزینه هاتون رو تامین کنید بخصوص در شهرهای بزرگ. اقلا 1000-1500 دلار در ماه برای هزینه زندگی لازم دارید بعلاوه شهریه، بیمه پزشکی و هزینه های دیگر.

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

ممنون از جواب کاملت، اوبر رو که پیگیری کردم فقط یه مجوز حمل و نقل عمومی میخواد که چیز خاصی نداره اما گواهینامه G کانادایی میخواد که نمیدونم من که 7ساله گواهینامه دارم تو ایران چه قدر طول میکشه بهش برسم
    با 20ساعت کار در اوبر هم حداقل بعد کسر کمیسیون و سوخت 1200تا الی 1600تا در ماه میمونه اما مسئله ای که هست مسئله بیمه ماشینه که خیلی سنگینه
    من شهریه دو سال رو دارم اما هزینه زندگی از ماه دوم سوم رو باید با کار در بیارم، فکر نمیکنم کم بیاد با این قیمتا
    اما یه سوال دارم، ایا میتونیم ما با ویزای دانشجویی ماشین قسطی برداریم؟ و اگر بشه باید نهایتا مدتش تا اتمام تحصیل مون باشه یا مثلا میشه با اینکه دوساله س تحصیلمون ، اقساط 4ساله برداشت؟
    در مورد تعداد درسا هم هر ترم 5تا درس سه واحدی داریم، فکر نمیکنم 5روز هفته به صورت 7-8ساعت در روز کلاس داشته باشیم! ممکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1) بستگی به تعداد درساتون داره ولی بطور کلی بله بیشتر روزها میرید کلاس. بعد از کلاس و آخر هفته میتونید کار کنید.
    2) هر جایی کار پیدا کنید. نمیدونم راننده های اوبر باید مجوزی بگیرند یا نه. محدودیت 20 ساعت در هفته برای همه چی است.
    3) تضمینی که نداره. اگر سابقه ندارید پیدا کردن کار صندوقداری هم آسان نیست. شاید مثلا برای شروع بتونید کارهای ساده تر در فروشگاهها پیدا کنید.
    4) برای هر درآمدی باید مالیات پرداخت بشه. منتهی برای کارهای مینیمم حقوق مقدار مالیات معمولا کم است. تاپیک مالیات در کانادا را مطالعه کنید.
    5) دانشجوی فول تایم 10 ساعت در هفته میتونه در دانشگاه کار کنه و نه بیشتر. کار پژوهشی دانشجوهای ارشد و دکترا روی تزشان شفل حساب نمیشه و محدودیت زمانی نداره ولی براش ساعتی هم پول نمیگیرند و معمولا مقدار ثابتی است.
    6) بستگی به شانس، سابقه و تخصصتون داره. رشته من نیست.
    7) تا جایی که من اطلاع دارم قوانین کار دانشجویی برای دانشجویان کالج و دانشگاه یکی است ولی برای اطمینان میتونید از کالج مقصد سوال کنید.

در نهایت با بیست ساعت کار مینیمم حقوق خیلی بعیده بتونید عمده هزینه هاتون رو تامین کنید بخصوص در شهرهای بزرگ. اقلا 1000-1500 دلار در ماه برای هزینه زندگی لازم دارید بعلاوه شهریه، بیمه پزشکی و هزینه های دیگر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)