صفحه 275 از 284 نخستنخست ... 175225265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,741 تا 2,750 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردان به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    اینها که اینجا قید شده همه 1 سال هست که بنده 6 سال تجربه دارم.بعدش هم در زمینه آی تی تکنولوژی در همه جای جهان یکسان هست و مثلا ویندوز در ایران با ویندوز اینجا فرق ندارد.پس گذاشتن شرط Canadian experienceبرای کار آی تی یک شرط بسیار نامعقوله.این فقط یک چیز رو نشون می ده اون هم نژاد پرستیه.دلیل دیگه ای نمی تونم پیدا کنم. احساس میکنم تا در رزومه کلمه ایران رو می بینند حس بدی پیدا میکنند.در صورتی که برای خیلی از شغلهایی که اقدام کردم شغلهایی بوده مثل همین نمونه بالا که فقط 1 سال تجربه می خواد و یک شخص مبتدی در آی تی هم میتونه انجام بده.
    بازار کار آی تی خوب است ولی کار help desk معمولا کار مرحله اول (جونیور) این شغل است و به این دلیل متقاضی هم زیاد داره. شما دقیقا سابقه کاری تان چی بوده؟ مثلا بر طبق عناوین همان فهرست شما مدرک ITIL دارید؟ در زمینه asset management سابقه دارید؟ مدارک مایکروسافت را دارید؟
    اگر پنج تا مصاحبه گرفتید و باز هم منجر به کار نشده شاید مشکلی در پرزنتیشن تان وجود داره. ایندفعه با مشاوران شغل یابی در مورد اینترویو مشورت کنید ببینید ایرادی در نحوه پاسخگویی شما در اینترویو میبینند؟
    برای کار در شهرها واستانهای دیگر هم اپلای کنید. امیدوارم موفق شوید.

با سلام
    خواستم از دوستان کمک بگیرم که از این شرایط اسفناک در بیام.
    بنده یک سال هست که به تورنتو اومدم با پی آر (اقامت دایم). کاملا اجازه کار دارم.
    اوایل به چندین مرکز کمک به تازه واردین رفتم. تمام دوره ها رو گذروندم.
    حتی یک موسسه تازه واردین یک دوره آی تی در سنکا کالج برگذار کرد که مدت این دوره 3 ماه بود.این رو هم رفتم و سرتیفیکت گرفتم.
    بنده 6 سال سابقه کار آی تی در ایران داشتم.اما یکساله که به هر دری زدم نتونستم کار پیدا کنم.
    از هر روشی که در این کلاسها یادگرفته بودم استفاده کردم.تولینکدن به مسولین استخدام مسیج دادم.برای هر شغل کاور لتر کاستومایز شده نوشتم.
    کلا در این یکسال بعد از فرستادن این همه رزومه 5 تا مصاحبه حضوری گرفتم اما با وجود اینکه مصاحبه عالی پیش رفته اما خبری نشده.
    کار من اینجا می شه help deskیا technical support
    من تا به الان بیشتر از 100 ها رزومه فرستادم. انگلیسی ام هم خوب هست و خیلی روان صحبت می کنم.
    تو کلاسی که بودیم .همون دوره هایی که برای تازه واردان می دیدم.16 نفر بودیم.ازین 16 نفر یک نفر هندی فقط توانسته کار پیدا کنه.
    بنده در مقایسه با دیگر همکلاسی ها بسیار روان تر انگلیسی صحبت میکنم
    خیلی افسرده و ناراحتم.من تنها مهاجرت کردم و روزهام پشت کامپیوتر می گذره به رزومه نوشتن.
    یک روزهایی هست که آرزوی مرگ می کنم.
    خانواده می گن برگرد.اگر قرار بود چیزی بشه همون یکسال می شد.
    احساس میکنم که اشتباه بزرگی کردم.فکر میکردم آینده خوبی در انتظارمه. اما همش سراب بود.
    اگر کسی از شما این رو میخونه که تونسته در کانادا با سابقه قبلی ایرانی کار پیدا کنه،خواهشا من رو راهنمایی کنید.بسیار ممنون
    سلام دوست عزیز ، احساستان را کاملا درک میکنم . من در زمینه کاری شما اطلاعی ندارم ولی بنابر تجربه شخصی خودم ، تجربه کار کانادایی اینجا حرف اول را میزنه ،باهاتون موافقم که درست نیست ولی بهر حال همینه که هست و ما نمیتوانیم تغییرش بدیم ،ولی نکته مثبت اینجاست که انتظار ندارن در رده بالا مشغول شده باشید .میتوانید کاری حتی با درامد خیلی پایین را شروع کنید و بعد با آن سابقه کار بعدی را اپلای کنید و بهمین ترتیب... سابقه کار طولانی هم لازم ندارید فقط همین که آن قسمت لعنتی مربوط به سابقه کار کانادا کاملا سفید نباشد.
    نکته بعدی اینکه شما ۵ مصاحبه داشتید که خیلی نکته مثبتی است،خیلی از خود کانادایی ها به این راحتی به مرحله مصاحبه نمیرسند، بنظرم همانطور که دوستان پیشنهاد دادن روی روش مصاحبه کار کنید ،با سرچ کردن هم اطلاعات خوبی بدست میاورید . من خودم بعد از چند مصاحبه تازه متوجه شدم که کلا روش من اشتباه بوده وچکار باید میکردم . باید خط به خط مواردی که جزو خصوصیات فرد خواستند را برایشان با فکت و دلیل اثبات کنید که این خصوصیات و تجربه ها را دارید .
    فرضا اگر سابقه کار یا مدیریت در فلان تخصص را میخواهد به گفتن پست و سابقه کاری اکتفا نکنید ،بلکه کاملا توضیح بدهید که فلان پروژه را در چه زمینه ای انجام دادید و در عرض چه مدتی چه نتیجه ای گرفتید، یا چه نواوری انجام دادید یا چه تغییر مثبتی را بوجود اوردید( با ذکر مثال پراتیک و نتیجه کار ) . نقاط مورد نظر انها در آگهی کار را در رزومه خودتان پیدا کنید و پررنگ ترین قسمتهای مرتبط را با ذکر مثال برایشان توضیح بدهید ( یک کوچولو بزرگنمایی هم اشکال نداره، فقط دروغ نگویید ). یک سری سوال کلیشه ای هم که در همه مصاحبه ها هست که میتوانید در موردش قبلا فکر کنید.
    میدانم روزهای خیلی سختیه دوست گرامی، ولی خیلی از ما این روزها را پشت سر گذاشتیم ، برایتان آرزوی موفقیت میکنم.

من قبل از اینکه بیام کانادا ماجرای sexual harassment شرکت اوبر رو در یک مقاله خوندم.یکسری مهندس که همه مردهایی بودن که در آمریکا بزرگ شده بودن رفتار نامناسبی با یک مهندس زن به اسم susan fowlerداشتند.
    این رو سرچ کنید ماجرا دستتون می ادsusan fowler uber
    به نظر من اگر به قول اینها jerk باشید فرقی نمی کنه از کجا بیاید. در کل این یک مشکل سازمانی بزرگه که خیلی کتابها درباره ش نوشته شده و در همه جای جهان وجود داره و اینطوری نیست که هرکس که از اول در کانادا کار کرده باشه هم می تونه از من که تا به حال اینجا کار نکردم بهتر باشه.
    نمونه اش این کتاب
    The No Asshole Rule: Building a Civilized Workplace and Surviving One That Isn't
    خیلی ها که در همین فرهنگ بزرگ شدن هم در رابطه با رفتار درست با همکارشون مشکل دارند.
    اون کلاسی که من می رفتم مدرسش می گفت برای ما دوره ورکشاپ در این باره می ذارن. اون شخص بزرگ شده اینجا بود.
    پس تجربه کانادایی کمک زیادی به این قضیه نمی کنه.
    در مورد سوزان در اوبر منیجرهایی اذیتش کرده بودن که بیشتر از 20 سال سابقه کار در امریکا داشتند اما ذره ای شعور رفتار درست با همکارشون رو نداشتند.

بر فرض مثال اگر من از فردا برم مک دونالد کار کنم. بعد تو رزومه هم این سابقه کار رو بنویسم هم سابقه کار آی تی در ایران.بعد باز هم براشون قابل قبوله؟
    نمی گن این دوتا شغل هیچ دخلی به هم نداره؟ تجربه خودتان چطور بوده؟ شما هم شغل بی ربط رو در رزومه اضافه کردید و نتیجه گرفتید؟
    من چند تا کتاب مدنظرم هست برای مصاحبه بخونم.اگر از کتاب یا کورس خاصی نتیجه گرفتید به من بگید برم همون رو مطالعه کنم.

ApplyAbroad Guru

بر فرض مثال اگر من از فردا برم مک دونالد کار کنم. بعد تو رزومه هم این سابقه کار رو بنویسم هم سابقه کار آی تی در ایران.بعد باز هم براشون قابل قبوله؟
    نمی گن این دوتا شغل هیچ دخلی به هم نداره؟ تجربه خودتان چطور بوده؟ شما هم شغل بی ربط رو در رزومه اضافه کردید و نتیجه گرفتید؟
    من چند تا کتاب مدنظرم هست برای مصاحبه بخونم.اگر از کتاب یا کورس خاصی نتیجه گرفتید به من بگید برم همون رو مطالعه کنم.
    کار مک دونالد ارتباطی به آی تی نداره و کمکی نمیکنه.حداقلش برای کارهایی مثل call centre اپلای کنید که لااقل تجربه customer service مرتبط داشته باشه.

کارهای help desk ,technical supportجونیور نیست.levelبندی داره. من مدرک Microsoft Certified Professional (MCP) certification رو خیلی وقت پیش گرفتم.بقیه مهارت هایی که دارم لازمه کار بوده که یاد گرفتم.مثلا یک موردش برنامه نویسی تحت وب هم چون لازمه کار بوده یاد گرفتم و کار کردم.یک جورایی هر چیزی که لازم بوده رو یاد گرفته ام. اما به توصیه دوستان اینجا می دونم که رزومه ای که اینجا می دی نباید jack of all trades باشه و برای هر کار تخصصی ش می کنم.و مهارت هایی که نمیخوان رو دیگه لیست نمی کنم.

حتما اقدام میکنم.

منظور من کار مرتبط بارشته مورد نظر خودتان ولی با شرایط غیر ایده ال و یا با حقوق کمتر بود . کار مک دونالد فکر نمیکنم کمک خاصی بکند.

سلام دوستان
    من با ویزای دانشجویی اول سپتامبر عازم کانادا هستم. همسرم شش ماه بعد به من ملحق میشن با ویزای OWP. ایشون ده سال سابقه کار در زمینه سیستم های اتوماسیون و طراحی سیستم های کنترل پستهای فشار قوی دارن (لیسانس مهندسی برق و فوق لیسانس مدیریت دارند، با معدل بالا از دانشگاه دولتی). به نظر شما در این شش ماه ایشون چه کاری در ایران انجام بدهند که در پیدا کردن کار در کانادا موفق تر باشند؟ (به جز بحث تقویت زبان). آیا دوره خاصی بگذرانند؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh10adp نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با ویزای دانشجویی اول سپتامبر عازم کانادا هستم. همسرم شش ماه بعد به من ملحق میشن با ویزای OWP. ایشون ده سال سابقه کار در زمینه سیستم های اتوماسیون و طراحی سیستم های کنترل پستهای فشار قوی دارن (لیسانس مهندسی برق و فوق لیسانس مدیریت دارند، با معدل بالا از دانشگاه دولتی). به نظر شما در این شش ماه ایشون چه کاری در ایران انجام بدهند که در پیدا کردن کار در کانادا موفق تر باشند؟ (به جز بحث تقویت زبان). آیا دوره خاصی بگذرانند؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
    این تاپیک را نگاه کنند شاید اطلاعاتی براشون داشته باشه:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%AF%D8%A7

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)