صفحه 56 از 284 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردین به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam79 نمایش پست ها
    خوب چطور میشه به این تسلط رسید ما که مردیم از بس زبان خوندیم
    تمرین، تمرین و تکرار
    فیلم‌ها و سریال‌ها رو ببینید، پادکست گوش بدید و گوشتون رو به شنیدن تلفظ صحیح عادت بدید و سعی کنید همون لهجه رو تقلید کنید
    کم‌کم اینقدر عادی می‌شه براتون که نیاز به تلاش برای تقلید نیست، ناخودآگاه صحیح صحبت می‌:کنید
    اما در نهایت فقط با قرار گرفتن توی محیطه که می‌تونید 100٪ لهجه‌تون رو اصلاح کنید

Senior Member s30min آواتار ها

خوب چطور میشه به این تسلط رسید ما که مردیم از بس زبان خوندیم
    خیلی کلمات ساده هست که هممون بلدیم اما مهم اینه که وقتی شرایطش پیش میاد بدونیم اون کلمه ساده چیه!!!.مثلا من اون روز می خواستم یه جایی تلفن کنم همش وسط مکالمه تلفن قطع میشد می خواستم بگم تلفنم قطع میشه ولی اصلا حضور ذهن نداشتم که قطع شدن تلفن چی میشه!!!در صورتی که دیسکانکت شدن یه کلمه ای که هزاران بار به گوشم خورده بود اما اون لحظه و در کسری از ثانیه باید این کلمه یادم میومد!!!البته اینجا اونقدر نیوکامر زیاده که برای کارهای روزمره بالاخره میفهمن شما چی میگین اما خوب مثلا اگه این اتفاق تو مصاحبه کاری که اولین مرحله اش تلفنیه اتفاق بیوفته خیلی ساده است طرف دیگه بهتون زنگ نمی زنه!!!و در نتیجه حتی برای فروشنده شدن هم کار پیدا نمی کنید!!!
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مديران محترم از اونجا كه قصد نوشتنم از اين پست فقط كمك به دوستانه خواهش مي كنم در صورت امكان پاكش نكنيد. ممنونم.
    از دوستان ساكن در تورنتو اگر كسي مهندس عمران با سابقه كار اجرايي هست و دنبال كاره و در محدوده سني حدود سي سال هست و زبانش هم خوبه لطفا به من پ خ بده.
    يه پوزيشن هست كه مي شه معرفي بشيد.

Senior Member

سلام من ارشد مدیریت ITدارم و برای دانشگاه یورک مقطع phdاپلای کردم رشتهmanagement information systemمی خواستم ببینم کسی می دونه بازار کار این رشته چه طورئه؟ من سرچ کردم توی بعضی سایتها خیلی تعریف کرده بود اما مردم اومده بودن کامنت گذاشته بودن که خوب نیست..مثلا یاهو یه مطلب داشت که MISجزئ پردرآمدترین هاست کامنتها دو دسته بود یه سری گفتن آره و بقیه نه...اگر کسی جواب بده بسیااار ممنون میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام من ارشد مدیریت ITدارم و برای دانشگاه یورک مقطع phdاپلای کردم رشتهmanagement information systemمی خواستم ببینم کسی می دونه بازار کار این رشته چه طورئه؟ من سرچ کردم توی بعضی سایتها خیلی تعریف کرده بود اما مردم اومده بودن کامنت گذاشته بودن که خوب نیست..مثلا یاهو یه مطلب داشت که MISجزئ پردرآمدترین هاست کامنتها دو دسته بود یه سری گفتن آره و بقیه نه...اگر کسی جواب بده بسیااار ممنون میشم .
    بستگی به جایی داره که کار میکنید و اینکه وضعیت کارتون بصورت قراردادیه یا دایمیه.ولی مجموعا شغل پردرامدی هست و بازار کار هم با توجه به رقابتی که وجود داره خوبه.در همه شغلها هم ادمای راضی یا ناراضی پیدا میشن.

Senior Member

ممنون که جوابمو دادید خب من مطمئنا باید همون تورنتو کار کنم...شما کانادا زندگی می کنید؟ من در این حد که بیکار نمونم و زحمتهام به هدر نره راضی هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    ممنون که جوابمو دادید خب من مطمئنا باید همون تورنتو کار کنم...شما کانادا زندگی می کنید؟ من در این حد که بیکار نمونم و زحمتهام به هدر نره راضی هستم.
    ببینید هیچ کسی در مورد پیدا کردن کار شما در اینجا تضمینی نمی تونه بده ولی یک مقدار شانس باهاتون یار باشه قطعا موفق میشوید.

Senior Member

رزومه هم خیلی مهمه چون هرجا که برید (حتی اگه آدم بخواد یه وانت برداره هندونه بفروشه) میگن رزومت رو بذار. من اول کار که اومده بودم به یه آگهی کار که مربوط به داروخونه بود ایمیل زدم و ابراز علاقه برای گرفتن اون پست کردم (از قضا اون آقا ایرونی بود) که بهم گفت فهمیدم تازه واردی چون رزومه تو ایمیلت نبود کلا یه رزومه خوب و مرتبط با همون کاری که میخواهید براش اپلای کنید خیلی مفیده

الان ضعیت کار در کانادا چطوره؟یه اشنا به من گفته تا یک سال هم کار خیلی ساده مثل فروشندگی هم گیرت نیادو اوضاع کار بده.یعنی نا امید شم؟ همه امیدم این بود که سر هر کاری گیر اومد برم اول کار که بتونم به دلار خرج رو در بیارم
    Culture lives in everything we do

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    رزومه هم خیلی مهمه چون هرجا که برید (حتی اگه آدم بخواد یه وانت برداره هندونه بفروشه) میگن رزومت رو بذار. من اول کار که اومده بودم به یه آگهی کار که مربوط به داروخونه بود ایمیل زدم و ابراز علاقه برای گرفتن اون پست کردم (از قضا اون آقا ایرونی بود) که بهم گفت فهمیدم تازه واردی چون رزومه تو ایمیلت نبود کلا یه رزومه خوب و مرتبط با همون کاری که میخواهید براش اپلای کنید خیلی مفیده
    خوب مساله اینه که اکثر ما سابقه کارهای دیگه بجز حرفه خودمون رو نداریم .اخه اگه مثلا بخوایم هندونه بفروشیم چی بنویسیم توی رزوممون وقتی تتجربشو نداشتیم ؟رزومه خالی میمونه که
    " به قلبت بگو ترس از رنج , از خود رنج بد تر است. و اینکه هیچ قلبی ,تا زمانیکه در جستجوی رویاهایش باشد , رنج نمیکشد چون هر لحظه جست و جو , لحظه ملاقات با خداوند و ابدیت است". "کیمیاگر" paulo coelho

Senior Member

اینجا یه سری کلاسهای رزومه نویسی هستش (مثلا موسسه موزائیک) که برای تازه واردینه و مجانیم هست. کسایی که بخوان اینجا سریع دنبال کار باشن به نظرم قدم اول خوبه که دنبال اون کلاسا برن. و بعنوان مثال فکر میکنم اکثرا کارهایی که تازه واردین میتونن دنبالش باشن کارهای customer service هست (از رستوران گرفته تا فروشندگی بنتون و ....) که یکی از ملاکهای مهم همشون تجربه برخورد با مشتریه پس حتما یه جوری تو سابقه کاریتون دنبال تجربه ای تو این مورد باشید و تو رزومه بنویسیدش. بسته به شهری که میخوایید برید سایتی که آگهی های کاریابی رو میذارن بگردید ببینید چه کارهایی هستش و همونجا هم معمولا لیست موارد مورد نظر و تجربه مورد نیاز رو توی هر آگهی ذکر کردن. مثلا برای ونکوور http://vancouver.en.craigslist.ca/jjj/ خوبه.

خوب مساله اینه که اکثر ما سابقه کارهای دیگه بجز حرفه خودمون رو نداریم .اخه اگه مثلا بخوایم هندونه بفروشیم چی بنویسیم توی رزوممون وقتی تتجربشو نداشتیم ؟رزومه خالی میمونه که
    Culture lives in everything we do

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)