صفحه 7 از 284 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2838

موضوع: کار برای تازه واردان به کانادا

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

پیش فرض پاسخ : کار برای تازه واردین به کانادا

دوستان سلام
    توجه کنین که در سیستم کاری کانادا برخی رشته ها non-regulated هستند. به این معنی که به عرف بازار کار بستگی دارن. مثلا آنالیزور داده های آماری (رشته ای در دانشگاه ها به این نام وجود نداره)
    گرفتن هر مدرکی خوب هست ولی تا جایی که میتونید مدرک کانادایی باشه تا ارزش خودش رو نشون بده.

میشه در مورد انالیزور داده های اماری اطلاعات بدید؟
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

با مستر عمران-سازه بخوام جایی کارآموزی کنم می تونم جایی رو پیدا کنم ؟ مثلا ساسکاچوان !
    اصولا حقوقی به کارآموزا می دهند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    با مستر عمران-سازه بخوام جایی کارآموزی کنم می تونم جایی رو پیدا کنم ؟ مثلا ساسکاچوان !
    دوستی داشتم که وقتی به تورنتو اومد یک دوره کوتاه شش ماهه در یک کالج گذروند (البته رشته اش معماری بود). بعد از طریق اون کالج یک دوره کارآموزی مجانی در یک شرکت پیداکرد (بدون حقوق). بعد از نه ماه کار استخدامش کردند.

توجه کنید برای رشته ساختمان تجربه کاری ایران کم ارزشه چون در کانادا خانه ها اکثرا چوبی هستند و فقط نمای آجری دارند (البته ساختمانهای بلند مثل ایران بتونی اند).

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    دولت کانادا در برخی ایالت ها، مثلا در اونتاریو،برنامه ی بریجینگ برای مهندسین عمران گذاشته( کالج هامبر ).زیاد به فکر فوق لیسانستون نباشید اینجا اکثرا دنبال همون مقطع لیسانس هستند. مدت 6 ماه اونجا دوره می گذرونید و بعد از آن یک ورک پلیسمنت خواهید داشت که بطور مجانی برای شرکتی کار خواهید کرد تا سابقه کار کانادایی پیدا کنید.برخی اوقات همین شرکت ها در صورت رضایت استخدامتان خواهند کرد.

Junior Member

پیش فرض کار در ونکوور

دوستان عزیز سلام
    من مدت 4 ماهه در مونترال زندگی می کنم و رشته تحصیلیم علوم آزمایشگاهیه. در تمام ایالتهای کانادا نیاز به عضویت در انجمن آزمایشگاه و گذراندن امتحان دارم به جز چند ایالت که یکیش بریتیش کلمبیا است. از دوستانی که در ونکوور یا شهر دیگری در این استان زندگی می کنند و اطلاعاتی در مورد وضعیت شغلی من در آنجا دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند.

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پاسخ : کار در ونکوور

مسعود جان سلام
    بهتر هست به پستهاي vancouver‌عزيز يه سري بزني ايشون در ونكوور زندگي ميكنن و از نظر اطلاعات بسيار غني و مطمئن هستند.
    موفق باشيد
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک ، تهران

من 8 سال در زمینه خودرو - طراحی و استانداردها کار کردم در ایران ولی هرچی تو سایتها میگردم ظاهرا کانادا در این صنعت متاسفانه حرفی برای گفتن نداره باید بیخیال این رشته بشم درسته؟
    تاريخ شروع پروسه در دمشق : اکتبر 2005 تاريخ ، درخواست آپديت از طرف ورشو : سپتامبر 2009
    تاريخ ارسال مدارك آپديت :اکتبر 2009 و تاریخ دریافت مدیکال: اگوست 2010
    پاسپورت ریکوست: 28 مارچ 2011 و اخذ اقامت دایم:اول می 2011

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_rah25 نمایش پست ها
    من 8 سال در زمینه خودرو - طراحی و استانداردها کار کردم در ایران ولی هرچی تو سایتها میگردم ظاهرا کانادا در این صنعت متاسفانه حرفی برای گفتن نداره باید بیخیال این رشته بشم درسته؟
    دانشگاه UOIT رشته مهندسی اتومبیل داره و توسط GM هم ساپورت میشه ولی نمیدونم که روی طراحی خودرو هم کار میکنند یا نه. میتونید سایتشون رو چک کنید:
    http://www.engineering.uoit.ca

Junior Member

امیدوارم آنچه می نویسم کسی را آزرده نکند
    آقای سامان نمی دانم شما چند وقت است در مونترال هستید یا اصلا اینجا هستید یا نه اما گرفتن مجوز اصلا به محض ورود نیست دست کم شش ماه باید صبر کنید تا مدرک شما ارزیابی اولیه بشود (مترو کرمزی) بعد از آن خدا به شما رحم کند اگر گروه پزشکی باشید چون برای دندانپزشکی دست کم هجده ماه برای داروسازی حدود یک سال و اندی(باید ابتدا امتحان زبان فرانسه و ورودی دوره بدهید)برای علوم آزمایشگاهی بیش از یک سال (خودم این رشته را خوانده ام ) برای پرستاری بیش از یک سال و.... باید وقت صرف کنید و امتحان بدهید و باز خدا رحم کند که به شما نگویند باید به کالج بروید و مثلا این تعداد واحد را بگذرانید. برای تمامی رشته های گروه پزشکی یک امتحان تخصصی زبان فرانسه دارید. برای گروه فنی مهندسی بسته به رشته است مثلا برای مهندسی معماری علاوه بر امتحانات فوق دوره کالج و بعد هم کار آموزی دارید (برادر من کارشناسی ارشد همین رشته را دارد ) برای هر کدام هم می توانید به انجمن های تخصصی مراجعه کنید تا صحت گفته بنده را چک کنید. اینجا باید خوشحال شوید اگر در بدو ورود کاری در فروشگاه یا رستوران بیابید. برخی حقایق دیگر را هم که به چشم دیده ام در وبلاگ هزار توی مونترال"http://anoud.blogfa.com" گذاشته ام. بنده پیشنهاد می کنم حتما قبل از ورود هر کسی با تمام استانهای اینجا برای انجمن تخصصی خود مکاتبه کند.
    برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

ApplyAbroad Guru

اساسا توصیه ای که به دوستان تازه وارد میشود کرد اینست که اگر لیسانس یک رشته تخصصی هستند و می خواهند در همان زمینه کار کنند، فورا فوق لیسانس آن دوره را در کانادا شروع کنند. هم از طریق فاندینگ دانشگاه درآمد مختصری بدست می آورند، هم مدرک کانادائی می گیرند و هم یکی دوسالی وقت دارند تا با بازارکار مربوطه آشنا بشوند. اگر هم از طریق سرمایه گزاری یا فامیلی وارد شده اند که بهترین راه دنبال یک فرانچیز رفتن است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)