سلام. دوستان من به مشکل ذهنی برخوردم و اذیتم میکنه. لطفا کمک کنید.

ببینید من از نظر زبان در جایگاه نسبتا مناسبی قرار دارم (حدود 7 برای ایلتس)، از نظر معدل هم دوره کارشناسی و نیز ارشد هردو بالای 17.5 بوده. از نظر مقاله هم دست کم 3 تا مقاله ای اس ای خواهم داشت تا چند ماه اینده در ژورنال های معتبر صنایع غذایی. شما فرض ها رو بر این بذارید که اینایی که گفتم درسته چون به واقعیت نزدیک گفتم حداقل. سربازی نرفتم، سابقه کار هم ندارم و وضع مالی مون هم متوسط رو به پایینه. الان مشکل اینجاست:

1- با این وضعیت رزومه ای که دارم، اولا چه مقدار امکان داره که هزینه های من توسط دانشگاه مقصد داده بشه؟ اگر من اونجا کار هم بکنم بصورت پاره وقت، آیا میشه زندگی بخور و نمیری داشت؟

2- اصلا گیریم که فاند خوبی هم داده بشه تا حدودی، با این فرض، چقدر خودم باید از جیبم پول بذارم، مثلا هزینه پرواز به کانادا، اقامت و ..... چقدر خرجش میشه؟

3- اگر من رفتم اونجا، بعد به هر دلیلی من نتونستم ادامه تحصیل بدم، و معدلم پایین شد و اخراج شدم و یا اصلا انصراف دادم، اونوقت چه اتفاقی میفته؟ ایا من باید جریمه پرداخت کنم؟ چی میشه در اینصورت؟

4- اگر من 70 میلیون پول گذاشتم واسه سربازیم، و از کشور خارج شدم، و گزینه ی سوم که بهش اشاره کردم رخ داد و من برگشتم ایران، قضیه ی این 70 میلیون چی میشه؟

5- میشه به جای پول، یه چیز دیگه رهن دولت کرد واسه سربازی؟

میدونید مشکل عمده ی من چیه؟ ترس. من میترسم، احساس میکنم اینکار ریسک هست، نمیدونم اگه اقدام کنم چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا نمیدونم بهتره برم سربازی بعد برم سرکار واسه خودم چند میلیون پول جمع کنم و با خیال راحت اقدام کنم، یا به محض اتمام ارشد همین سال بعد اقدام کنم؟ در کل گیج و سردرگم شدم و نمیدونم باید چکار کنم