نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: آیا مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، همیشه و برای همه خوب است؟ مشکلات و مسایل

پیش فرض آیا مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، همیشه و برای همه خوب است؟ مشکلات و مسایل

سلام. دوستان من به مشکل ذهنی برخوردم و اذیتم میکنه. لطفا کمک کنید.

ببینید من از نظر زبان در جایگاه نسبتا مناسبی قرار دارم (حدود 7 برای ایلتس)، از نظر معدل هم دوره کارشناسی و نیز ارشد هردو بالای 17.5 بوده. از نظر مقاله هم دست کم 3 تا مقاله ای اس ای خواهم داشت تا چند ماه اینده در ژورنال های معتبر صنایع غذایی. شما فرض ها رو بر این بذارید که اینایی که گفتم درسته چون به واقعیت نزدیک گفتم حداقل. سربازی نرفتم، سابقه کار هم ندارم و وضع مالی مون هم متوسط رو به پایینه. الان مشکل اینجاست:

1- با این وضعیت رزومه ای که دارم، اولا چه مقدار امکان داره که هزینه های من توسط دانشگاه مقصد داده بشه؟ اگر من اونجا کار هم بکنم بصورت پاره وقت، آیا میشه زندگی بخور و نمیری داشت؟

2- اصلا گیریم که فاند خوبی هم داده بشه تا حدودی، با این فرض، چقدر خودم باید از جیبم پول بذارم، مثلا هزینه پرواز به کانادا، اقامت و ..... چقدر خرجش میشه؟

3- اگر من رفتم اونجا، بعد به هر دلیلی من نتونستم ادامه تحصیل بدم، و معدلم پایین شد و اخراج شدم و یا اصلا انصراف دادم، اونوقت چه اتفاقی میفته؟ ایا من باید جریمه پرداخت کنم؟ چی میشه در اینصورت؟

4- اگر من 70 میلیون پول گذاشتم واسه سربازیم، و از کشور خارج شدم، و گزینه ی سوم که بهش اشاره کردم رخ داد و من برگشتم ایران، قضیه ی این 70 میلیون چی میشه؟

5- میشه به جای پول، یه چیز دیگه رهن دولت کرد واسه سربازی؟

میدونید مشکل عمده ی من چیه؟ ترس. من میترسم، احساس میکنم اینکار ریسک هست، نمیدونم اگه اقدام کنم چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا نمیدونم بهتره برم سربازی بعد برم سرکار واسه خودم چند میلیون پول جمع کنم و با خیال راحت اقدام کنم، یا به محض اتمام ارشد همین سال بعد اقدام کنم؟ در کل گیج و سردرگم شدم و نمیدونم باید چکار کنم

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، همیشه و برای همه خوب است؟ مشکلات و مسایل

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    سلام. دوستان من به مشکل ذهنی برخوردم و اذیتم میکنه. لطفا کمک کنید.

ببینید من از نظر زبان در جایگاه نسبتا مناسبی قرار دارم (حدود 7 برای ایلتس)، از نظر معدل هم دوره کارشناسی و نیز ارشد هردو بالای 17.5 بوده. از نظر مقاله هم دست کم 3 تا مقاله ای اس ای خواهم داشت تا چند ماه اینده در ژورنال های معتبر صنایع غذایی. شما فرض ها رو بر این بذارید که اینایی که گفتم درسته چون به واقعیت نزدیک گفتم حداقل. سربازی نرفتم، سابقه کار هم ندارم و وضع مالی مون هم متوسط رو به پایینه. الان مشکل اینجاست:

1- با این وضعیت رزومه ای که دارم، اولا چه مقدار امکان داره که هزینه های من توسط دانشگاه مقصد داده بشه؟ اگر من اونجا کار هم بکنم بصورت پاره وقت، آیا میشه زندگی بخور و نمیری داشت؟

2- اصلا گیریم که فاند خوبی هم داده بشه تا حدودی، با این فرض، چقدر خودم باید از جیبم پول بذارم، مثلا هزینه پرواز به کانادا، اقامت و ..... چقدر خرجش میشه؟

3- اگر من رفتم اونجا، بعد به هر دلیلی من نتونستم ادامه تحصیل بدم، و معدلم پایین شد و اخراج شدم و یا اصلا انصراف دادم، اونوقت چه اتفاقی میفته؟ ایا من باید جریمه پرداخت کنم؟ چی میشه در اینصورت؟

4- اگر من 70 میلیون پول گذاشتم واسه سربازیم، و از کشور خارج شدم، و گزینه ی سوم که بهش اشاره کردم رخ داد و من برگشتم ایران، قضیه ی این 70 میلیون چی میشه؟

5- میشه به جای پول، یه چیز دیگه رهن دولت کرد واسه سربازی؟

میدونید مشکل عمده ی من چیه؟ ترس. من میترسم، احساس میکنم اینکار ریسک هست، نمیدونم اگه اقدام کنم چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا نمیدونم بهتره برم سربازی بعد برم سرکار واسه خودم چند میلیون پول جمع کنم و با خیال راحت اقدام کنم، یا به محض اتمام ارشد همین سال بعد اقدام کنم؟ در کل گیج و سردرگم شدم و نمیدونم باید چکار کنم
    1. با فرض نمرات زبان خوب و پیدا کردن استادی که ساپورتتان بکند شانس دارید.

2. اگر فاند خوبی بگیرید ممکنه اصلا احتیاجی نباشه از خودتون چیزی بگذارید.

3. هیچی فقط باید کشور رو ترک کنید. جریمه ای در کار نیست.

4 و 5. اینها رو نمیدونم.

اگر در تصمیم خارج جدی هستید فعلا اقدام بکنید ببینید از جایی پذیرش خوبی با فاند میگیرید یا نه. اگر نگرفتید آن وقت بفکر سربازی و کار باشید.

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، همیشه و برای همه خوب است؟ مشکلات و مسایل

4. 15 میلیون وثیقه لازمه برای خروج بدون دلیل الان، برای ادامه تحصیل 5 تومنه فک کنم که به مصیبت ها و پیچ و خم هاش نمیرزه، همون 15 بدی راحت تری، توو حساب نظام وظیفه میره یا توو حسابت غیرقابل برداشت میشه برگشتی میگیری
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

٤) ١٥ تومنه ، بله اگر برگرديد پولتون ازاد ميشه
    ٥) بله سند خونه ، ولي منطقي تره ١٥ تومن رو بگزاريد
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1. با فرض نمرات زبان خوب و پیدا کردن استادی که ساپورتتان بکند شانس دارید.

2. اگر فاند خوبی بگیرید ممکنه اصلا احتیاجی نباشه از خودتون چیزی بگذارید.

3. هیچی فقط باید کشور رو ترک کنید. جریمه ای در کار نیست.

4 و 5. اینها رو نمیدونم.

اگر در تصمیم خارج جدی هستید فعلا اقدام بکنید ببینید از جایی پذیرش خوبی با فاند میگیرید یا نه. اگر نگرفتید آن وقت بفکر سربازی و کار باشید.
    واقعا؟ اینجوری که خیلی اسونه که. شما خودتون برای تحصیل خارج از کشور رفتید؟ دوستانی که عملا تجربه داشتن یکم برامون بگن شاید استرسمون کمتر شد اقدام کردیم

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    ٤) ١٥ تومنه ، بله اگر برگرديد پولتون ازاد ميشه
    ٥) بله سند خونه ، ولي منطقي تره ١٥ تومن رو بگزاريد
    15 تومن؟ جدی؟ من شنیده بودم 70 تومنه. بعدشم مثلا بخوام برم کانادا 10 تومن هم هزینه پروازه. اینجوری که شما میگید اصلا خارج رفتن از دکتری خوندن در داخل خیلی آسونتر به نظر میرسه. یعنی هیچ پیچ و خم و مسئله و مصیبتی نداره؟؟؟؟

و یه سوال دیگه. اگه من سربازیمو پروژه خدمت بگیرم و برم جهاد کشاورزی خدمتمو بگذرونم(رشتم صنایع غذاییه)، اونوقت مشکلی برای اپلای کردن بوجود نمیاد؟ شنیدم اگه پروژه بگیری نظامی محسوب میشی و مشکل ایجاد میشه برات

نقل قول نوشته اصلی توسط bobat نمایش پست ها
    و یه سوال دیگه. اگه من سربازیمو پروژه خدمت بگیرم و برم جهاد کشاورزی خدمتمو بگذرونم(رشتم صنایع غذاییه)، اونوقت مشکلی برای اپلای کردن بوجود نمیاد؟ شنیدم اگه پروژه بگیری نظامی محسوب میشی و مشکل ایجاد میشه برات
    بچه ها لطفا جواب بدید اگر اطلاع دارید. این درسته؟

دوستان من تصمیممو گرفتم، اینکه برم سربازی و پروژه بگیرم. بعده سربازی 3 سال کار کنم و سابقه کار به همراه پول برای خودم داشته باشم. همچنین ایلتس رو به 8 برسونم. و بعد ازدواج کنم و در کنار آن پذیرش بگیرم و با همسرم برم خارج و دکتری بخونم. بنظرتون تصمیم خوبیه؟

اینکه در ایران دکتری بخونم کاملا قیدشو زدم. و اینکه دکتری اصلا نخونم و تا اخر برم دنبال کار اونم قیدشو زدم چون بلندپروازم و راضی نمیشم. و اینکه الان بخوام پذیرش بگیرم با شرایط خانوادگیم جور در نمیاد. لطفا نظرتون رو بگین ممنون میشم

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، همیشه و برای ه

کاربر گرامی با سلام

لطفا پیش از ایجاد تاپیک جدید جستجو نمایید و از تاپیک های موجود که هر یک به تفکیک موضوع ایجاد شده اند استفاده نمایید.

این تاپیک بسته و بزودی حذف خواهد شد.

اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)