صفحه 3 از 195 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1944

موضوع: اعمال محدودیتهای جدید وبزای آمریکا برای ایرانیان(حذف پست بدون اطلاع رسانی)

پیش فرض پاسخ : اعمال محدودیتهای جدید وبزای آمریکا برای ایرانیان

نمی دونم چی میشه گفت، به نظر میرسه همه چیز داره رنگ واقعی می گیره، تروریست رو یکی دیگه حمایت می کنه و ما تاوان میدیم، صحبت از این شده که موقتا می خواد جلوی ویزای همه رو بگیره هم مهاجر و هم دانشجو .... کلا شهروند این کشورها. شاید یک شوی سیاسی باشه که بگه من به وعده هام عمل کردم وبعدا شل کنه. در هر صورت شرایط برای کسایی که دارن اقدام می کنن خیلی ناجور شد، دوستان از اساتیدی که باهاشون صحبت کردن خبر بگیرن، گرچه اونا هم فکر کنم تو شوک باشن

Junior Member

در متن خبر اومده تا 30 روزه اینده اجرا میشه
    ولی طبق گفته دوستمون بهتره منتظر خبر های تکمیلی باشیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    فکر کنم بهترین کار اینه که صبر کنیم خبرهای تکمیلی بیاد.
    یه موضوعی رو من شدیدا بهش ایمان دارم: برای اراده قوی هیچ راهی بسته نیست. بالاخره حتی شاید از آمریکا نتونیم ویزا بگیریم (که واقعا برای من یکی مایه تاسف و افسوس همیشگی میشه چون انتخاب اولم بود و واقعا دلم می سوزه دانشگاه رویاهام رو بورس گرفته نرم) ولی خیلی راه های دیگه هست که میشه رفت. کانادا و کشورهای دیگه هم هست. کلا من اعتقاد دارم که "دنیا محدود نیست". ناامید نشیم بهتره.
    در ضمن با غصه خوردن کاری درست نمیشه. یه فرد آکادمیک حرفه ای همیشه به فکر رزومه اش هست، چه ویزا دستش باشه، چه نباشه. پس تو بخش کارهای خودت رو انجام بده، باقیش رو بسپار به پروسه جاری طبیعت.

متاسفانه براي مقطع ما فقط امريكا هست كه كمك هزينه تحصيلي ميده. دو سال و خورده اي زحمتم با يه امضا به فنا ميره و بايد بشينم كنكور بخونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir university of technology

دوستان حالا یک سوالی پیش میاد
    تو قانون گفته شده که برای مدت محدود (مثلا 3 ماهه), قراره اجرا بشه. به نظر شما می شه درصورت پذیرش اونو دیفر کرد؟
    اگه یکی فاند گرفته باشه این فاند هم قابل انتقال هست؟

Junior Member

راستش دوستان جو نیست و واقعا ظاهرا می خوان اجرایی کنن، ربطی هم به دادن پذیرش و اینها نداره.
    دوباره میگم، محدودیت های خروج کاملا موقتی است و نباید بیش از چند ماه طول بکشه، من به نظرم شاید ویزای توریستی و سرمایه گذاری و مهاجرتی کلا مشکل بشه اما در مورد ویزای تحصیلی فکر کنم مشکلی پیش نیاد زیاد. در مورد دوستانی هم که از دانشگاه های معروف ویزا گرفتن من تو فروم های خارجی دیدم که با دانشگاه مکاتبه می کنند و اون ها اکثرا مشکل رو حل می کنن.
    اینکه باید امیدوارم باشیم یا نباشیم رو هم نمی دونم، کلا پیشرفت کردن دیگه سخت شده. من خودم خیلی انرژی گذاشتم، از شغلم استعفا دادم............
    حالا چه بشود نمی دونم

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    خوب ببین اگه قرار بود این محدودیت برای همه اعمال بشه که الان دیگه پذیرش دانشجوی ایرانی رو متوقف می کردن ولی اینطور نیست و خبرهای قبولی از گوشه و کنار میاد. خود من یکی.
    از نظر من دو حالت هست: یا هنوز هم به ایرانی جماعت 1 به 100 ویزا میدن و این محدودیت جامع نیست، یعنی ویزای دانشجویی رو شامل نمیشه.
    یا اینکه اینقدر تصمیم ترامپ احمقانه است که حتی خود آمریکایی ها هم تصورش رو نمی کردن اینقدر حماقت کنه و این قانون رو همه گیر کنه برای همینه که هنوزم به دانشجوی ایرانی بورس میدن.
    البته در احمق بودن ترامپ شکی نیست. (الان خداییش دانشجو می خواد چه عمل تروریستی بزنه من نمی دونم)

ولی خوب من یکی که زانوی غم بغل نمی کنم. بالاخره یه راهی هست، یه انتخابی، یه شانسی. شاید اصلا باید مسیرمون رو هم عوض کنیم ولی زندگی که تموم نشده. ناامید نباش. به جوی هم که در این مواقع به موضوعات داده میشه اهمیت نده و تو کار خودت رو بکن.
    اگه نتونی بری بدون تنها نیستی، خیلی ها هم با تو هستن که نتونستن برن.
    کلیت رو موافقم.
    ولی جمله‌ی اول، دانشگاه‌ها مگه خبر داشتن که تصمیم نهایی ترامپ چیه که بر اساس اون پذیرش رو متوقف کنن یا نکنن؟ هنوز هم تا فردا مشخص نیست دقیقاً شامل چی می‌شه. طبعاً دانشگاه‌ها و کمیته‌های پذیرش هم اطلاعی فراتر از این ندارن.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

چون ممنوعیت موقت هست دانشگاه پذیرش رو خواهد داد به نظر من. اما اینکه ویزا در زمان مقرر گرفته بشود یا نه موضوع دیگری است.

با سلام خدمت همه ی دوستان در شوک !

من همین دیشب یه پذیرش گرفتم از آمریکا امروز صبح این خبر رو دیدم اما خب بیشتر از خودم، واقعا ناراحت اون افرادی هستم که ممکنه الان حتی ویزا هم داشته باشن و میخواستن طی روزهای آینده برن آمریکا، و به دلیل این قانون ممکنه ویزاشون لغو بشه.
    کلا از وقتی ترامپ اومد من امیدم رو کم کردم نسبت به آمریکا. به نظرم 1-2 روز صبر همه چیز رو مشخص میکنه، و توصیه ی من و کاری که خودم انجام میدم اینه که به توصیه ی جناب بافت عمل میکنم و " همه ی تخم مرغامو توی 1 سبد نمیذارم". اروپا و استرالیا هنوز هستن و حتی کانادا. کار سختیه دوباره رفتن سراغ اپلای وقتی یه همچین خبر نا امید کننده ای میشنوی اما خب ماها راه سخت رو انتخاب کردیم، اگه بخوایم توی این خبر و تبعاتش بمونیم موقعیت های دیگه رو از دست میدیم.
    و خب در نظر داشته باشین که رسانه ها جنجال رو دوست دارن، خروجی واقعی "معمولا" کم شدت تر از اخبار اولیه هست.

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

سلام، خبر خیلی ناراحت کنندست مخصوصا برای آن دسته از دوستان که مثل من فقط برای دانشگاههای آمریکا اقدام کرده بودند و مخصوصا اگر مثل من برای تعداد بسیار زیادی دانشگاه هم اپلای کرده باشند که دیگه عذاب آور هم میشه. ولی در کل من میتونم فقط یک چیز بگم و اون هم این هست که یک پلان B باید همه آماده داشته باشن که اگر به هر دلیل احمقانه ای مثل تروریست (که هیچوقت از ایران نبوده و اتفاقا بزرگترین صادر کنندگانش عربستان و پاکستان هستند) جلوی دادن هر نوع ویزا را در زمان مراجعه به سفارت گرفتند، حداقل یک برنامه ای یا برای کشور دیگه ای و یا برای ماندن در ایران داشته باشید. چون از دوستان من در سالیان پیش بودند که نتونستن ویزا بگیرن حالا به دلایلی و بعدش در افسردگی شدیدی فرو رفتن که میتونم بگم مدتها از کار و زندگی انداختشون و همیشه این حسرت باهاشون موند چون برنامه جایگزینی نداشتن. همه کسانی که قصد رفتن دارن جزو قشر تحصیلکرده جامعه محسوب میشن و برای ادامه تحصیل میرن و زمانشون خیلی براشون ارزشمند و امیدوارم این زمان ارزشمند برای گرفتار شدن در دام افسردگی و ناراحتی هدر نره.

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

تو رو خدا یه حرفیم درباره این طرح جدید ورود به آمریکا بزنین. تا چند ساعت دیگه امضا میشه ها...

چند تا سوال هست که هیشکی بهشون جواب نمیده:
    1- ممکنه بیان بگن کسی که ویزا داره ولی ایرانیه رو لب مرز راه نمیدیم؟
    2- ممکنه دانشجوها رو معاف کنن؟
    3- توی ابوظبی که پری کلیرنس گمرک آمریکا رو داره، میشه تا رسیدی ابوظبی توی کانکشنت سریع از مرز امریکا رد شی که خیالت راحت شه؟ یا حداقل یه زمانی قبل پرواز میشه؟

لطفاً اگه کسی متخصص حقوقیه راهنماییی کنه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)