صفحه 58 از 195 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1944

موضوع: اعمال محدودیتهای جدید وبزای آمریکا برای ایرانیان(حذف پست بدون اطلاع رسانی)

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : اعمال محدودیتهای جدید وبزای آمریکا برای ایرانیان(حذف پست بدون اطلاع رسانی)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_fj نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که اینجا با تجربه هستن سئوالم اینه که آیا سفارتخونه ها در مورد استرداد وجه اونایی که برای ویزای بازدید وقت گرفته بودن و الان وقتشون کنسل شده و دیگه تمایلی به رفتن یا صبر کردن تا وضع مقررات جدید نداشته باشن راهکاری ارائه کردن یا نه ؟ یا اینکه در چنین مواقعی که خودشون به صورت یکطرفه قراردادو لغو میکنن و متقاضی کاملا طبق مقررات خودشون عمل کرده باشه حقی برای استرداد وجهش رو نداره؟ من تو دستورالعملهاشون هر چی خوندم هیچاشاره ای به این موضوع نشده بود

متاسفانه وجه بهمون استرداد نمیشه. خواهر من رفت دم سفارت دبی برای پیگیری نوبتی که خودشون کنسل کرده بودن، بهش یه برگه سفید دادن که روش نوشته وجه پرداخت نمیشه ولی تا یک سال valid هست و میشه بازم باهاش نوبت گرفت...
    متاسفانه هیچ بعید نیست از اون 160 دلارمون برای ساخت دیوار مکزیک استفاده کنن!!!!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اعمال محدودیتهای جدید وبزای آمریکا برای ایرانیان(حذف پست بدون اطلاع رسانی)

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    برای افرادی که هنوز در مرحله گرفتن پذیرش برای تحصیلات تکمیلی هستند یا این که تحت تاثیر شرایط پیش آمده به کشورهای دیگه از جمله کانادا فکر می کنند، ممکنه این به درد بخوره:

دانشگاه Memorial در شهر St John's کانادا به مدت 90 روز هزینه ی درخواست پذیرش رو از شهروندان ایرانی و سایر کشورهای لیست منع ورود به آمریکا waive می کنه. هم چنین در حال «بررسی» امکان دادن اسکالرشیپ برای ترم نخست به دانشجویان مذکور هستند.

https://gazette.mun.ca/campus-and-co...from-memorial/

دانشگاه Calgary هم در استان آلبرتا، Application برای تحصیل در همه ی مقاطع رو در همه ی رشته ها برای ملیت های ذکر شده در فرمان منع ورود به امریکا رایگان کرد:

https://www.ucalgary.ca/provost/home...-and-resources
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    دانشگاه Calgary هم در استان آلبرتا، Application برای تحصیل در همه ی مقاطع رو در همه ی رشته ها برای ملیت های ذکر شده در فرمان منع ورود به امریکا رایگان کرد:

https://www.ucalgary.ca/provost/home...-and-resources
    دستشون درد نکنه ولی با هزینه ریپورت نمره تافل+یه سری دیگه ترجمه مدرک+پست بین الملل چه کنیم آخه هرچی داشتیم در راه امریکا دادیم.
    سخت تر از همه، منت کشی استادا برای پر کردن ریکام دوباره...

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

البته من لینکی از خبر ندارم اما ظاهرا در بوستون از ورود عده ایی ممانعت شده و اعلام شده که ویزای شما باطل شده. در این خصوص کسانی که در پی اعلامیه لوفتانزا دارن اقدام میکنن حتما با در نظر گرفتن تمام جوانب اقدام کنند تا هزینه هاشون waste نشه. اگر کسی از این واقعه لینک خبر داره دراختیار دوستان قرار بده.

ممنون
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Simon نمایش پست ها
    سلام

البته من لینکی از خبر ندارم اما ظاهرا در بوستون از ورود عده ایی ممانعت شده و اعلام شده که ویزای شما باطل شده. در این خصوص کسانی که در پی اعلامیه لوفتانزا دارن اقدام میکنن حتما با در نظر گرفتن تمام جوانب اقدام کنند تا هزینه هاشون waste نشه. اگر کسی از این واقعه لینک خبر داره دراختیار دوستان قرار بده.

ممنون
    http://www.bostonglobe.com/metro/201...ljI/story.html

نمیدونم چقدر معتبره

Never Give In, Never Give Up

الان امریکا امن شده ؟

Junior Member asarin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Azad University of Ahar

قبلا از این ماجرا ایمیلی اومده بود که پاس رو بفرستم تا ویزا بیاد و همه چی حله، فرداش این ماجرا پیش اومد.

الان تو سایت ceac.state.gov بخش status visa تغییر یافته به Refused.

واسه اونایی که شرایطشون مشابه هست هم اینطوری شده؟

احتمالا دوباره باید مصاحبه و ... برم.

نقل قول نوشته اصلی توسط asarin نمایش پست ها
    قبلا از این ماجرا ایمیلی اومده بود که پاس رو بفرستم تا ویزا بیاد و همه چی حله، فرداش این ماجرا پیش اومد.

الان تو سایت ceac.state.gov بخش status visa تغییر یافته به Refused.

واسه اونایی که شرایطشون مشابه هست هم اینطوری شده؟

احتمالا دوباره باید مصاحبه و ... برم.

یا باید برای مصاحبه خود حاضر شوم؟
    به اطلاع می رسانیم که در شرایط فعلی وقت مصاحبه متقاضیان لغو شده است. بنابراین متقاضیان نباید به بخش کنسولی محل مصاحبه خود سفر و مراجعه کنند. کلیه مراحل مربوط به صدور ویزا تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. برای اطلاعات بروزرسانی شده به این پیوند مراجعه نمایید:
    https://travel.state.gov/content/vis...nationals.html

من ویزای معتبر دارم. آیا می توانم از آن استفاده کنم؟
    چنانچه شهروند یکی از کشورهای یمن، ایران، عراق، سومالی، سودان، سوریه و یا لیبی هستید، ویزای شما لغو شده است و برای سفر معتبر نمی باشد. توجه داشته باشید که این شرایط برای شهروندان مضاعفی که شهروندی یکی از این کشورها را هم دارا هستند نیز صادق می باشد. چنانچه ویزای شما در گذرنامه ای که متعلق به این کشور ها نمی باشد صادر شده ولی شما همچنان شهروند یکی از این کشورها هستید قادر به استفاده از این ویزا برای سفر نخواهید بود. در حال حاضر اطلاعاتی در خصوص این که چه زمانی قادر خواهید بود ویزای خود را تجدید کنید در دست نمی باشد. برای اطلاعات بروزرسانی شده به این پیوند مراجعه نمایید:

https://travel.state.gov/content/visas/en.html

من نتوانستم از ویزای خود استفاده کنم. آیا می توانم آن را تجدید کنم؟
    چنانچه شهروند یکی از کشورهای یمن، ایران، عراق، سومالی، سودان، سوریه و یا لیبی هستید، ویزای شما لغو شده است و برای سفر معتبر نمی باشد. توجه داشته باشید که این شرایط همچنین برای شهروندان مضاعفی که شهروندی یکی از این کشورها را هم دارا هستند صادق می باشد. چنانچه ویزای شما در گذرنامه ای که متعلق به این کشور ها نمی باشد صادر شده ولی شما همچنان شهروند یکی از این کشورها هستید قادر به استفاده از این ویزا برای سفر نخواهید بود. در حال حاضر اطلاعاتی در خصوص این که چه زمانی قادر خواهید بود ویزای خود را تجدید کنید در دست نمی باشد.
    The world is not in your books and maps, it’s out thereGandalf /Hobbit
    The Road goes ever on and on -- Down from the door where it began ,,,Now far ahead the Road has gone -- And I must follow, if I can ,, Pursuing it with eager feet -- Until it joins some larger way ,,, Where many paths and errands meet --And whither then? I cannot say **** Bilbo baggins , lord of the rings by JRR TOLKIEN

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

فکر نمیکنید شما یکم ایرانیارو زیادی بزرگ کردی؟
    وقتی بیای امریکا میبینی که دانشجوی هندی و چینی صد برابر ایرانی هست و تجربه من نشون داده اتفاقا بله بازده خیلی بالایی هم دارن. به خصوص هندی ها. حجم تولید علم و ثروت امریکا اونقدر از بقیه دنیا بیشتره که رفتن چند هزارتا دانشجوی ایرانی به کشورهای دیگه حتی در دراز مدت باعث شاخ شدنشون برای امریکا نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    جالب ترین موضوع این ایمیل اینجا است که گفته نگرانی هات رو با ما درمیون بذار !!!!!!!!!!!!!
    هیچ عقل سالمی نمی تونه از این درامد نجومی و تولید علم نجومی که ایرانی ها تو امریکا تولید می کنند بگذره
    شاید این محدودیت در کوتاه مدت خودشو نشون نده ولی در بلند مدت اگر تمدید شه ضرر خیلی زیادی به امریکا میزنه به چند دلیل:
    1- به مرور جمعیت ایرانی ها در امریکا کم میشه و ایرانی ها به احتمال زیاد به استرالیا یا کانادا میرند
    2- به مرور همون کاری رو که در امریکا انجام می دادند در اون کشور انجام می دهند که باعث میشه یه کشور دیگه شاخ بشه برای امریکا
    3- منفعتی که ایرانی ها می رسونند واقعا چم گیر و این که خود ترامپ گفته زمانی که منافع ایالات متحده در میان باشه ما همه کار می کنیم
    .....
    مسلما چینی ها و هندی ها می تونند جای ایرانی ها رو پر کنند ولی ایا به بازده حتی 50 درصدی ایرانی ها می رسند؟
    مسلما نه چون خوب هاشون همین طوری جذب می شدند و این هایی که قرار جای ایرانی ها بیایند از بقیه خوب هاشون چند درجه پایین تر اند
    حد اقل من فکر می کنم اقلیت یه کشور رو نمی شه از بین برد

Junior Member

همین امروز با یه استاد آمریکایی حضورا صحبت می کردم، می گفت راستش من باشم دانشجوی ایرانی نمی گیرم، وضعیت الان معلوم نیست چطوریه و من میخوام برنامم رو بدونم.
    شاید باشند کسانی که اینطور فکر نکنند، ولی ایشون به من اینطوری گفتند. متاسفم دوستان اگه ناراحتتون می کنم.
    در آخر روی صحبتم با عزیزانیه که داخل آمریکا هستند و دارند مجددا اپلای می کنند. به نظر من شما به ادمیشن کامیتی ایمیل بزنید و بگید که برای ادامه ی تحصیل نیاز به درخواست ویزا ندارید و فقط سویس شما از دانشگاه قبلی به دانشگاه جدید منتقل خواهد شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)