صفحه 2 از 64 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 639

موضوع: تمامی پرسش ها در مورد گرین کارت

پیش فرض پاسخ : fellowship ها میتونن RA هم بگیرن و بعد با اون برای GREEN CARD اقدام کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط armant
    اگر کسی fellowship داشته باشه وقت آزاد زیاد داره و میتونه از استادش تو امریکا RA هم بگیره.
    حالا ایا با این RA میتونه تو امریکا دنبال GREEN CARD بره؟
    تا جایی که من میدونم نمیتونید. F1 ویزای non immigrant هست و تقاضا برای کارت سبز را شامل نمیشه
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

پیش فرض آیا معافیت تحصیلی از سربازی تاثیری در گرفتن green card دارد؟

سلام.

مي‌دونيم كه وقتي درس‌مون تموم مي‌شه اگر كار پيدا كنيم صاحب‌كار مي‌تونه برامون تقاضايِ green card بكنه. حالا سوال اينه كه: آيا در تصميم‌گيري در موردِ داده شدنِ گرين‌كارد، برايِ دولتِ آمريكا اهميتي داره كه ما سربازي رفتيم يا نه؟ به عبارتِ ديگه، ما كه با وثيقه از ايران خارج مي‌شيم مي‌تونيم green card بگيريم يا اول بايد تكليف‌مون با كشورِ مبدأ (ايران) مشخص باشه؟

اگر قرار باشه فقط به معاف‌ها green card بدن خيلي سخت مي‌شه، چون بايد برگرديم و بريم سربازي، كه دراين‌صورت ممكنه كارِ داخلِ آمريكا رو 2 سال برامون نگه ندارن!

green card رو گرین کارد ننوسید .. در صورت تکرار تاپیک قفل خواهد شد ..
    قوانین فروم رو مطالعه کنید

Senior Member

پیش فرض پاسخ : يك سوالِ اساسي در موردِ گرين كارد

من خيلي ها رو ديدم که بدون سربازي از کشور خارج شدن و بعد از چند سال گرين کارت گرفتن. فکر نميکنم که مشکلي باشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : يك سوالِ اساسي در موردِ green card

كسِ ديگه‌اي تجربه يا اصلاعاتي نداره؟ آخه يكي از دوستايِ من مي‌گفت موقعِ تصميم‌گيري براشون مهمه كه تكليف‌ات با كشورِ خودت معلوم باشه (البته خودش هم شنيده بود). ???

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

گرفتن گرین کارد اصلا ربطی به سربازی داشتن نداره و اونا اصلا کاری به این چیزا ندارن. ضمن اینکه یه قانون هست که کسایی که چند سال خارج از ایران بودن میتونن سربازیشون رو بخرن. این قانون مدت دار هست و بعد از هر چند سال دوباره تمدید میشه و الان مشمول کسایی هست که 5-4 سال پیش از ایران خارج شدن. تا موقعی که ما هم فارغ التحصیل بشیم شامل حال ما هم خواهد شد.
    اگرم نشه به هر حال این موضوع تاثیری رو گرفتن گرین کارد شما نخواهد داشت فقط تو رفت و آمد به ایران همون محدودیتهای همیشگی رو خواهید داشت
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

پیش فرض گرفتن گرین کارد و .....

سلام دوستان،
    ممنون از این سایت و اطلاعات مفیدی که در اختیار دیگران قرار میدهید. من از برندگان لاتاری 2008 هستم و تا 2 ماه دیگه به آمریکا پرواز دارم. میشه لطفا مرا در مورد گرفتن سوشیال سکیوریتی نامبر راهنمایی کنید؟
    هم چنین انگار بعد از رسیدن به آمریکا یک نامه خوش آمد گویی میفرستند و بعدش هم تا 10 روز گرین کارد را پست میکنند. اگه در این مورد هم اطلاعاتی دارید، راهنمایی کنید.

ممنون و امیدوارم شماها هم همگی در لاتاری برنده شوید

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : گرفتن گرین کارد و .....

در مورد social security number اطلاعاتی در لینک زیر وجود داره، اما طبیعتا شما برای گرفتن این شماره، احتیاج به I-20 و مدارک دانشگاهی ندارید و به گذرنامه و سایر مدارکی که مربوط به DV lottery می‌شه نیاز هست. متاسفانه من در مورد این جور مدارک اطلاعی ندارم، اما به احتمال زیاد در همین مدارکی به شما داده‌اند گفته شده که چه مدارکی برای گرفتن SSN لازمه.

http://www.applyabroad.org/wiki/inde...8C%DA%A9%D8%A7

Junior Member

پیش فرض روزهای لازم برای دریافت گرین کارت

نقل قول نوشته اصلی توسط solani نمایش پست ها
    سلام
    از طریق خانواده براشون اقدام شده و الن بعد از حدود 9 سال بهشون خبر دادن که باید برن سفارت آمریکا در استانبول تا گرین کارتشون رو بگیرن، مشکلش اینه که نمی دونه چند روز در ترکیه باید بمونه؟
    مرسی از راهنماییتون
    من تقریبا 15 روز پیش برای گرفتن گرین کارت رفتم وزارت آمریکا در آنکارا ، اینجا دانشجوی سال آخر هستم و 22 سالمه . خانوادم وقتی 20 سالم بود اقدام کردن و مورد من باز نگاه داشته شده بود چون به علت سربازی امکان خروج نداشتم . امسال با یه بهانه ای خارج شدم و رفتم سفارت . دو روز قبل از مصاحبه باید اونجا باشی تا معاینه پزشکی رو انجام بدی . اگه زمانی که برای معاینه پزشکی می دن صبح باشه احتمالش هست که کل کارهای پزشکی یک روزه و در یه نوبت صبح و یه نوبت بعد از ظهر کامل انجام شه .
    در مورد زمان آمدن ویزا باید بگم که من چهارشنبه رفتم ، خوشبختانه به من FBI check نخورد ، اگه FBI check بخوره که احتمالش بالاست اگه بالای 21 سال باشین و برای ادارات دولتی کار کرده باشین و سربازی رفته باشین ، باید برگردین به ایران و بعد از پروسه که ممکنه از 2 هفته تا 1 سال طول بکشه بر گردین ترکیه و ویزا رو بگیرین ، در غیر اینصورت که FBI check نداشته باشین ، به من گفته شد که سه روز کاری در هتل بمونم و با پست UPS برام می فرستن هتل . ولی خوشبختانه پنجشنبه صبح ویزای من آمد یعنی 1 روز هم نشد حتی . کاملا بستگی داره به نوع پروسه . تازه وقتی ویزا رو گرفتین باید ظرف 6 ماه به آمریکا برین تا گرین کارت رو براتون بفرستن . آدم هایی که اونجا بودن معمولا 3 تا 5 روز بعد براشون گرین کارت می اومد ، بنابراین این ریسک رو نکنین که 2 روز بعد بخواین برگردین . احتمالا می تونین موضوع خودتون را با سفارت از طریق ای میل مطرح کنین و اونا تاریخ مصاحبه رو عقب تر بندازن اگر دلیلتون قانع کننده باشه

Junior Member

اگه واسه اونا مهم نیست که ما سربازی رفتیم یا نه چرا از بچه هایی که واسه دریافت ویزا دانشجویی میرن سفارت میپرسن که سربازی رفتی یا نه ؟ منظورم اینه که اون آخرش واسه ویزا دادن بهمون گیر نمیدن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elf11 نمایش پست ها
    اگه واسه اونا مهم نیست که ما سربازی رفتیم یا نه چرا از بچه هایی که واسه دریافت ویزا دانشجویی میرن سفارت میپرسن که سربازی رفتی یا نه ؟ منظورم اینه که اون آخرش واسه ویزا دادن بهمون گیر نمیدن ؟
    نه. تاثیری نداره خیالت راحت.
    راه، همان است که تو می‌روی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)