صفحه 59 از 64 نخستنخست ... 949505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 639

موضوع: تمامی پرسش ها در مورد گرین کارت

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science M-Tech JNTU Hyderabad India

پیش فرض پاسخ : تمامی پرسش ها در مورد گرین کارت

نقل قول نوشته اصلی توسط yari547 نمایش پست ها
    تشکر از راهنماییتون اگه یک درصد نشد که توی اون مسافرخانه که آدرسشو در فرم وارد کردم ساکن بشم و رفتم یه مسافرخونه دیگه ای مشکلی پیش میاد؟منظورم اینه آیا اون آدرس الزام آوره؟
    در ضمن در مورد این موارد هم امکانش هست راهنمایی کنید؟
    1)من معاف کفالت هستم.کجای فرم ‎DS-260‎ در این مورد سوال شده؟وباید اطلاعاتشو وارد کرد
    2)برای لیسانس مهندسی برق"course ‎of study"‎ چی میشه؟
    ‎3)برای لیسانس مهندسی برق"degree or‎ ‎diploma"‎ چی میشه؟
    4)برای پیش دانشگاهی(رشته ریاضی فیزیک) ‎"course of study"‎ چی میشه؟
    5)برای پیش دانشگاهی(رشته ریاضی فیزیک) ‎"degree‎ or‎ ‎diploma"‎ چی میشه؟
    6)برای دیپلم (رشته ریاضی فیزیک) ‎"course of‎ study"چی میشه؟
    7)برای دیپلم (رشته ریاضی فیزیک) ‎"degree‎ or‎ ‎diploma"‎ چی میشه؟
    8)ایمیلی که موقع ثبت نام اولیه لاتاری وارد کردیم رو چه جوری میشه بازیابی کرد؟
    9)ایمیلی که توی فرم ‎DS-260‎ وارد میکنیم باید با ایمیل ثبت نام اولیه یکی باشه؟
    فکر نمی کنم که اقامت در مسافرخانه ای که آدرسشو در فرم وارد کردید الزام آور باشه ولی گرین کارت شما به همون آدرس ارسال می شود.
    در مورد فرم DS-260 من دقیقا حضور ذهن ندارم. نمونه پر شده فرم هست، شما لازم نیست که اطلاعات اضافه وارد کنید فقط فرم را از بالا تا پایین فقط با اطلاعات خواسته شده پر کنید. در هنگام مصاحبه اصل کارت معافی سربازی را از شما می خواهند، من ترجمه رسمی آن را هم به همراه داشتم که نخواست ولی بهتره که همراه داشته باشید.
    در ترجمه رسمی مدارک تحصیلی تان تمامی عبارات و اصطلاحات مورد نظرتان را پیدا می کنید و بهتره همون ها را بکار ببرید.
    من فقط از یک ایمیل برای کل پروسه مهاجرت استفاده کردم ولی فکر نمی کنم که این موضوع اهمیتی داشته باشه.

Junior Member

تشکر از راهنماییتون گزینه Does not apply که کنار بعضی از فیلدهای فرم DS-260 هست برای چیه؟
    در ضمن توی اون قسمت از DS-260 که یه آدرس توی آمریکا وارد میکنیم اسم شخصی که توی اون آدرس زندگی میکنه رو هم میخواد.اگه بخوام آدرس یه هتل رو بدم برای اسم شخص چکار کنم؟(همون اسم خودمو بنویسم؟)

Member
    رشته و دانشگاه

تشکر از راهنماییتون گزینه Does not apply که کنار بعضی از فیلدهای فرم DS-260 هست برای چیه؟
    در ضمن توی اون قسمت از DS-260 که یه آدرس توی آمریکا وارد میکنیم اسم شخصی که توی اون آدرس زندگی میکنه رو هم میخواد.اگه بخوام آدرس یه هتل رو بدم برای اسم شخص چکار کنم؟(همون اسم خودمو بنویسم؟)
    گزینه Does not apply کنار بعضی از فیلدهای فرم DS-260 به این معنی است که آن فیلد در مورد شما موضوعیت ندارد و شما آن را تعمدا خالی گذاشته اید مانند State / Province of Birth برای شخصی که در کشوری بدنیا آمده که ایالت یا استان ندارد یا نامشخص است.
    در مورد سوال دوم تنها چیزی که می دونم اینه که می شود فیلد آدرس در آمریکا را تا زمان رفتن به مصاحبه خالی گذاشت و درست قبل از مصاحبه پر کرد یا تغییر داد. فیلد Name of person living at an address یک گزینه
    Does not apply هم دارد. بهتر است که در این مورد با NVC تماس بگیرید.

Junior Member

ممنون از شما ببخشید سوالای دیگه برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید
    من الان دارم فوق لیسانس میخونم و همزمان کار غیر استخدامی هم میکنم(نصب پکیج دیواری) که تا جایی که من فهمیدم فوق لیسانس رو نباید توی قسمت تحصیلات وارد کنم و باید توی قسمت شغل وارد کنم .حالا سوالم اینه:
    به نظرتون توی قسمت شغل فرم DS-260 هر دوتا شغلمو وارد کنم؟یعنی بنویسم دانشجو هستم و شغل آزاد هم دارم؟
    یا دانشجو بودن رو ننویسم؟
    یا کار آزاد رو ننویسم؟
    میخوام بعدا دردسر نشه و بخوام مدرک دانشجو بودن یا کار آزادمو جور کنم و ...
    بنظرتون بهترین حالت کدومه؟
    اصلا واسه دانشجو بودن مدرک از من میخوان؟گواهی اشتغال به تحصیل باید ترجمه کنم؟

یه سوال دیگه تاریخ شروع و پایان مثلا مقطع دیپلم چه جوری باید نوشته بشه؟از اول دبیرستان تا آخر سوم دبیرستان؟یا از اول دبستان تا ...

Junior Member

سلام
    دوستان کسی میدونه از مرحله سابمیت مدارک تا waiting for interview چقدر زمان میبره ؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

ممنون از شما ببخشید سوالای دیگه برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید
    من الان دارم فوق لیسانس میخونم و همزمان کار غیر استخدامی هم میکنم(نصب پکیج دیواری) که تا جایی که من فهمیدم فوق لیسانس رو نباید توی قسمت تحصیلات وارد کنم و باید توی قسمت شغل وارد کنم .حالا سوالم اینه:
    به نظرتون توی قسمت شغل فرم DS-260 هر دوتا شغلمو وارد کنم؟یعنی بنویسم دانشجو هستم و شغل آزاد هم دارم؟
    یا دانشجو بودن رو ننویسم؟
    یا کار آزاد رو ننویسم؟
    میخوام بعدا دردسر نشه و بخوام مدرک دانشجو بودن یا کار آزادمو جور کنم و ...
    بنظرتون بهترین حالت کدومه؟
    اصلا واسه دانشجو بودن مدرک از من میخوان؟گواهی اشتغال به تحصیل باید ترجمه کنم؟

یه سوال دیگه تاریخ شروع و پایان مثلا مقطع دیپلم چه جوری باید نوشته بشه؟از اول دبیرستان تا آخر سوم دبیرستان؟یا از اول دبستان تا ...
    نمی دانم از کجا شنیدید که فوق لیسانس جزو تحصیل نیست؟ من که جزو تحصیل وارد کردم که درستش هم همین بود.

سابقه کار حین تحصیل اگر دوست داشتی وارد کن اگر هم نخواستی می تونی وارد نکنی، من داشتم و وارد کردم. من ترجمه رسمی همه سابقه کارم در ایران و گواهی سابقه کارم در خارج از ایران همراهم بود اما ازم نخواستند. مدرک تحصیلی را هم از من نخواستند. دوست داشتی می تونی گواهی اشتغال به تحصیل را ترجمه رسمی کنی. خیلی خاطرم نیست که اصلا مقطع دیپلم را وارد کردم یا نه، در کل هرچی فکر می کنی درسته همون را وارد کن مهم سال گرفتن دیپلمه. هیچ مدرکی از دیپلمم همراه نداشتم.

تو سفارت چیزهایی که مهمه یکی شناسنامه است که ثابت کننده نصب مراجعه کننده با درخواست کننده است و وضعیت تاهل، کارت خدمت سربازی یا معافیت، مدارکی که اثبات کند شخص درخواست کننده هم اکنون در آمریکا زندگی می کند، گواهی پزشک سفارت و کاور لتری که NVC به ایمیل شما فرستاده.

Junior Member

دوستان کسی تجربه گرفتن گرین کارت واسه کسایی که داخل امریکا هستن رو داره؟ یا می دونه پروسه به چه صورت هست؟

Junior Member

سلام٬
    در مورد برث سرتیفیکیت (birth certificate) تنها ترجمه شناسنامه کافی هستش؟ ظاهرا برای اپلای کردن فرم آی-۴۸۵ ٬ USCIS لازم داره و وکیل از من خواسته. کسی تجربه مشابهی داشته؟‌ممنون می شم از راهنمایی تون.

Junior Member

سلام دوستان
    حقیقتش من میخوام برای دکتری اپلای کنم ولی بعدش به فکر اقامت دائم هم بودم. تا اینجا هم فقط رفتم تایپیک خوندم هیچ سوالی هم نکردم و خودم فکرامو کردم.
    اولش بی خیال امریکا شده بودم و رفتم اکثر تاپیک های اروپا و استرالیا و کانادا رو در مورد اقامت بعد از تحصیل مطالعه کردم.
    در همه کشورها یک چیز مشترک بود و اون پیدا کردن شغل و کارفرمایی که اسپانسرت بشه بعد از تحصیل ت.

خیلی کوتاه بخوام بگم شما بعد تحصیل در کانادا و استرالیا در یک جدول امتیاز بندی قرار میگیری که بالاترین امتیاز مربوط میشه به همون کارفرما یا نهایتا امتیاز استانی هست.
    در اروپا هم که بهت 1تا 3 سال بسته به کشور ویزای کار میدن تا حتما باید کار پیدا کنی.
    در امریکا هم کار و کارفرما که اسپانسرت بشه مهمه با اینکه مراحل امریکا بعد تحصیل یکم اذیت کننده هست opt و بعدش h-1 یا eB-3 یا ....
    با این اوصاف با توجه به شرایط کاری که در امریکا هست نسبت به کشورهای دیگه بهتره به امریکا فک کنم درسته ؟

سپاس فراوان

Junior Member

سلام ایا ریز نمرات دبیرستان در پروسه مهاجرت ( اقامت) و اپلای ( دکترا) لازم میشه ؟ ایا برای گرفتن گرین کارت یا معادل سازی دیپلم ریز نمرات دبیرستان رو باید ارایه بدم؟ من نمرات دبیرستانم پایینه ولی نمرات پیش دانشگاهیم بالاس از این میترسم که به دلیل نمرات پایین دبیرستانم مدرک دیپلمم قابل قبول نباشه ایا اصلا ریزنمرات مهمه یا فقط داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی برای اومور اداری یا معادل سازی کفایت میکنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)