صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 93

موضوع: گرفتن پذیرش در رشته اقتصاد(ارشد)

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در رشته اقتصاد(ارشد)

دوستان با توجه به حرف های عزیزانی که در قسمت های مختلف این بخش از فرم زدن برای من تا اینجا معلوم شد که رشته اقتصاد ایران به دلایل مختلف خیلی کیفیت بالایی نداره و تو بعضی درسا خیلی عقبه. همچنین برای دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارن هم شرایط به نوبه خودش سخته. حالا سوال کلی من که فک کنم سوال افراد زیادی هست اینه که برای پذیرفته شدن در مقطع ارشد چ چیزی لازمه؟ مثلا در حال حاضر که من ترم ۵ لیسانس اقتصاد در علامه هستم با نمره تافل ۹۷ و معدل ۱۸.۳۰. چه معیاری رو باید برای انتخاب دانشگاه تو مقطع ارشد اولویت قرار بدم؟ لازم به ذکر هست که قطعا فاند هم لازم دارم. به قول اقتصادی ها یک قید دیگه هم هست و اینکه هدف من خواندن تا مقطع دکترا در ۱۰ دانشگاه اول دنیا مثل هاروارد. با این قید چ دانشگاه مناسبی برای مقصط ارشد میشه درنظر گرفت؟ همچین اینم بگم که مقطع ارشد اروپا و امریکا و کانادا برای من فرقی نداره اگر و فقط اگر قید دکترا رو بتونه برای من فرااهم کنه

سلام
    1-لیسانس کامپیوتر از دانشگاه تربیت معلم 14/10
    2-فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه مفید 16.45
    3-مقاله ندارم
    4-ایلتس 7
    5-جی ار ای ندادم هنوز
    6-سنم 32 ساله از فارغ التحصیلیم 4 سال گذشته.سابقه کار مرتبط با اقتصاد ندارم
    ایا برای پذیرش مستر اقتصاد با فاند کامل شانسی دارم؟کجاها رو اقدام کنم شانسم بیشتره.مرسی

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftbrave نمایش پست ها
    دوستان با توجه به حرف های عزیزانی که در قسمت های مختلف این بخش از فرم زدن برای من تا اینجا معلوم شد که رشته اقتصاد ایران به دلایل مختلف خیلی کیفیت بالایی نداره و تو بعضی درسا خیلی عقبه. همچنین برای دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارن هم شرایط به نوبه خودش سخته. حالا سوال کلی من که فک کنم سوال افراد زیادی هست اینه که برای پذیرفته شدن در مقطع ارشد چ چیزی لازمه؟ مثلا در حال حاضر که من ترم ۵ لیسانس اقتصاد در علامه هستم با نمره تافل ۹۷ و معدل ۱۸.۳۰. چه معیاری رو باید برای انتخاب دانشگاه تو مقطع ارشد اولویت قرار بدم؟ لازم به ذکر هست که قطعا فاند هم لازم دارم. به قول اقتصادی ها یک قید دیگه هم هست و اینکه هدف من خواندن تا مقطع دکترا در ۱۰ دانشگاه اول دنیا مثل هاروارد. با این قید چ دانشگاه مناسبی برای مقصط ارشد میشه درنظر گرفت؟ همچین اینم بگم که مقطع ارشد اروپا و امریکا و کانادا برای من فرقی نداره اگر و فقط اگر قید دکترا رو بتونه برای من فرااهم کنه
    اولا این حرف که با فوقهای اقتصاد ایران نمیشه دکتری رو گرفت حرف کاملا بی اساسی هستش. بنده یک خانمی رو میشناسم همین الان در حال خوندن دکتری در یکی از دانشگاههای خوب آمریکا هستش. البته الان که دارم اینو مینویسم اسم ایشون خاطرم نیست. ایشون مدرک لیسانس و فوق رو از دانشگاه مازندران گرفته بودن! با معدلهای معمولی 16 و 17.
    یا مثلا یک خانم دیگه ای که اخیرا استاد دانشگاه فارفیلد شده، ایشون دکتری رو در دانشگاه کنزاس استیت گرفته بودن و الان تنها با داشتن یک مقاله استادیار اون دانشگاه مدنظر هستن و ... کسای دیگه.

در مورد ارشد. شما فقط سعی کن معدل دروس تخصصی، و الخصوص دروس محاسباتیت در حد عالی و بالای 17 باشن. تافلتم خوبه. یک نمره GRE حدودی 310 بگیری(با محوریت کوانت) در کنار معدل کل بالای 16 و بالاتر ولی با دروس تخصصی/محاسباتی عالی. مطمنا از امریکا/کانادا و یا هرججایه دیگری پذیرش میگیری. قاعدتا نباید مثلا بخواهی با این رزومه فرضی که گفته شد بری دانشگاههای تاپ کالیفرنیا یا نیویورک. یک دانشگاه میانی مثل این دانشگاههایی که دوستان قدیمی رفتن مثل akron یا ... . خلاصه دانشگاهی معمولی که دکتری اقتصاد هم نداشته باشه. مطمئنا راحت باز میشه برای آینده. همین الان تو نتیاج پذیرش رو ببینی، یک خانمی از دانشگاه الزهرا بوده که در کلگری کانادا داره اقتصاد قبول شده، نمره GRE هم پایینه. حولوشه 157 کوانت داره. در مورد فاند یه مقدار قضیه فرق داره. اگر شرایط بالا رو داشته باشی، و مثلا نمره GRE بالاتر باشه ممکنه بهت حتی فاند هم بدن، و یا اگر یک مقاله در یک ژورنال معمولی انگلیسی چاپ کنی دستیار تحقیق استاد هم بشی. اینا در مرود امریکای شمالی هستش. اروپا رو نمیدونم!
    مثلا اگر رنک دانشگاهتو بیاری پایین ممکنه فاندهم بهت بدن! چون شما با اون نمره GRE مثلا 315 میتونستی بری دانشگاه رنک مثلا 110 ولی فقط شهریه معاف شی+ 6000 دلار فلوشیپ. ولی میری دانشگاه رنک 200 و اونجا نمره میشه رقابتی و ... فاندهم بهت میدن.
    فاند یک مقدار پیچیده تره.
    منم چون مشمول بودم اون فوق رو نمیتوستم برم!
    شما اگر معاف از شهریه هم بشی میتونی کار تو داشنگاه پیدا کنی و زندگیت رو برای یک یا دوسال بگذرونی. در امریکای شمالی.

در مورد پذیرش در تاپ 10، توصیه میکنم بهش فکر نکنید. البته راه داره، پذیرش فوق در تاپ 50 جهان. چندتا مقاله. سپس با نمره کامل GRE یعن 340 یا حودودش و توصیه نامه خوب.
    ویرایش توسط MAHAN7 : June 8th, 2016 در ساعت 06:49 PM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

ایشون لیسانسشو رو در دانشگاه خودمون گرفته.
    Hedieh Shadmani
    Assistant Professor of Economics
    B.S., Allameh Tabatabai University, Iran
    M.A., Alzahara University, Iran
    Ph.D., Kansas State University
    همون خانمی که استادیار فارفیلد شده. یک مقاله ضعیف هم داره.

تا جایی که اطلاع دارم. بچه هایی که بخصوص مدرک لیانسشون (اگر فوق هم بشه که دیگه عالیه!) رو اقتصاد بخونن، و با یک نمره GRE بالای 315 یا حتی حولوحوشش میتونن از امریکای شمالی پذیرش بگیرند. البته با پایین ترشم میشه ولی باید با مقاله خوب جبران کنید. همون کاری که من کردم. مقالم خوب ولی GREم کم بود. که فوق هیوستون اکسپت شدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    economics,Uni of Tehran

من یه نکته ای رو به پست بالای دوست مون اضافه میکنم:
    دوستان اگر نتونن PhD شو از دانشگاه خیلی خوبی بگیرن، قید استاد شدن تو دانشگاه متوسط رو هم بزنن(سطح خطا 2%)
    الان خیلی از استادای جاهای خوب رنک 50-100 دنیا (یعنی جای تاپ نیست!)، از هاروارد و شیکاگو و این تیپ جاها PhD گرفتن!(نه اینکه همه شیکاگوییا، افر کاری ضعیف میگیرن! نه!! منظورم اینه که اگه جای قوی رفتی، شانس کار آکادمیک بعدی ت خوبه! وگرنه باید 3-4 سال هی بری پست داک تا بتونی آفر از جای درخور بگیری!)
    اولین چیز معدله، سعی کن بالا نگهداری ش! نمرات دروس ریاضی بسیار مهمه؛ هرچی تعداد دروس ریاضی (مرتبط) و سطح شون بالاتر بهتر!
    گرفتن فول فاند برای ارشد کاری ست بسیار بسیار سخت!(ممکنه از دانشگاه های درجه 2 آمریکا که دکتری ارائه نمیدن، فاند TA/RA بگیری که پیش نیازش نمره بالای Speaking ه مثلا حداقل 23)
    شما تو ارشدهای خوب اروپا تاپ باش، همه جای امریکا شما رو با سر قبول میکنه!(شاید تاپ 15 نکنه ولی بقیه جاها بله)

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ایشون لیسانسشو رو در دانشگاه خودمون گرفته.
    Hedieh Shadmani
    Assistant Professor of Economics
    B.S., Allameh Tabatabai University, Iran
    M.A., Alzahara University, Iran
    Ph.D., Kansas State University
    همون خانمی که استادیار فارفیلد شده. یک مقاله ضعیف هم داره.

تا جایی که اطلاع دارم. بچه هایی که بخصوص مدرک لیانسشون (اگر فوق هم بشه که دیگه عالیه!) رو اقتصاد بخونن، و با یک نمره GRE بالای 315 یا حتی حولوحوشش میتونن از امریکای شمالی پذیرش بگیرند. البته با پایین ترشم میشه ولی باید با مقاله خوب جبران کنید. همون کاری که من کردم. مقالم خوب ولی GREم کم بود. که فوق هیوستون اکسپت شدم.
    این خانم دکتر عزیز
    لیسانس ایشون آمار بوده! و نه اقتصاد...

در ضمن دانشگاه Kansas state university هم رنکش هفتصد اعلام شده

http://www.topuniversities.com/unive...rsity/postgrad

کل پابلیکشن های ایشان هم یه مورد بوده بدون هیچ سایتی از 2014تا الان...
    دانشگاه ایشون هم که فارغ التحصیل شده اند یه چیزی از شریف و تهران پایین تر

هوستون هم که خودتان یه جا گفتید بدون فاند پذیرش دادن...
    مجموعا بد نیست کمی واقع بینانه تر به مدرک اقتصاد در ایران نگاه کنیم!
    عموما دوستان ایرانی ای که من میشناسم و توی دانشگاه های خیلی خوب آمریکا مشغول تحصیل هستند لیسانسشون یا ریاضی بوده و یا مهندسی با بک گراند قوی ریاضی... مثل آقای دکتر اکبرپور استفورد...دکتر قدوسی و خیلی های دیگه...
    دلیلش هم محتوای درسی مقطع دکتری اقتصاد هست که یک سال اول کاملا ریاضی هست... هر کدوم از دوستان مایل بودند با کمی بررسی منابع درسی دکترا می توانند به این نتیجه برسند...

اما در ایران به دلیل وضعیت کلی کشور اساتید پر سروصدایی که به اقتصاد دان در ایران مشهور هستند مثل دکتر نیلی شریف که رییس دانشکده اقتصاد شریف هم هستند دکتراشون توی زمینه اقتصاد سیاسی از انگلیس بوده بدون مقاله سطح بالای بین المللی ... به شاهد گوگل اسکولار..خب این فضای سیاست زده دانشکده های ایران رو بوضوح نشون میده...جدای از فشار دولت بر رشته های علوم انسانی...که مشکل رو دو چندان کرده

اما چه باید کرد؟
    بهتر ین گزینه تحصیل فوق لیسانس در دانشگاه های خوب اروپا و یا ترکیه (فقط دو دانشگاه) هست... که مبنایی بشود برای اینکه پای شما هم به دانشگاه های تاپ آمریکا باز شود...

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    این خانم دکتر عزیز

عموما دوستان ایرانی ای که من میشناسم و توی دانشگاه های خیلی خوب آمریکا مشغول تحصیل هستند لیسانسشون یا ریاضی بوده و یا مهندسی با بک گراند قوی ریاضی... مثل آقای دکتر اکبرپور استفورد...دکتر قدوسی و خیلی های دیگه...
    دلیلش هم محتوای درسی مقطع دکتری اقتصاد هست که یک سال اول کاملا ریاضی هست... هر کدوم از دوستان مایل بودند با کمی بررسی منابع درسی دکترا می توانند به این نتیجه برسند...

اما در ایران به دلیل وضعیت کلی کشور اساتید پر سروصدایی که به اقتصاد دان در ایران مشهور هستند مثل دکتر نیلی شریف که رییس دانشکده اقتصاد شریف هم هستند دکتراشون توی زمینه اقتصاد سیاسی از انگلیس بوده بدون مقاله سطح بالای بین المللی ... به شاهد گوگل اسکولار..خب این فضای سیاست زده دانشکده های ایران رو بوضوح نشون میده...جدای از فشار دولت بر رشته های علوم انسانی...که مشکل رو دو چندان کرده

اما چه باید کرد؟
    بهتر ین گزینه تحصیل فوق لیسانس در دانشگاه های خوب اروپا و یا ترکیه (فقط دو دانشگاه) هست... که مبنایی بشود برای اینکه پای شما هم به دانشگاه های تاپ آمریکا باز شود...

ممنون از نظرات دوستان گرامی. خب معیار دانشگاه خوب چیه ؟ مثلا ی دانشگاه خوب تو اروپا چی معرفی میکنید؟ مثلا باید استاد خوبی پیدا کنیم یا به رنک کلی دانشگاه اکتفا کنیم؟ مثلا یکی از اساتید بنده دکترا خودش رو از دانشگاه لویس در ایتالیا گرفته که استادش ۱پیترپاوولو بوده. ادعای خود استاد اینه که این پاوولو ادم خفنی هستت و اگر ریکام بنویسه دانشگاه های خوب امریکا مثل یو سی ال ای میگیرنت این درحالیه که رنک دانشگاه لویس زیاد جالب نیست.
    ویرایش توسط Ftbrave : June 8th, 2016 در ساعت 07:37 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    این خانم دکتر عزیز

اما چه باید کرد؟

بنده اون خانمی که از مازرندارن مدرک داشت رو پیدا میکنم. بعلاوه شما اون یکی خانمی که تو نتیاج پذیرش کالگری رو هم قبول شده ببینید.
    در مورد رشته مورد بحث خودمون هم بنده حتی دیدم که دانشگاه ادینبرگ انگلیس از دانشگاه امام صادق رفته، فکر کنم دکتری بیوکی موسوی بودن.
    دانشگاه خیلی خوب سخته پذیرشش! یعنی مثلا استنفورد مثلا 8 تا پوزیشن دکتری داره. قاعدتا حتی خیلی ها که فارغ تحصیل هاروارد هم بودن ممکنه قبول نشن. یعنی قبول نشدن در یک دانشگاه رنک بالای امریکا دلیل بر بی ارزشی صرف مدرک نیست.
    شما تویه لینکدین که رزومه ها مشخصه، مثلا میبینی که یک نفر یک لیسانس ریاضی از دانشگاه ریو د ژانیرو برزیل داره و قبول میشه هاروارد.

من بطور کلی حرف شمارو برای تاپ 10 رد نمیکنم درسته، میشه فشار نمرات GRE و زبان و مقاله رو با فوق یک دانشگاه خوب کاهش داد.
    در مورد رنکهم خودتون میدونید که رنکها زیاد قابل اتکا نیستن. برای رشته خودمون، ما میدونیم که یک دانشگاه رنک 120 بنام گنت، استاداشون با دو مقاله استادیار میشن یا استاد تماماشون از لحاظ سایت شدن مقالشون واقعا در مقابل همون رنک 700 امریکا و اساتیدش هیچ هستن!
    یه مثال دیگه!
    دانشگاه سیدنی رو شما استاداشو باز کنید صفحشونو. مثلا تو حوزه مالی رفتاری که بنده یک مقاله دارم. شما میبینی استاد در ژورنالهای بی ایمپکت مثل journal of behavioral finance یا لول Q2/Q3 مقاله میده! وللی یک استاد از دانشگاه مثلا رنک 500 در امریکا در American economic review یا در behavioral decision making حالا رنک دانشگاه سیدنی کجا و اون 500ی کجا!

مجدد عرض میکنم، در مورد پذیرش تاپ 10 دانشگاههای تاپ، حرف شمارو رد نمیکنم. ولی دانشگاه خوب و حتی شبه خوب آمریکای شمالی نیاز به مدرک فوق خارجی نیست، ولو اینکه میشه با یک GRE خوب جبرانش کرد. در مورد دکتر قدوسی که عرض میکنید، ایشون دانشگاه وین درس خوندن که مشخص تاپ نیست! گرچه اسما تاپ هستش! لیسانسشونم مهندسی صنایع هستش، الانم استاد دانشگاه استیونزند. ولی مطمئنا همونطوری که خوتونم میدونید بهترینای اروپا مثل تیلبرگ مثلا! در مقابل شاید همون هیوستون از لحاظ سایتیشن اساتید و نمرات H برابر یا پایین تر باشیند.

ممنون از نظرات دوستان گرامی. خب معیار دانشگاه خوب چیه ؟ مثلا ی دانشگاه خوب تو اروپا چی معرفی میکنید؟ مثلا باید استاد خوبی پیدا کنیم یا به رنک کلی دانشگاه اکتفا کنیم؟ مثلا یکی از اساتید بنده دکترا خودش رو از دانشگاه لویس در ایتالیا گرفته که استادش ۱پیترپاوولو بوده. ادعای خود استاد اینه که این پاوولو ادم خفنی هستت و اگر ریکام بنویسه دانشگاه های خوب امریکا مثل یو سی ال ای میگیرنت این درحالیه که رنک دانشگاه لویس زیاد جالب نیست.
    برای شناخت استاد به گوگل اسکالر سر بزنید تعداد مقاله های استاد مربوطه و اچ ایندکس ایشون معلوم میشه... بنده این استاد و یا دانشگاه رو نمیشناسم... اما توی ایتالیا دانشگاه bokoni میلان بسیار مشهور هست و قوی.... در مورد دانشگاه ها بهتره از فروم های مربوطه و یا سایت های رنکینگ مشهور استفاده کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ، ایشون دانشگاه وین درس خوندن که مشخص تاپ نیست! گرچه اسما تاپ هستش! لیسانسشونم مهندسی صنایع هستش، الانم استاد دانشگاه استیونزند. ولی مطمئنا همونطوری که خوتونم میدونید بهترینای اروپا مثل تیلبرگ مثلا! در مقابل شاید همون هیوستون از لحاظ سایتیشن اساتید و نمرات H برابر یا پایین تر باشیند.
    دانشگاه وین رنک 1 دانشگاه های اروپا (بدون در نظر گرفتن دانشگاه های انگلیس _ که سیستمشون متفاوته) در رشته اقتصاد و فاینانس هست!!
    دانشگاه های انگلیس عموما فاند برای دکترای اقتصاد نمیدن... مگر اینکه پروپوزال پیشنهادی تون خیلی تاپ باشه،...
    اساتید ایرانی -منظور شاغل در ایران- ای که توی انگلیس درس خوندن رو هم خیلی جدی نگیرید! خیلی هاشون با فاند دولت و... این چیزها رفتن انگلیس یه دکترای اقتصاد سیاسی ای چیزی خوندن و برگشت پست استادیشون رو حفظ کنن...جای اینکه فرصت خودت رو بسوزونید برای دنبال کردن این جور داستانهای اساتید... بهترینش اینه که مشکل رو از اساس حل کنید: ریاضی گسسته و real analysis ،... رو از الان حدی بگیرید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)