صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 93

موضوع: گرفتن پذیرش در رشته اقتصاد(ارشد)

Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در رشته اقتصاد(ارشد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftbrave نمایش پست ها
    دوستان با توجه به حرف های عزیزانی که در قسمت های مختلف این بخش از فرم زدن برای من تا اینجا معلوم شد که رشته اقتصاد ایران به دلایل مختلف خیلی کیفیت بالایی نداره و تو بعضی درسا خیلی عقبه. همچنین برای دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارن هم شرایط به نوبه خودش سخته. حالا سوال کلی من که فک کنم سوال افراد زیادی هست اینه که برای پذیرفته شدن در مقطع ارشد چ چیزی لازمه؟ مثلا در حال حاضر که من ترم ۵ لیسانس اقتصاد در علامه هستم با نمره تافل ۹۷ و معدل ۱۸.۳۰. چه معیاری رو باید برای انتخاب دانشگاه تو مقطع ارشد اولویت قرار بدم؟ لازم به ذکر هست که قطعا فاند هم لازم دارم. به قول اقتصادی ها یک قید دیگه هم هست و اینکه هدف من خواندن تا مقطع دکترا در ۱۰ دانشگاه اول دنیا مثل هاروارد. با این قید چ دانشگاه مناسبی برای مقصط ارشد میشه درنظر گرفت؟ همچین اینم بگم که مقطع ارشد اروپا و امریکا و کانادا برای من فرقی نداره اگر و فقط اگر قید دکترا رو بتونه برای من فرااهم کنه
    اگه هدفتون دکترا تو ۵۰ تای اول امریکاست دو راه دارید، یکی اینکه ارشد رو تشریف ببرید شریف و اونجا هم معدل خوبی بیارید (نزدیک ۱۷ مثلا کف باشه) و بعد برید؛ راه دوم هم اینه که اپلای کنید واسه ارشد عمدتا هم اروپا (اسپانیا، ایتالیا، هلند و فرانسه) و کانادا و امیدوار باشید پذیرش با فاند بگیرید و اونجا هم نتیجه خوبی بگیرید و بعد برید. (راه‌های دیگه هم هست که ریسکش زیاده و توضیح نمیدم.)
    فقط لطف کنید از همین الان به شکل قطعی ۱۰ تای اول رو از ذهنتون خارج کنید و باز اگه می‌خواید بیشتر واقع‌بین باشید ۱۵ تای اول رو.
    فقط سعی کنید تا دیر نشده برید دانشکده ریاضی و سه درس مبانی آنالیز ریاضی، مبانی ماتریس و جبرخطی و معادلات دیفرانسیل رو بردارید و در درس اقتصادسنجی هم نمره بالا بگیرید.
    فقط یه چیزی که واقعا منو عصبی می‌کنه اینه هنوز یه عده با اطلاعات فوق‌العاده پایین میان و میگن مقاله مقاله، بله ولی مقاله‌ای که اولاً با استادت ن‌نوشته باشی دوماً تو یه ژورنال درست و درمون چاپ شده باشه، اون مقاله‌ای که من و امثال من و شما می‌تونه بنویسه فقط اتلاف وقته و هیچ تاثیری تو گرفتن پذیرش نداره.
    در مورد اینکه کجاها خوبه کجاها خوب نیست باید عرض کنم این دیگه با خودتون هست که وقت بزارید و اون جاها رو پیدا کنید، بهترین جاها معمولاً ذکر می‌کنن که فارغ‌التحصیلاشون کجاها تونستن برای دکترا پذیرش بگیرن یا اینکه می‌تونید لیست اساتید و جاهایی که دکترا گرفتن رو نگاه کنید.
    ویرایش توسط danialsolimany : June 9th, 2016 در ساعت 11:36 PM

سلام. من ارشد ام بی ای دارم از صنعتی شاهرود - معدلم 16 هست . و نمره تافل 102 دارم ولی هنوز جی آر ای ندادم. و قصد دارم دوبار مستر اقتصاد بخونم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Member
    رشته و دانشگاه
    economics,Uni of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1122 نمایش پست ها
    سلام. من ارشد ام بی ای دارم از صنعتی شاهرود - معدلم 16 هست . و نمره تافل 102 دارم ولی هنوز جی آر ای ندادم. و قصد دارم دوبار مستر اقتصاد بخونم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    نمرات لیسانس هم مهم هست
    GRE هم همینطور
    شانس فاند گرفتن برا مستراقتصاد تقریبا صفره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

سلام
    میشه راهنمایی بفرمایید با لیسانس رشته مهندسی، شرایط ادامه تحصیل در خارج از ایران در اقتصاد به چه صورت هست؟
    اگر اشتباه نکنم باید برای دوره Conversion اپلای کنم.
    اگر توضیح بدید، خیلی ممنون میشم.

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

دوستان عزیز میتونید بگید اگر تقاضای فاند نداشته باشیم چقدر میتونه شانس بالا بره؟ فعلا جاهایی که سالی حدود ۱۶ هزار دلار باشه یا هم ترازش میتونم اقدام بکنم مثل اتاوا تو کانادا. اما در کل میخوام ببینم چقدر قضیه فرق میکنه نسبت به حالتی که فاند بخواییم؟ مثلا میشه توقع داشت تیلبورگ قبول شد؟ چون تو نتایج پذیرش یکی با شرایط بدتر رفته بود بدون فاند
    لیسانس ۱۸.۳۰
    تافل ۹۷
    جی ار یی: ابان ماه

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftbrave نمایش پست ها
    دوستان عزیز میتونید بگید اگر تقاضای فاند نداشته باشیم چقدر میتونه شانس بالا بره؟ فعلا جاهایی که سالی حدود ۱۶ هزار دلار باشه یا هم ترازش میتونم اقدام بکنم مثل اتاوا تو کانادا. اما در کل میخوام ببینم چقدر قضیه فرق میکنه نسبت به حالتی که فاند بخواییم؟ مثلا میشه توقع داشت تیلبورگ قبول شد؟ چون تو نتایج پذیرش یکی با شرایط بدتر رفته بود بدون فاند
    لیسانس ۱۸.۳۰
    تافل ۹۷
    جی ار یی: ابان ماه
    برای MSc آره خیلی هم زیاد ولی برای Research Master خیلی خیلی کم.

Junior Member

با سلام،
    یکی از دوستانم با شرایط زیر از من خواست تا از شما بپرسم برای اقتصاد (ارشد) کانادا ، دانشگاه ههای خوب رزومه اش چطوری است؟
    لیسانس دانشگاه دولتی ( شهر تهران) - اقتصاد- معدل 17
    فوق آزاد ( تهران ) - اقتصاد - معدل 18.5 - پایان نامه 20
    دوره MBA از علمی کاربردی با معدل 19.5
    مقاله با استاد = 3 تا داخلی علمی پژوهشی - 2 خارجی ( غیر ISI درج شده در اسکوپوس - علمی پژوهشی)- 1 ISI الزویر
    3 سالRA بعد از فوق لیسانس
    تقاضا برای ارشد ( فاندش مهم نیست)
    سن 30 سال
    دارای مدارک زبان با نمره کافی

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_1000 نمایش پست ها
    با سلام،
    یکی از دوستانم با شرایط زیر از من خواست تا از شما بپرسم برای اقتصاد (ارشد) کانادا ، دانشگاه ههای خوب رزومه اش چطوری است؟
    لیسانس دانشگاه دولتی ( شهر تهران) - اقتصاد- معدل 17
    فوق آزاد ( تهران ) - اقتصاد - معدل 18.5 - پایان نامه 20
    دوره MBA از علمی کاربردی با معدل 19.5
    مقاله با استاد = 3 تا داخلی علمی پژوهشی - 2 خارجی ( غیر ISI درج شده در اسکوپوس - علمی پژوهشی)- 1 ISI الزویر
    3 سالRA بعد از فوق لیسانس
    تقاضا برای ارشد ( فاندش مهم نیست)
    سن 30 سال
    دارای مدارک زبان با نمره کافی
    خوبه به شرط نمره زبان و GRE. فکر می‌کنم به جز Toronto UBC Queens بقیه جاها شانس خوبی داشته باشه البته اگه من جاشون بودم و مشکل فاند هم نداشتم این سه تا رو هم اپلای می‌کردم.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان گرامی
    یک دوستی در مورد شانس پذیرش در مورد ارشد سوال پرسیده بودن، من پاسخهایی دادم به حسب سوادم و اطلاعاتم که گفتم شاید بدرد آینده کسی بخوره.
    ایشون برای ارشد فوق میخاد اپلای کنه. و روی اینکه کجا اپلای کنه برای دکتری که کجای تاپ قبول بشه سوال پرسیده. ایشون بیشتر به کارای اجرایی گرایش دارند. معدل خوب اقتصاد از یک دانشگاه خوب. بعلاوه به فایننس علاقه داره.

چند تا مورد.

با دکتری هم کار میشه کرد ولی کارت باکلاس تر میشه، مثلا میری تو بانک فدرال رزرو روی بیانیه ها بازل کار میکنی یا مثلا میری در یک بانک خصوصی میشی مسئول مدیریت ریسک یا .... ولی خوب به نسبت یک کوچولو کمتره! (من تجربشو ندارم و طبق شنیده ها و خواندهها و دیده ها میگم )

یک مورد دیگه، خودت باید بگردی . یک موقع هست من بهت میگم مثلا شما دانشگاه wayne state قبول میشی راحت و شاید بهت فاند بدن، ولی شما میری مبینی تو دانشگاه کانزاس شانس داشتی با شهریه معاف کامل! پس من فقط یک سری اصول رو تا جایی که میدونم بهت میگم با یک سری دانشگاه که دیدم ایرانی زیاد داره و شانس پذیرشت بالاست.

یک موضوع دیگه هم اینه که باید خودت ترجیحات و علایقت رو بدونی، بخصوص فوق مشخص تره توش باز به نسبت دکتری. ببین خیلی هستن میرن دانشگاه بولونیا و یک مستر مالی میگیرن که شما هم شانسشو داری و بعد میرن امریکا و ... ولی خوب گرچه شانس پذیرش و رنک دانشگاه بولونیا زا وین استیت بالاتر و بهتره ولی دردسرای خودشو مثلا رفتن به ایتیالا که یک مقدار نا امنه و بعدش دوباره وارد پروسه شدن برای اپلای دکتری و امادگیش و .... و زبان کشور و .... . کلا این موارد رو خودت باید بفهمی و راحتتو مشخص تر بگی. مثلا با گرفتن یک GRE 312 شما میتونی شاید بری تیلبرخ ولی خوب زبان مردم هلندی نیست، باید به فرهنگشو خوب بگیری و .... بعد دوباره سویچ میکنی (اگر بری امریکا) رو فرهنگ مردم امریکا. مثلا حساب کن اگر میرفتی امریکا برای فوق 4تا دوست پیدا میکردی زبانت بهتر میشد، لازم به پروسه ویزا و .... نبود. بعلاوه اگر اگر یک موقع اصلا نمیخاستی دکتری بخونی و حتی فوق مالی، کار پیدا کردن تو امریکا و کانادا خیییییییلی راحتتره تا هلندی که کمتر مهاجر داره و زبانش .... . پس ایناا رو با خودت مشخص کن و مسیرت رو!

ببین خیلی از افرادی که اقتصاد گرایش مالی یا اقتصاد مالی میخونن یا حتی اقتصاد گرایش اقتصاد سنجی، کارای مالی رو همین الان دارن انجام میدن چه در ایران چه در لندن چه در نیویورک! پس مرز نکش تو ذهنت که با اقتصاد نمیشه کا مالی کرد! اتفاقا اقتصاد سنجی خیلی خوبه و صندوقهای سرمایه گذاری و شرکتهای سرمایه گذاری عاشق این افراد هستن! بعلاوه اگر CFA رو بگیری که احتمالا بری امریککا یا لندن تو جو میفتی و میگیری، عملا کارت تضمین شدست!

موضوع دیگه، دور استفورد و دانشگاههای غول رو خط بکش، چون یک: اونا پوستتو میکنن! از اجتماع و تفریحات جوونی دور میشی! پذیرش توشون فوق العاد سخته و از حالتهای خطی نمرات زبان خارج و بحثهای دیگه مثل حوزه و مقاله و .... مهم میشه در پذیرششون. بعلاوه از کار اجرایی کردن که مد نظر شماست دور میشی.

مورد بعدی باز در ارتباط با انتخاب دانشگاه هستش و مسیر زندکی و .... . ببین پذیرش در انگلیس و کلا در اروپا اسونه به نسبت الخصوص اگر تقاضای فاند نداشته باشی! مثلا بلژیک دانشگاهاش راحت حتی بدون GRE هم ممکنه بهت پذیرش بدن، فک کنم سوئیس و انگلیس و کلا اروپا اینطوری بود. ولی خوب داشتن این مدرک شانستو نجومی میبره بالا. برگردیم به بلژیک، ببین بلژیک هزینه تحصیل و دانشگاه خیلی کمه! گرچه به هزینه تحصیل فک کنم نروژ یا فنلاند نمیرسه که کلا تحصیل رایگان بودش. ولی خوب مثلا دانشگاه گنت و لوون رنک فوق الهاده ای دارن و زیر 100 هستن ولی!!!! ولی اینا اصلا بلد نیستن تدریس رو! یعنی استاد تدریس بلد نیست و بشدت افتضاحا! مثلا بگیم شما بری اسکاندیناوی، اونجا جهنم یخی هستش، ادماش خیلی کمن! مهاجر خیلی کم داره! اجتماعی نیستن و ... ولی خوب هزینه تحصیل رایگان و دانشگاه رنک خوبی داره ولی مشکلات خاص خودشو ذاره.
    مثلا بگیم شما بری لندن (از انگلیس لندن و منچستر دانشگاهاش بدرد میخورن غالبا جایه دیگه ای نرو تو انگلیس!) ببین شما حتی شاید کالج سلطنتی لندن پذیرش بگیری به راحتی، درس خوب میدن، لندن هم که عین نیویورکه ولی! وولی هزینه زندگی و شهریه بالاست! گرچه درس خوب میدن و رنک دانشگاهاشم تقریبا خوبه و حتی میتونی راحت به امریکا بری و ....
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

دوستان من الان دانشگاه های امریکا رو نگاه میکنم میبینم توجه بسیار خاصی روی درس های ریاضی دارند هرچند چیز عجیبی نیست برام اما خوب به نظرتون توی رزومه از کتابهایی که خودم بدون کلاس رفتن خوندم چیزی بیارم ؟ چه مباحثی از ریاضی فک میکنید بتونه موثر باشه برای ارشد؟ بجز انالیز حقیقی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)