صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 67891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 170

موضوع: تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

سلام دوستان کسی میدونه اگه یه نفر وثیقه زیارتی بذاره و از کشور خارج بشه بعدش میتونه بره یه کشور دیگه بعد از انجا مثلا بره امریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mstar9 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی میدونه اگه یه نفر وثیقه زیارتی بذاره و از کشور خارج بشه بعدش میتونه بره یه کشور دیگه بعد از انجا مثلا بره امریکا؟
    درود بر شما،
    اولا تعداد کشورهایی که با ویزای ایران بدون پاسپورت می توانید به آن ها سفر کنید زیاد نیستند، بر حسب اتفاق یا باید به ترکیه بروید یا ارمنستان، ان هم به صورت هوایی (اگر مرز زمینی بین شهر زیارتی و این دو کشور نبود)، بعد هم شما وارد ترکیه شده اید،
    حال من از شما سوالی دارم، چگونه می خواهید از ترکیه به ایالات متحده سفر کنید؟
    گرفتن وقت مصاحبه و آماده کردن مدارک برای دریافت ویزای دانشجویی یا توریستی ایالات متحده ماه ها زمان احتیاج دارد، بعد از مصاحبه هم ماه ها در انتظار کلیرنس هستند، عملا این راهی که به آن فکر می کنید اگر غیر ممکن نباشد، به قدری سخت است که به همان غیر ممکن منتهی می شود، مگر وارد خاک ایالات متحده شدن شوخی است؟
    بسیاری از دانشجویان با رزومه های باور نکردنی نمی توانند مجوز ورود به خاک ایالات متحده را پیدا کنند.
    این یک طرف قضیه است، طرف دیگر این است که شما در هنگام ورود به خاک ایران، مهر ورود به خاک ترکیه را در پاسپورت خود دارید در حالی که سیستم های آن ها این کار را برای شما مجاز نمی دانند (شما برای زیارت به کشوری رفته اید و حال مهر کشور دیگری نیز در پاسپورت شما است) ، این کار رسما قانون شکنی است و عواقب و پیگرد قانونی خواهد داشت.
    وارد خاک ایالات متحده شدن به این راحتی هم نیست و مسئولان ایرانی هم آنقدر ساده لوح نیستند که از کنار چنین مسائلی بگذرند و حتما فکر اینجا را هم کرده اند.
    لطفا کمی واقع بین باشید، ایالات متحده بهشت برین نیست که به هر قیمتی بخواهید وارد آن شوید.
    لطفا به راه های قانونی بیاندیشید و راههایی که پل های پشت سر خود را خراب نکنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amflir نمایش پست ها
    امروز رفتم وثیقه گذاشتم برای سفر صوری که پاسپورت بگیرم باهاش. در مورد تعداد بارهای خروج هر کی یه چیزی میگفت. افسری که مجوز صادر کرد گفت ۲ بار میتونی بری ولی اگه این یه بار صوری باشه مساله ای نداره.
    از طرفی سرهنگ رییسشون میگفت فقط دوبار چه بری چه نری.
    از طرف دیگه این سایت نوشته هیچ محدودیتی نداره:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=520

شرایط من اینه:
    الان دانشجوی ارشد هستم و میخوام انصراف بدم. دکترای مستقیم پذیرش گرفتم. یه بار صوری، یه بار برای ویزا و یه بار آمریکا میخوام از کشور خارج شم.
    اگر کسی نظری یا اطلاعات بیشتری داره کمک کنه.
    ممنون
    تا اونجایی که من ازشون پرسیدم و از جوابشون متوجه شدم.
    در صورتی که نامه ی پذیرشت ر به وزارت علوم نبری و در بازه ی یک ساله بعد از فراغت از تحصیل باشی تا بینهایت بار می شه خارج شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام. من خارج از کشور مشغول به تحصیل ارشد هستم. الان برای یک ماه و نیم اومدم ایران. سرباز هم هستم و با وثیقه خارج شده بودم. میدونم که الان هم برای خروج از کشور و برگشتن به محل تحصیلم که کانادا هست دوباره نیاز به گرفتن نامه از سامانه نشا و بعدش گرفتن اجازه خروج از اداره گذرنامه دارم.
    سوالم اینه که تو این مدت که ایران هستم آیا میتونم برای مثلا تفریح برای 3 4 روز ترکیه برم یا اینکه اجازه خروج نمیدن بهم؟
    از اون نظر که من وثیقه م اونجا هست منطقا نباید مشکلی باشه. ولی نمیدونم کسی این کارو کرده یا نه یا اطلاعاتی داره یا نه... ممنون!

Junior Member

سلام بر دوستان گرامی
    بنده دانشجوی دانشگاه تهرانم و مشمول نظام وظیفه
    سوالم اینه که:
    ابا اینکه من الان دانشجو هستم، میتونم حداقل 2 سفر(توریستی یا غیره) به ترکیه داشته باشم؟
    اگه جواب مثبت هست، شرایطش چطوره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط lgiman نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی
    بنده دانشجوی دانشگاه تهرانم و مشمول نظام وظیفه
    سوالم اینه که:
    ابا اینکه من الان دانشجو هستم، میتونم حداقل 2 سفر(توریستی یا غیره) به ترکیه داشته باشم؟
    اگه جواب مثبت هست، شرایطش چطوره؟
    ممنون
    سلام
    آخرین باری که با نظام وظیفه تماس گرفتم گفتند دیگه محدودیتی برای دفعات خروج ندارند. حالا شما بازهم تماس بگیرید بپرسید. فقط توی روزهای اقامت در خارج از کشور محدودیت هست. یا ۲۱ روزه یا ۳۰ روز)
    مراحل هم که یه نامه از دانشگاه میگیرید و میگه شما دانشجو هستید. اون نامه رو به ساختمان امور دانشجویی وزارت علوم می برید و اونجا امضا می کنند (دقت کنید که این ساختمان با ساختمان وزارت علوم تو ایران زمین متفاوت هست و اطراف خیابان انقلاب هست). نامه امضا شده رو به همراه گذرنامه, شناسنامه, کارت ملی و یه دفترچه حساب بانک قوامین با موجودی حساب ۱۵ میلیون تومان می برید به نظام وظیفه دور میدون سپاه. اونجام کاراتون رو انجام دادید میگن برید به اداره گذرنامه تا اجازه خروجتون رو تایید کنند. برای اداره گذرنامه هم شناسنامه و کارت ملی و گذرنامه حتما همراهتون باشه. (بدون شناسنامه اصولا کاری انجام نمیدند)
    اداره گذرنامه هم یا بهتون میگند که تایید شده و گذرنامه رو به شما میدند. یا بهتون یه شماره میدن و میگن ۲-۱ روز بعد بیاید پاس رو بگیرید.

سلام

دوستان با پاسپورتی که با معافیت تحصیلی I-20 میگیریم چند بار میتونیم از کشو خارج شیم؟ چون حداقل دوبار لازمه یکی برا ویزا و یکی برای رفتن به آمریکا.

و در ضمن اون مهلت 60 روزه خروج قابله تمدید هستش؟

سلام به همه دوستان
    دو سوال دارم كسي جواب بده ممنون ميشم.
    1- آيا براي كسي كه معافيت تحصيلي داره محدوديتي از جهت تعداد دفعات خروج وجود دارد؟ آيا محدوديت تعداد روز وجود دارد؟
    2- گويا سيستم مجوز خروج گرفتن عوض شده و همه چي به صورت سامانه اي شده، آيا كسي از دوستان تجربه استفاده از اين روش جديد رو داره؟ چقدر طول ميكشه از لحظه اي كه در سامانه ثبت نام كردي مجوز خروجي صادر بشه؟
    با تشكر از لطف دوستان

Junior Member

سلام دوستان من یکم وضعیتم پیچیدس ممنون میشم کمکم کنید. من دانشجوی دانشگاه تهران هستم و واسه شهریور ماه مجوز خروج گرفتم وثیقه گذاشتم. منتها هفته بعد وقت مصاحبه سفارت کانادا دارم توی آنکارا. الان چیکار باید بکنم ؟ باید برم نظام وظیفه زمان خروج رو تغییر بدم ؟؟ یا دانشگاه باید برم ؟ بعد برای خود سفر اصلی که شهریور ماه هست باید چیکار کنم ؟ بعد از ترکیه باید وثیقه رو بردارم دوباره بزارم ؟؟
    ممنون مبشم راهنماییم کنید

Junior Member

من الان دانشجو هستم تو آمریکا وثیقه گذاشتم. مهر خروجی که دفتر حفاظت منافع می زنه روش نوشته میتونی 3 ماه فقط تو ایران باشی. حالا اگه یه موقع 4 ماه مثلاً مجبور شدم منتظر ویزا بمونم، دیگه نمی تونم از ایران خارج شم؟ خیلی نگرانم لطفاً کمکم کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)