صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 170

موضوع: تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی برای اجازه خروج بیش از یک باردر حین تحصیل کارشناسی ارشد

joojooعزیز
    سلام.
    من از دانشگاه های پنسیلوانیا و کانساس پذیرش گرفتم. مدارک خاصی نبود.غیر از همون نرمال ها یعنی مدارک زبان و نمرات و هزینه ها، یه مطلب تحت عنوان statement of purposeو یه portfoli از کارهای دانشگاه و حرفه ای و مقالات و مطالعاتم فرستادم.

از طریق کنفرانس خیلی سخته.چون تو رشته ما مثل رشته های فنی هر ثانیه صدتا کنفرانس برگزار نمی شه!!!!!!مظلومیم به خدا!!!!

پیش فرض پاسخ : تعداد دفعات خروج از کشور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    راستش فکر نمی‌کنم در دفعات خروج از کشور به طور کلی محدودیت خاصی وجود داشته باشه، فقط مساله اینه که اگر مشمول باشید، هر بار که بخواهید خارج بشید باید برید از اداره‌ی گذرنامه مهر خروج بگیرید. در واقع هر بار به شما اجازه‌ی یک بار خروج از کشور رو می‌دهند، ولی محدودیتی در تعداد دفعاتی که می‌تونید مهر بگیرید فکر کنم وجود نداره. حداقل از دوستان خود من بوده‌اند که ۵-۶ بار خارج شده‌اند.

hi
    I have heard from one of my friends who went to the US 4-5 month ago, when you are graduated and have received admission, you are allowed to leave Iran for 3 times
    1) to apply for visa
    2)to to pick up your visa
    3) to go to the US

So it means that the first rejection equals to going to military service
    I hope this is not true because the risk of getting rejected in only 1 attempt is very high!! specially for those who have no fund!!!
    any Idea?
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

به حرفاي عليرضا بايد اضافه كنم كه ميشه يه كار ديگه كرد و اونهم اينه كه دومين بار كه براي pick up خارج ميشم، ميتونيم از همون جا بليط براي US بگيريم و ديگه به ايران برنگرديم كه از مهر خروج سوم هم استفاده كنيم. براي اين كار بايد طوري برنامه ريزي كرد كه وقت pick up با شروع ترم نزديك باشه.

با آرزوي موفقيت 4 همه.
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

اگه کسی تجربه داره لطفا کمک کنه.
    کسی که مشموله برای ویزای آمریکا باید چی کار باید بکنه؟ (من برگه اعزامم هم آمده). اگر از معافیت تحصیلی استفاده کردم و این ترم نرسیدم ویزا بگیرم، آیا راهی داره که deffer کنم؟ یا حداقل یه بار دیگه برای همین ترم برم برای مصاحبه؟ راه فراری؛ چیزی نداره؟ ;D
    مرسی از راهنماییتان.
    Everything is possible

Junior Member

پیش فرض لطفا راهنمایی کنید-امکان دریافت اجازه خروج بیش از یک بار برای پذیرش از کانادا؟

سلام به همگی!
    من به مشکلی خوردم که امیدوارم درس عبرتی برای بقیه باشم تا مشکل من رو پیدا نکن. من پذیرش از کانادا و امریکا داشتم و چون مشمول بودم و نامه پذیرش کانادا زودتر اومد تشکیل پرونده دادم تا از معافیت تحصیلی استفاده کنم. اشتباهی که کردم این بوده که نمیدونستم با پذیرش کانادا فقط یک بار اجازه خروج از کشور خواهم داشت. با خانم اصفهانی و آقای مقیمی که صحبت کردم هیچ کمکی نکرد به وضعیتم. برای تغییر کشور هم که پرسیدم گفتند با توجه به این که بیش از یک سال از فارغ التحصیلیم گذشته احتمال مخالفت نظام وظیفه زیاد هست و در این صورت پذیرش کانادا هم از نظر وزارت علوم باطل تلقی میشه.
    الان دو راه به نظرم میرسه:
    1- بیخیال پذیرش آمریکا بشم که با توجه به این همه دردسری که کشیدم تا الان خیلی عذاب آور خواهد بود در ثانی با وضعیت ویزای کانادا احتمال رد شدن خیلی زیاد هست.
    2- با توجه به این که 8 جولای وقت قبرس دارم از یک بار خروجم استفاده کنم (البته به شرطی که در تمدید تاریخ مهر خروج بهم گیر ندن) و بعد یه چند ماهی رو در یک کشور دیگه بگذرونم تا ویزا بیاد. که به نظر خیلی ریسک داره .
    میخواستم ببینم کسی هست که مشکل مشابه من داشته باشه یا راه حلی به ذهنش برسه که مشکل منو حل کنه. آیا راهی برای دریافت اجازه خروج بیش از یک بار برای کسایی که پذیرش از کانادا دارن وجود داره؟ این مسئله دست وزارت علوم هست یا نظام وظیفه؟
    خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید چون واقعا نگران هستم :'(

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید-امکان دریافت اجازه خروج بیش از یک بار برای پذیرش از کانادا؟

در مرحله اول شما باید کارتون رو در وزارت علوم پیگیری کنید. با شرایط شما به نظرم شما باید از مجاری بالادست خانم اصفهانی و مقیمی اقدام کنید چون شما شرایطتتون خاص هست. معمولا افرادی که شرایط خاص و حادی دارند رو در کمیسیون موارد خاص بررسی میکنند (نمیدونم برای این کیس هم میشه یا نه ولی به هر حال خاصه). اگر به طور جد پیگیر باشید مطمئن باشید کارتون درست میشه و بی خیال چیزی نشید که ممکنه بعدا افسوس بخورید.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید-امکان دریافت اجازه خروج بیش از یک بار برای پذیرش از کانادا؟

شما اگر در فرجه شش ماهه هستيد ميتونيد با استفاده از نامه از حج و زيارت و يا دعوت نامه کنفرانس براي يک بار خارج شيد. من اين کارو ديروز انجام دادم. کافيه با نامه فراغت از تحصيل و يک دعوت نامه مستقيما بريد نظام وظيفه شما رو ميفرستن اتاق 61 قسمت معاونت اونجا به شما اجازه يک بار حداکثر خروج موقت رو با 15 ميليون وثيقه ميدند. اما پيشنهاد من به شما. يک دعوتنامه از کنفرانس و يا نامه از حج و زيارت جور کنيد و بريد پيش اون خانومي که تو باجه خروج از کشور هست راهنماييتون مي کنه. هنوزم دير نشده فکر کنم بتونيد اين کارو بکنيد. اون سرهنگه هم حتي دعوت نامه رو نخوند. پيشنهاد مي کنم حتما اين مسيرم امتحان کنيد.

Junior Member

ممنون از پیشنهاداتتون، من هم امیدوارم مجبور نشم چیزی رو بیخیال بشم.
    من از فرجه 6 ماه گذشتم. الان بیش از یک سال از فارغ التحصیلیم میگذره. به نظرتون ممکنه نظام وظیفه بهم اجازه خروج بده؟ اصلا این در حوضه مسئولیت کدوم ارگان هست که من بخوام مشکلم رو توضیح بدم براشون؟

سلام

ببينيد شما براي خروج موقت دو راه حل داريد:

1. از طريق وزارت علوم و يا دانشگاه که ميشه داشتن نامه admission از کشورهايي مثل آمريکا و يا داشتن نامه از دانشگاه.
    2. از طريق نظام وظيفه: از طريق نظام وظيفه شما مي تونيد فقط يک بار در 6 ماه فرجه که امکان اول ممکنه وجود نداشته باشه با 15 ميليون خارج شيد. اين مربوط به نظام وظيفه ميشه و مستقيم ميريد ميدون سپاه. ولي تا اونجايي که من ميدونم و پرسيدم اين تو 6 ماه فرجه امکان پذيره بعدش خروج فقط با تاييد وزارت علوم ممکنه.

اما من به شما پيشنهاد مي کنم در کنار وزارت علوم بريد نظام وظيفه و بپرسيد. حتي ميتونيد دوشنبه ها که ديدار مردميشونه يه سر بريد با اون سرهنگا صحبت کنيد و مشکلتونو بگيد شايد باهاتون را بيان. دقت کنيد که اگه اونا بخوان قانون مانون کشکه با يه نامه ميتونند بذارن بريد.

در ضمن ايني که نظام وظيفه اگه يک سال بيش از فراغت بگذره گير ميده اشتباهه. من خودم پرسيدم گفتن تا يه سال بعده اعزام ميشه رفت نه فراغت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)