صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 170

موضوع: تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

پیش فرض پاسخ : تعداد دفعات خروج از کشور؟

با سلام،
    سوال من مشخصا این هست که دانشجوی کارشناسی ارشدی که هنوز فارغ التحصیل نشده، چند بار اجازه خروج موقت در یک ترم تحصیلی رو برای امتحان یا کنفرانس داره؟ (فکر کنم در قوانین، یکبار باشه) اما من یکبار که اجازه خروج گرفتم، جایی ندیدم که این مسئله رو چک کنند که این دفعه اولم هست یا چندم. اما نمی دونم جای دیگه ای هم چک می کنند؟ آیا نظام وظیفه چک می کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozf نمایش پست ها
    با سلام،
    سوال من مشخصا این هست که دانشجوی کارشناسی ارشدی که هنوز فارغ التحصیل نشده، چند بار اجازه خروج موقت در یک ترم تحصیلی رو برای امتحان یا کنفرانس داره؟ (فکر کنم در قوانین، یکبار باشه) اما من یکبار که اجازه خروج گرفتم، جایی ندیدم که این مسئله رو چک کنند که این دفعه اولم هست یا چندم. اما نمی دونم جای دیگه ای هم چک می کنند؟ آیا نظام وظیفه چک می کنه؟
    اینجور که معلومه قانون درستی اعلام نشده و هر دانشگاهی به دلخواه خودش عمل می کنه!من دو بار اجازه خروج رو هم دیدم در یک ترم در دانشگاه خودمون.اگه لطف کنید از دانشگاهتون بپرسید و نتیجه رو بگید برای همه مفید میشه.

ممنون.
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    اینجور که معلومه قانون درستی اعلام نشده و هر دانشگاهی به دلخواه خودش عمل می کنه!من دو بار اجازه خروج رو هم دیدم در یک ترم در دانشگاه خودمون.اگه لطف کنید از دانشگاهتون بپرسید و نتیجه رو بگید برای همه مفید میشه.

ممنون.
    من هم با نظر علی جان موافقم قانون درستی ندارد. ولی در مورد قانونش تا جایی که خبر دارم به نظام وظیفه مربوط هست نه به دانشگاه و حتی اونها گیر خواهند داد. من خودم هم یکبار برای علمی + یکبار زیارتی در یک سال تحصیلی مهر خروج گرفتم. البته منظور از مهدودیت سالانه ، سال تحصیلی می باشد نه سال شمسی.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

من یه چیزی شنیده بودم میخواستم ببینم صحت داره یا خیر . شنیده بودم اگه واسه مستر پذیرش بگیرم وقتی بعد 2 سال برگردم دیگه نمیتونم واسه ادامه تحصیل مجدد از کشور خارج بشم مگر اینکه سربازی رو برم . ( مثلا واسه phd حتی اگه پذیرش بگیرم چون واسه مستر یه بار گرفتم و رفتم دیگه نمیتونم برم تا اینکه سربازی رو برم )
    کسی در این مورد اطلاعی داره ؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط reza699 نمایش پست ها
    من یه چیزی شنیده بودم میخواستم ببینم صحت داره یا خیر . شنیده بودم اگه واسه مستر پذیرش بگیرم وقتی بعد 2 سال برگردم دیگه نمیتونم واسه ادامه تحصیل مجدد از کشور خارج بشم مگر اینکه سربازی رو برم . ( مثلا واسه phd حتی اگه پذیرش بگیرم چون واسه مستر یه بار گرفتم و رفتم دیگه نمیتونم برم تا اینکه سربازی رو برم )
    کسی در این مورد اطلاعی داره ؟ ممنون
    نه .همچین چیزی نیست. اگه کاراتون قانونی طی شده باشه مشکلی برای خروج دوباره برای مقطع بالاتر رو ندارید.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

سلام

من الان کارهای وزارت علوم و نظام وظیفه را انجام دادم و امروزم درخواست گذرنامه را هم دادم. می خواستم بپرسم من که واسه انگلستان پذیرش گرفتم و نظام وظیفه با ادامه تحصیلم در انگلستان موافقت نموده برای ویزا بخوام برم ابوظبی سفارت انگلیس،اداره گذرنامه به من اجازه خروج به امارات می ده؟ یا فقط می تونم برم انگلیس؟ آخه سفارت انگلستان تو ایران یه جورایی تعطیله.

Junior Member saeed.tr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید-امکان دریافت اجازه خروج بیش از یک بار برای پذیرش از کانادا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji1983 نمایش پست ها
    سلام

ببينيد شما براي خروج موقت دو راه حل داريد:

1. از طريق وزارت علوم و يا دانشگاه که ميشه داشتن نامه admission از کشورهايي مثل آمريکا و يا داشتن نامه از دانشگاه.
    2. از طريق نظام وظيفه: از طريق نظام وظيفه شما مي تونيد فقط يک بار در 6 ماه فرجه که امکان اول ممکنه وجود نداشته باشه با 15 ميليون خارج شيد. اين مربوط به نظام وظيفه ميشه و مستقيم ميريد ميدون سپاه. ولي تا اونجايي که من ميدونم و پرسيدم اين تو 6 ماه فرجه امکان پذيره بعدش خروج فقط با تاييد وزارت علوم ممکنه.

اما من به شما پيشنهاد مي کنم در کنار وزارت علوم بريد نظام وظيفه و بپرسيد. حتي ميتونيد دوشنبه ها که ديدار مردميشونه يه سر بريد با اون سرهنگا صحبت کنيد و مشکلتونو بگيد شايد باهاتون را بيان. دقت کنيد که اگه اونا بخوان قانون مانون کشکه با يه نامه ميتونند بذارن بريد.
    خروج توی فرجه شش ماهه با چه مدارکی امکان داره؟
    برای من که 5 تیر اخرین امتحانم هستش، فرجه شش ماهه از کی شروع می شه؟ یعنی اواسط تیر با نامه ادمیشن کنفرانس می تونم مستقیما برم نظام وظیفه اجازه خروج بگیرم؟

Junior Member

سلام دوستان

من برای مقطع دکتری در کشور ترکیه پذیرش گرفتم و همه کارهای نظام وظیفه و وزارت علوم رو هم انجام دادم .وزارت علوم یه نامه داده واسه گذرنامه برا خروج ولی گذرنامه میگه من سالی 2 بار بهت اجازه خروج میدم . میخواستم ببینم هیچ راهی نداره که بتونیم هر وقت خواستم بریم بیائیم (چون ترکه واسه ما تو تبریز خیلی نزدیکه آخه )مثلا اگه متاهل باشیم یا بستگانمون مریض باشند یا .... ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

پیش فرض پاسخ : تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

سلام،

من از آمریکا برای PhD پذیرش داشتم و وثیقه گذاشتم و رفتم قبرس و ویزا گرفتم. وقتی که برگشتم به ایران رفتم وزارت علوم و اجازه خروج دومم رو هم گرفتم که وقتی کلیر شدم دیگه علاف وزارت علوم و گذرنامه نشم، ولیکن تا الان کلیر نشدم و خارج نشدم. می خواستم بدونم با توجه به این که میگن برای آمریکا سه بار اجازه خروج می دن، اون یک باری که من استفاده نکردم هم شامل میشه یا نه؟؟ اصلا کجا نوشته که فقط سه بار اجازه می دن؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Materials at Sharif Univ., MSc Nanotech at Tarbiat Modares Univ., PhD Materials at UC Irvine

پیش فرض پاسخ : تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    سلام،

من از آمریکا برای PhD پذیرش داشتم و وثیقه گذاشتم و رفتم قبرس و ویزا گرفتم. وقتی که برگشتم به ایران رفتم وزارت علوم و اجازه خروج دومم رو هم گرفتم که وقتی کلیر شدم دیگه علاف وزارت علوم و گذرنامه نشم، ولیکن تا الان کلیر نشدم و خارج نشدم. می خواستم بدونم با توجه به این که میگن برای آمریکا سه بار اجازه خروج می دن، اون یک باری که من استفاده نکردم هم شامل میشه یا نه؟؟ اصلا کجا نوشته که فقط سه بار اجازه می دن؟؟
    منم همین سوالو دارم. رفتم دوبی برای مصاحبه، بعدش چون احتمال می دادم تا 2 هفته قبل از شروع ترم کلیر شم رفتم مجوز خروج دوم رو هم گرفتم که هنوز 1 ماه از اعتبارش مونده. نمیدونم اگه تو این 1 ماه کلیر نشم میتونم این مجوز دوم رو دوباره تمدید کنم یا نه. کسی تجربه مشابهی داشته یا شنیده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)