صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 170

موضوع: تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

پیش فرض پاسخ : تعداد دفعات مجاز برای خروج از کشور

سلام دوستان،
    سوال من اینه که واقعا فقط یک بار میشه واسه امتحان GMAT از کشور خارج شد؟؟؟؟ من یک بار هفته پیش استانبول امتحان دادم ولی می خوام تو آذر ماه هم یک بار دیگه امتحان بدم.. امروز یکی تو نظام وظیفه اینو به من گفت ( واقعا یعنی چییییییی؟؟؟
    در ضمن در حال حاضر من دانشجوی کارشناسی ارشدم

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

یکی میشه به من توضیح بده
    روی دیوار وزارت علوم نوشته بود دو ماه بعد از تشکیل پرونده و گذاشتن وثیقه مهلت خروج دارید
    این یعنی چه ؟؟
    من خودم کارهای بانکی و وثیقه و گرفتن پاسپورت سه ماه طول کشیده
    من برای مالزی میخوام برم
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    یکی میشه به من توضیح بده
    روی دیوار وزارت علوم نوشته بود دو ماه بعد از تشکیل پرونده و گذاشتن وثیقه مهلت خروج دارید
    این یعنی چه ؟؟
    من خودم کارهای بانکی و وثیقه و گرفتن پاسپورت سه ماه طول کشیده
    من برای مالزی میخوام برم
    این از محدودیتهای جدید وزارت علوم و نظام وظیفه هستش برای اینکه جلوی کلک زدن بچه ها رو بگیرن!
    قبلاً بچه ها یه پذیرش الکی میگرفتن بعد باهاش پاسپورت 5 ساله میگرفتند و راحت هرجا میخاستن باهاش میرفتند!
    ولی الان به دانشجوها فقط دوماه فرجه میدن خارج بشن و این توی پاسپورت قید نشده، بلکه در فرودگاه موقع خروج در کامپیوتر از قبل ذخیره شده و کنترل میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

یه سوال دارم
    بعد از این که کارت سبز اومد 2 بار میشه 1 بار خروج گرفت؟؟؟
    وقتی برای بار دوم پاسپورت تمدید میشه چند روز کار اداریش طول میکشه؟؟؟

Junior Member

سلام
    سعی کردم سوالم رو در مرتبط ترین جا بپرسم
    الان من ترم اخر لیسانسم
    اینجوری که من میدونم وقتی از معافیت تحصیلی استفاده میکنیم فقط یه بار اجازه خروج در هر ترم داریم
    الان من منتظر نتیجه دانشگاه هایی که اپلای کردم هستم و البته یه جا تو امریکا رو 100 درصد دارم پس در نتیجه قبل فارغ التحصیلی یه سفر برای ویزا خواهم داشت
    مشکلی که هست من الان پاسپورت ندارم
    اگه الان بخوام برم پاسپورت بگیرم مجبورم به اسم سفر زیارتی مثلا بگیرم تا موقعی که وقت سفارت میگیرم شماره پاسپورت باشه، از طرفی اگه اینجوری پاسپورت بگیرم یه دفعه خروجو تو ترم سوزوندم و دیگه نمی تونم واسه ویزا برم والان این وسط گیر کردم
    حدسم اینه که خیلیا این مشکلو باید داشته باشن ولی هر چی گشتم تو فروم چیزی پیدا نکردم
    اگه سوال تکراریه ببخشید دیگه
    ممنون میشم جواب بدین که چی کار باید کرد
    مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی برای اجازه خروج بیش از یک باردر حین تحصیل کارشناسی ارشد

سلام به همگی
    من امسال به قصد دیدن یکی از دوستام قراره عازم ترکیه شم! از طرفی منتظر پذیرش از دانشگاهای آمریکام.خروج اولمو میخوام از دانشگاه به قصد علمی بگیرم.می خوام بدونم جدای اون خروج می تونم دو بار دیگه(یکی واسه مصاحبه و یکی واسه pickup) از کشور خارج شم؟ اصلا برای آمریکا وزارت علوم هنوز هم آپشن دوبار خروج برای مشکل ویزا رو میده؟
    ممنونم.

Junior Member Ali-j آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مخابرات

دوستان عزیز برای هر نیم سال تحصیلی میشه دوبار از کشور خارج شد.(قانون جدید) شما می تونید خروج مکرر هم بگیرید، یعنی توی یک ماه چندین بار از کشور خارج بشین فقط باید توی نامه وزارت علوم و یا نامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد کلمه خروج متناوب درج بشه اجازه خروج برای سفارت هم ۸ میلیون وثیقه اش (مثل سفر نیمه علمی) هستش.

متن دقیق قانون : دفعات خروج دانشجو از کشور در هر نیمسال دوبار بدون توجه به نوع سفر است. (به جز سفرهای ورزشی که به استناد نامه دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و اداره کل تربیت بدنی دانشگاه انجام می‌گیرد) مشروط بر آنکه مدت سفر همزمان نبوده فاصله اتمام سفر اول تا شروع سفر دوم بلافاصله نباشد. رعایت مقررات آموزشی دانشگاه باید صورت گرفته مشمول در سنوات مجاز دوره تحصیلی مربوط امکان فراغت از تحصیل را داشته باشد و در شرایط خاص و پیش بینی نشده بعدی آن، عواقب سو آن را بپذیرد

Junior Member

سلام دوستان
    من برای شرکت توی یه کنفرانس توی جمهوری چک و یه دوره آموزشی توی ایتالیا میخوام از کشور خارج شم. با توجه به اینکه این دو رویداد پشت سر هم هست و من با خروج از ایران به چندین کشور سفر میکنم میخواستم بدونم که آیا در حین تحصیل پس از خروج اجازه سفر به چند کشور را دارم یا غیر قانونیه؟
    تا اونجا که خودم در دوره کارشناسی ارشد اقدام کردم فقط اجازه سفر به یه کشور را داشتم اما از آومجا که الان دانشجوی دکتری هستم می خواستم بدونم که این قانون آیا برای دانشجویان دکتری هم وجود داره یا دانشجویان دکتری میتونند پس از خروج به چندین کشور سفر کنند.
    در ضمن برای هر دوی این سفرها که من در پیش دارم برام دعوت نامه اومده و دانشگاه هم موافقت میکنه برای دادن مجوز خروج. فقط میخواستم بدنم از دید نظام وظیفه شرایط چه جوری هست
    ممنون اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام آقایون و خانمها

مختصر بگم
    من برای پاییز ۲۰۱۱ از کانادا پذیرش دارم در ضمن چهارشنبه همین هفته هم باید برای کنفرانس برم آلمان. من اجازه خروج رو برای کانادا گرفتم از نظام وظیفه.
    می خواستم ببینم اگر برو آلمان و بیام بعدا برای خروجم مشکلی ایجاد نمیشه؟

ببخشید میشه یه لینکی به این قانون بدین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-j نمایش پست ها
    دوستان عزیز برای هر نیم سال تحصیلی میشه دوبار از کشور خارج شد.(قانون جدید) شما می تونید خروج مکرر هم بگیرید، یعنی توی یک ماه چندین بار از کشور خارج بشین فقط باید توی نامه وزارت علوم و یا نامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد کلمه خروج متناوب درج بشه اجازه خروج برای سفارت هم ۸ میلیون وثیقه اش (مثل سفر نیمه علمی) هستش.

متن دقیق قانون : دفعات خروج دانشجو از کشور در هر نیمسال دوبار بدون توجه به نوع سفر است. (به جز سفرهای ورزشی که به استناد نامه دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و اداره کل تربیت بدنی دانشگاه انجام می‌گیرد) مشروط بر آنکه مدت سفر همزمان نبوده فاصله اتمام سفر اول تا شروع سفر دوم بلافاصله نباشد. رعایت مقررات آموزشی دانشگاه باید صورت گرفته مشمول در سنوات مجاز دوره تحصیلی مربوط امکان فراغت از تحصیل را داشته باشد و در شرایط خاص و پیش بینی نشده بعدی آن، عواقب سو آن را بپذیرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)