صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: تقاضای همزمان ویزای دانشجویی و ویزای دائم استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member Pasha آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تقاضای همزمان ویزای دانشجویی و ویزای دائم

سلام
    دوستان سوال من اینه که به فرض با ویزای تحصیلی وارد استرالیا بشین (با قصد 100 درصدی درس خواندن) آیا میتونید در همان ابتدا (مثلا دو ماه بعد از ورود) پرونده اقامت دایم را (از خاک استرالیا) به جریان بیاندازید. پروسه زمانی آن به چه صورت است؟ اگر جواب آره است، در اون صورت اقامت دایم ظرف چه زمانی صادر میشه؟ چون این اقامت دایم در کاهش هزینه های تحصیل (به خصوص برای دوره کارشناسی) خیلی به کار میاد، از اینترنشنال دو سه برابر بیشتر شهریه میگیرند.
    You Should Use Google Before Asking Dumb Questions

دوست عزیز
    میتونین این کارو بکنین، ولی چون شرایط ویزاهای onshore مثل 885 یا 886 را نخواهید داشت باید برای 175 یا 176 اقدام کنید که offshore هستن. برای تشکیل پرونده برای این ویزاها باید خارج از استرالیا اقدام کنین که نزدیکترین جا نیوزلنده. موقع تحویل ویزا هم باید از استرالیا خارج بشین و از همون نیوزلند بگیرین. چون این ویزاها offshore هستن از نطر زمانی فرقی با کسی که از داخل ایران اقدام میکنه نخواهد داشت.

Junior Member Pasha آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزیز
    میتونین این کارو بکنین، ولی چون شرایط ویزاهای onshore مثل 885 یا 886 را نخواهید داشت باید برای 175 یا 176 اقدام کنید که offshore هستن. برای تشکیل پرونده برای این ویزاها باید خارج از استرالیا اقدام کنین که نزدیکترین جا نیوزلنده. موقع تحویل ویزا هم باید از استرالیا خارج بشین و از همون نیوزلند بگیرین. چون این ویزاها offshore هستن از نطر زمانی فرقی با کسی که از داخل ایران اقدام میکنه نخواهد داشت.

ممنون از جواب
    با توجه به اینکه من هنوز ایران هستم و هنوز هیچکدام از ویزاها را نگرفته ام پیشنهاد میکنی چی کار کنم؟ برای ویزای تحصیلی درخواست بدم یا هر دو؟ ویزای تحصیل ظرف چه مدتی صادر میشه؟
    You Should Use Google Before Asking Dumb Questions

نقل قول نوشته اصلی توسط Pasha نمایش پست ها

ممنون از جواب
    با توجه به اینکه من هنوز ایران هستم و هنوز هیچکدام از ویزاها را نگرفته ام پیشنهاد میکنی چی کار کنم؟ برای ویزای تحصیلی درخواست بدم یا هر دو؟ ویزای تحصیل ظرف چه مدتی صادر میشه؟
    مسلما اگر شرایط مهاجرت رو دارید برای 175 یا 176 اقدام کنید. چون قوانین مهاجرت هر سال سختر میشه و از اول جولای 2012 بیشتر از اینها سختر میشه. ویزای تحصیلی هم بستگی به high risk بودن رشته و کامل بودن مدارکت بین 1 ماه تا 7 ماه طول میکشه، احتمال ریجکت شدن هم هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, Marmara University

آیا پس از شروع تحصیلات دو ساله پس از 6 ماه می توان به اقامت دائم اقدام کرد و از امتیاز تحصیل در استرالیا و معافیت از ارائه تجربه کاری استفاده کرد؟

این سوال قبلآ در فروم پرسیده شده اما منبعی ارائه نشده بود. لطفآ به همراه منبع ذکر کنید ممنون

من یک نکته رو دقیقا متوجه نمیشم. همه سفارش می کنند که برای گرفتن ویزای تحصیلی شرط اساسی اینه که به سفارت ثابت کنید که قصد برگشتن دارید. و ده جور مدرک و سند و دلیل برای این کار باید آماده کنید. مگه توی قوانین استرالیا این نیست که پس از تحصیل در استرالیا میشه تقاضای اقامت داد و اون تحصیل هم بسته به رشته اش امتیاز اقامتی داره و حتی پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان فرجه ای داده میشه تا بتونند کار پیدا کنند و با ویزای کاری بمونند. یعنی این که دانشجویی بخواد پس از تحصیل اونجا بمونه کاملا قانونیه. پس چه اشکالی داره که وقتی برای ویزای تحصیلی اقدام می کنیم همون اول بگیم که بعدش قصد موندن دارم(قانونی البته) و می خوام همونجا دنبال کار بگردم و یا تقاضای اقامت بدم؟ این که کاملا منطقی و قانونیه . پس چرا باید جوری نشون داد که این قصد رو نداریم؟
    WHERE THERE`S A WILL , THERE`S A WAY

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of sydney

دوست عزیز کی‌ گفته سفارت از شما مدرک و سند و دلیل می‌خواد تا نشون بده شما حتما بر میگردین?

نقل قول نوشته اصلی توسط rezajackal نمایش پست ها
    من یک نکته رو دقیقا متوجه نمیشم. همه سفارش می کنند که برای گرفتن ویزای تحصیلی شرط اساسی اینه که به سفارت ثابت کنید که قصد برگشتن دارید. و ده جور مدرک و سند و دلیل برای این کار باید آماده کنید. مگه توی قوانین استرالیا این نیست که پس از تحصیل در استرالیا میشه تقاضای اقامت داد و اون تحصیل هم بسته به رشته اش امتیاز اقامتی داره و حتی پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان فرجه ای داده میشه تا بتونند کار پیدا کنند و با ویزای کاری بمونند. یعنی این که دانشجویی بخواد پس از تحصیل اونجا بمونه کاملا قانونیه. پس چه اشکالی داره که وقتی برای ویزای تحصیلی اقدام می کنیم همون اول بگیم که بعدش قصد موندن دارم(قانونی البته) و می خوام همونجا دنبال کار بگردم و یا تقاضای اقامت بدم؟ این که کاملا منطقی و قانونیه . پس چرا باید جوری نشون داد که این قصد رو نداریم؟

توی همین فروم این همه آدم از همین موضوع گله کردند که دلیل رد شدن ویزای تحصیلیشون این بوده که سفارت تشخیص داده که قصد برگشتن ندارند.کلی از مباحث فروم در همین مورده . بله توی مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی از شما تعهد نامه نمی گیرند که فلان تاریخ برمیگردی (اگر منظور شما این بود)ولی وقتی سفارت تشخیص بده که شما قصد داری بعدش بر نگردی ویزا نمیده. این کاملا مشخصه حتی اگر مستقیما گفته نشه. سوال من اینه که موندن پس از تحصیل کار قانونی و درستی هست. چرا باید مدارکی ارائه بدیم که مثلا اینجا کاری داریم یا چیز دیگه که طرف خیالش راحت بشه که برمیگردیم.
    WHERE THERE`S A WILL , THERE`S A WAY

دوست عزیز جواب این سوال کاملا معلومه
    وقتی شما برای ویزای دانشجویی اقدام میکنید یعنی هدفتون فقط درس خوندنه و نه مهاجرت چون اگه هدف مهاجرت باشه شما میتونین برای ویزای مهاجرت اقدام کنید. متاسفانه خیلی از این دوستان هندی و چینی این سابقه رو خراب کردن. برای رشته ای که جزو SOL هست پذیرش میگیرین ولی نمیتوتنن اون کورس رو تموم کنن و درسها رو پاس کنن و مسلما دانشگاه به DIAC گزارش میده و ویزاشون کنسل میشه و دردسرهای دیپورت این افراد که هزینه بر هست برای دولت. برای همینه که این مسئله موقع درخواست ویزا مهم میشه. در غیر اینصورت شما اگه موفق باشین توی درستون دولت حتی از شما استقبال میکنه و برای همینه که امتیاز هم گذاشته برای افرادی که در دانشگاه های اینجا تحصیل کردن.
    موفق باشین

توی همین فروم این همه آدم از همین موضوع گله کردند که دلیل رد شدن ویزای تحصیلیشون این بوده که سفارت تشخیص داده که قصد برگشتن ندارند.کلی از مباحث فروم در همین مورده . بله توی مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی از شما تعهد نامه نمی گیرند که فلان تاریخ برمیگردی (اگر منظور شما این بود)ولی وقتی سفارت تشخیص بده که شما قصد داری بعدش بر نگردی ویزا نمیده. این کاملا مشخصه حتی اگر مستقیما گفته نشه. سوال من اینه که موندن پس از تحصیل کار قانونی و درستی هست. چرا باید مدارکی ارائه بدیم که مثلا اینجا کاری داریم یا چیز دیگه که طرف خیالش راحت بشه که برمیگردیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of sydney

والا تا جائی که من میدونم و در مورد کیس خودم، همسرم، و چند تا از دوستان دیدم و فروم رو مطالعه کردم هیچ وقت ندیدم که سفارت استرالیا مدرکی‌ دال بر return incentiveبخواد، حتا شفاهی‌ هم نمیپرسن، دوست عزیز از این همه افرادی که گفتین گله داشتن که ویزاشون به این خاطر رد شده، چند مورد رو می‌شه مثال بزنید؟ من و همسرم هر دو قصد داریم بر نگردیم همین الان ۹۹% ایرانی‌‌های که تو افیسمون هستن و درسشون داره تمام می‌شه دارن کارایPR شون رو می‌کنن، پس چرا ما ویزا گرفتیم؟(اون ۱ نفر هم چون بورس ایران مجبوره برگرده واگر نه اون هم می‌خواست بمونه)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)