صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: تقاضای همزمان ویزای دانشجویی و ویزای دائم استرالیا و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of sydney

پیش فرض پاسخ : تقاضای همزمان ویزای دانشجویی و ویزای دائم

در ضمن خودشون هم تو سایتشون در مورد return incentiveچیزی ننوشتن http://www.immi.gov.au/students/

نقل قول نوشته اصلی توسط rezajackal نمایش پست ها
    توی همین فروم این همه آدم از همین موضوع گله کردند که دلیل رد شدن ویزای تحصیلیشون این بوده که سفارت تشخیص داده که قصد برگشتن ندارند.کلی از مباحث فروم در همین مورده . بله توی مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی از شما تعهد نامه نمی گیرند که فلان تاریخ برمیگردی (اگر منظور شما این بود)ولی وقتی سفارت تشخیص بده که شما قصد داری بعدش بر نگردی ویزا نمیده. این کاملا مشخصه حتی اگر مستقیما گفته نشه. سوال من اینه که موندن پس از تحصیل کار قانونی و درستی هست. چرا باید مدارکی ارائه بدیم که مثلا اینجا کاری داریم یا چیز دیگه که طرف خیالش راحت بشه که برمیگردیم.

عرض کردم توی همین فروم خیلی از این موضوع شکایت داشتند. می تونید به تاپیک رد شدن از سفارت استراليا و دلايل آن مراجعه کنید. چون وقت می بره من چند نمونه از نقل قول تعدادی از این همه افرادی رو براتون کپی می کنم: (توضیح اینکه هر خط مربوط به نقل قول یک نفره)
    دلیل رد شدن پرونده : با توجه به پروندم حدس زدن که من قراره با study ولی با هدف مهاجرت برم استرالیا
    سفارت خودش حدس زده كه احتمالا بعد از اتمام درسشون قصد دارند براي اقامت اقدام كنند.

اگه احساس کنن هدفتون از تحصیل پر کردن اون دو سال تحصیل در استرالیا و گرفتن امتیاز واسه
    PR باشه به احتمال زیاد رد میکنن. به خصوص اگه رشته شما جزو اون لیست CSL کذایی باشه (مثلا NURSING هست)

این طور که به وکیلم گفتن به دلیل تغییر دانشگاه از رنکینگ بالا به رنکینگ پایین حدس زدن که ویزای تحصیلی من فقط کاوری است برای اینکه بعد از تحصیل اقامت بگیرم

در کل اینطور میشه نتیجه گیری کرد که سفارت به مقاطعی که دو سال هستن داره گیر میده چون فکر میکنه ممکنه هدف برای اقامت دایم باشه.

ما خردادماه بعد از 4 ماه انتظار به دليل نداشتن
    social tie(وابستگي اجتماعي) رد شديم و آفيسر گفته من قانع نشدم كه هدف اصلي شما تحصيل هست و بعد از تحصيل برمي گردين و دقيقا گفته كه همه مدارك شما كامل بوده است

به دومی هم که متاهل بوده گفتن که هدف شما از تحصیل‌ در استرالیا گرفتن اقامت هست و به همین دلیل ردش کردن

خیلی از افرادتقاضاشون برای ویزا رد میشه به این دلیل که میگن شما رفتن برای تحصیل را بهانه برای اقانت دایم کردین

من دیگه وقت نداشتم همه رو جدا کنم ولی این چند نمونه از این همه افرادی است که سفارت به دلیل احتمال گرفتن اقامت پس از تحصیل رد کرده . توی تاپیک های دیگه هم می تونید خیلی نمونه هارو پیدا کنید. گفتم وقت نداشتم بگردم وگرنه خیلی برخورد کردم با این قضیه. شاید برای شما یا اطرافیان ویزا خیلی راحت صادر شده باشه ولی برای همه این وضعیت وجود ندارد.
    از وقتی که برای پاسخ به سوال من میگذارید واقعا ممنونم ولی خواهش می کنم قبل از Bold و underlineکردن ( که معنیش اینه که حرفی رو رو هوا از خودم در آوردم) فروم رو کاملا بخونید. من خودم هم دارم مقدمات گرفتن ویزای تحصیلی رو آماده می کنم. و مطمئنا دیگه قصد برگشتن ندارم. ولی نمی خوام که با رد شدن ویزام این فرصت رو از دست بدم. بنابراین قصد دارم تا جایی که می تونم اطلاعات داشته باشم و بدونم چه کاری رو نباید انجام بدم تا در گرفتن ویزا مشکلی پیش نیاد.
    با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط sonnia12345 نمایش پست ها
    والا تا جائی که من میدونم و در مورد کیس خودم، همسرم، و چند تا از دوستان دیدم و فروم رو مطالعه کردم هیچ وقت ندیدم که سفارت استرالیا مدرکی‌ دال بر return incentiveبخواد، حتا شفاهی‌ هم نمیپرسن، دوست عزیز از این همه افرادی که گفتین گله داشتن که ویزاشون به این خاطر رد شده، چند مورد رو می‌شه مثال بزنید؟ من و همسرم هر دو قصد داریم بر نگردیم همین الان ۹۹% ایرانی‌‌های که تو افیسمون هستن و درسشون داره تمام می‌شه دارن کارایPR شون رو می‌کنن، پس چرا ما ویزا گرفتیم؟(اون ۱ نفر هم چون بورس ایران مجبوره برگرده واگر نه اون هم می‌خواست بمونه)
    WHERE THERE`S A WILL , THERE`S A WAY

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of sydney

حتما میدونید که پرونده‌های دانشجویی از اوایل سال ۲۰۱۰ به سفارت استرالیا در امان ارجاع داده می‌شه که هر چند نه کامل اما بسیار منظم تر و با بر نامه تر از بخش سفارت دانشجویی در تهران عمل می‌کنه، تاپیک رد شدن از سفارت استراليا و دلايل آن حدود ۱ سال دست نخورد،(از اواخر ۲۰۱۰ تا اواخر ۲۰۱۱) که این مسلما به معنی‌ این نیست که کسی‌ در این فاصله رجکت نشد بلکه نشون داد که روند امور معقولانه تر شد، وقتی‌ آدم نگران باشه و ماه‌ها منتظر یه خبر بمونه، کلا به هر موردی مشکوک می‌شه، مثلا احساس می‌کنه که چون سفارت فهمید قصد موندن داره پس حتما برای همین ریجکت می‌شه یا خواهد شد، بگذارید تجربه همسرم رو بگم، من اول برای ویزای دانشجویی اقدام کردم ، ۱ هفته بعد از اخذ ویزا ازدواج کردم، بعد همسرم برای ویزا dependاقدام کرد، ویزای dependیه روال ۲-۳ هفتهٔ داره اما کار همسر من ۴ ماه طول کشید، و تمام این مدت من مطمئن شده بودم که چون ازدواج ما از دیده سفارت صوری هست، پس حتما به این مساله گیر دادن و حتما ریجکت می‌شه (در حالی‌ که مشکل فقط یه bank statementساده بود)

کلا از ۲۰۱۰ به بعد روال تاپیک رد شدن از سفارت استراليا و دلايل آن بیشتر سر رشته‌های حساس میگرده(شیمی‌، صنایع،....) ، حتا همین اواخر یکی‌ از بچه‌های همین فروم برای TAFE ویزا گرفت، چیزی که شاید سال ۲۰۰۹ یا ۲۰۰۸ تقریبا محال بود، چون میدونید دانشگاه نیست و شبه دوره هاش تو ایران هم بر گذار می‌شه.

دوست عزیز مسلما من نه شما رو میشناسم نه دشمنی با شما دارم که بخوام بگم شما حرف الکی‌ زدید، قصد من ازbold کردن تاکید روی اون قسمت بود، اگر من هنوز اینجا میام و مینویسم نمی‌خوام کسی‌ رو بکوبم یا محکوم کنم، تمام کسایی که اینجا میان و منتظر نتیجهٔ ویزا و سکلرشیپ هستن استرس دارن، شاید من بتونم با جوابم استرس کسی‌ رو کمتر کنم، مطمئناً خودتون میدونینresearch وقت زیادی واسه آدم باقی‌ نمیذاره، اما خودم رو میزارم جای کسایی که راهنمأیی میخوان تا نگرانیشون کمتر بشه، آگاهی‌ دادن خیلی‌ خوب اما به شرط اینکه کاملا مستدل باشه نه فقط بر اساس حدس و گمان و چند نمونهٔ مشاهده شده(نمونش رو همین چند وقت پیش تو تاپیکFinal Visa در مورد یکی‌ از رشته‌های حساس داشتیم)، در هر حال امیدوارم روند ویزا و پذیرشتون به خوبی‌ پیش بره و دوستان رو از تجربیاتتون بی‌ بهره نگذارید

نقل قول نوشته اصلی توسط rezajackal نمایش پست ها
    عرض کردم توی همین فروم خیلی از این موضوع شکایت داشتند. می تونید به تاپیک رد شدن از سفارت استراليا و دلايل آن مراجعه کنید. چون وقت می بره من چند نمونه از نقل قول تعدادی از این همه افرادی رو براتون کپی می کنم: (توضیح اینکه هر خط مربوط به نقل قول یک نفره)
    دلیل رد شدن پرونده : با توجه به پروندم حدس زدن که من قراره با study ولی با هدف مهاجرت برم استرالیا
    سفارت خودش حدس زده كه احتمالا بعد از اتمام درسشون قصد دارند براي اقامت اقدام كنند.

اگه احساس کنن هدفتون از تحصیل پر کردن اون دو سال تحصیل در استرالیا و گرفتن امتیاز واسه
    PR باشه به احتمال زیاد رد میکنن. به خصوص اگه رشته شما جزو اون لیست CSL کذایی باشه (مثلا NURSING هست)

این طور که به وکیلم گفتن به دلیل تغییر دانشگاه از رنکینگ بالا به رنکینگ پایین حدس زدن که ویزای تحصیلی من فقط کاوری است برای اینکه بعد از تحصیل اقامت بگیرم

در کل اینطور میشه نتیجه گیری کرد که سفارت به مقاطعی که دو سال هستن داره گیر میده چون فکر میکنه ممکنه هدف برای اقامت دایم باشه.

ما خردادماه بعد از 4 ماه انتظار به دليل نداشتن
    social tie(وابستگي اجتماعي) رد شديم و آفيسر گفته من قانع نشدم كه هدف اصلي شما تحصيل هست و بعد از تحصيل برمي گردين و دقيقا گفته كه همه مدارك شما كامل بوده است

به دومی هم که متاهل بوده گفتن که هدف شما از تحصیل‌ در استرالیا گرفتن اقامت هست و به همین دلیل ردش کردن

خیلی از افرادتقاضاشون برای ویزا رد میشه به این دلیل که میگن شما رفتن برای تحصیل را بهانه برای اقانت دایم کردین

من دیگه وقت نداشتم همه رو جدا کنم ولی این چند نمونه از این همه افرادی است که سفارت به دلیل احتمال گرفتن اقامت پس از تحصیل رد کرده . توی تاپیک های دیگه هم می تونید خیلی نمونه هارو پیدا کنید. گفتم وقت نداشتم بگردم وگرنه خیلی برخورد کردم با این قضیه. شاید برای شما یا اطرافیان ویزا خیلی راحت صادر شده باشه ولی برای همه این وضعیت وجود ندارد.
    از وقتی که برای پاسخ به سوال من میگذارید واقعا ممنونم ولی خواهش می کنم قبل از Bold و underlineکردن ( که معنیش اینه که حرفی رو رو هوا از خودم در آوردم) فروم رو کاملا بخونید. من خودم هم دارم مقدمات گرفتن ویزای تحصیلی رو آماده می کنم. و مطمئنا دیگه قصد برگشتن ندارم. ولی نمی خوام که با رد شدن ویزام این فرصت رو از دست بدم. بنابراین قصد دارم تا جایی که می تونم اطلاعات داشته باشم و بدونم چه کاری رو نباید انجام بدم تا در گرفتن ویزا مشکلی پیش نیاد.
    با سپاس

Junior Member

با سلام

من فوريه 2011 پرونده مهاجرت خودم و خانومم رو لاج كردم كه هنوز البته در جريانه و خبري ازش نيست. اخيرا خانمم اسكولارشيپ گرفته و ميخواد واسه ويزاي دانشجويي اقدام كنه و منم به عنوان همراهس اقدام كنم. كسي ميدونه كه ممكنه به اين خاطر رد بشيم؟ اگه اينجوري باشه و ريسك رد شدن داشته باشه بهتر نيست من همراه خانمم اقدام نكنم. بذارم بعد اينكه اون رفت اقدام كنم؟
    ممنون از كمكتون

منم دقیقا همین سوال را دارم...من و همسرم هم برای مهاجرت اسس کردیم..همسرم مین اپلیکنت هست...این وسط منم به دلیل مورد خوبی که پیدا شد برای اسکالرشیپ یکی از دانشگاه ها اقدام کردم...حالا این دو تا پروسه با هم دارن پیش میرن...می خوام بدونم چه جوری می تونم هم بورسم را حفظ کنم هم ویزای مهاجرتمون بی مشکل کاراش انجام بشه...اگر بورسی که دنبالشم قید نکرده باشن که مخصوص اینترنشنال ها هست و رزیدنت ها یا همون لوکال نمی تونه براش اقدام کنه حله؟؟؟بورسم کنسل نمیشه؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقاضای همزمان ویزای دانشجویی و ویزای دائم استرالیا و مسائل مرتبط

سلام ببخشید من از دوستانی که بورس گرفتن و ويزای‌ ۵۷۴ رو اپلی‌ کردن می‌خواستم بپرسم که توی ویزاشون شرایط ۸۵۳۴ یا ۸۵۳۵ که به معنی‌ "no further stay" هست قید شده یا نه؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)