صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: F1 یا J1 ، چه کسی تعیین کننده خواهد بود؟

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

پیش فرض F1 یا J1 ، چه کسی تعیین کننده خواهد بود؟

سلام دوستان

من میخوام برای یه رشته ای اقدام کنم کهby defult فول فانده.

سوالم اینه که آیا ویزای F1 به من تعلق میگیره یا J1.
    و اگر J1 چه عواملی باعث میشه که مشمول اون 2 سال بازگشت اجباری بشم؟

من فرومو زیرورو کردم ولی چیزی پیدا نکردم. در عوض به مواردی مثل J1بدون فاند ، J1 بدون بازگشت اجباری و ... بر خوردم که حسابی گیج شدم

لطفا اگر اطلاعاتی در این مورد دارین راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : F1 یا J1 ، چه کسی تعیین کننده خواهد بود؟

سلام
    من هم دقیقا مشکل شما رو دارم
    از دوستان کسی نمیدونه؟ اگه کسی هست که می تونه جواب این سوال رو بده لطفا همکاری کنید
    ممنون

F-1: Issued to a person pursuing an academic program who has been issued a form I-20.
    J-1: Exchange visitor entering the U.S. on a form DS-2019. The J-1 status limits people to engaging only in activities permitted under the program.

ويزاي J1 چيه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط INFO نمایش پست ها
    ويزاي J1 چيه ؟
    دوست عزیز
    پیش از ارسال- جستجو کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?f=19
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

سلام،

می دونم جواب این پاسخ دیر است ولی برای افراد جدید همیشه این سوال پیش می آید.

ویزای J-2 این مزیت رو داره که فرد وابسته یعنی همسر می تونه در طول دوره کار کنه و در واقع مجوز کار داره اما ویزای F-2 این اجازه رو نداره. از طرف دیگه ویزای J این عیب رو داره که در صورت گرفتن هزینه تحصیل از دولت آمریکا و 2 یا 3 شرط دیگه فرد و همسرش پس از اتمام تحصیل باید به مدت دو سال به کشور خودش برگرده و سپس در صورت تمایل دوباره برای کار در آمریکا اقدام کنه. بنابراین اگر می خواهید آمریکا بمانید و مجبور به برگشت نشوید حتما ویزای F بگیرید.

برای اطلاعات دقیق از ویزای F و J به این صفحه مراجعه کنید:

ویزای J:
    http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html

ویزای F:
    http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html

Junior Member

اصولا این امکان وجود داره که برای همسر درخواست J-2 کرد و برای خودمون درخواست F-1 ؟ البته من بعید می دونم که بشه همچین کاری کرد...اشتباه میکنم؟

Junior Member

سلام

آقا ببخشید من هنور زیاد از کار این فروم سر در نمی یارم و یادم رفته بود که به شما پاسخ بدم.

نه نمیشه. نوع ویزا باید یکی باشه ولی اگر ویزای F بگیرین بعد از یک سال همسر شما می تونه ویزاش رو تبدیل به J کنه و یا از F-2 تبدیل به F-1 بکنه که به ترتیب کار کنه و یا به صورت تمام وقت درس بخونه.
    برای این کار تا اونجا که من میدونم باید پس از ورود به آمریکا اقدام کنین و پند ماه طول میکشه تا نوع ویزای شما عوض بشه.

قربانت

سلام

منم یک فول فاند دارم برای آمریکا، الان کدوم ویزا رو انتخاب کنم؟ j1 یا f1? اگه شما بودین کدوم یکی رو ترجیح میدادین؟

با تشکر بسیار

Member atish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصيل مكانيك ـ‌كارشناسي ارشد ـ علم وصنعت ايران

سلام من يه آفر گرفتم كه منشي دانشكده يه همچين نامه اي برا من فرستاده؟! حالا ميخواستم بدونم براي ويزاي دانشجويي ميشه از J1 اقدام كرد؟؟ كدوم بهتره؟؟

Congratulations on receiving a graduate assistantship to support you during your studies at ....... Since you will receive full funding from an academic department at ....., you may be eligible to apply for a J-1 Student Visa instead of F-1 Student Visa. The comparison of both visa types is listed below:

F-1 Student Visa
    . F-1 is the most commonly used visa by students who come to the United States to pursue full-time graduate or undergraduate study without full sponsorship.
    . The post-graduation training for F-1 students is limited to 12 months but no job offer is required to apply for work permission within the United States.
    . F-2 dependents of F-1 visa holders are not eligible to apply for work permission in the United States.
    . Students on F-1 visas are not subject to a potential two-year home country physical presence requirement.

J-1 Student Visa
    . If students receive full funding from an academic department, they may be eligible to apply for a J-1 student visa.
    . The length of post-graduation academic training for J-1 students goes up to 18 months (36 months for postdoctoral training) and requires a job offer.
    . J-2 dependents of J-1 visa holders are eligible to apply for work permission in the United States and enroll as full-time students.
    . Please note that J-1 visa holder may be subject to a potential two-year home country physical presence requirement.

Please advise what student visa you wish to apply for so that I can process your admission documents accordingly
    گل بکاریم بیا، تا مجال علف هرز فراهم نشود
    بی گل آرایی ذهن، نازنین، نازنین، هرگز آدم،آدم نشود.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)