صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: مشکل گرفتن گذرنامه بعد از اتمام کارشناسی

Junior Member

پیش فرض مشکل گرفتن گذرنامه بعد از اتمام کارشناسی

سلام

من درسم به تازگی یعنی ۱۱/۱۱/۹۵ تموم شد با معدل ۱۸.۲۰ اما یک اشتباه بزرگ مرتکب شدم اینکه قبل از اتمام درسم پاسپورت یا گذر نامه ام رو نگرفتم گفتم این رو به شما بگم که اشتباه من رو مرتکب نشید و حتما در دوران دانشجویی حتی بدون اینکه قصد سفر داشته باشید برای گرفتن گذرنامه اقدام کنید.
    در حال حاضر یا من باید مدرک پذیرشم رو ببرم وزارت علوم تا اونا به من نامه بدن نامه رو ببرم نظام وظیفه تا بهم پاسپورت بدن، یا باید دفترچه اعزامم رو پست کنم که و تاریخ اعزامم مشخص بشه و قبل از اعزام ۳۰ روز میتونم از کشور خارج بشم و ۱۰ روز قبل از اعزام هم باید خودم رو معرفی کنم ( که این برای من یعنی خود کشی ! )

نکته و سوال من اینجاست

من برای گرفتن پذیرش از یک موسسه کمک گرفتم که این موسسه به من گفته حتما باید پاسپورت داشته باشی برای apply کردن چون یک سری دانشگاه pasport ID میخوان حالا سوال آیا این واقعیت داره و من بدون پاسپورت نمیتونم توی یک سری از دانشگاه ها اقدام apply کنم؟ راه دومی وجود نداره ؟

چند تا موسسه که آزمون آیلتس برگذار میکنن هم بهم گفتن حتما باید پاسپورت داشته باشی برای آزمون اونو چه کنم ؟

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن گذرنامه بعد از اتمام کارشناسی

دوست عزیز،
    شما تا یکسال بعد از فارغ التحصیلی با گذاشتن ضمانتنامه نزد نظام وظیفه، می توانید پاسپورت گرفته و برای مدت محدودی از کشور خارج شوید. برای اینکار اگر در شهرستانها هستید به نظام وظیفه مرکز استان، و اگر ساکن تهران هستید به نظام وظیفه در میدان سپاه مراجعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_mozaffari نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    شما تا یکسال بعد از فارغ التحصیلی با گذاشتن ضمانتنامه نزد نظام وظیفه، می توانید پاسپورت گرفته و برای مدت محدودی از کشور خارج شوید. برای اینکار اگر در شهرستانها هستید به نظام وظیفه مرکز استان، و اگر ساکن تهران هستید به نظام وظیفه در میدان سپاه مراجعه کنید.
    فکر کنم شما با دقت پیام من رو نحوندید، کسی که فارق التحصیل بشه نمیتونه برای گرفتن گذر نامه اقدام کنه، مگر اینکه برای اعزام به سربازی اقدام کنه و تاریخ اعزامش مشخص بشه ، مثلا یک تیر ۹۶ و تا ۳۰ روز قبل از این تاریخ میتونه از کشور خارج بشه، برای من چون میخوام از سنواتم که تا برج ۱۱ سال ۹۶ هست استفاده کنم این کار بی فایده هست چون باید بعد از گرفتن گذرنامه برم سربازی

سوالم رو بار دیگر تکرار میکنم :

"
    من برای گرفتن پذیرش از یک موسسه کمک گرفتم که این موسسه به من گفته حتما باید پاسپورت داشته باشی برای apply کردن چون یک سری دانشگاه pasport ID میخوان حالا سوال آیا این واقعیت داره و من بدون پاسپورت نمیتونم توی یک سری از دانشگاه ها اقدام apply کنم؟ راه دومی وجود نداره ؟

چند تا موسسه که آزمون آیلتس برگذار میکنن هم بهم گفتن حتما باید پاسپورت داشته باشی برای آزمون اونو چه کنم ؟"

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar1368 نمایش پست ها
    فکر کنم شما با دقت پیام من رو نحوندید، کسی که فارق التحصیل بشه نمیتونه برای گرفتن گذر نامه اقدام کنه، مگر اینکه برای اعزام به سربازی اقدام کنه و تاریخ اعزامش مشخص بشه ، مثلا یک تیر ۹۶ و تا ۳۰ روز قبل از این تاریخ میتونه از کشور خارج بشه، برای من چون میخوام از سنواتم که تا برج ۱۱ سال ۹۶ هست استفاده کنم این کار بی فایده هست چون باید بعد از گرفتن گذرنامه برم سربازی

سوالم رو بار دیگر تکرار میکنم :

"

چند تا موسسه که آزمون آیلتس برگذار میکنن هم بهم گفتن حتما باید پاسپورت داشته باشی برای آزمون اونو چه کنم ؟"
    من خودم در فاصله یکسال بعد از فارغ التحصیلی پاسپورت گرفتم و دو بار هم به خارج از ایران سفر کردم. این برای 3 سال پیش بود. الان هم فکر نمی کنم قوانین تغییر کرده باشه. شما منبعتون برای این ادعاتون چیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_mozaffari نمایش پست ها
    من خودم در فاصله یکسال بعد از فارغ التحصیلی پاسپورت گرفتم و دو بار هم به خارج از ایران سفر کردم. این برای 3 سال پیش بود. الان هم فکر نمی کنم قوانین تغییر کرده باشه. شما منبعتون برای این ادعاتون چیه؟
    امروز نظام وظیفه میدان سپاه بودم، بلا استثنا همه کارشناسا همین رو میگفتن،‌

والله من از خدام هست پاسپورتم رو بگیرم اما نمیدن

امروز نظام وظیفه میدان سپاه بودم، بلا استثنا همه کارشناسا همین رو میگفتن،‌

والله من از خدام هست پاسپورتم رو بگیرم اما نمیدن
    پس قوانین عوض شده. من سال 92 با مدک فارغ التحصیلیم رفتم نظام وظیفه تبریز (مرکز استان محل سکونتم). گفتم می خوام برم خارج. گفتن یه درخواست بنویس و تاریخ دقیق ورود خروجتم بنویس. بعد نظام وظیقه تبریز نامه نوشت به بانکی که قبلا باهاشون حرف زده بودم. با اون نامه از بانک ضمانتنامه گرفتم بردم نظام وظیفه. نظام وظیفه برام تو سیستم مشترکشون با پلیس گذرنامه اجازه یکبار خروج زد. رفتم اداره گذرنامه، اونا هم فرستادن پلیس +10 برای گرفتن پاسپورت. بعد از گرفتن پاسپورت اوتوماتیک اچازه خروج داشتم. یعنی اصلا هم گیر نمی دادن و کل پروسه راحت بود.
    شما به تاپیکهای سفرهای زیارتی مراجعه کن، شاید اونجا دوستان بتونن کمکی بکنن.

Junior Member

ذوستان من سوالم رو تکرار میکنم :

"
    من برای گرفتن پذیرش از یک موسسه کمک گرفتم که این موسسه به من گفته حتما باید پاسپورت داشته باشی برای apply کردن چون یک سری دانشگاه pasport ID میخوان حالا سوال آیا این واقعیت داره و من بدون پاسپورت نمیتونم توی یک سری از دانشگاه ها اقدام apply کنم؟ راه دومی وجود نداره ؟"

ذوستان من سوالم رو تکرار میکنم :

"
    من برای گرفتن پذیرش از یک موسسه کمک گرفتم که این موسسه به من گفته حتما باید پاسپورت داشته باشی برای apply کردن چون یک سری دانشگاه pasport ID میخوان حالا سوال آیا این واقعیت داره و من بدون پاسپورت نمیتونم توی یک سری از دانشگاه ها اقدام apply کنم؟ راه دومی وجود نداره ؟"
    من خودم جایی ندیدم که همچین چیزی بخواد. ولی دیدم برای یه سری دانشگاه ها بچه ها شناسنامه رو میدادن دارالترجمه (شاید بتونه کار شما رو راه بندازه). در ضمن میتونید از مسئول ادمیشن دانشگاه سوال کنید. معمولا خودشون شرایط رو درک میکنن و یه راه حل پیشنهاد میدن. کلا بنظرم مشکل زیاد جدی نیست.

موفق باشید.

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

من که واسه اپلای از ترجمه شناسنامه استفاده میکردم. کلی دانشگاه تو ایتالیا و کانادا و المان ! هیچ کدوم ایرادی نگرفتن !
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

سلام. من در فرم بورسیه دیدم که نوشته بود باید از لحاظ جسمی و روانی سالم بود. من بیماری عصبی دارم طوری که گاهی وقتا باید دارو مصرف کنم تا کنترلمو بدست بیارم یه نوع بیماری استرس شدید هستش و باید از پزشک گواهی سلامت بگیرم که اگر تست عصبی بدم، مطمعنا ریجکت میشم. آیا با این اوضاع من قادر نخواهم بود برای بورسیه ها اقدام کنم؟
    لطفا کمک کنید خیلی نیاز دارم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)