صفحه 37 از 41 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

سلام و تهینت بر شما

حوب پس به نظر شق دوم مورد نظر شماست. به تجربه من Finance در شرایط بهتری نسبت به دیگر رشته ها هست. در نظر داشته باشید فاند در دانشکده های بازرگانی بسیار کمتر و رقابت بسیار بیشتر از سایر رشته هاست بنابراین گرفتن پذیرش در جای خود مشکل و گرفتن فاند حتی مشکل تر است. دلیل هم علت استقبال بسیار زیاد - که واقعا جالب و قابل توجه هم هست - از این رشته هاست.

نکته اخر اینکه حتما اطلاع دارید که دکتری برای کسانی مفیدتر است که قصد و نیت کار و اشتغال اکادمیک دارند. و الا برای مشاغل دیگر دکتری در یکی از رشته های بیزنس امتیاز که نباشد شاید حتی نکته منفی محسوب شود.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti_a نمایش پست ها
    منظورم رشته های مدیریت هست مثل mba و یا مدیریت منابع انسانی و... تا ارشد اون رشته رو بگیرم تا احتمال گرفتن فاند برای دکتری بیشتر باشه.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام و تهینت بر شما

حوب پس به نظر شق دوم مورد نظر شماست. به تجربه من Finance در شرایط بهتری نسبت به دیگر رشته ها هست. در نظر داشته باشید فاند در دانشکده های بازرگانی بسیار کمتر و رقابت بسیار بیشتر از سایر رشته هاست بنابراین گرفتن پذیرش در جای خود مشکل و گرفتن فاند حتی مشکل تر است. دلیل هم علت استقبال بسیار زیاد - که واقعا جالب و قابل توجه هم هست - از این رشته هاست.

نکته اخر اینکه حتما اطلاع دارید که دکتری برای کسانی مفیدتر است که قصد و نیت کار و اشتغال اکادمیک دارند. و الا برای مشاغل دیگر دکتری در یکی از رشته های بیزنس امتیاز که نباشد شاید حتی نکته منفی محسوب شود.

پایدار باشید
    ممنون بابت پاسخهای کاملتون بله میدونم برای کارهای آکادمیک هست ولی فکر میکنم ورود را راحتتر میکند و اجازه میده تو خود کشور همزمان دنبال کار بگردیم.

سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم ۸ فیزیک هستم و قصدم ادامه تحصیل در مقطع دکترا در خارج کشوره( خصوصا کشورهای انگلیسی زبان)
    به فیزیک علاقه ندارم اما به رشته های مدیریت علاقه دارم و قصد دارم که برای ارشد MBA بخونم گرایش بازاریابی. برای همین از الان تلاشم رو شروع کردم که بتونم کنکور رتبه خوبی کسب کنم. حالا میخواستم بدونم که برای دکترا آیا میتونم بورسیه مدیریت کسب و کار بگیرم؟
    یا DBA ? و این که برای DBA بورسیه وجود داره یا خیر؟
    ممنون میشم اگر جوابمو بدید چون واقن گیج شدم. آخه قصدم خارج شدن از کشور توی رشته ای که دوس دارم هست ولی چند جا خوندم که انگار برای دکترا بورسیه نمیدن و میترسم همه ی تلاشم بی فایده باشه

سلام
    من معدل کارشناسیم در رشته مدیریت بازرگانی 17/24 شد که اون رو در سایت wes زدم معدلم 3/52 از 4 شد
    معدل من در مقطع ارشد 17/85 شد در رشته مدیریت بازرگانی- مدیریت استراتژیک
    دو تا مقاله نوشته ام که یکی در ics ثبت شده و دیگ به دنبال یک ژورنال خوب برای isi هستم
    6 ماه دیگر هم برای امتحان آیلتس اقدام خواهم کرد
    مدرک حسابداری هم از مجتمع فنی دارم.
    و در زمینه تحقیقاتی هم خوبی هم در اختیار دارم
    با این شرایط برای فاند گرفتن در مقطع ارشد در کشور کانادا می خواهم اقدام کنم ، احتمال فاند گرفتن هست و این که برای رشته مدیریت کارآفرینی یا استراتژیک باید جی مت یا جی آر ی داشته باشم یا خیر؟

سلام دوستان بنده کارشناسی ارشد با معدل 17.5 دارم از دانشگاه مازندران رشته مدیریت جهانگردی و نمره تافل 100 با 8 سال سابقه کارمرتبط میخواستم ببینم کسی اطلاع داره برای دکتری کدوم دانشگاه فول فاند است ؟ و این که کسی هست که توی این رشته تونسته باشه اپلای کنه ؟

Junior Member

سلام
    من دارم برای امتحان ارشد مدیریت میخونم میخوام بدونم اگر بخوام برای دکتری در امریکا اپلای کنم و فاند بگیرم کدوم گرایش برای ارشد بخونم مناسب تر هست؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط n_t نمایش پست ها
    سلام
    من دارم برای امتحان ارشد مدیریت میخونم میخوام بدونم اگر بخوام برای دکتری در امریکا اپلای کنم و فاند بگیرم کدوم گرایش برای ارشد بخونم مناسب تر هست؟
    دوست عزیز

پیشنهاد میکنم Finance را بررسی کنید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosien74 نمایش پست ها
    سلام
    من معدل کارشناسیم در رشته مدیریت بازرگانی 17/24 شد که اون رو در سایت wes زدم معدلم 3/52 از 4 شد
    معدل من در مقطع ارشد 17/85 شد در رشته مدیریت بازرگانی- مدیریت استراتژیک
    دو تا مقاله نوشته ام که یکی در ics ثبت شده و دیگ به دنبال یک ژورنال خوب برای isi هستم
    6 ماه دیگر هم برای امتحان آیلتس اقدام خواهم کرد
    مدرک حسابداری هم از مجتمع فنی دارم.
    و در زمینه تحقیقاتی هم خوبی هم در اختیار دارم
    با این شرایط برای فاند گرفتن در مقطع ارشد در کشور کانادا می خواهم اقدام کنم ، احتمال فاند گرفتن هست و این که برای رشته مدیریت کارآفرینی یا استراتژیک باید جی مت یا جی آر ی داشته باشم یا خیر؟
    سلام

من با توجه به این که رشته مدیریت بودم و تمام دانشگاه ها رو توی این حوزه بررسی کردم خدمتت نظرمو میدم. نظر متخصصین قطعا بهتر از من هست.

مقاله خیلی توی این رشته اهمیت داره. پیشنهاد می کنم بحث های روز استراتژیک رو دنبال کنید و با توجه به ترند دنیا مقاله بنویسید و نه چیزی که توی دانشگاه ایران پیشنهاد می شه. برای کانادا هم بله مهم ترین فاکتور بعد از معدل جی مت هست برای مدیریت ولی از مقاله با توجه به فشار مهاجرت غافل نشید. دو تا توصیه نامه خیلی خوب هم داشته باشید برای کانادا حتما

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzaneAmr نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم ۸ فیزیک هستم و قصدم ادامه تحصیل در مقطع دکترا در خارج کشوره( خصوصا کشورهای انگلیسی زبان)
    به فیزیک علاقه ندارم اما به رشته های مدیریت علاقه دارم و قصد دارم که برای ارشد MBA بخونم گرایش بازاریابی. برای همین از الان تلاشم رو شروع کردم که بتونم کنکور رتبه خوبی کسب کنم. حالا میخواستم بدونم که برای دکترا آیا میتونم بورسیه مدیریت کسب و کار بگیرم؟
    ممنون میشم اگر جوابمو بدید چون واقن گیج شدم. آخه قصدم خارج شدن از کشور توی رشته ای که دوس دارم هست ولی چند جا خوندم که انگار برای دکترا بورسیه نمیدن و میترسم همه ی تلاشم بی فایده باشه
    سلام من با MBA گرایش استراتژیک خوندم و برعکس نظر بعضی اساتید مبنی بر این که هرکس MBA بخونه دیگه نمیتونه دکترا بگیره باید بگم که اتفاقا راحت میتونید ادامه تحصبل به عنوان دانشجوی DBA و دکترا بدید. ولی سوال اینجاست که DBA بخونم یا PHD؟ اولا که DBA کلا هیچ فاندی نداره و دوره کوتاه تری هست. ضمن این که تمام کاربرد DBA تدریس به دانشجوهای MBA هست و بعضی کشور ها مثل ایران اصلا این مدرک رو رسما قبول ندارند. از طرفی ورود به این رشته بسیار ساده هست. پیشنهاد من اینه که MBA رو در هز حوزه ای که دوست دارید شروع کنید و از ترم دوم با یه استاد خیلی خوب شروع به نوشتن مقاله کنید بر اساس موضوع ترند دانشگاه ها. لطفا این نکته رو توجه کنید که از نظر شما MBA ممکنه خیلی شاخ باشه و اساتید همه مسلط... در حالی که اصلا این درست نیست. باید استاد مناسب پیدا کنید و تا پایان تحصیل مقاله آماده کنید تا شانس بیشتری داشته باشید. در مجموع MBA خوندن توی ایران خیلی مسخرست چون شما نه آکادمیک قوی میشید و نه در عمل چیزی یاد میگیرید.

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

حتما توجه دارید که بین ارشد در رشته های مدیریت و بازرگانی و MBA با گرایشهای مختلفش باید تفاوت قایل شد.

در بحث شما هم شاید نکته وجود یا عدم وجود پایان نامه باشد. نکته ای که بعضی دوستان اشاره میکنند و درست هم هست این است از انجا که بعضی از دانشگاهها برای دانشجوی MBA پایان نامه نمیخواهند - گاهی یک پروژه پایان دوره تحصیل در حد ۱۰۰۰۰ کلمه هست که مصداق رسمی پایان نامه ارشد نیست - این فارغ التحصیلان نمیتوانند از بعضی از- دقت بفرمایید بعضی نه همه- فاندهای رایه شده برای دوره های دکتری استفاده کنند.

نمونه ای که من شاهد بودم این بود که دانشجویی برای پوزیشن دکتری در یک دانشگاه انگلستان مصاحبه و پذیرفته شد. بعد از اعلام قبولی ایشان به تامین کننده گرنت که سازمانی دولتی بود؛ این سازمان بورسیه را اختصاص نداد به این علت که پروژه پایان دوره MBA ایشان را به عنوان یک پژوهش عمیق در علوم اجتماعی تشخیص نداد (این جزو شروط اعطای بورس بود) و بورسیه به نفر دوم که ارشد عادی خوانده بود و پایان نامه عادی نوشته بود تعلق گرفت.

همه اینها ناظر بر این مساله است که ارشد در رشته های مدیریت بازرگانی را هم در نظر بگیرید و این ارشدها ضرورتا عنوان MBA ندارند و فارغ التحصیل یک MA یا MSc دریافت خواهد کرد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzaneAmr نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    ویرایش توسط susighton : September 4th, 2019 در ساعت 03:53 PM

Keep Calm and APPLY ON

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)