صفحه 31 از 41 نخستنخست ... 2122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط Babaksafa نمایش پست ها
    سلام دوستان من بعد خوندن مطالب خیلی ابهامات واسم بیش اومده خواهش میکنم کمکم کنید
    یعنی نتونستم یه نتیجه گیری خوب و مستقیم داشته باشم واقعا خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین
    من سال آخر لیسناس عمران شریفم میخواستم واسه ارشد MBA و یا مدیریت بخونم من اونطوری که توی بحثای تابیک دیدم امکان
    پذیرش گرفتن و پذیرش گرفتن با بورسیه واسه ارشد امریکا کانادا امکانش خیلی کمه یا نمیشه ..میشه لطفا این رو توضیح بدین که واقعا امکانش نیست یا مثلا شرایط خاصی مثل نمره ی جی مت و تافل تاپ میخواد و این مسایل
    بعدش این که من اگه ارشدم رو همینجا شریف MBA بخونم آیا بعدش واسه دکترا توی گرایش های مدریت کسب و کار و business school امکان پذیرش با بورسیه یا فاند برای دانشگاه های آمریکا و کانادا هستش یا نه؟ اگه هست چه شرایط خاصی میخواد مثلا؟ بعد این که میگین واسه ادامه تحصیل اونجا باید سابقه کار داشته باشیم یعنی نمیشه بعد از اتمام لیسانس یا ارشد مستقیما رفت و داشتن سابقه کار مثل نمره ی جی مت و تاقل خوب یه اصل محسوب میشه ؟؟؟

برای آمریکا پذیرش MBA بر اساس سه فاکتوره: معدل لیسانس، نمره GMAT یا GRE (برای دانشگاه‌هایی‌ که GRE رو به جای GMAT قبول می‌کنن)، و سابقه کار. نمره TOEFL هم حداقل لازم دانشگاه رو بیاری یاا یک کم بالاتر کافیه.

کلا MBA زیاد مسیر خوبی برای دانشجوهایه ایرانی‌ نیست چون احتمال اینکه تو دانشگاه‌های خیلی‌ خوب قبول بشن بسیار پایینه، و با مدرک دانشگاه‌های رده پایین تر هم که پذیرش میدن نمی‌شه کارهای با حقوق بالا گرفت. با توجه به اینکه تو سابقه کار هم ظاهراً نداری (و کلا سابقه کار در ایران زیاد جذاب نیست) دکترا راه مناسب تری میتون باشه اگر به کار آکادمیک یا تحقیقاتی‌ علاقه داری. البته درامد دکترا به اندازه یک MBA خوب نیست، ولی‌ اگر بتونی‌ شغل آکادمیک بگیری در آمدش کافیه برای یک زندگی‌ متوسط تو بیشتر شهر‌ها و از در آامد استاد‌های خیلی‌ از رشته‌های دیگه بالاتر. برای دکترای مدیریت هم اگر بتونی‌ فوق اقتصاد یاا finance بخونی ایران از MBA بهتره.

در مورد کمک هزینه هم تقریبا همه دانشگاه‌های سطح بالا کمک هزینه تحصیلی‌ برای MBA میدان ولی‌ احتمال گرفتنش کمه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    یه فایلی مختصر و مفیدی هست. در مورد هزینه ی زندگی دانشجویی در کشورهای مختلف اروپا. 98 درصد دقیقه!
    در مورد بقیه موارد که اساتید و البته بنده یه زمانی خیلی روش بحث کردیم. اونا رو هم حتما بخونید.
    لطفا به پ.خ هم جواب بدین

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید
    من لیسانس عمران خواجه نصیر خوندم و در حال حاضر ارشد MBA استراتژیک در دانشگاه تهران میخوانم . معدل لیسانس 13.5 و معدل ارشد تا ترم 2 17.5 . با توجه به چه شرایطی امکان فاند واسه اروپا و کانادا و حتی آمریکا و... در مقطع دکتری وجود داره و احتمالش چقدر استد و دوستانی که این مسیر و رفتند اگه میشه منو راهنمایی کنند ممنون

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط miladut نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    من لیسانس عمران خواجه نصیر خوندم و در حال حاضر ارشد MBA استراتژیک در دانشگاه تهران میخوانم . معدل لیسانس 13.5 و معدل ارشد تا ترم 2 17.5 . با توجه به چه شرایطی امکان فاند واسه اروپا و کانادا و حتی آمریکا و... در مقطع دکتری وجود داره و احتمالش چقدر استد و دوستانی که این مسیر و رفتند اگه میشه منو راهنمایی کنند ممنون
    سلام،
    اروپا و استرالیا بیشتر روی مقاله متمرکز هستند. منظور از مقاله هم مقاله خوب هست نه پولی و ..... برای استرالیا بهتره که از اینجا اعتبار مقالات رو چک بکنین http://www.abdc.edu.au/master-journal-list.php و روی ژورنال هایی که A و A* هستند تمرکز کنین به عنوان نویسنده اول.

برای امریکا و کانادا، فرانسه و اسپانیا هم که باید جی آر ای خوب داشته باشید. فاند برای رشته مدیریت هم کلا خیلی کمه و مثل مهندسی ها و علوم پایه اصلا انتظار نداشته باشین که حتی با این مقالات هم بتونین پذیرش بگیرین و باید منتظر ریجکت های زیادی باشین.
    موفق باشید.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Financial Management - Razi University

سلام دوستان به نظرتون داشتن گواهی نامه های حرفه ای بازار سرمایه ایران به گرفتن فاند در رشته فاینانس کمکی می کنه ؟ در مورد شانس پذیرش چه طور؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام به همگی
    دوستان من کارشناسی مهندسی صنایع دارم از دانشگاه شریف با معدل 15.8، تافل 108، یه مقاله چاپ شده و سابقه TA و RA جی آر ای هنوز ندادم البته.
    برای کانادا و اروپا و رشته مدیریت شانس فاند گرفتن رو چطوری میبینید ؟ چه توصیه ای دارید ؟

Junior Member

با سلام لطفا هرکسی دوس داره نظرشو بده، دارم تصمیم میگیرم برای آینده خودم با شرایط زیر:

لیسانس مهندسی صنایع از پیام نور تبریز معدل 14/40
    فوق صنایع از دانشگاه امیرکبیر با معدل 16/17 (نمره پایان نامم 16/5 هست)
    مدرک زبان ندارم دارم میخونم که امتحان بدم تو 3 ماه آینده شما آیلتس 7 در نظر بگیرین
    4 سال سابقه کار فروش با بیمه در سمتهای سرپرستی و مدیریتی دارم و الان مشغول بکار تو یه شرکت معتبر هستم
    مدرک GRE یا GMATندارم ( اگر نیاز هست بگین لطفا چون بعضی دانشگاهها دیدم که نوشتن با سابقه کار یا ارشد یه رشته دیگه داشتن نیاز به این آزمونها رفع میشه)
    مقاله ندارم میتونم تو زمان کم از تزم یکی داخلی یا کنفرانسی بگیرم
    پس انداز ندارم ولی اگه بیمه بیکاریمو فعال کنم ماهیانه حدود 2 تومن تا 2 سال میدن

گزینه های پیش رو:
    1- موندن تو ایران مثلا مهاجرت به تهران( تبریز زندگی میکنم الان) برای درآمد بیشتر ( الان 3 تومن میگیرم) و دکتری خوندن
    2-مهاجرت به کانادا از طریق ایالت ساسکاچوان( چون شرایطش آسونه تقریبا)
    3-گرفتن پذیرش در مقطع فوق MBA یا مارکتینگ که علاقه خیلی زیادی دارم بهش: آیا شانسی هست برای فاند گرفتن؟ چون تقریبا پولی ندارم. اگه آره از کجا؟ آمریکا، کانادا، اروپا(کدوم کشور یا دانشگاه؟) دوس دارم تو شرکتهای بزرگ دنیا کار کنم

دکتری رو ننوشتم چون اولا زیاد اهل کارهای تحقیقاتی نیستم و میخوام کار کنم فکر میکنم با مدرک دکتری سخت میشه خارج کار پیدا کردن
    کلا دنبال یه زندگی راحت هستم ( مثل زندگی تو ایران با حقوق 10-15 تومن) ولی میتونم یکی دو سال به خاطر رسیدن به هدفم سختی بکشم

لطفا اگر که گزینه دیگه ای دارین مطرح کنید ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد مديريت صنعتي

با عرض سلام خدمت دوستان گرامي
    من فوق ليسانس مديريت با گرايش تحقيق در عمليات دارم.از دانشگاه سراسري مدركم گرفتم معدلم بالاي 17 هست و دو تا مقاله با نمايه ISI دارم كه هر دو در حوزه سيستمهاست.همچنين سابقه تدريس در دانشگاه بمدت 7 سال نيز دارم.و در حال حاضر شغلم نيز مرتبط با موسسات مالي هست.رشته دبيرستانم هم رياضي بوده.نمره ايلتسم هم 6.5 هست.مي خواستم ببينم اگر بخوام براي دكتري در يك دانشگاه خوب در انگليس يا امريكا اقدام كنم و فاند كامل بگيرم آيا شانسي دارم؟ و اينكه بازار كار در اين كشورها به چه صورت هست.
    آن نظراتي كه من در اين مدت خوندم عمدتا درباره بچه هاي مهندسي بود كه بخوان تغيير رشته بدن و بخاطر همين اين سوال مطرح كردم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_navidi نمایش پست ها
    با سلام لطفا هرکسی دوس داره نظرشو بده، دارم تصمیم میگیرم برای آینده خودم با شرایط زیر:

لیسانس مهندسی صنایع از پیام نور تبریز معدل 14/40
    فوق صنایع از دانشگاه امیرکبیر با معدل 16/17 (نمره پایان نامم 16/5 هست)
    مدرک زبان ندارم دارم میخونم که امتحان بدم تو 3 ماه آینده شما آیلتس 7 در نظر بگیرین
    4 سال سابقه کار فروش با بیمه در سمتهای سرپرستی و مدیریتی دارم و الان مشغول بکار تو یه شرکت معتبر هستم
    مدرک GRE یا GMATندارم ( اگر نیاز هست بگین لطفا چون بعضی دانشگاهها دیدم که نوشتن با سابقه کار یا ارشد یه رشته دیگه داشتن نیاز به این آزمونها رفع میشه)
    مقاله ندارم میتونم تو زمان کم از تزم یکی داخلی یا کنفرانسی بگیرم
    پس انداز ندارم ولی اگه بیمه بیکاریمو فعال کنم ماهیانه حدود 2 تومن تا 2 سال میدن

گزینه های پیش رو:
    1- موندن تو ایران مثلا مهاجرت به تهران( تبریز زندگی میکنم الان) برای درآمد بیشتر ( الان 3 تومن میگیرم) و دکتری خوندن
    2-مهاجرت به کانادا از طریق ایالت ساسکاچوان( چون شرایطش آسونه تقریبا)
    3-گرفتن پذیرش در مقطع فوق MBA یا مارکتینگ که علاقه خیلی زیادی دارم بهش: آیا شانسی هست برای فاند گرفتن؟ چون تقریبا پولی ندارم. اگه آره از کجا؟ آمریکا، کانادا، اروپا(کدوم کشور یا دانشگاه؟) دوس دارم تو شرکتهای بزرگ دنیا کار کنم

دکتری رو ننوشتم چون اولا زیاد اهل کارهای تحقیقاتی نیستم و میخوام کار کنم فکر میکنم با مدرک دکتری سخت میشه خارج کار پیدا کردن
    کلا دنبال یه زندگی راحت هستم ( مثل زندگی تو ایران با حقوق 10-15 تومن) ولی میتونم یکی دو سال به خاطر رسیدن به هدفم سختی بکشم

لطفا اگر که گزینه دیگه ای دارین مطرح کنید ممنون
    ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند پاسخ این دوستمون رو بدن. چون سوال من هم هست
    مرسی

Junior Member

سلام وقتتون بخير
    من ليسانس فيزيك از دانشگاه رازي با معدل ١٣/٣٠ و فوق ليسانس مديريت بازرگاني گرايش مالي از دانشگاه آزاد تهران مركز با معدل ١٨/٠٩

يك مقاله داخلي از پايان نامه ام دارم
    زبانم خوب و در حد آيلتس٧ است
    من براي اپلاي دكتري مديريت چه كار بايد كنم؟
    اصلا شانس دارم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)