نقل قول نوشته اصلی توسط Babaksafa نمایش پست ها
سلام دوستان من بعد خوندن مطالب خیلی ابهامات واسم بیش اومده خواهش میکنم کمکم کنید
یعنی نتونستم یه نتیجه گیری خوب و مستقیم داشته باشم واقعا خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین
من سال آخر لیسناس عمران شریفم میخواستم واسه ارشد MBA و یا مدیریت بخونم من اونطوری که توی بحثای تابیک دیدم امکان
پذیرش گرفتن و پذیرش گرفتن با بورسیه واسه ارشد امریکا کانادا امکانش خیلی کمه یا نمیشه ..میشه لطفا این رو توضیح بدین که واقعا امکانش نیست یا مثلا شرایط خاصی مثل نمره ی جی مت و تافل تاپ میخواد و این مسایل
بعدش این که من اگه ارشدم رو همینجا شریف MBA بخونم آیا بعدش واسه دکترا توی گرایش های مدریت کسب و کار و business school امکان پذیرش با بورسیه یا فاند برای دانشگاه های آمریکا و کانادا هستش یا نه؟ اگه هست چه شرایط خاصی میخواد مثلا؟ بعد این که میگین واسه ادامه تحصیل اونجا باید سابقه کار داشته باشیم یعنی نمیشه بعد از اتمام لیسانس یا ارشد مستقیما رفت و داشتن سابقه کار مثل نمره ی جی مت و تاقل خوب یه اصل محسوب میشه ؟؟؟

برای آمریکا پذیرش MBA بر اساس سه فاکتوره: معدل لیسانس، نمره GMAT یا GRE (برای دانشگاه‌هایی‌ که GRE رو به جای GMAT قبول می‌کنن)، و سابقه کار. نمره TOEFL هم حداقل لازم دانشگاه رو بیاری یاا یک کم بالاتر کافیه.

کلا MBA زیاد مسیر خوبی برای دانشجوهایه ایرانی‌ نیست چون احتمال اینکه تو دانشگاه‌های خیلی‌ خوب قبول بشن بسیار پایینه، و با مدرک دانشگاه‌های رده پایین تر هم که پذیرش میدن نمی‌شه کارهای با حقوق بالا گرفت. با توجه به اینکه تو سابقه کار هم ظاهراً نداری (و کلا سابقه کار در ایران زیاد جذاب نیست) دکترا راه مناسب تری میتون باشه اگر به کار آکادمیک یا تحقیقاتی‌ علاقه داری. البته درامد دکترا به اندازه یک MBA خوب نیست، ولی‌ اگر بتونی‌ شغل آکادمیک بگیری در آمدش کافیه برای یک زندگی‌ متوسط تو بیشتر شهر‌ها و از در آامد استاد‌های خیلی‌ از رشته‌های دیگه بالاتر. برای دکترای مدیریت هم اگر بتونی‌ فوق اقتصاد یاا finance بخونی ایران از MBA بهتره.

در مورد کمک هزینه هم تقریبا همه دانشگاه‌های سطح بالا کمک هزینه تحصیلی‌ برای MBA میدان ولی‌ احتمال گرفتنش کمه.