صفحه 38 از 41 نخستنخست ... 2829303132333435363738394041 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil Engineering

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

با سلام خدمت همه دوستان.من 29 سالم هست
    -لیسانس و فوق لیسانس عمران
    -لیسانس از دانشگاه آزاد مشهد و فوق از دانشگاه سراسری تبریز
    -معدل لیسانس 16.53 و معدل ارشد 16.98
    -نمره زبان هنوز ندارم ولی 6.5 رو ان شاالله میارم
    -مقاله ندارم ولی حدود 350 ساعت گواهینامه و مدرک فنی و حرفه ای در رشته خودم دارم-ضمن اینکه حدود 9 ماه سابقه بیمه هم در رشته خودم دارم
    -توصیه نامه در حال حاصر ندارم ولی گرفتنش میسر هست
    - و اما درخواست و سوال من:
    من تصمیم دارم رشته خودم رو عوض کنم و MBA بخونم و با توجه به اینکه رشته ام غیرمرتبط هست برای دکترا شانس خیلی کمی و نزدیک به صفر دارم.درنتیجه باید دوباره ارشد بخونم.حالا با توجه به شرایط من در اروپا چقدر شانس دارم؟ دوره مد نظرم حتما انگلیسی باشه چون فعلا برام مقدور نیست زبان دیگه ای هم بخونم.چقدر شانس گرفتن فاند برای من وجود داره؟ اگرم نتوسنتم بگیرم و نشد، دانشگاه هزینه خیلی کم و یا اصلا هزینه نداشته باشه و یه نکته دیگه اینکه آیا میشه با زبان انگلیسی 20 ساعت در هفته که دانشگاه به شما اجازه کار میده در یک کشوری که زبان اصلیش انگلیسی نیست، کار کرد؟ ممنون میشم اگر دوستان عزیز که در این رابطه تجربه ای دارن کمکم کنند.
    پیشاپیش از همگی ممنونم.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من پیشنهاد میکنم به جای MBA به یک ارشد در رشته های دیگر مدیریت هم فکر کنید. فاند برای MBA بسیار کم است در واقع MBA محل درآمد دانشگاهها از مدیران و شرکتهاست بنابراین فاند بسیار کم برای ان داده میشود. این به آن معنی نیست که برای ارشدها فاند فراوان است ولی به نسبت برای MBA باز هم کمتر است.

بعضی از کشورها در اروپا شهریه نمیگیرند. نروژ مثلا یکی از انهاست. پیشنهاد میکنم انها را هم بررسی بفرمایید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amink019 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان.من 29 سالم هست
    -لیسانس و فوق لیسانس عمران
    -لیسانس از دانشگاه آزاد مشهد و فوق از دانشگاه سراسری تبریز
    -معدل لیسانس 16.53 و معدل ارشد 16.98
    -نمره زبان هنوز ندارم ولی 6.5 رو ان شاالله میارم
    -مقاله ندارم ولی حدود 350 ساعت گواهینامه و مدرک فنی و حرفه ای در رشته خودم دارم-ضمن اینکه حدود 9 ماه سابقه بیمه هم در رشته خودم دارم
    -توصیه نامه در حال حاصر ندارم ولی گرفتنش میسر هست
    - و اما درخواست و سوال من:
    من تصمیم دارم رشته خودم رو عوض کنم و MBA بخونم و با توجه به اینکه رشته ام غیرمرتبط هست برای دکترا شانس خیلی کمی و نزدیک به صفر دارم.درنتیجه باید دوباره ارشد بخونم.حالا با توجه به شرایط من در اروپا چقدر شانس دارم؟ دوره مد نظرم حتما انگلیسی باشه چون فعلا برام مقدور نیست زبان دیگه ای هم بخونم.چقدر شانس گرفتن فاند برای من وجود داره؟ اگرم نتوسنتم بگیرم و نشد، دانشگاه هزینه خیلی کم و یا اصلا هزینه نداشته باشه و یه نکته دیگه اینکه آیا میشه با زبان انگلیسی 20 ساعت در هفته که دانشگاه به شما اجازه کار میده در یک کشوری که زبان اصلیش انگلیسی نیست، کار کرد؟ ممنون میشم اگر دوستان عزیز که در این رابطه تجربه ای دارن کمکم کنند.
    پیشاپیش از همگی ممنونم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من پیشنهاد میکنم به جای MBA به یک ارشد در رشته های دیگر مدیریت هم فکر کنید. فاند برای MBA بسیار کم است در واقع MBA محل درآمد دانشگاهها از مدیران و شرکتهاست بنابراین فاند بسیار کم برای ان داده میشود. این به آن معنی نیست که برای ارشدها فاند فراوان است ولی به نسبت برای MBA باز هم کمتر است.

بعضی از کشورها در اروپا شهریه نمیگیرند. نروژ مثلا یکی از انهاست. پیشنهاد میکنم انها را هم بررسی بفرمایید.

پایدار باشید
    ممنون از شما.اینکه بخوایم با مدرک زبان انگلیسی در یک کشور غیر انگلیسی زبان کار پاره وقت انجام بدیم ایا شدنی هست؟مخصوصا اگر در ارتباط با رشته ای که میخونید باشه.مثلا برای همین رشته مدیریت ایا در حین تحصیل امکان کار کردن در یک پوزیشن خاص مرتبط با رشته با زبان انگلیسی هست؟ببخشید اگر با جزئیات سوالم رو مطرح میکنم.یک سوال دیگه هم برام پیش اومده اینکه فرمودید نروژ شهریه نداره معمولا این دانشگاه ها لیسانس مرتبط با ارشد رو میخوان که معمولا جزء الزامات دانشگاه هست، در نتیجه شما باید لیسانستون در حوزه مدیریت و گرایش های اون باشه. آیا دانشگاهی هست که با همین مدرک لیسانس مهندسیم، برای فوق مدیریت دانشجو جذب کنه؟شما مورد یا مواردی رو میشناسید؟ممنونم

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز

سوال اول را باید دوستان هر کشور با توجه به شرایط ان کشور پاسخ بدهند. ولی در کلیت موضوع برای مشاغلی که نیاز به ارتباطات انسانی دارند زبان ان کشور برای اشتغال پارامتر مهمی است.

سوال دوم شما به نظر اینطور نباشد. بسیاری از بچه هایی که ارشدهای مدیریت میخوانند از کارشناسی های دیگر امده اند. به طور خاص اگر بگویم تا ۲۰ % دانشجوهای ارشدهای مدیریت را بچه های مهندسی با یکی دوسال یا ببشتر سابقه کار گرفته اند شاید اغراق نکرده باشم. ۵ تا ۱۰% هم بچه های علوم پایه شاید باشند.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط amink019 نمایش پست ها
    ممنون از شما.اینکه بخوایم با مدرک زبان انگلیسی در یک کشور غیر انگلیسی زبان کار پاره وقت انجام بدیم ایا شدنی هست؟مخصوصا اگر در ارتباط با رشته ای که میخونید باشه.مثلا برای همین رشته مدیریت ایا در حین تحصیل امکان کار کردن در یک پوزیشن خاص مرتبط با رشته با زبان انگلیسی هست؟ببخشید اگر با جزئیات سوالم رو مطرح میکنم.یک سوال دیگه هم برام پیش اومده اینکه فرمودید نروژ شهریه نداره معمولا این دانشگاه ها لیسانس مرتبط با ارشد رو میخوان که معمولا جزء الزامات دانشگاه هست، در نتیجه شما باید لیسانستون در حوزه مدیریت و گرایش های اون باشه. آیا دانشگاهی هست که با همین مدرک لیسانس مهندسیم، برای فوق مدیریت دانشجو جذب کنه؟شما مورد یا مواردی رو میشناسید؟ممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام
    وقت شما خوش
    برای گرایش های رشته مدیریت دولتی مثل خط مشی گذاری عمومی در خارج از ایران هم جزو رشته های مدیریت محسوب میشه یا جزو رشته دیگری هست؟
    و اگر رشته فرق میکنه آیا میشه در خارج از ایران اقدام به گرفتن بورسیه یا تحصیل کرد؟
    کسی رو دیدید که از طریق این رشته در خارج از ایران تحصیل کنه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام بر شما دوست عزیز

به نظرم پستی شبیه را چند روز پیش دیده بودم و آنجا کوچک نوشتم که این رشته را در کلیتش در دانشکده های علوم سیاسی باید پیدا کرد. به طور خاص اگر منظور از
    خط مشی گذاری عمومی

Public Policy هست

باز هم در دانشکده های علوم سیاسی تدریس میشود. جستجو روی اینترنت در این مورد پیچیده نیست با اینحال به عنوان مثال این صفحه را در UCL ببینید که این گرایش مشخصا در دانشکده علوم سیاسی تدریس میشود.

https://www.ucl.ac.uk/prospective-st...lic-policy-msc

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliakbar1377 نمایش پست ها
    سلام
    وقت شما خوش
    برای گرایش های رشته مدیریت دولتی مثل خط مشی گذاری عمومی در خارج از ایران هم جزو رشته های مدیریت محسوب میشه یا جزو رشته دیگری هست؟
    و اگر رشته فرق میکنه آیا میشه در خارج از ایران اقدام به گرفتن بورسیه یا تحصیل کرد؟

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Superstar

در LSE هم اگر نگاه بفرمایید این گرایش از مدیریت دولتی در Department of Government ارایه میشود

http://www.lse.ac.uk/study-at-lse/Gr...Administration

که خود را به این صورت معرفی میکنند

A world-leading centre for study and research in politics and government.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliakbar1377 نمایش پست ها
    سلام
    وقت شما خوش

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member Hossein178 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کنکوری

سلام خدمت عزیزانی که با چند ثانیه وقت گذاشتن کلی استرس رو از دیگران کم میکنن و این به نظرم فوق العادست!
    و اما سوالم
    من کنکوری هستم و دیپلمم ریاضیه و ته حدفم در زمینه تحصیل mba خوندن توی یکی از بیزینس اسکول های برتر کاناداست مثل روتمن الان دنبال فهمیدن پیشنیاز هاشم چه از نظر اپلایش چه فاندش
    و سوالم اینه که برای لیسانس بین رشته های
    نرم افزار (که حتما میخوام ی زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم حالا میگن خیلی عمقی درس میدن و اگه صرفا از برنامه نویسی میخوای سر در بیاری و بلدش باشی نرو توی رشتش خود آموزی کن چون ریاضیات فوق مضخرفی هم میپیچن توی معدل!)
    اقتصاد(اول که خوشم میاد دوم فکر میکنم توی زمینه کارآفرینی و استارتاپ بیشتر بدرد بخوره چون این کارا مد نظرمه)
    مدیریت مالی(یکی از اقتصاددان های خوب بهم گفت این بیشتر از اقتصاد توی فضای استارتاپی بهت کمک میکنه)
    مدیریت کسب و کار های کوچک(اینم توی لیسانس اراِیه میشه و جدیده فکر کنم)
    توجه کنید که اینارو به ترتیب خوب بودن دانشجوی کنار ادم نوشتم!با توجه به رتبه مورد نیاز قبولی در تهران. و قطعا اطرافیان تاثیر مهمی روی ادم میزارن پس این مورد رو هم توجه کنید.
    خیلی خوشحال میشم نظر همرو بدونم چه شخصی چه کارشناسی که با کدوم بهتر میشه اپلای گرفت و شرایط برای فاند گرفتن هم بهتره با توجه به سختی درسا و سخت تر شدن معدل گرفتن

سلام
    من سال آخر رشته کارشناسی مدیریت مالی دانشگاه تهرانم با معدل بالای 18 سابقه کار غیر مرتبط دارم ولی مرتبط تقریبا 2 سال در یک استارتاپ ولی همزمان درس خوندنم بوده، سطح زبانم بد نیست و در حال خوندن برای IELTS و GMAT هستم. مقاله ندارم و بدون فاند هم از پس هزینه ها برنمیام.
    با توجه به این که business school ها سابقه کار بالا می خوان و اکثر دوستان کسانی هستن که ارشدشونو گرفتن و الان برای دکتری یا ریمستر می خوان اقدام کنن، شانس پذریش من توی کدوم دانشگاه ها و کدوم کشور ها بیشتره؟ با این که هنوز ارشد ندارم شانسی دارم؟ سابقه کارم همزمان درس خوندن بوده ارزشی داره؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک برای این معدل خوب. impressive هست.

با توجه به این که business school ها سابقه کار بالا می خوان و اکثر دوستان کسانی هستن که ارشدشونو گرفتن و الان برای دکتری یا ریمستر می خوان اقدام کنن، شانس پذریش من توی کدوم دانشگاه ها و کدوم کشور ها بیشتره؟

رقابت برای بورس دانشکده های مدیریت خیلی بالاست. نه اینکه غیر ممکن باشد ولی جدا مشکل است. در انگلستان که من هستم و اطلاع دارم بورسهای خیلی محدودی برای ارشد هست. پیشنهاد میکنم با توجه به سوابقتان بورس چیونینگ را در نظر بگیرید.

سابقه کارم همزمان درس خوندن بوده ارزشی داره؟

با جنی کاری که اشاره فرمودید میشود تنها گفت که نکته مثبتی است ولی در مقایسه با کسی که مثلا مقاله دارد نقش خیلی پر رنگی نباید برایش دید.

امیدوارم که در کارهایتان موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط niloufar7777 نمایش پست ها
    سلام
    من سال آخر رشته کارشناسی مدیریت مالی دانشگاه تهرانم با معدل بالای 18 سابقه کار غیر مرتبط دارم ولی مرتبط تقریبا 2 سال در یک استارتاپ ولی همزمان درس خوندنم بوده، سطح زبانم بد نیست و در حال خوندن برای IELTS و GMAT هستم. مقاله ندارم و بدون فاند هم از پس هزینه ها برنمیام.
    با توجه به این که business school ها سابقه کار بالا می خوان و اکثر دوستان کسانی هستن که ارشدشونو گرفتن و الان برای دکتری یا ریمستر می خوان اقدام کنن، شانس پذریش من توی کدوم دانشگاه ها و کدوم کشور ها بیشتره؟ با این که هنوز ارشد ندارم شانسی دارم؟ سابقه کارم همزمان درس خوندن بوده ارزشی داره؟

Keep Calm and APPLY ON

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)