صفحه 18 از 41 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

دوست عزیز Yeamfox

اول از همه سابقه کار در رشته MBA مهم هست ولی اگه نداشتین یهو سر کلاس هاج و واج نمیمونین ! سابقه کار رو بیشتر برای این میذارن که بچه ها با ایده و سابقه سر کلاس بیان و چون سابقه کار حرفه ای دارن به کل پروگرم یه وجهه و اعتبار خوبی بدن. MBA برای اشخاصی که مدتی در فیلد خاصی کار کردن و حالا میخوان فیلدشون رو عوض کنن خیلی خوبه.

ولی مجددا میگم که سابقه کار اگه نداشتین و پذیرش گرفتین فکر نکنین حالا شدیدا عقب هستین ، بعضی از هم کلاسی های شما ایده و تصویر بهتری نسبت به شما نسبت به بازار کار ممکنه داشته باشن (همین!)

سر کلاس ، استاد هیچی از شما یاد نمیگیره !!! اصلا قرار نیست بچه اون شهریه های گزاف رو بدن و بعد بیان به استاد درس بدن که !
    کلا سر کلاس اینقدر مطلب برای انتقال دادن هست و صحبت های اساتید جذاب هست که کسی به خودش اجازه ابراز فضل نمیده. بعضا اساتید اصلا دکتری ندارن و خودشون بیزنسمن هستن ، لذا در طول یک ترم سر کلاس شاید یه دانشجو پیدا بشه که 2 تا جمله بگه که به درد کلاس بخوره ، ما بقی ترم همه ساکت دارن گوش میدن !

اتفاقا MBA برای افرادی که از رشته تحصیلی اشون خیلی راضی نیستن میتونه یه گزینه خوب برای تغییر فیلد تحصیل و کار باشه ، ولی معدل شما اینجا خیلی نقش مهمی بازی میکنه (مخصوصا 2 سال آخر لیسانس - لذا تا الان هر کاری کردین مهم نیست ، 2 سال آخر رو تلاش کنین که بالا بگیرین - نا امید نشین ، شما هیچی از دست ندادین)

MBA شانس گرفتن کار خوب در بازار رو برای شما افزایش میده ، وقتی از دانشگاه با رنک خوب فارغ التحصیل میشین احتمال این که یه کار خوب پیدا کنین خیلی بیشتر هست. درسته که MBA مثل 15-20 سال پیش نمی درخشه ولی همچنان تو بازار کار برای گرفتن کارها کمک میکنه. یه جستجو ساده تو سایت بانکها و شرکتهای بزرگ بکنین میبینین که تو توضیح مشاغل در سطح Associate نوشته که حداقل MBA نیاز داریم.

نکته دیگه اینکه ، اصلا انتظار نداشته باشین بعد از MBA میرین سر کار و مدیر میشین ! این تلقی غلطی از MBA هست ، شما کاندید خوبی برای پوزیشن های Senior تر هستین ، همین. کسی شما رو یهو مدیر نمیکنه ، مگه اینکه از همون سازمان اومده باشین دانشگاه و بعد اتمام تحصیل برگردین تو همون سازمان ! در غیر اینصورت اگه وارد جامعه ای جدید شده باشین یا فیلد کاری عوض کرده باشین کسی شما رو مدیر نمیکنه تنها به این دلیل که MBA خوندین !

بورس کامل برای MBA چندان وجود نداره ، مگه اینکه سطح دانشگاه رو پایین بیارین که با پایین آوردن رنک دانشگاه احتمال گرفتن کار هم میاد پایین.

پیشنهاد من اینه که دانشگاه های معمولی تر تو شهر های بزرگ و مطرح تر رو نشون کنین ، این دانشگاه ها احتمال اینکه بورس بدن زیاد هست و از طرفی احتمال کار پیدا کردنتون چون توی یه شهر بزرگ هستین بالا هست.
    مثلا بوستون یا نیویورک پر این تیپ دانشگاه ها هست و بازار کار خوبی دارن.
    دانشگاه بوستون تو رشته MBA به ایرانی ها بورس خوب میده تا Diversity رشته رو بالا ببره ، ولی بورس کامل نیست (فکر کنم 50% بود) ، مطمئنم اگه جیمت بالای 700 بگیرین و معدل لیسانستون رو از حالا مراقبش باشین به راحتی توی یه دانشگاه قابل قبول تو یه شهر عالی آمریکا پذیرش MBA با بورس میگیرین و چون پیش زمینه ریاضی دارین تو Big Data و شاخه های مرتبط با این تو مارکتینگ میتونین موفق باشین.
    ویرایش توسط nimaK : May 2nd, 2015 در ساعت 10:45 AM دلیل: حذف بخش مربوط به جر و بحث
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام. ممنون بابت پاسخگویی اتان، خوشبختانه کیبوردم درست شده و ترجیح دادم فارسی تایپ کنم چون شاید افراد دیگه ای هم بخوان از مطالب گفته شده استفاده کنند.

حقیقت ماجرا این هست که من هیچ نظری در مورد رشته ها ندارم! نمیدونم چه رشته ای دوست دارم، چه رشته ای واسه ی رفتن راحت تره و غیره... اما الان که ریاضی می خونم، واقعا" برام مشکل هست چون اصلا" نمی تونم باهاش ارتباط برقرار کنم. وقتی چیزی رو بهش علاقه نداری، نمی تونی اون طوری که باید و می خوای واسش وقت بذاری. چون زبانم خیلی خوبه و ریاضی ام هم خوبه (ریاضی عمومی و مهندسی ام که خیلی خوبه!) اکثر کسانی که باهاشون صحبت کردم بهم پیشنهاد دادند که MBA رو مد نظر داشته باشم.

فکر نمی کنم با معدل زیر 13 بتونم برای ارشد پذیرش بگیرم، توی هیچ رشته ای چه برسه به MBA که تا اونجایی که من دستگیرم شده، اساسا" منبع درآمد برای دانشگاه هاست. از رشته هایی که نزدیک رشته ام باشه و بتونم بعد از لیسانسم (که الان سال سوم هستم ) در خارج از کشور برای Master's ادامه اشون بدم فقط مدیریت ها، اقتصاد و علوم کامپیوتر به نظرم چیزهایی هستند که نزدیک تر هستند به علایق شخصی ام. (علایق شخصی ام خیلی بی ربط به رشته ی فعلی ام هستند، مثل عکاسی و طراحی و گرافیک و تئاتر و غیره... که تازه دارم به این نتیجه می رسم که اصلا" باید فراموششون کنم، چون مثل اینکه کمک مالی برای رشته های هنر ناموجوده! )

امیدوارم پاسخ سوالتون رو داده باشم.
    سلام

صد البته اگر کسی قصد انتخاب رشته ای مثل MBA را به صورت جدی داشته باشه، حتما قبلش تحقیقات مفصل و مبسوطی از منابع موثق و مورد اطمینان انجام میده و صرفا به حرف حسن و تقی و نقی که ممکنه چندان هم اطلاعات درسنی نداشته باشند، اکتفا نمی کنه. شما هم به احتمال زیاد خودتون از منابع موثق مشورت گرفتید و می گیرید.
    ولی محض تنویر افکار عموم، من از یکی از سایت های مشاوره MBA که سایتی به اسم www.mbamission.com هست، استفاده کردم تا ببینم نظر اونها در این مورد چی هست.

سوالی که از اونها پرسیدم این بود: من فردی هستم با شرایط ذیل،

- با مدرک لیسانس مهندسی، با معدل 3.3 از 4
    - با نمره GMAT 730
    - سابقه کار محدود در حد چند ماه
    شانس پذیرشم (و در صورت امکان گرفتن فاند) از دانشگاه های Top 30 برای MBA چطوره؟

دو نفر از کارشناسانشون جواب دادند به نام های: Jennifer Kedrowski و Kate Richardson

موارد مهم جوابشون به این شرح بود:

- جواب هر دو یک نکته مهم داشت، پذیرش از دانشگاه ها بدون داشتن سابقه کار مناسب دشواره و به خصوص برای دانشگاه های با رنکینگ بالا، top 30-50.

- پذیرش بدون سابقه کار در دانشگاه های خوب ممکنه، ولی اغلب فقط برای افرادی با سابقه تحصیلی بسیار بسیار خوب، در حد بنز یا بهتر!

- متوسط سابقه کار افرادی که در دوره های MBA دانشگاه های top پذیرفته می شوند، 5 سال به صورت تمام وقت بعد از پایان لیسانسشون هست

- دانشگاه ها ممکنه به طور رسمی سابقه کار را شرط پذیرش اعلام نکنند، ولی بدون سابقه کار گرفتن پذیرش بسیار دشواره

- برای دانشگاه های سطح پایین تر (مثلا خارج از top 50) ممکنه شرایط کمی متفاوت تر باشه و نیازی به این سابقه کار چندان نباشه

- هیچ کدوم نگفتند که بدون سابقه کار هاح و واج می مونید. چون اصولا هر آدمی که یک کمی تحصیل کرده باشه و یک کمی مغز سالمی داشته باشه و مغرض و مریض نباشه، اینطوری حرف نمی زنه. خدا شفاه بده مریضان را!

- اما روی یک مساله تاکید بسیار داشتند، بیشتر یادگیری شما در دروه MBA از classmates های شماست، همکلاسی ها، کسانی که قراره با اونها درس بخونید، تمرین انجام بدید، پروژه تکمیل کنید و ...
    بدون داشتن سابقه کار مناسب شما نمی تونید چیز خاصی (از نظر تجربیات کاری و مشاهدات و insight هایی که از این طریق کسب کردید) در اون جمع عرضه کنید و عملا یک جوری وصله ناجور خواهید بود

- بدون داشتن سابقه کار مناسب عملا درسها هم چندان برای شما مفید و موثر نخواهند بود

- هیچ کدوم چندان روی نمره GMAT من که بسیار خوبه، متمرکز نشدند و سابقه کار را گوشزد کردند

سایت ها و منابع بسیاری در مورد پذیرش MBA و مدیریت هست که می تونید از اونها برای گرفتن اطلاعات و مشاوره بیشتر بهره ببرید

موفق باشید
    inactive account

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم اگر راهنماییم کنید چون وقتم بسیار محدوده.من لیسانس زبان و ادبیات فرانسه دارم میگیرم و تصمیم دارم برای فوق مدیریت بخونم.سوالم اینه که باتوجه به اینکه میخوام برای دکترا صددرصد پذیرش بگیرم از یه کشور دیگه,الان بازرگانی بخونم فوق رو بهتره یا اجرایی؟کلا در پذیرش تفاوتی دارن؟یا اینکه گرایش هایی که باتوجه به هرکدوم میشه برای دکترا انتخاب کرد متفاوته؟کلا کدوم رو پیشنهاد میکنید....سوال دومم اینکه ایا رشته لیسانس من نقطه منفی خواهد بود برای پذیرش دکترا یا خیر؟ممنون.از اونجایی مه باید فورا تصمیم بگیرم و تا دیرتر نشده برای کنکور ارشد بخونم ممنون میشم سریعتر جوابم رو بدید.

Junior Member

دوستان این لیست دانشگاههاییه که برای دکترا مدیریت پذیرش میدن؟

https://www.aacsb.net/eweb/DynamicPa...7-0A92E98DF5C6

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar4501 نمایش پست ها
    دوستان این لیست دانشگاههاییه که برای دکترا مدیریت پذیرش میدن؟

https://www.aacsb.net/eweb/DynamicPa...7-0A92E98DF5C6
    سلام دوست عزیز، نه، این فقط یکی از موسساتیه که به دانشگاه ها یا دانشکده های مدیریت «اعتباربخشی» می کنن. معنیش این نیست که اگه دانشگاهی اسمش تو این لیست یا لیست های دیگه نباشه معتبر نیست، یا این لیست مزیت خاصی داره، مثلا اگه به قسمت UK لیست یه نگاهی بندازید، می بینید اسم دانشگاه های آکفسورد و کمبریج نیست، و برند همین دو تا دانشگاه به اندازه کل بقیه دانشگاه های انگلیس ارزش داره (حالا نه به این شدت ).
    در مورد پرسش اولتون جواب دادن یک کمی سخته. در مجموع، موضوع کاملا رایجیه که ملت از رشته های دیگه بیان مدیریت. مخصوصا شما که می خواید ارشد بگیرید باز بهتر، سعی کنید رزومه پژوهشی تون رو در دوره ارشد تقویت کنید و معدلتون هم خوب باشه، طوری که کسی که رزومه رو بررسی می کنه توجهش معطوف به دوره ارشدتون بشه. اما حتی اگه خیلی هم رزومه تون درخشان نباشه غیر ممکن نیست، انتخاباتون محدودتر میشه. در نهایت موقع مصاحبه با سفارت آمریکا یا کانادا (اگه بخواین برین این کشورها) ممکنه ازتون توضیح بخوان، فکر کنید تا اون موقع یه توجیه درست حسابی پیدا کنید.
    در مورد بازرگانی یا اجرایی، دوره دکترا PhD در اغلب دانشگاه ها پژوهش محوره، بنابراین مدیریت اجرایی می تونه پوئن منفی باشه (اگه پایان نامه نداشته باشه که صد درصد منفیه)، مگر واسه اون دانشگاه هایی که به سابقه کار اهمیت می دن و مخصوصا اونایی که عنوان دوره شون DBA باشه.
    نکته پایانی این که فقط محدود به این دوتا نیستید، می تونین مدیریت منابع انسانی، مالی، فناوری اطلاعات، رسانه و جهانگردی بخونید. شاید حتی بشه این دو تای آخری، مخصوصا جهانگردی رو راحت تر به مدرک لیسانستون ربط داد، البته اینو همین جوری میگم، چون جهانگردی بی اختیار آدمو یاد زبان های خارجی میندازه، اما به هر حال بقیه هم کاملا قابل قبولن.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، نه، این فقط یکی از موسساتیه که به دانشگاه ها یا دانشکده های مدیریت «اعتباربخشی» می کنن. معنیش این نیست که اگه دانشگاهی اسمش تو این لیست یا لیست های دیگه نباشه معتبر نیست، یا این لیست مزیت خاصی داره، مثلا اگه به قسمت UK لیست یه نگاهی بندازید، می بینید اسم دانشگاه های آکفسورد و کمبریج نیست، و برند همین دو تا دانشگاه به اندازه کل بقیه دانشگاه های انگلیس ارزش داره (حالا نه به این شدت ).
    در مورد پرسش اولتون جواب دادن یک کمی سخته. در مجموع، موضوع کاملا رایجیه که ملت از رشته های دیگه بیان مدیریت. مخصوصا شما که می خواید ارشد بگیرید باز بهتر، سعی کنید رزومه پژوهشی تون رو در دوره ارشد تقویت کنید و معدلتون هم خوب باشه، طوری که کسی که رزومه رو بررسی می کنه توجهش معطوف به دوره ارشدتون بشه. اما حتی اگه خیلی هم رزومه تون درخشان نباشه غیر ممکن نیست، انتخاباتون محدودتر میشه. در نهایت موقع مصاحبه با سفارت آمریکا یا کانادا (اگه بخواین برین این کشورها) ممکنه ازتون توضیح بخوان، فکر کنید تا اون موقع یه توجیه درست حسابی پیدا کنید.
    در مورد بازرگانی یا اجرایی، دوره دکترا PhD در اغلب دانشگاه ها پژوهش محوره، بنابراین مدیریت اجرایی می تونه پوئن منفی باشه (اگه پایان نامه نداشته باشه که صد درصد منفیه)، مگر واسه اون دانشگاه هایی که به سابقه کار اهمیت می دن و مخصوصا اونایی که عنوان دوره شون DBA باشه.
    نکته پایانی این که فقط محدود به این دوتا نیستید، می تونین مدیریت منابع انسانی، مالی، فناوری اطلاعات، رسانه و جهانگردی بخونید. شاید حتی بشه این دو تای آخری، مخصوصا جهانگردی رو راحت تر به مدرک لیسانستون ربط داد، البته اینو همین جوری میگم، چون جهانگردی بی اختیار آدمو یاد زبان های خارجی میندازه، اما به هر حال بقیه هم کاملا قابل قبولن.
    موفق باشید.

خیلی خیلی متشکرم.راستش دنبال امریکا رفتن نیستم.خودم به فکر فرانسه بودم اما اولا شنیدم بودجشون نسبت به گذشته خیلی محدود شده و نمیشه خیلی رو بورس حسساب کرد و از اونطرف هم چون تو کره جنوبی دوست و آشنا زیاد دارم دارم رو این گزینه هم فکر میییکنم.نظر شما راجع به این دوتا کشور چیه؟خصوصا کره چون با شرایط من بنظرم جورتره و بزرگترین مزیتش اینه که مجبورنیستم تنها زندگی کنم.امکان پذیرش و بورس دکترا برای کره جنوبی هست اصلا یا باید از انتخابام خطش بزنم؟چطور بفهمم کدوم دانشگاها پذیرشش میکنن؟یه دنیا تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar4501 نمایش پست ها
    خیلی خیلی متشکرم.راستش دنبال امریکا رفتن نیستم.خودم به فکر فرانسه بودم اما اولا شنیدم بودجشون نسبت به گذشته خیلی محدود شده و نمیشه خیلی رو بورس حسساب کرد و از اونطرف هم چون تو کره جنوبی دوست و آشنا زیاد دارم دارم رو این گزینه هم فکر میییکنم.نظر شما راجع به این دوتا کشور چیه؟خصوصا کره چون با شرایط من بنظرم جورتره و بزرگترین مزیتش اینه که مجبورنیستم تنها زندگی کنم.امکان پذیرش و بورس دکترا برای کره جنوبی هست اصلا یا باید از انتخابام خطش بزنم؟چطور بفهمم کدوم دانشگاها پذیرشش میکنن؟یه دنیا تشکر
    والا من اصلا سراغ این دو تا کشور نرفتم، واسه هر کدوم در این فروم یه تاپیک مخصوص هست، مراجعه کنید اونجا و اگه پرسشتون قبلا پرسیده نشده بود، از علمای اونجا سؤال کنید. در مورد پیدا کردن دانشگاه ها، روش خود من (که یه کم زحمت داره) اینه که اول در گوگل سرچ می کنم list of universities in ... که معمولا یه صفحه ویکی پدیا با لیست دانشگاه های کشور مورد نطر پیدا می شه، بعد مراجعه می کنم به سایت این دانشگاه ها ببینم کدومشون رشته مدیریت دارن و در چه مقطعی. می شه به جای یونیورسیتی سرچ کرد بزینس اسکول. یه راه دیگه اش همینه که مراجعه کنید به امثال همین لیستی که خودتون لینکش رو گذاشتین. دو تا موسسه مشهور دیگه به جز AACSB هست به نام EQUIS و AMBA اما احتمالا همه دانشگاه ها رو پوشش نمی دن. راه های دیگه ای هم وجود داره.

Junior Member

والا من اصلا سراغ این دو تا کشور نرفتم، واسه هر کدوم در این فروم یه تاپیک مخصوص هست، مراجعه کنید اونجا و اگه پرسشتون قبلا پرسیده نشده بود، از علمای اونجا سؤال کنید. در مورد پیدا کردن دانشگاه ها، روش خود من (که یه کم زحمت داره) اینه که اول در گوگل سرچ می کنم list of universities in ... که معمولا یه صفحه ویکی پدیا با لیست دانشگاه های کشور مورد نطر پیدا می شه، بعد مراجعه می کنم به سایت این دانشگاه ها ببینم کدومشون رشته مدیریت دارن و در چه مقطعی. می شه به جای یونیورسیتی سرچ کرد بزینس اسکول. یه راه دیگه اش همینه که مراجعه کنید به امثال همین لیستی که خودتون لینکش رو گذاشتین. دو تا موسسه مشهور دیگه به جز AACSB هست به نام EQUIS و AMBA اما احتمالا همه دانشگاه ها رو پوشش نمی دن. راه های دیگه ای هم وجود داره.

ببخشید من اینهمه سوال میپرسم اخخ تو این رشته یکم بی تجربم.الان مدلا همین لیستی که گذاشتم,دانشگاههایی که توش هست همشون پذیرش میکنن مدیریتو؟ و هردانشگاهی ک مدیریت داشته باشه لزوما خارجی هم پذیرش میکنه؟

معلوم نیست همه در مقطع دکترا پذیرش داشته باشن ولی همه دانشکده مدیریت هستن. «هر دانشگاهی» یک کم عبارت کلی و مبهمیه اما اغلب دانشگاه ها در کشورهای توسعه یافته از همه جای دنیا دانشجو می گیرن. شما به جای این که این سؤوالات رو به شکل کلی بپرسید کشورها و دانشگاه های مورد نظرتون رو پیدا کنید بعد در مورد اونا تحقیق کنید.

Junior Member

معلوم نیست همه در مقطع دکترا پذیرش داشته باشن ولی همه دانشکده مدیریت هستن. «هر دانشگاهی» یک کم عبارت کلی و مبهمیه اما اغلب دانشگاه ها در کشورهای توسعه یافته از همه جای دنیا دانشجو می گیرن. شما به جای این که این سؤوالات رو به شکل کلی بپرسید کشورها و دانشگاه های مورد نظرتون رو پیدا کنید بعد در مورد اونا تحقیق کنید.

دارم همینکارو میکنم ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)