صفحه 17 از 41 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

سلام
    کارشناسی مدیریت صنعتی خوندم اما علاقه زیادی به رشته های کامپیوتری دارم، چند تا سوال داشتم که اگه راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.
    معدل کارشناسیم خوب نیست اول تصمیم گرفتم از لیسانس شروع کنم و کامپیوتر بخونم اما با مطالعه ای که در این سایت داشتم گفتم شاید بشه برای ارشد رشته ای که به مدیریت من بخوره و از طرفی بیشتر کامپیوتری باشه بخونم.
    رشته IT management در کدوم کشورها داره؟ برای مستر. من هر چی آلمان گشتم هنوز پیدا نکردم نمی دونم در کدوم دپارتمان باید بگردم؟ دپارتمان کامپیوتر یا مدیریت؟
    فعالیت و سابقه کار در حوزه کامپیوتر و IT دارم. مدارک قابل ترجمه برای کامپیوتر هم دارم که تخصصی هستش.
    بیشتر آلمان مدنظرم هست اما اگر کشورهای اروپایی نزدیک هم باشه بگید ممنون می شم.
    با تشکر

1. کارشناسی دانشگاه اصفهان
    2. 19
    3. مدیریت صنعتی
    4. مدرک زبان نگرفتم
    5.نمره GRE یا GMAT و ....هم نگرفتم
    6. 1 مقاله که رو به اتمامه
    7. شرایط خاص
    پیش از اینکه پست ارسال کنم جست و جو در ارتباط با سوالمو انجام دادم اما به نتیجه ای نرسیدم. سوال اینه که برای پذیرش 2015 بورسیه دولتی ترکیه اقدام کردم می خوام بدونم در رشته های مدیریت از بین دانشگاه های زیر اولا رنکینگ کدوم بهتره ثانیا اولویت اپلای در رشته مدیریت با توجه به رنکینگ با کدومه و سوال مهمتر اینکه اصلا ارزش اینو داره که واسه این کشور و دانشگاها اقدام کنم ؟( لازم به ذکر که اموزش و تحصیل در این دانشگاها اغلب به زبان ترکی هست و همین موضوع تردید ایجاد می کنه حتی با این وجود که زبان مادریم هم ترکی و از طرفی هم دانشگاه های زیر مدرک زبان انگلیسی نمی خوان و 1 سال اول ورود صرف آموزش و یادگیری زبان ترکی میشه که باید بعد از این دوره امتحان بدی و نمره قبولی بگیری!!)
    سوال دیگه اینکه با توجه به 1 سال معافیت تحصیلی بعد از کارشناسی این مدت مدرک زبان انگلیسی بگیرم و برای کشور دیگه ای مثه ایتالیا یا امریکا اقدام کنم؟

Business Administration

1) Hetettepe
    2) Gazi
    3) Anadolu
    4) Ataturk
    5) Ege
    6) Karadeniz
    7) Marmara

Business Administration -Marketing
    1) Ege
    2) Karadeniz
    3) Gazi

Business Administration- Production Management and Marketing
    1) Ataturk

Business Administration- Production Management
    1) Gazi
    2) Karadeniz

سپاسگزارم از راهنمایی تمامی دوستان

Junior Member

شرایط فاند گرفتن برای DBAهم سخته؟ یکم توضیح بدین که اصلا چیا لازم هست؟ حداقل هارو توضیح بدین

Junior Member silver_star973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Science

سلام
    من رشته ام فیزیکه ، لیسانس و ارشد فیزیک خوندم ، معدل لیسانسم پایینه ، ارشدم بد نیست ، می خواستم بدونم با مدارک ارشدم می تونم ارشد MBA شرکت کنم و پذیرش با فاند بگیرم چقدر شانس دارم در صورتی که تافل و جی ار ای نمره خوبی بگیرم
    مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_star973 نمایش پست ها
    سلام
    من رشته ام فیزیکه ، لیسانس و ارشد فیزیک خوندم ، معدل لیسانسم پایینه ، ارشدم بد نیست ، می خواستم بدونم با مدارک ارشدم می تونم ارشد MBA شرکت کنم و پذیرش با فاند بگیرم چقدر شانس دارم در صورتی که تافل و جی ار ای نمره خوبی بگیرم
    مرسی
    MBA فاند نداره، و معمولا شهریه زیادی هم داره، چون یک دوره حرفه ای و منبع درآمد برای دانشگاه هاست. ضمنا پذیرش نیاز به سابقه کار داره.
    شما چطور با لیسانس و فوق فیزیک به فکر مدیریت MBA افتادید؟
    MBA برای کسی که در کسب و کار بوده و با فضای کسب و کار آشنا باشه (یا حتی مدیر بوده باشه، البته این ضرورت نداره اما امتیازه)، و بعد بخواد دانش خودش را در زمینه کسب و کار ارتقا بده.
    inactive account

Junior Member silver_star973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Science

من حسابداری هم کار کردم و سابقه کار در این زمینه دارم, البته تجربه مدیریت ندارم. و پذیرش با فاند مدنظرم هست.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_star973 نمایش پست ها
    من حسابداری هم کار کردم و سابقه کار در این زمینه دارم, البته تجربه مدیریت ندارم. و پذیرش با فاند مدنظرم هست.
    متاسفانه برای MBA یا حتی برای مستر مدیریت معمولا نه تنها فاندی وجود نداره بلکه باید شهریه هم پرداخت کنید. خیلی به سختی میشه فاند گرفت در این سطح تحصیلی و در این رشته ها.
    فاند در مدیریت برای مقطع دکتراست. مدیریت مثل رشته های مهندسی یا سایر رشته ها نیست که در مستر هم فاند معمولا پرداخت میشه.
    اما شاید برای شما خوب باشه که رشته حسابداری را دنبال کنید یا حتی دنبال مدرکی مثل CFA باشید.
    inactive account

Junior Member Yeamfox آواتار ها

Dear Sysco,

First of all, my apologies for speaking in English, I figured it'd be better than typing using Latin letters but speaking in Farsi since I don't have access to a Farsi supporting keyboard.

Could you be so helpful and simply explain to me, once and for all, how exactly does this work... Can I apply and get a full fund for any MBA program (I'm mostly interested in Marketing, but nothing's a deal breaker for me!) with a BS (I'll hopefully finish in almost 2 years from now) in Mathematics from University of Tehran with my not-so-impressive (actually terrible) GPA, BUT, and here's the big but, I'll probably manage to do tremendously well on the GMAT, GRE, and IELTS exam. I already have a 112 TOEFL that I didn't study for and will do a retake, for sure...

Thank you in advance, this topic has been equally uplifting and disappointing.. and I'm more confused now that I've finished reading most of it than I was when I first clicked on the title. So, any clarifying these confusions are most appreciated.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    Dear Sysco,

First of all, my apologies for speaking in English, I figured it'd be better than typing using Latin letters but speaking in Farsi since I don't have access to a Farsi supporting keyboard.

Could you be so helpful and simply explain to me, once and for all, how exactly does this work... Can I apply and get a full fund for any MBA program (I'm mostly interested in Marketing, but nothing's a deal breaker for me!) with a BS (I'll hopefully finish in almost 2 years from now) in Mathematics from University of Tehran with my not-so-impressive (actually terrible) GPA, BUT, and here's the big but, I'll probably manage to do tremendously well on the GMAT, GRE, and IELTS exam. I already have a 112 TOEFL that I didn't study for and will do a retake, for sure...

Thank you in advance, this topic has been equally uplifting and disappointing.. and I'm more confused now that I've finished reading most of it than I was when I first clicked on the title. So, any clarifying these confusions are most appreciated.

Hi Yeamfox

First, I'd recommend you to read the topics relevant to MBA (admission), rather than this one; Here you can find plenty of posts about MBA

Second, What do you exactly mean by full fund? As far as I know, there might be some, partial or full, tuition fee waivers only for some admitted students to MBA programs. But, beyond this tuition fee waiver, if there are any financial supports, they might be only for a very very small fraction of the admitted students. You might also know that MBA
    programs have typically quite high tuition fees and require some work experience for admission.
    :Even if you can be admitted to an MBA program without any work experience, MBA might not be the right choice for you because
    MBA is a professional degree. Unlike other typical academic courses, MBA courses will not teach you too much unless you have experienced in practice the issues that businesses face with in real world. I have heard that in MBA classes, instructors not only teach but also learn from their students! Because, in these classes, students are those who have got insights from their experiences at work place. Hence for someone with no or little work experience, MBA is indeed not the right choice
    Besides, unlike other programs, MBA per se does not necessarily increase one's chances to be admitted to a job. MBA is a plus, but not a must. For finding a managerial job, what matters are the experience and achievements that one has gained through years of practice
    An MBA will not make your resume shine if you do not have other necessary qualifications, including job-related achievements and experience
    I do not say that MBA is definitely the wrong choice for you: what I say is that this path does not seem to be the optimal one for you, or if you really want to do an MBA , first try to gain some work and organizational experience, e.g. in marketing departments or firms

?But how come that you have decided to pursue an MBA after having been studying in an undergraduate math program
    ?your motivation
    inactive account

Junior Member Yeamfox آواتار ها

سلام. ممنون بابت پاسخگویی اتان، خوشبختانه کیبوردم درست شده و ترجیح دادم فارسی تایپ کنم چون شاید افراد دیگه ای هم بخوان از مطالب گفته شده استفاده کنند.

حقیقت ماجرا این هست که من هیچ نظری در مورد رشته ها ندارم! نمیدونم چه رشته ای دوست دارم، چه رشته ای واسه ی رفتن راحت تره و غیره... اما الان که ریاضی می خونم، واقعا" برام مشکل هست چون اصلا" نمی تونم باهاش ارتباط برقرار کنم. وقتی چیزی رو بهش علاقه نداری، نمی تونی اون طوری که باید و می خوای واسش وقت بذاری. چون زبانم خیلی خوبه و ریاضی ام هم خوبه (ریاضی عمومی و مهندسی ام که خیلی خوبه!) اکثر کسانی که باهاشون صحبت کردم بهم پیشنهاد دادند که MBA رو مد نظر داشته باشم.

فکر نمی کنم با معدل زیر 13 بتونم برای ارشد پذیرش بگیرم، توی هیچ رشته ای چه برسه به MBA که تا اونجایی که من دستگیرم شده، اساسا" منبع درآمد برای دانشگاه هاست. از رشته هایی که نزدیک رشته ام باشه و بتونم بعد از لیسانسم (که الان سال سوم هستم ) در خارج از کشور برای Master's ادامه اشون بدم فقط مدیریت ها، اقتصاد و علوم کامپیوتر به نظرم چیزهایی هستند که نزدیک تر هستند به علایق شخصی ام. (علایق شخصی ام خیلی بی ربط به رشته ی فعلی ام هستند، مثل عکاسی و طراحی و گرافیک و تئاتر و غیره... که تازه دارم به این نتیجه می رسم که اصلا" باید فراموششون کنم، چون مثل اینکه کمک مالی برای رشته های هنر ناموجوده! )

امیدوارم پاسخ سوالتون رو داده باشم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)