صفحه 20 از 41 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

باسلام..خواهش میکنم کمکم کنید..من خیلییی گیج شدم..خیلی مطالب زد و نقیضی خوندم..اینکه یسریا میگن واسه دکترا گرفتن فول فاند واسه رشته های مهندسی سخت تره نسبت به دکترای مدیریت و یسریا هم دقیقا عکسشو گفتن..ببینید من لیسانس عمران دانشگاه خواجه نصیرم چون رشته مو دوس نداشتم تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم.ازونجایی که کارافرینی و تولیدو دوس داشتم و منابع ارشد ام بی ای,اونو انتخاب کردم.یه هفته ایم هس شروع کردم به خوندنش.ولی به اصرار دوتن از اشنایان بخواندن مهندسی صنایع بجای ام بی ای و سماجتشان مردد شدم.با توجه به اینکه هدفم اینه حتما واسه دکترا از امریکا بتونم فول فاند بگیرم و اینکه حس میکنم در کنکور ام بی ای می توانم موفق تر و دانشگاه خوبی قبول شوم و بازهممم گرفتن فاند دکترا کدوم رو توصیه میکنید.تورخدااا کامل راهنمایی کنید.دارم دیوونه میشم..

Junior Member

باسلام..خواهش میکنم کمکم کنید..من خیلییی گیج شدم..خیلی مطالب زد و نقیضی خوندم..اینکه یسریا میگن واسه دکترا گرفتن فول فاند واسه رشته های مهندسی سخت تره نسبت به دکترای مدیریت و یسریا هم دقیقا عکسشو گفتن..ببینید من لیسانس عمران دانشگاه خواجه نصیرم چون رشته مو دوس نداشتم تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم.ازونجایی که کارافرینی و تولیدو دوس داشتم و منابع ارشد ام بی ای,اونو انتخاب کردم.یه هفته ایم هس شروع کردم به خوندنش.ولی به اصرار دوتن از اشنایان بخواندن مهندسی صنایع بجای ام بی ای و سماجتشان مردد شدم.با توجه به اینکه هدفم اینه حتما واسه دکترا از امریکا بتونم فول فاند بگیرم و اینکه حس میکنم در کنکور ام بی ای می توانم موفق تر و دانشگاه خوبی قبول شوم و بازهممم گرفتن فاند دکترا کدوم رو توصیه میکنید.تورخدااا کامل راهنمایی کنید.دارم دیوونه میشم..

نقل قول نوشته اصلی توسط sasasaharr نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ گوییتون.واسه اینکه میگن فاند برای ام بی ای بسختی داده میشه و ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته مهندسی حتما با فاند امکان پذیره.و چون سابقه تحصیلیم ریاضی و عمران بوده وارد شدن به دنیای علوم انسانی که نیازمند روابط اجتماعی و مسایلی از این قبیله که باتوجه به شناخت درستی که ازمن دارن گفتن مناسب نیس.از طرفی تو این سایت مکررا گفته شده برای ام بی ای مقطع دکترا معنای چندانی ندارد و فاند کامل نمیدهند.ازین حیث گفتم ام بی ای کاربردی تره که صرف نظر از کارتون چه اموزشی چه تولیدی چه صنعت راهکار ارایه میدهد ولی صنایع اختصاصی تر می باشد.و مسیله دیگر اینکه حس میکنم قبولی در ام بی ای در دانشگاه خوب راحت تره واسم.ولی مهمترین و اولویت برایم فول فاند گرفتن دکتراس.سپس سایر دلایلی که مطرح کردم.شدیدا نیازمند به کمکم..:'(
    دوست عزیز، اولا به نظر میاد شما درک درستی از MBA ندارید. فکر می کنید همونطور که لیسانس عمران، فوق لیسانس عمران، دکترای عمران داریم، پس لابد لیسانس، فوق و دکترای MBA داریم!! خیر این طور نیست. MBA سرنام کلمات Master of Business Administration هست یعنی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار. یعنی علاوه بر عنوان رشته، مقطع تحصیلی هم مشخصه. این که دوستان میگن MBA فاند نداره درسته ولی چه ربطی به مقطع دکترای مدیریت داره؟ دکترای مدیریت فاند و اسکالرشیپ و اسیستنت شیپ و انواع کمک های مالی داره، خوب هم داره.
    دوم، نمی دونم وقتی میگید دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی، منظورتون مهندسی صنایع هست یا رشته خودتون و رشته های مشابه. اگه بین دکترای عمران و دکترای مدیریت تردید دارید، باید بشینید یه مقداری در مورد معیارهاتون فکر و تجدید نظر کنید. بین دو تا موضوع با این همه تفاوت آدم بر مبنای فول فاند بودن دکتراش در آمریکا نباید تصمیم بگیره! اگه بین دکترای صنایع و دکترای مدیریت مردد هستید، من اطلاع زیادی از داستان صنایع ندارم. می دونم که دکتراش در بعضی دانشگاه ها وجود داره. اما دکترای مدیریت به مراتب رایج تره و بنابراین شانس پذیرشتون بیشتر. اما نکته ای که باید توجه داشته باشید اینه که مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، علوم مدیریت و گرایش های دیگه شباهت و همپوشانی زیادی با صنایع دارند. از این منظر شما چه فوق مدیریت بگیرید چه فوق صنایع، به هر حال می تونید برای دکترای مدیریت اقدام کنید. انتخابتون بیشتر باید بر مبنای علاقه باشه. کار پژوهشی که پایه و اساس دکتراست، احتیاج به انگیزه و علاقه داره. شما باید ببینید بازاریابی بیشتر جذبتون می کنه یا مالی یا تحقیق در عملیات یا فناوری اطلاعات یا منابع انسانی و ...
    ظاهرا شما فکرمی کنید برای فوق لیسانس و (دکترا) دو تا انتخاب دارید(صنایع یا MBA)، باز هم اشتباهه. یکی از دوستان در همین پست های قبلی خوب توضیح دادن، برای کنکور ارشد مدیریت شما دو تا انتخاب دارید: مجموعه مدیریت و مجموعه مدیریت اجرایی. مهندسی صنایع هم که یه داستان مجزاست. مجموعه مدیریت اجرایی خودش شامل MBA، مدیریت اجرایی (به عبارتی EMBA)، مدیریت پروژه و مدیریت شهری میشه. مجموعه مدیریت هم شامل گرایش های سنتی مدیریت (بازرگانی، صنعتی، مالی، فناوری اطلاعات، منابع انسانی، کارآفرینی و ...). بچه های مهندسی بیتشر به MBA گرایش دارن اما اتفاقا من هم لیسانس و هم فوقم از نوع مدیریت سنتی بوده و در دوره فوق، ماها که لیسانسمون هم مدیریت بود در اقلیت بودیم. بین همکلاسام از لیسانس آی تی شریف و الکترونیک دانشگاه آزاد و صنایع علم و صنعت هم داشتیم.
    برقراری روابط اجتماعی و شبکه سازی هم در هر رشته ای در همه جای دنیا برای پیشرفت ضروریه. این معیارهای تخیلی رو بذارید کنار.
    توصیه من به شما: به نظرم قبولی در ارشد صنایع برای خود مهندسین صنایع راحت تر و مناسب تره. هیچ تأثیر مثبتی هم واسه دکترا نداره. شما از بین مجموعه مدیریت یا مدیریت اجرایی رشته و گرایش مورد علاقه تون رو انتخاب کنید (با فرض این که به شکل کامل از عمران دل بریدین). این بحث رو میشه خیلی تفصیل داد و ایشالا دوستان با تجربه تر هم جواب کامل تری بهتون می دن. فعلا برای شروع همین قدر کافیه. اگر نیاز به توضیح بیشتری داشتید، با حفظ آرامش، در خدمتم

Junior Member

بازم مرسی :-D نه من فک نمیکنم ام بی ای دکترا داره :-D منظورم این بود کسی که ام بی ای خونده گرفتن فاند واسه دکترا واسش سخت تره و عملا خیلی ناامیدانه از این قضیه صحبت کردن تو فروم..علاقه م که به ام بی ای بیشتره.تنها دغدغه م پذیرش دکتراس و ترس از سابقه کار.وگرنه بنظرم میتونم شریف ام بی ای بخونم..چون منابع ش واسم اسونتر از صنایع س.ولی خب پروسه اپلای دکترا مدیریت و سختی پذیرشش مرددم کرده.

ApplyAbroad Hero

سلام

قبل از جواب دادن به شما سه تا مساله را ترجیح میدم بدونم:

1. معدل لیسانس شما (که برای گرفتن پذیرش هم مهم خواهد بود)
    2. دلیلتون برای تغییر رشته از عمران
    3. سابقه کاری مرتبط با رشته عمران داشتید؟ و اگر بله، چه مدت؟

متشکر
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Business Management

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    دوست عزیز، اولا به نظر میاد شما درک درستی از MBA ندارید. فکر می کنید همونطور که لیسانس عمران، فوق لیسانس عمران، دکترای عمران داریم، پس لابد لیسانس، فوق و دکترای MBA داریم!! خیر این طور نیست. MBA سرنام کلمات Master of Business Administration هست یعنی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار. یعنی علاوه بر عنوان رشته، مقطع تحصیلی هم مشخصه. این که دوستان میگن MBA فاند نداره درسته ولی چه ربطی به مقطع دکترای مدیریت داره؟ دکترای مدیریت فاند و اسکالرشیپ و اسیستنت شیپ و انواع کمک های مالی داره، خوب هم داره.
    دوم، نمی دونم وقتی میگید دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی، منظورتون مهندسی صنایع هست یا رشته خودتون و رشته های مشابه. اگه بین دکترای عمران و دکترای مدیریت تردید دارید، باید بشینید یه مقداری در مورد معیارهاتون فکر و تجدید نظر کنید. بین دو تا موضوع با این همه تفاوت آدم بر مبنای فول فاند بودن دکتراش در آمریکا نباید تصمیم بگیره! اگه بین دکترای صنایع و دکترای مدیریت مردد هستید، من اطلاع زیادی از داستان صنایع ندارم. می دونم که دکتراش در بعضی دانشگاه ها وجود داره. اما دکترای مدیریت به مراتب رایج تره و بنابراین شانس پذیرشتون بیشتر. اما نکته ای که باید توجه داشته باشید اینه که مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، علوم مدیریت و گرایش های دیگه شباهت و همپوشانی زیادی با صنایع دارند. از این منظر شما چه فوق مدیریت بگیرید چه فوق صنایع، به هر حال می تونید برای دکترای مدیریت اقدام کنید. انتخابتون بیشتر باید بر مبنای علاقه باشه. کار پژوهشی که پایه و اساس دکتراست، احتیاج به انگیزه و علاقه داره. شما باید ببینید بازاریابی بیشتر جذبتون می کنه یا مالی یا تحقیق در عملیات یا فناوری اطلاعات یا منابع انسانی و ...
    ظاهرا شما فکرمی کنید برای فوق لیسانس و (دکترا) دو تا انتخاب دارید(صنایع یا MBA)، باز هم اشتباهه. یکی از دوستان در همین پست های قبلی خوب توضیح دادن، برای کنکور ارشد مدیریت شما دو تا انتخاب دارید: مجموعه مدیریت و مجموعه مدیریت اجرایی. مهندسی صنایع هم که یه داستان مجزاست. مجموعه مدیریت اجرایی خودش شامل MBA، مدیریت اجرایی (به عبارتی EMBA)، مدیریت پروژه و مدیریت شهری میشه. مجموعه مدیریت هم شامل گرایش های سنتی مدیریت (بازرگانی، صنعتی، مالی، فناوری اطلاعات، منابع انسانی، کارآفرینی و ...). بچه های مهندسی بیتشر به MBA گرایش دارن اما اتفاقا من هم لیسانس و هم فوقم از نوع مدیریت سنتی بوده و در دوره فوق، ماها که لیسانسمون هم مدیریت بود در اقلیت بودیم. بین همکلاسام از لیسانس آی تی شریف و الکترونیک دانشگاه آزاد و صنایع علم و صنعت هم داشتیم.
    برقراری روابط اجتماعی و شبکه سازی هم در هر رشته ای در همه جای دنیا برای پیشرفت ضروریه. این معیارهای تخیلی رو بذارید کنار.
    توصیه من به شما: به نظرم قبولی در ارشد صنایع برای خود مهندسین صنایع راحت تر و مناسب تره. هیچ تأثیر مثبتی هم واسه دکترا نداره. شما از بین مجموعه مدیریت یا مدیریت اجرایی رشته و گرایش مورد علاقه تون رو انتخاب کنید (با فرض این که به شکل کامل از عمران دل بریدین). این بحث رو میشه خیلی تفصیل داد و ایشالا دوستان با تجربه تر هم جواب کامل تری بهتون می دن. فعلا برای شروع همین قدر کافیه. اگر نیاز به توضیح بیشتری داشتید، با حفظ آرامش، در خدمتم
    به عنوان کسی که از عمران تغییر رشته دادم به مدیریت و فقط از روی تجربه میگم قبولی ارشد تو گرایش های سنتی مدیریت ( مجموعه مدیریت ) راحتتره . ضمن تایید حرفهای دوستمون که دکترای مدیریت رایج تره اینو هم اضافه کنم که اصلا از تغییر رشته به مباحث علوم انسانی ترس نداشته باشین چون : 1. بچه های مهندسی به مراتب موفق تر هستند در رشته های مدیریت ( اینو یه استاد دانشگاه علامه طباطبایی بهم گفت به علاوه تجربه شخصیم تو این یه ترمی که رفتم دانشگاه ) 2. وقتی یه نگاهی به سایت دانشگاه های خوب آمریکا و کانادا بندازین تو بخش پروفایل دانشجوها ، انواع و اقسام رشته ها رو تو پیشینه ی بچه های اونجا میبینید . پس چیز عجیبی نیست .

سلام دوست عزيز
    چند تا مطلب رو من بگم خدمتتون. اول اينكه شما براي اينكه دكتري مديريت خارج از كشور بخونين نياز نيست حتما ايران ام بي اي بخونين، ميتونيد فوق ليسانس مديريت توي هر يك از گرايش هايي كه علاقه داريد بخونيد و بعد براي دكترا اقدام كنيد. دوم اينكه دكتراي مديريت اغلب فول فاند هست خود به خود اگر دانشگاه هاي متوسط به بالا اقدام كنيد. سوم اينكه گرفتن پذيرش از بيزنس اسكول هاي خوب توي نديريت سخت تر از گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي خوب توي رشته مهندسيه. دليلشم اينه كه شما با تصميم دپارتمان پذيرش ميشيد و اغلب ارتباط با استاد نميتونه پذيرشتون رو تضمين كنه. نكته اخر اينه كه واقعا بشينيد و يك دوره اي فكر كنيد كه به چه رشته اي و چه كاري علاقه داريد براي اينده. شما اگه دكتراي مديريت بگيريد بيشتر گزينه هاي شغليتون محدود به مار توي دانشگاه يا مراكز تحقيقي ميشه و البته اين چيزيه كه من به شخصه علاقه دارم. اما دكتراي مهندسي به مراتب كار بيشتري توي صنعت ميتونه پيدا كنه.

Junior Member

سلام.لطف میکنید راهنماییم کنید.من میخوام دکترا مدیریت (شاخه رو هنوز مشخص نکردم) پذیرش بگیرم و دارم برای کنکوور ارشد اجرایی میخونم.البته لیسانسم غیر مرتبطه.زبان و ادبیات فرانسه خوندم.لیسانس و فوق هردو دانشگاه دولتی.سوالم:قراره یک همایش CRM(مدیریت ارتباط با مشتری)بصورت کارگاه اموزش چندساعته برگزاربشه که سخنرانش دکتر تهرانی عضو آکادمی CRM اروپا,مدیرعامل اتاق CRM اروپا هست.و در پایان هم دوره هم گواهینامه OXFORD به شرکت کننده ها اعطا میشه,حالا بنظر شما این کارگاه در رزومه من جهت پذیرش دکترا موثر خواهد بود که توش شرکت کنم؟و ازونجایی که مدرک یک یا سه ساله هس چطور باید.تمدیدش کنم؟هزینه ای داره؟ممنون میشم سریع تر راهنماییم کنید چون ظرفیت پرمیشه,خیلی رزومه برام مهمه,اگر تاثیر مثبت داره شرکت کنم.

Junior Member

با سلام خدمت بچه های سایت
    من دانشجوی رشته MBA- marketing از دانشگاه تهران هستم و فقط پایان نامه ام مونده و می خواستم برای دکترا تو رشته بازاریابی برای خارج از کشور اقدام کنم. معدلم ۱۶.۷۰ هست .
    می خواستم راهنماییم کنید که کدوم کشور اروپایی در زمینه مدیریت بهتره و از کدوم دانشگاهش می تونم پذیرش و فاند بگیرم ؟ اصلا می تونم چنین کاری کنیم یا نه ؟
    متاسفانه مدرک زبان ندارم ولی در حد مکالمه می تونم صحبت کنم . شنیدم بعضی از دانشگاه ها هستند که در دوره دکترا بدون مدرک زبان پذیرش می کنند ولی باید کورس زبانشون رو بگذرونیم بعد دوره دکترا رو شروع کنیم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط tirip نمایش پست ها
    با سلام خدمت بچه های سایت
    من دانشجوی رشته MBA- marketing از دانشگاه تهران هستم و فقط پایان نامه ام مونده و می خواستم برای دکترا تو رشته بازاریابی برای خارج از کشور اقدام کنم. معدلم ۱۶.۷۰ هست .
    می خواستم راهنماییم کنید که کدوم کشور اروپایی در زمینه مدیریت بهتره و از کدوم دانشگاهش می تونم پذیرش و فاند بگیرم ؟ اصلا می تونم چنین کاری کنیم یا نه ؟
    متاسفانه مدرک زبان ندارم ولی در حد مکالمه می تونم صحبت کنم . شنیدم بعضی از دانشگاه ها هستند که در دوره دکترا بدون مدرک زبان پذیرش می کنند ولی باید کورس زبانشون رو بگذرونیم بعد دوره دکترا رو شروع کنیم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    به نظرم اگه میخواین جایی دکترا بگیرید که بعدش بتونین با مدرکش کار کنین ازین دانشگاها که مدرک زبان نمیخوان انتخاب نکنید....یکمی الان سختی بکشین و زبان بخونین که جای خوب پذیرش بگیرین...معدل لیسانستون اگه کم باشه چون معدل فوتونم خوب نیست باید نمره تافل و جیمت بالایی داشته باشین و اس او پی خوبی بنویسین... در هر کشور اروپایی حداقل یک تا دو بیزنس اسکول خوب هست که اقدام کنید...انگلیس تعدادش بیشتره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)