صفحه 22 از 41 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 401

موضوع: فاند برای رشتهٔ مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

با سلام
    من الان دانشجوی MBA هستم گرایش استراتژی میخواستم ببینم تو چه گرایشی اپلای کنم احتمال فاندم بیشتره؟
    اصلا دکترا برم یا فوق لیسانس؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Managment at University of Kurdistan

با سلام
    من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل 15 و خورده ای دارم. دیپلم زبان انگلیسی دارم و میتونم تو تافل یا ایلتس نمره خوبی بیارم.سابقه کار مالی هم دارم.
    واسه فوق میخوام تو رشته های MBA یا Financial اپلای کنم. کدوم دانشگاه ها بهترن آمریکا یا جاهای دیگه؟
    اصلا اپلای واسه فوق واسه مدیریت شدنیه؟

Junior Member

با سلام...من ارشد مدیریت بازرگانی گرفته ام از دانشگاه گیلان با معدل 16.95 و در حال حاضر ساکن آلمان هستم و تو یه شرکت به عنوان حسابدار کار میکنم..میخواستم بدونم به نظر شما فوق مجدد بگیرم تو حیطه مالی یا حسابداری برا آینده کاریم بهتره یا دکتری بخونم تو یکی از گرایش های مدیریت بازرگانی؟
    در ضمن دنبال فول فاند هم نیستم و بدون فاند یا با فاند 50% هم میتونم اینجا درس بخونم.(فقط مقاله مرتبط تو حیطه مالی و حسابداری ندارم و پایان نامم هم تو این حیطه نبوده، میتونه مشکلی ایجاد کنه برا پذیرشم؟)

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nina65 نمایش پست ها
    با سلام...من ارشد مدیریت بازرگانی گرفته ام از دانشگاه گیلان با معدل 16.95 و در حال حاضر ساکن آلمان هستم و تو یه شرکت به عنوان حسابدار کار میکنم..میخواستم بدونم به نظر شما فوق مجدد بگیرم تو حیطه مالی یا حسابداری برا آینده کاریم بهتره یا دکتری بخونم تو یکی از گرایش های مدیریت بازرگانی؟
    در ضمن دنبال فول فاند هم نیستم و بدون فاند یا با فاند 50% هم میتونم اینجا درس بخونم.(فقط مقاله مرتبط تو حیطه مالی و حسابداری ندارم و پایان نامم هم تو این حیطه نبوده، میتونه مشکلی ایجاد کنه برا پذیرشم؟)
    بگمونم با توجه به سنتون که احتمالا میانسال هستید و خانواده و ....
    اگر بتونید یه فوق حسابداری بگیرید خوبه. البته مالی هم خوبه ولی یه مقدار رقابت بیشتری توش هست و سختتره و با توجه به مشغله ششما و فیلد کاریتون بنظرم حسابدرای گزینه بهتری هستش!
    بقیه مواردی که گفتید مهم(مشکلی ایجاد نمیکنن) نیست و تویه SOP در موردشون توضیح بدید، که چرا حسابداری! که دلیلشم واضحه!
    اگر بتونید یک نمره gmat بالای 450/500 بگیرید فکر کنم کارتون بیشتر بگیره! و به نفعتون بشه.
    تو همون آلمان یا کشورهای ممجاور فکر کنم شهریه نمیگیرن! فاند که به کنار. برای فاند باید نمره GMAT بره بالای 550 و هرچی بالاتر شانسم برای فاند بیشتر میشه. البته مقاله/مکاتبه با اساتید هم بسیار مهم میشه تو آلمان برای گرفتن فاند.
    راستی برای حسابداری حتما GMAT بده! نه GRE !!!!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام
    برای چه دانشگاه هایی می توان برای کارشناسی مدیریت فول فاند گرفت؟ شرایطش چیست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بگمونم با توجه به سنتون که احتمالا میانسال هستید و خانواده و ....
    اگر بتونید یه فوق حسابداری بگیرید خوبه. البته مالی هم خوبه ولی یه مقدار رقابت بیشتری توش هست و سختتره و با توجه به مشغله ششما و فیلد کاریتون بنظرم حسابدرای گزینه بهتری هستش!
    بقیه مواردی که گفتید مهم(مشکلی ایجاد نمیکنن) نیست و تویه SOP در موردشون توضیح بدید، که چرا حسابداری! که دلیلشم واضحه!
    اگر بتونید یک نمره gmat بالای 450/500 بگیرید فکر کنم کارتون بیشتر بگیره! و به نفعتون بشه.
    تو همون آلمان یا کشورهای ممجاور فکر کنم شهریه نمیگیرن! فاند که به کنار. برای فاند باید نمره GMAT بره بالای 550 و هرچی بالاتر شانسم برای فاند بیشتر میشه. البته مقاله/مکاتبه با اساتید هم بسیار مهم میشه تو آلمان برای گرفتن فاند.
    راستی برای حسابداری حتما GMAT بده! نه GRE !!!!
    به خدا من ۲۹ سال بیشتر ندارم،چه میانسالی!! من مقاله دارم۹هم داخلی و هم خارجی ؛اما تو زمینه بازاریابی و تا جایی که تو سایت دانشگاهها دیدم؛آلمان GRE یا GMAT نمیخواست فقط ایلتس میخواست؛

Banned

سلام
    بخشید طاها عزیز من یه سوالی داشتم در مورد رشته ام برای اخذ پذیرش و فاند
    من لیسانس مدیریت بازرگانی میخونم و قصدم برا این است که برای اخذ پذیرش مارکتینگ در مقطع ارشد آمریکا اقدام کنم. 2تا مقاله isi هم مربوط به مارکتینگ دارم و تافلم 105 هست. برای آمریکا میخوام اقدام کنم منو راهنمایی کنید که کدوم ایالات دانشگاه های خوبی دارن برای رشته ی من؟ کجاها اپلای کنم شانسم بیشتر باشه واسه پذیرش او فاند؟

به خدا من ۲۹ سال بیشتر ندارم،چه میانسالی!! من مقاله دارم۹هم داخلی و هم خارجی ؛اما تو زمینه بازاریابی و تا جایی که تو سایت دانشگاهها دیدم؛آلمان GRE یا GMAT نمیخواست فقط ایلتس میخواست؛
    به به شما در عون فو وفان جوانی هستی )))) متنت یه جور بود بنظرم اومد خسته زندگی و کار هستی
    اگه خودت میدونی باید چی کار کنی چرا نظر میپرسی؟ بازاریابی چرا؟
    شما میگی حسابداری/مالی! ببین اونا شاید نخوان ولی مطمئن باش بقیه دارند! بخصوص اونایی که دنبال فاند هستن یا معافیت از شهریه! بعلاوه دانشگاههای درست و حسابی هم معمولا تو همون المان میخان!
    شما میخای فاند یا فاند بخشی بهت بدن؟ پس باید رزومت خوب باشه! باید یکی از این دوازونو بدی تا سریع و مناسب پذیرش بگیری!
    این نظر منه!

آیلتس و تافلم که فرقی نداره! هرکدومو قبول دارن میتونی بدی و یا اینکه هرکدوم راحتتری!
    شما گفتی کدومو برم؟! من گفتم اون دوتا و بخصوص حسابداری برای شما که داری کارشو رو هم انجام میدی بهتره!
    خودت از شرایطتت آگاه تری. هر گزینه ای دوست داری رو برو.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    به به شما در عون فو وفان جوانی هستی )))) متنت یه جور بود بنظرم اومد خسته زندگی و کار هستی
    اگه خودت میدونی باید چی کار کنی چرا نظر میپرسی؟ بازاریابی چرا؟
    شما میگی حسابداری/مالی! ببین اونا شاید نخوان ولی مطمئن باش بقیه دارند! بخصوص اونایی که دنبال فاند هستن یا معافیت از شهریه! بعلاوه دانشگاههای درست و حسابی هم معمولا تو همون المان میخان!
    شما میخای فاند یا فاند بخشی بهت بدن؟ پس باید رزومت خوب باشه! باید یکی از این دوازونو بدی تا سریع و مناسب پذیرش بگیری!
    این نظر منه!

آیلتس و تافلم که فرقی نداره! هرکدومو قبول دارن میتونی بدی و یا اینکه هرکدوم راحتتری!
    شما گفتی کدومو برم؟! من گفتم اون دوتا و بخصوص حسابداری برای شما که داری کارشو رو هم انجام میدی بهتره!
    خودت از شرایطتت آگاه تری. هر گزینه ای دوست داری رو برو.

شرمنده من خیلی گنگ نوشتم؛من ارشاده بازرگانی هستم گرایشه بازاریابی؛اینجا بخاطره شرایط چندتا دوری حسابداری دیدم؛و برنامهاشو یاد گرفتم؛و الان تو همین زمینه کار میکنم؛

اما الان واقعن نمیدونم که با ارشده مارکتینگ میتونم دکترو تو مالی پذیرش بگیرم؟؟یعنی بهم پذیرش میدان اصلان؟و اینکه اگه نمیدن ارزششو درکه دوباره فوق بخونم تو همین مالی یا حسابداری ؟؟چون مدرکه زبانه آلمانی دارم و میتونم از همین ترمه پاییز شورو کنم؟؟
    یا اینکه یکیسال صبر کنم و مدرکه زبان ایلتهس بگیرم و گره و واسه دکترا اقدام کنم تو بازاریابی ؟ البته اگه همونطوری که گفتم تو مالی امکاه پذیرش دادن واسم کمه

اینبار امیدوارم گنگ نباشه متنم

شرمنده من خیلی گنگ نوشتم؛من ارشاده بازرگانی هستم گرایشه بازاریابی؛اینجا بخاطره شرایط چندتا دوری حسابداری دیدم؛و برنامهاشو یاد گرفتم؛و الان تو همین زمینه کار میکنم؛

اما الان واقعن نمیدونم که با ارشده مارکتینگ میتونم دکترو تو مالی پذیرش بگیرم؟؟یعنی بهم پذیرش میدان اصلان؟و اینکه اگه نمیدن ارزششو درکه دوباره فوق بخونم تو همین مالی یا حسابداری ؟؟چون مدرکه زبانه آلمانی دارم و میتونم از همین ترمه پاییز شورو کنم؟؟
    یا اینکه یکیسال صبر کنم و مدرکه زبان ایلتهس بگیرم و گره و واسه دکترا اقدام کنم تو بازاریابی ؟ البته اگه همونطوری که گفتم تو مالی امکاه پذیرش دادن واسم کمه

اینبار امیدوارم گنگ نباشه متنم
    ببین یه موضوعی رو بهت بگم!
    یک سری تصمیما که چی کار کنم و یه سال صبر کنم و ... و فلان رشته رو دوست دارم و ... دست خودته ! هیچکی نمیدونه شرایط شما چه چیز آپتیتمم میکنه آینده ت و سرنوشتتو! اگر عاشق رشته ی مالی هستید برید فوق بگیرید!

هیچ چیزی نشد نداره! یعنی شما از پرت ترین رشته ها مثل فیزیک یا شیمی و حتی پزشکی میتونی برای دکتری مالی اپلای کنی! در حالیکه برای رشته اقتصاد خیلی از دانشگاهها میگن باید! فوقت اقتصاد باشه و یا برای سایر رشته ها! ولی مالی چون علمش تازه شکل گرفته! طرف با لیسانس و ارشد برق با پاس کردن چند واحد درسای مالی دکتری مالی قبول میشه!

چرا انقدر طرفدار داره؟ چون مد شده! همین و دیگر هیچ!
    آیا شما واقعا از ارزیابی شاخصهای سلامت/سودآوری شرکت و قیمت گذاری سهام شرکت (یکی از موضوعات مالی) بیشتر لذت میبرید یا از بررسی رفتار مصرف کننده کالا؟
    آیا شما حاضر هستید تحت استرس نابود کننده اقزایش یا کاهش قیمت سهام زندگی کنید؟ بخصوص وقتی سهامهای در بازار هستند که با وجود داشتن ارزش در بازار هیچ موقعه به ارزش ذاتیشون نیمرسن؟
    من چند سال تو بورس ایران بودم و مشاور خرید و فروش و سرمایه گذار بودم! آیا حاضرری یه شبه انقدر بهت فشار بیاد که فشارت کاملا بیوفته و یه سری تهدید جانیت کنن؟؟؟؟ حتی وقتی تمام اطلاعات میگه قیمت سهم باید بره بالا!!!! این یه بعد آینده مالی هستش!

یه حالت دیگه کارمندی یا نهایتا استادی هستش!
    کارمند: بهت میگن مالی خونده مالی خونده و همین! کارمند کارمنده دیگه! حالا اسمش مالی خونده میشه! با یه تفاوت تو حقوق که البته موقع انجام عوضش در میاد!
    استادی هم که مشخص! وجه اشتراک این دوتا علاقه هستش! آیا شما علاقه به مالی و بررسی کارهایی که یه مالی خونده در سطح پایین (کارمند) و بالاتر (استاد) رو واقعا داری؟
    ببینید دنبال چی هستید؟ زندگی راحت؟ و رفاه و آینده خوب؟

من روی تورشهای رفتاری کار کردم و البته قیمت گذارری دارایی ها با روویکرد رفتاری. بنظرم ما دچار یه herd effect هستیم! یعنی رفتار گله ای!
    ما نمیدونیم دقیقا مالی چیه و چون شنیدیم خوبه داریم میریم سمتش! چون همه دارن میرن! از برق، فیزیک، صنایع، پزشکی، روانشناسی و ...!
    این یعنی چی؟ نشون میده طرف بعد اینکه لیسانس و فوق یعنی 6 سال(یا شایذ بیشتر) رو صرف یه کار دیگه کرده حالا میفهمه نه اون یکی میگن خوبه و .... که میشه باز تورش رفتاری!

یعنی ما یه نفر درس خون داریم! یا یه واژه مناسب تر (euphemism) که فقط کارش رسیدن به هدف! حالا هر هدفی! فقط کورکورانه میره سمتش! آخر چی میشه! هییچی میفهمه نه زندگی کرده و نه جوونی و نه پیری و نه مادری و نه پدری و نه ....! آخه این که نشد کار!؟؟؟ طرف میشه goal-getter

هدفم از این پست شما نبودید! کلی گفتم بقیه هم یه روزی میان میخونن و شاید بدردشون خورد!

برای اینکه دکتری مالی بخونید، میتونید از رشته های نظیر business analyctics یا اقتصاد یا مهندسی مالی یا ریاضیات مالی یا آمار بهش برسید! و حتی همونظور که گفتم از رشته زیست شناسی! چون عزیزان آمریکایی و پیروانشون فقط GRE/GMAT رو میفهمن و لاغیر!
    یه مورد دیگه بنده فکر میکنم اگر یه نفر ترکیبی از اقتصاد(مالی)/آمار/مالی رو بخونه خیلی خوبه!! یعنی مثلا لیسانس آمار، دکتری و فوق مالی و یا حاالتهای دیگه!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)